Jump to content

Samsung Galaxy S II Plus (I9105)


bromiaris
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σε ευχαριστώ για την απάντηση,

Έχω ακόμα την stock απο την οποία εχω κάνει freeze τα περισσότερα apps που μπορούσα να καταλάβω τι είναι. Το τηλέφωνο δουλεύει τέλεια χωρίς lag. Δεν εχω ακόμα λόγο να αλλάξω rom.

 

Αλλά να σε ρωτήσω γιατί δεν πρέπει να βάλω τώρα άλλη ρομ;

 

Πάντως η απορία μου παραμένει. τι είναι τα s2vep και s2ve. δεν μπόρεσα να βρω κάτι που να καταλάβω.

Και με το τριγωνακι τι γίνετε;

------------

Στέφανος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 771
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλημερα μολις κατεβασα μια νεα αναβαθμιση του κινητου 107 mb στοιχεια : 3.01.31-2705991 se.infra@RO301-01 TUE JUL 1 16.51 KST 2014, κατεβηκε και νεo google chrome.δεν εχω ακομη καταλαβει διαφορες

Μηπως ηταν παλια και δεν το ειχα παρει χαμπαρι; ειχα ηδη παρει παλιοτερα την 4.2.2

Edited by dkastani_1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα.

Το τηλέφωνο ειναι "μαμα" και μετα το τελευταιο update, φοράει android 4.2.2.

Έκανα format στο υπολογιστή και του εβαλα τα windows 8.1 pro.

Mολις παω να συνδεσω το S2 plus με τον υπολογιστη μεσω καλωδίου για να μεταφερω αρχεια, μου βγαζει το παρακατω μήνυμα:

 

http://i161.photobucket.com/albums/t212/ckouko/Net%20post/GT-I9105.png .

 

Εβαλα και το SAMSUNG USB Driver for Mobile Phones αλλα και παλι τίποτα.

Να σημειώσω πως με τα windows 8, εκανα κανονικα την συνδεση μεσω καλωδιου.

 

Πως μπορω να διορθώσω το προβλημα συνδεσης μεσω καλωδιου?

Σας ευχαριστω

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα διορθώθηκε, κατεβάζοντας και εγκαθιστώντας το Windows Media Feature Pack

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα

χρησιμοποιώ την 4.4.4 από pacman rom, από εχθές που έβαλα την αναβάθμιση pac version pac_s2vep_KK.RC-3.dev_20141102-175733.zip δεν μπορεί να συνδεθεί στο λογαριασμό μου google γιατί δεν υπάρχει λογαριασμός σύνδεσης και δεν υπάρχει το gmail στις εφαρμογές. Έχει κανείς που χρησιμοποιεί την pacman rom το ίδιο πρόβλημα ή ακόμη καλύτερα το έχει λύσει κιόλας;

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα

χρησιμοποιώ την 4.4.4 από pacman rom, από εχθές που έβαλα την αναβάθμιση pac version pac_s2vep_KK.RC-3.dev_20141102-175733.zip δεν μπορεί να συνδεθεί στο λογαριασμό μου google γιατί δεν υπάρχει λογαριασμός σύνδεσης και δεν υπάρχει το gmail στις εφαρμογές. Έχει κανείς που χρησιμοποιεί την pacman rom το ίδιο πρόβλημα ή ακόμη καλύτερα το έχει λύσει κιόλας;

Δεν χρειάζεται να περάσεις και κάποιο Gapps (Google apps) πακέτο?

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να περάσεις και κάποιο Gapps (Google apps) πακέτο?

 

τα είχα περάσει όταν είχα βάλει αρχικά την rom ,από εκεί και ύστερα απλά περνούσα κάθε αναβάθμιση χωρίς πρόβλημα, στην τελευταία μου δημιουργήθηκε το πρόβλημα που δεν μπορεί να μπει ο λογαριασμός google,

Δοκίμασα να την ξαναπεράσω ξαναεγκαθιστώντας τα gapps αλλά τίποτα.

Υπάρχει σαν εικονίδιο το playstore αλλά μόλις το πατάω ανοίγει και κλείνει άμεσα, ενώ στις ρυθμίσεις google που υπάρχουν πατώντας προσθήκη λογαριασμού απλά σβήνει το tab και δε γίνεται τίποτα.

 

*** Τελικά το πρόβλημα λύθηκε κατεβάζοντας και φλασάροντας μια νέα έκδοση των των Gapps και συγκεκριμένα αυτήν αν κάποιος αντιμετωπίσει το ίδιο πρόβλημα pa_gapps-modular-full-4.4.4-20141103-signed.zip

Edited by kosgeo
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα

χρησιμοποιώ την 4.4.4 από pacman rom, από εχθές που έβαλα την αναβάθμιση pac version pac_s2vep_KK.RC-3.dev_20141102-175733.zip δεν μπορεί να συνδεθεί στο λογαριασμό μου google γιατί δεν υπάρχει λογαριασμός σύνδεσης και δεν υπάρχει το gmail στις εφαρμογές. Έχει κανείς που χρησιμοποιεί την pacman rom το ίδιο πρόβλημα ή ακόμη καλύτερα το έχει λύσει κιόλας;

Στειλε μου το λινκ απο τα gapps που εβαλες

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Στειλε μου το λινκ απο τα gapps που εβαλες

 

από εδώ το κατέβασα https://www.androidfilehost.com/?fid=95784891001605763

Link to comment
Share on other sites

Τοτε που κολλας?

 

πουθενά τώρα, το είχα γράψει ότι μόλις τα πέρασα αυτά τότε διορθώθηκε το πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Εχω στα χέρια μου ενα SGS2 PLUS που δεν ανοιγει και θα προσπαθησω να του ξαναπερασω το firmware. Να δουλεψω με τα firmware που βλέπω στο topic του SGS2?? Θα κανω δουλεια??
Link to comment
Share on other sites

Λατρεμενο το Lollipop στην ταπεινη συσκευη μας :)

 

http://i.imgur.com/x0Oc6O9.jpg

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Λατρεμενο το Lollipop στην ταπεινη συσκευη μας :)

 

http://i.imgur.com/x0Oc6O9.jpg

 

Αναστάση κανόνισε δώσε οδηγό πως να το περάσουμε, να το δοκιμάσουμε και εμείς !!!

Edited by kosgeo
Link to comment
Share on other sites

Αναστάση κανόνισε δώσε οδηγό πως να το περάσουμε, να το δοκιμάσουμε και εμείς !!!

 

καλησπερα με το usb τι γινετε ξερει κανεις

Link to comment
Share on other sites

Εχω το εξής πρόβλημα:

πολλές φορές μετά από αρκετή ώρα χρήσης των ακουστικών (ραδιόφωνο) ξαφνικά από μόνο του χαμηλώνει τη φωνή στο 0. ακόμα κι αν την ξανανεβάσω - είτε με τα πλαινά πλήκτρα είτε μέσω της οθόνης αμέσως το πάει στο μηδέν!!

επίσης και κάτι άλλο: έχω ανοιχτό το volume control και βλέπω τις 4 ρυθμίσεις (media/ring/notifications/system). Μόλις εισάγω τα ακουστικά (δικά του) το βλέπω που αλλάζει το media & system volume. Μόλις βγάλω το ακουστικό επανέρχονται. ακόμα και με reboot παραμένει το πρόβλημα

Εχει το επίσημο software, έχω κάνει πριν μια βδομάδα reset to factory. Το πρόβλημα το είχε και πριν και μετά το reset... ενώ από την αρχή που το είχα έως πριν ένα μήνα όχι...

Αυτά... καποια ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

Εχω το εξής πρόβλημα:

πολλές φορές μετά από αρκετή ώρα χρήσης των ακουστικών (ραδιόφωνο) ξαφνικά από μόνο του χαμηλώνει τη φωνή στο 0. ακόμα κι αν την ξανανεβάσω - είτε με τα πλαινά πλήκτρα είτε μέσω της οθόνης αμέσως το πάει στο μηδέν!!

επίσης και κάτι άλλο: έχω ανοιχτό το volume control και βλέπω τις 4 ρυθμίσεις (media/ring/notifications/system). Μόλις εισάγω τα ακουστικά (δικά του) το βλέπω που αλλάζει το media & system volume. Μόλις βγάλω το ακουστικό επανέρχονται. ακόμα και με reboot παραμένει το πρόβλημα

Εχει το επίσημο software, έχω κάνει πριν μια βδομάδα reset to factory. Το πρόβλημα το είχε και πριν και μετά το reset... ενώ από την αρχή που το είχα έως πριν ένα μήνα όχι...

Αυτά... καποια ιδέα?

 

το είχα και εγώ, είχα τα ακουστικά της συσκευασίας, μου λύθηκε όταν πήρα νέα ακουστικά. Τελικά διαπίστωσα ότι είχαν φθαρεί εκείνα και για αυτό είχα πιθανόν και εγώ το ίδιο πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κανενας που να ξερει να μου πει με το usb το διαβαζει το τηλεφωνο μας

Το διαβάζει φιλε .

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω anastasiszn εμενα γιατι δεν το διβαζει θελει κατι να κανω

 

πια ρομ εχεις?

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II Plus (I9105)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...