Jump to content

Samsung Galaxy S II Plus (I9105)


bromiaris
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα στην παρέα .

 

Σε SGSII Plus (i9105P) unrooted , αρνείται να ξεκινήσει τις επαφές παρ' ότι αν πάω στον Dialer και ξεκινήσω να πληκτρολογώ κάποιον αριθμό , αυτές φαίνονται συγχρονισμένες με τον λογαριασμό μου google mail . Δεν έχω ΚΑΜΜΙΑ πρόσβαση με εύκολο και άμεσο τρόπο.

 

Ακουμπώ πάνω στο εικονίδιο των επαφών και μετά από λίγα δευτερόλεπτα εμφανίζεται προειδοποίηση ότι η εφαρμογή έχει τερματιστεί .

 

Έχει συμβεί και σε άλλους ; Τι κάνουμε ; Κατεβάζουμε άλλον dialer ; Αναβαθμίζουμε λογισμικό ; Το πάμε για service ;

 

Ευχαριστώ Πολύ

Τό πιθανότερο καποία τρίτη εφαρμογή νά σού έχει προκαλέσει ζημιά στήν στόκ εφαρμογή τού dialer(αλλά άντε ψάξε να βρείς ποιά είναι μιά καί η πλειοψηφία τών apps θέλουν πρόσβαση στίς επαφές).Θά σού πρότεινα νά κάνεις μία επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων μέσα από τό μενού τής συσκευής,λογικά θά στρώσει.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 771
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα και καλή εβδομάδα .

 

Θα κάνω την επαναφορά και θα ενημερώσω .

 

Ευχαριστώ Πολύ .

Nokia N78 , HTC HD2, Galaxy 3 i5800 (απωλέσθη) , Galaxy S2 Plus , Galaxy Note 2
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

βλέπω ότι δεν είναι κ πάρα πολύ ενεργό το συγκεκριμένο θέμα για το S2 αλλά οκ θα κάνω την ερώτηση προς τους συνκατόχους.

η τελευταία μανίσια έκδοση που έχετε όλοι είναι η 4.2.2. ή έχει φορτώσει κανείς και πιο καινούργια;

μπορώ να φορτώσω την μανίσια 4.4 κίτκατ χωρίς ρουτ; :worry:

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

επιθυμώ να βάλω την μανίσια 4.4. αλλά μάλλον δεν γίνεται.

 

επίσημα μάλλον κάπου εδώ τελειώσανε οι αναβαθμίσεις, αν θες εδώ όμως θα βρεις λύσεις (με την πολύτιμη βοήθεια του anastasiszn)http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=176.. εγώ έχω βάλει την lollipop και πραγματικά έχω άλλο τηλέφωνο!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά

Θέλω να ρωτήσω κάτι εαν γνωρίζετε......Ενας συνάδελφος στην υπηρεσια εχει το S 2 ...θέλουμε να συνδεθούμε με το router το οποίο εχει static ιp......δηλ θελω να περάσω χειροκίνητα IP , MASK , DNS ,Δρομολογητή αλλά δεν ξέρω που είναι αυτο το μενού..αν υπάρχει φυσικά

Σας ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

ενεργοποιείς το WIFI και επιλεγεις την σύνδεση που θέλεις.

Θα ζητήσει κωδικό πρόσβασης. Βάζεις τον κωδικό και τικαρεις την "εμφάνιση σύνθετων επιλόγων".

μόλις το κανέις, σύρε το δάκτυλο προς τα πάνω και θα εμφανιστούν όλες οι επιλογές για DHCP και static IP

------------

Στέφανος

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Συντομα σας εχω slimlp,σε αρχικο σταδιο μεν αλλα πολλα υποσχομενη για το μελλον δε :)

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Συντομα σας εχω slimlp,σε αρχικο σταδιο μεν αλλα πολλα υποσχομενη για το μελλον δε :)

Εσύ θα τη στήσεις από το branch τους?

Link to comment
Share on other sites

Εσύ θα τη στήσεις από το branch τους?

 

Ενας πολυ καλος φιλος, απλα δεν θα την βαλει σε κανενα φορουμ μεχρι να δουμε οτι λειτουργουν ολα σωστα :)

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Ενας πολυ καλος φιλος, απλα δεν θα την βαλει σε κανενα φορουμ μεχρι να δουμε οτι λειτουργουν ολα σωστα :)

Μόλις γλύτωσες από πολύ ζαλάδα δική μου, έλεγα να το τολμήσω για δική μου συσκευή γι'αυτό και η ερώτηση. :-)

Τυχεροί οι κάτοχοι λοιπόν!

Link to comment
Share on other sites

Μόλις γλύτωσες από πολύ ζαλάδα δική μου, έλεγα να το τολμήσω για δική μου συσκευή γι'αυτό και η ερώτηση. :-)

Τυχεροί οι κάτοχοι λοιπόν!

Φιλε επειδη εχω δοκιμασει ολα τα λογισμικα η bliss pop που χρησιμοποιω τωρα ειναι φανταστικη και λεω μεχρι τον μαρτιο που θα βγει η pac-rom lollipop να ποσταρω αυτην. Δες το δικο μου κινητο πως ειναι

 

[ATTACH]57353[/ATTACH][ATTACH]57354[/ATTACH][ATTACH]57355[/ATTACH]

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να μου πείτε, με ποιόν τόπο να κανω format στο τηλεφωνο? Υπαρχει καποια εντολη στις ρυθμίσεις? ή πατώντας καποια κουμπιά οπως διαβαζω στο ίντερνετ?

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να μου πείτε, με ποιόν τόπο να κανω format στο τηλεφωνο? Υπαρχει καποια εντολη στις ρυθμίσεις? ή πατώντας καποια κουμπιά οπως διαβαζω στο ίντερνετ?

 

απενεργοποιείς το τηλέφωνο και ενώ είναι κλειστό πατάς πρώτα το κουμπί volume up και ενώ το κρατάς πατημένο πατάς στη συνέχεια το home button (το κεντρικό κάτω μπροστά) και μετά το power button (στο πλάι δεξιά). Καθώς τα χεις όλα πατημένα μόλις δεις να βγαίνει το λογότυπο samsung τ αφήνεις. Στο νέο περιβάλλον που θα σου ανοίξει πηγαίνεις με τα κουμπιά volume up/ down στην εντολή wipe data/factory reset και την επιλέγεις με το power button, στην συνέχεια επιλέγεις το Yes delete all user data και στην συνέχεια επιλέγεις το reboot system now και έγινε η δουλειά σου. Είναι διαδικασία που περιγράφεται εκτενώς στο διαδίκτυο και με video, αν θες να την δεις.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να μου πείτε, με ποιόν τόπο να κανω format στο τηλεφωνο? Υπαρχει καποια εντολη στις ρυθμίσεις? ή πατώντας καποια κουμπιά οπως διαβαζω στο ίντερνετ?

 

Επισης μπορεις και μεσα απο τις ρυθμισεις να κανεις επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων :)

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω kosgeo και anastasiszn.

Αφου θα μπω που θα μπω στην διαδικασία του format, ποιον από τις δυο τρόπους μου προτείνετε? ( είναι καλύτερος?)

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω kosgeo και anastasiszn.

Αφου θα μπω που θα μπω στην διαδικασία του format, ποιον από τις δυο τρόπους μου προτείνετε? ( είναι καλύτερος?)

Κάνε "επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων" μέσω του μενού ρυθμίσεων του κινητού όπως σου είπε πρίν ο @anastasiszn.Είναι ο πιο σωστός τρόπος γιατί μέσω αυτού γίνεται και format στην εσωτερική μνήμη,πράγμα πολύ σημαντικό και το οποίο δεν θα γίνει μέσω του στοκ recovery.Να θυμάσαι οτι θα διαγραφούν τα πάντα με αυτόν τον τρόπο (εργοστασιακή κατάσταση),οπότε φρόντισε να έχεις πάρει αντίγραφα από τα αρχεία που χρειάζεσαι.
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω truckman.

Κανω μια full φορτιση και το βραδυ ξεκιναω

Σας ευχαριστω κ παλι

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Εκανα το φορματ και εξακολουθω να εχω το προβλημα που ειχα και πριν (ηταν και ο λογος που εκανα φορματ).

Οταν συνδέομαι με wifi, μου ερχονται ειδοποιησεις απ ολα τα προγραμματα (μαιλ - tapatalk - forza - google play κ.α)

Οταν συνδεομαι με mobile Internet μου ερχονται ειδοποιησεις ΜΟΝΟ απο mail (k-9) και απο google play. Απο τα υπολοιπα προγραμματα δεν ερχετα τιποτα

Γιατι γινεται αυτο. Εχει καποιος ιδεα τι μπορει να φταιει?

Εχω android 4.2.2

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Εκανα το φορματ και εξακολουθω να εχω το προβλημα που ειχα και πριν (ηταν και ο λογος που εκανα φορματ).

Οταν συνδέομαι με wifi, μου ερχονται ειδοποιησεις απ ολα τα προγραμματα (μαιλ - tapatalk - forza - google play κ.α)

Οταν συνδεομαι με mobile Internet μου ερχονται ειδοποιησεις ΜΟΝΟ απο mail (k-9) και απο google play. Απο τα υπολοιπα προγραμματα δεν ερχετα τιποτα

Γιατι γινεται αυτο. Εχει καποιος ιδεα τι μπορει να φταιει?

Εχω android 4.2.2

 

Εχεις το greenify?

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Οχι. Δεν τ ξερω αυτο το προγραμμα κ δεν ειμαι root. Πρεπει να ειμαι ροοτ για να το χρησιμοποιησω?

Τι θα κανω με αυτο το προγραμμα?

Edited by coulis

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Λυστε μου μια απορια.

Οταν την πρωτη φορα της ημερας, ανοιξω το mobile Internet, μου ερχονται ολα τα push notifications απ ολες τις εφαρμογες (μαιλ, tapatalk, forza, google play κ.α)

Οταν κλεισω το mobile Internet και το ξανανοιξω καποια αλλη στιγμη την ιδια ημερα, μου ερχονται ειδοποιησεις μονο απο τα mail. Στις υπολοιπες εφαρμογες δεν ερχονται notifications.

 

Το wifi λειτουργει κανονικα.

Μονο με το mobile internet υπαρχει αυτο το προβλημα

Ti μπορει να φταιει ?

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Δυσλειτουργία της συσκευής είναι.

 

Αύριο σας έχω νέα lollipop rom :)

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Ενώ στο χώρο αποθήκευσης τα διάφορα αρχεία φαίνεται ότι πιάνουν 1,7GB βλέποντας τα αναλυτικά βλέπω ότι πιάνουν μόνο 200ΜΒ. Καμιά ιδέα; Πρέπει να αδειάσω λίγο χώρο στη μνήμη καθώς γεμίζει επικίνδυνα
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II Plus (I9105)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...