Jump to content

Προτάσεις εφαρμογών για Windows Phone 8


montoya_42
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το bing μου δουλεύει άψογα εμένα. Βέβαια έχω ανοικτά data και gps διαρκώς και δεν ξέρω σίγουρα αν παίζει ρόλο το δεύτερο.

(ναι ξέρω καταναλώνω άδικα μπαταρία... )

Και στης διακοπές άλλαζε σχεδόν άμεσα τοποθεσία και ας είχα EDGE μόνο στο νησί.

δώστου μια ευκαιρία ακόμα αν θες...

 

Όχι, δεν καταναλώνεις άδικα μπαταρία. Ένα smartphone οφείλει να είναι συνδεδεμένο all the time :lol:

 

Κοίτα έβαλα στην βασική οθόνη bing weather, accuweather & the weather channel.

O πιο ωραίος κατ'εμέ είναι ο Bing. Αφαίρεσα τον the weather channel και έμεινα με τους άλλους 2 για δοκίμη.

 

Βασικά στο bing weather άκου τι έκανα. Έβαλα σαν βασική τοποθεσία το σπίτι μου, αλλά επέλεξα στις ρυθμίσεις να μου δείχνει την τρέχουσα στο tile.

 

Πήρε πριν λίγο ένα update o Accu οπότε του δίνω και αυτού μια 2η ευκαιρία.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποια καλη εφαρμογη καμερας για το 1020 που βαζει και time stamp επανω στη φωτογραφια;

Μηπως το εχει δει κανεις σαν επιλογη;

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποια καλη εφαρμογη καμερας για το 1020 που βαζει και time stamp επανω στη φωτογραφια;

Μηπως το εχει δει κανεις σαν επιλογη;

 

PHOTOTAG αυτο εχω και δεν εχω προβλημα .τσεκαρε να δεις αν σε κανει

Link to comment
Share on other sites

Aναβάθμιση για το Onedrive.

http://chart.apis.google.com/chart?chs=200x200&cht=qr&chld=%7C1&chl=http%3A%2F%2Fwww.windowsphone.com%2Fel-gr%2Fstore%2Fapp%2Fonedrive%2Fad543082-80ec-45bb-aa02-ffe7f4182ba8

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

http://www.windowsphone.com/en-us/store/app/metromail/e2505360-4142-4d85-8ab7-b77d6ea728a0

 

MetroMail is the first third-party email client for Windows Phone. It improves user experience by significantly expanding the functionality offered by the native email client. It also brings a first-class experience for Gmail users, which includes all major Gmail-specific functionality, and instant notifications.

 

NOTE: The free ad-supported version allows full functionality for a single email account. For adding additional accounts, removing ads, and supporting future development, purchasing the full version is required. An unrestricted free 30 day trial is also offered.

 

Why use MetroMail as an Outlook/IMAP user?

- Swipe actions for managing emails

- Attach files from either your device or your OneDrive account

- Ability for editing replies (plain-text only)

- Individual tile colors for each account

- Individual notification sound for each account

- Individual toast notification support with night mode for each account

- Tile counts are synced across all your devices (i.e. reading emails will reset the tile count on all your devices)

- Concatenate multiple accounts under one unread counter (for use with a single live tile or the lock screen)

- No longer break threads for non-Outlook (e.g. Thunderbird, Gmail) users when replying to emails

- Proper handling of embedded email images

- Choose between small/medium/large/original when attaching photos

- Support for HTML signatures

 

Why use MetroMail as a Gmail user?

- All of the above plus:

+ Instant notifications via IMAP IDLE

+ First-class support for archiving, starred emails, and labels

+ Support for inbox tabs (e.g. Primary, Social, Promotions)

+ Server-side search functionality with support for advanced Gmail search operators

+ Support for multiple From addresses within the same account

 

Security & Privacy:

- The application only connects directly to your provider's servers and your password is never seen, processed, or stored by the app.

Version 3.2:

- Update: UI and performance improvements

- Fix: Addressed a bug that would sometimes result in the app crashing when switching between accounts

- Fix: Better authentication handling for non-SSL connections [iMAP]

- Other bug fixes

 

Version 3.1:

- New: Save attachments using the file picker

- Other improvements

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασες ο ίδιος;

Εγω έχω 3 yahoo, 1 gmail, 1 hotmail. Μέχρι στιγμής είμαι ανικανοποίητος απο τους client που κυκλοφορούν. Αν αυτός είναι αποδεδειγμένα καλός, να τον προτιμήσω. Αλλά θελω feedback απο χρηστες που τον δουλεύουν καθημερινά.

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασες ο ίδιος;

Εγω έχω 3 yahoo, 1 gmail, 1 hotmail. Μέχρι στιγμής είμαι ανικανοποίητος απο τους client που κυκλοφορούν. Αν αυτός είναι αποδεδειγμένα καλός, να τον προτιμήσω. Αλλά θελω feedback απο χρηστες που τον δουλεύουν καθημερινά.

 

Όχι δεν το δοκίμασα,τυχαια το ειδα στο net ψάχνοντας κάτι άλλο (google searching rules :lol:)

Μπορείς να κάνεις την αρχή μιας και δεν έχω wp!

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Για ποιον λόγο να μην ψάχνουμε;

 

Δε βλέπω πρακτική χρησιμότητα ή πλεονεκτήματα και ρωτάω.

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Δε βλέπω πρακτική χρησιμότητα ή πλεονεκτήματα και ρωτάω.

 

Μαλλον δεν χρησιμοποιείς πολλά μεηλ του ιδιου provider (ειδικα yahoo που ειναι προβληματικό). Εμένα μου χρειάζεται επειδη κάθε λίγο και λιγάκι κάποιος απο τους yahoo λογαριασμούς μου κολλάει και δεν συγχρονίζει.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το ψιλοδουλεύω το metromail σαν beta. Αν και έχει δυνατότητες να κάνεις attachment κανονικά αρχεία από τους φακέλους στα 8.1. Μου φαίνεται αργούτσικος. Είναι ψιλοlagy στο lumia 920.και προσωπικά με ενοχλεί λιγάκι. Και το ui... Άσχημο Edited by mixail72
Link to comment
Share on other sites

παιδιά μπορούμε μέσο εφαρμογής να διαβάζουμε εξωτερικούς σκληρούς ;;;;

 

Δεν υπάρχει δυνατότητα OTG. Το μόνο που μπορείς είναι να έχεις πρόσβαση στους share δίσκους του υπολογιστή σου μέσω της εφαρμογής sharefolder που είναι πραγματικά μια πολύ μαστ εφαρμογή

Link to comment
Share on other sites

γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει καποια εφαρμογη με καρτέλες πελατών (lumia 720, wp8)? οσο και αν έψαξα δεν βρήκα κάτι. Ευχαριστώ

 

Τι εννοεις καρτέλες πελατων;

Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει καποια εφαρμογη με καρτέλες πελατών (lumia 720, wp8)? οσο και αν έψαξα δεν βρήκα κάτι. Ευχαριστώ

 

για δες αν σου κάνει αυτό: http://www.windowsphone.com/en-us/store/app/base-crm/20fff47c-3ee3-4df8-a376-8225df5b7d67

 

και αυτό έχει πολύ καλές κριτικές:

http://www.windowsphone.com/en-us/store/app/crm-expert/c61611d7-f860-4a1d-af1e-f55280b8b135

Edited by Dimis164

-------------------------------------------------------------

Life is what happens when your cell phone is charging.

Link to comment
Share on other sites

 

σε ευχαριστω πολυ φίλε νομιζω οτι μου κάνουν :D. θα τα τσεκαρω το πρωί

Link to comment
Share on other sites

Το Music Sense δωρεαν για λιγες ωρες... Δινει την δυνατοτητα για κατεβασμα μουσικης και αυτοματο tag με εξωφυλλο και πληροφοριες album.
Link to comment
Share on other sites

Το Spotify παρουσίασε πριν μερικούς μήνες την ανανεωμένη του εφαρμογή για την πλατφόρμα των Windows Phone, αν και χωρίς ένα σημαντικό χαρακτηριστικό, το δωρεάν streaming μουσικής όπως στις εφαρμογές της υπηρεσίας για iOS και Android.

Με τη νέα αναβάθμιση που κυκλοφορεί από σήμερα για τους χρήστες Windows Phone 8 και Windows Phone 8.1, το Spotify έρχεται να καλύψει το συγκεκριμένο κενό, προχωρώντας ακόμα και σε διάφορες άλλες βελτιώσεις όπως καλύτερα αποτελέσματα αναζήτησης και καλύτερη πλοήγηση στους αγαπημένους σας καλλιτέχνες.

 

Όσον αφορά το δωρεάν streaming, ο χρήστης έχει στη διάθεση του όλες τις μουσικές λίστες που έχει δημιουργήσει στην υπηρεσία και μπορεί να ακούσει με τυχαία σειρά τα τραγούδια που περιλαμβάνονται σ' αυτές, χωρίς να χρειάζεται να προμηθευτεί κάποια συνδρομή και πάντα με την συνοδεία διαφημιστικών μηνυμάτων.

 

Ακόμη είναι δυνατή η πλοήγηση σε όλα τα άλμπουμ ενός καλλιτέχνη, χωρίς όμως να υπάρχει δυνατότητα αναπαραγωγής συγκεκριμένου άλμπουμ, μια δυνατότητα που παρέχεται μόνο στους συνδρομητές. Παράλληλα το Spotify παρέχει και έτοιμες λίστες τραγουδιών ανάλογα με τη διάθεση σας, τις οποίες και πάλι μπορείτε να ακούσετε μέσω streaming, με διαφημιστικά μηνύματα να παρεμβάλλονται κατά την εναλλαγή των τραγουδιών.

 

Σε πρόσφατη ανακοίνωσή του το Spotify γνωστοποίησε ότι διαθέτει πλέον 10 εκατομμύρια συνδρομητές και 40 εκατομμύρια ενεργούς χρήστες σε ολόκληρο τον κόσμο.

 

Από http://thenextweb.com/apps/2014/08/26/spotify-finally-brings-its-free-shuffle-mode-to-windows-phone/

(μετάφραση από insomnia.gr)

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Καιρός ήταν! Κάλιο αργά παρά ποτέ! :)
Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...