Jump to content

Jiayu G4


akaloith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://pic.ejiayu.com/bbs/g4/gjt/gjt1.jpg

 

http://pic.ejiayu.com/bbs/g4/gjt/gjt3.jpg

 

http://pic.ejiayu.com/bbs/g4/gjt/gjt2.jpg

 

Πω ρε φιλε πανεμορφο.. χαλαλι η αναμονη

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ασε Αντωνη ..... μην κρινεις απο οτι βλεπεις ..... ειναι μια αηδία :(:X ..... ακριβως αυτη τη πλατη την εχω με το G2S, στο ιδιο χρωμα ..... TRAGIC ΧΑΛΙ μαυρο (μαλλον χαλι λαχανι :lol:)

ασε δε την υφή ..... ναι μεν δεν γλιστράει, αλλα ειναι σαν κατι ξεραμενες χλαπατσες (απο αυτα που πετανε στους τοιχους και κολλανε....... μπλιαχχχχχ)

 

εξαλλου, αν το G4 εχει την ιδια "βελουτε" πλατη με το G2S, τοτε ουτε κατα διανοια δεν χρειαζεται καλυμα για το γλιστρημα

μονο για προστασια ισως καποιος να του βαλει καλυμα, αλλα εγω προσωπικά θα το άφηνα γυμνό

JIAYU G2S και G3 black (το απλό διπύρηνο) και G4 Turbo 1/4 thin black build Official_G4LW-20130822-092045
Link to comment
Share on other sites

...το θεμα ειναι να ξεκινησει να πουλιεται τοτε....δεν καταλαβαινω την λογικη της εταιριας....μας το μαθαιναν φετος στην οικονομια.,...ελεγε για παραδειγμα ο καθηγητης<< αν ερχοντουσταν αλλα 140 παιδια στο φροντιστηριο ο κυριος ταδε(διευθυντης) δεν θα τα εδιωχνε αλλα θα γκρεμιζε τοιχους θα αγοραζε το σουβλατζιδικο απο κατω κλπ....>> αντι για να βαλλουν πιο πολλους υπαληλους απλα μας διωχνουν....

nokia 3310 ,w710i,w750i,w995,zylo, zopo c2 platinum , lenovo a806

 

 

You can't sink a Rainbow

Link to comment
Share on other sites

δυστυχώς η Jiayu εχει παράδοση στις καθυστερήσεις, που να εβλεπες τι εγινε με το G3 (αυτο που εχω εγω) ..... μηηηηνες το τραβαγε απο δω κι αποκει

 

ΝΕΩΤΕΡΟ 1 αυτα τα νεα Although unconfirmed by the company, sources are claiming that Alibaba could be eyeing up Chinese phone maker JiaYu. απο αυτο το site http://www.gizchina.com/2013/04/09/alibaba-looking-to-acquire-jiayu/

λεει οτι η Alibaba (Aliexpress) εχει βαλει στο ματι να αγορασει την JiaYu, για να προωθήσει και το δικο της λειτουργικό, μια παραλαγη ANDROID

 

αυτο μας έλειπε τωρα :worry::confused:

 

ΝΕΩΤΕΡΟ 2 λειτούργησε το Γερμανικο site του αντιπρόσωπου της JiaYu

[http://jiayumobileshop.de/index.php/jiayu-g4.html?___store=english&___from_store=german/QUOTE] και το εχει για IN STOCK !!!

και επειδή τους γνωριζω καλα του Γερμαναραδες ..... ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΥΠΕΡΒΑΛΟΥΝ σε οτι λενε .......

λες να εχουν δωσει αρχικο στοκ μερικα κοματια σε καποιους απο του αντιπροσωπους τους ?!?

παντως απο τιμη ειναι ετσι κιετσι για Ευρωπαίο reseler

Edited by GAVEL
JIAYU G2S και G3 black (το απλό διπύρηνο) και G4 Turbo 1/4 thin black build Official_G4LW-20130822-092045
Link to comment
Share on other sites

ΝΕΩΤΕΡΟ 2 λειτούργησε το Γερμανικο site του αντιπρόσωπου της JiaYu http://jiayumobileshop.de/index.php/jiayu-g4.html?___store=english&___from_store=german/QUOTE] και το εχει για IN STOCK !!!

και επειδή τους γνωριζω καλα του Γερμαναραδες ..... ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΥΠΕΡΒΑΛΟΥΝ σε οτι λενε .......

λες να εχουν δωσει αρχικο στοκ μερικα κοματια σε καποιους απο του αντιπροσωπους τους ?!?

παντως απο τιμη ειναι ετσι κιετσι για Ευρωπαίο reseler

 

Για 266€~350$ δεν αξίζει να το πάρεις από Γερμανία.Με τόσα λεφτά αγοράζεις αρκετά αξιόλογα τηλέφωνα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Για 266€~350$ δεν αξίζει να το πάρεις από Γερμανία.Με τόσα λεφτά αγοράζεις αρκετά αξιόλογα τηλέφωνα.

 

Ε βέβαια το θέμα είναι να παίρνεις τετραπύρηνο κάτω από 200. Οταν μπορείς να πάρεις το 4x hd με 300 για 40 ευρώ δεν ρισκάρεις τον κινέζο που ούτως η άλλως θα είναι και κατωτερο σε επιδοσεις

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

μάλλον μπερδευτικαμε :p

δεν το ανεφερα το Γερμανικο για να αγορασω, αλλα για το οτι λενε οτι υπαρχει σε στοκ!! ενω σχεδον ολα τα Κινεζικα μαγαζια του Aliexpress (και οχι μονο) το εχουν για presell

 

και οντως η τιμη ειναι κατα 70+ $ παραπανω απο οτι Κινα

απο την αλλη πλευρα ...... αν το παρεις απο Ευρωπη (εχει και Ισπανια και Ολλανδια και Ιταλια) θα εχεις και service πιο κοντα απο οτι Κινα

Edited by GAVEL
JIAYU G2S και G3 black (το απλό διπύρηνο) και G4 Turbo 1/4 thin black build Official_G4LW-20130822-092045
Link to comment
Share on other sites

μάλλον μπερδευτικαμε :p

δεν το ανεφερα το Γερμανικο για να αγορασω, αλλα για το οτι λενε οτι υπαρχει σε στοκ!! ενω σχεδον ολα τα Κινεζικα μαγαζια του Aliexpress (και οχι μονο) το εχουν για presell

 

και οντως η τιμη ειναι κατα 70+ $ παραπανω απο οτι Κινα

απο την αλλη πλευρα ...... αν το παρεις απο Ευρωπη (εχει και Ισπανια και Ολλανδια και Ιταλια) θα εχεις και service πιο κοντα απο οτι Κινα

 

Και δεν παίρνω καλύτερα με 300€ το Nexus 4 16gb από Αγγλία;;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Και δεν παίρνω καλύτερα με 300€ το Nexus 4 16gb από Αγγλία;;

 

Πως ρε αρχηγέ; Αφού πιο ακριβό είναι και για να το φέρεις εδώ θα φτάσει περίπου στα 380 με forward2me

Link to comment
Share on other sites

 

ΝΕΩΤΕΡΟ 2 λειτούργησε το Γερμανικο site του αντιπρόσωπου της JiaYu

[http://jiayumobileshop.de/index.php/jiayu-g4.html?___store=english&___from_store=german/QUOTE] και το εχει για IN STOCK !!!

και επειδή τους γνωριζω καλα του Γερμαναραδες ..... ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΥΠΕΡΒΑΛΟΥΝ σε οτι λενε .......

λες να εχουν δωσει αρχικο στοκ μερικα κοματια σε καποιους απο του αντιπροσωπους τους ?!?

παντως απο τιμη ειναι ετσι κιετσι για Ευρωπαίο reseler

 

καμια σχεση με την αρχικη εκτιμιση περι 160$ λινικης στην κινα

 

αμφιβαλλω λιγο αν εχουν στοκ, κι ας γραφουν ετσι. Ενα απλο copy paste εχουν κανει, και δε σου λεει ουτε ποια εκδοση παραγγελνεις

 

το καλο αν το παρει καποιος απο εκει ομως ειναι οτι σε μια εβδομαδα το αργοτερο θα ειναι σπιτι του (αν οντως εχουν στοκ)

Link to comment
Share on other sites

Μήπως η τιμή είναι με ΦΠΑ? και αν ναι , ξέρει κάποιος πόσο ΦΠΑ έχουν στην Γερμανία?

Αν είναι με ΦΠΑ αυτό δεν το πληρώνουμε λόγω του ότι είναι πώληση εξωτερικού, έτσι δεν είναι?

Pi is a new digital currency developed by Stanford PhDs, with over 3.5 million members worldwide. To claim your Pi, follow this link https://minepi.com/hoannis and use my username (hoannis) as your invitation code.
Link to comment
Share on other sites

Διαβάζοντας εδώ λοιπόν είμαι ανάμεσα στα εξής:

1. http://www.pandawill.com/caesar-h7500-smart-phone-mtk6589-quad-core-50-inch-ips-hd-screen-android-41-50mp-front-camera-white-p71936.html Δεν αναφέρει τα ελληνικά σαν γλώσσα αλλά λίγο με νοιάζει αν μπορώ να γράφω.

2. http://www.pandawill.com/star-s5-butterfly-smart-phone-android-42-mtk6589-quad-core-50-inch-hd-screen-1g-8g-p72575.html μόνο 16gb micro sd αλλά 8gb rom.

3.http://www.pandawill.com/cubot-m6589-quad-core-smart-phone-android-42-1g-8g-47-inch-hd-screen-130mp-camera-p72525.html 8gb rom και 32gb microsd αλλά 2500mah μπαταρία σε σχέση με το πρώτο. επίσης είναι 4.7in σε σχέση με τα άλλα που είναι στις 5in.

 

από τιμή είναι από το φθηνότερο στο ακριβότερο.

 

Ποιο θα μου προτείνατε από τα 4; Mάλλον δεν μπορώ να περιμένω για το g4 γιατί όπως είπα δεν έχω κινητό που να με κρατάει. Sorry για το offtopic αλλά φαίνεται να ξέρετε πολλά για αυτά τα κινητά και για αυτό ρωτάω. Εγώ κλείνω πιο πολυ στο cubot ας είναι πιο ακριβό. Το 1o δεν είναι διαθέσιμo. Το cubot φαίνεται όμως να είναι η πιο καλή επιλογή για εμένα, αλλα μάλλον θα χρειαστεί να το περιμένω. Αλλιώς το Star S5 που είναι διαθέσιμο γιατί να μην υποστηρίζει 32gb microsd; Θα μου είναι λέτε τόσο πρόβλημα; Δεν θέλω να μεταφέρω μεγάλο όγκο δεδομένων.

 

Ευχαριστώ και συγγνώμη για το μεγάλο post.

κοιτα φιλαρακι, το STAR S5 το πήρα. ειναι καλο τηλεφωνο πολυ λεπτο και γρηγορο. γενικα είμαι ευχαριστημενος και σκεχψου οτι ερχεται με 2 μπαταριες των 2500mAh. εχω ενα μικρό ζήτημα με το GPS και δεν το εχω λυσει ακόμα αλλα κατά τα άλλα είναι πολύ καλο.

Link to comment
Share on other sites

θεμα με το gps? κακο αυτο, για πες περισοτερες πληροφοριες γιατι αφορα ισως ολα τα 6589

εκανες ροοτ; εβαλες το fastergps? ορισες χωρα ελλαδα? αναβαθμισες τους server μεσω gps status?

Link to comment
Share on other sites

Μήπως η τιμή είναι με ΦΠΑ? και αν ναι , ξέρει κάποιος πόσο ΦΠΑ έχουν στην Γερμανία?

Αν είναι με ΦΠΑ αυτό δεν το πληρώνουμε λόγω του ότι είναι πώληση εξωτερικού, έτσι δεν είναι?

 

Αυτό ισχύει μόνο για τιμολόγια. Αν σου κόψουν απόδειξη (που είναι και το πιο σύνηθες) περιλαμβάνει ΦΠΑ

We offer three kinds of service: GOOD - CHEAP - FAST. You can pick any two.

If it is GOOD and CHEAP it won't be FAST | If it is GOOD and FAST it won't be CHEAP | If it is FAST and CHEAP it won't be GOOD

Link to comment
Share on other sites

Μήπως η τιμή είναι με ΦΠΑ? και αν ναι , ξέρει κάποιος πόσο ΦΠΑ έχουν στην Γερμανία?

Αν είναι με ΦΠΑ αυτό δεν το πληρώνουμε λόγω του ότι είναι πώληση εξωτερικού, έτσι δεν είναι?

 

Στη Γερμανια εχουν ΦΠΑ 19% και ναι, στην τιμη περιλαμβανεται το 19%.

Θεωρητικά, αν το παρεις απο εκει, θα πρεπει ο Γερμανος να σου το στειλει με ΧΩΡΙΣ ΦΠΑ 19% (λογω εξαγωγης σε χωρα με διαφορετικο ΦΠΑ) και μετα εδω το τελωνείο να σου ζητησει ΜΟΝΟ το 23% (ο εκτελωνισμός για την Ευρωπαϊκή Ένωση εχει γινει [και καλα :rolleyes:] στην Γερμανία)

Επειδή ομως ειναι τρομερή γραφειοκρατια ολα αυτα (για ενα ποσο λιγοτερο απο 200 Ευρω), βαζω στοιχιμα οτι ο Γερμανος δεν θα δεχτει να σου το στειλει ή ισως, να σου το στειλει με το 19% και να σε αφήσει να τραβιέσαι με τελωνείο (αν περασει απο εκει)

JIAYU G2S και G3 black (το απλό διπύρηνο) και G4 Turbo 1/4 thin black build Official_G4LW-20130822-092045
Link to comment
Share on other sites

κοιτα φιλαρακι, το STAR S5 το πήρα. ειναι καλο τηλεφωνο πολυ λεπτο και γρηγορο. γενικα είμαι ευχαριστημενος και σκεχψου οτι ερχεται με 2 μπαταριες των 2500mAh. εχω ενα μικρό ζήτημα με το GPS και δεν το εχω λυσει ακόμα αλλα κατά τα άλλα είναι πολύ καλο.

 

πολυ καλο ειναι,συμφωνω κι εγω,ακομα το παιδευω,το gps ετσι κι αλλοιως δεν το χρησιμοποιω λογω ασχετοσυνης,αλλα απο οθονη ταχυτητα κλπ ειναι αριστο.

Link to comment
Share on other sites

θεμα με το gps? κακο αυτο, για πες περισοτερες πληροφοριες γιατι αφορα ισως ολα τα 6589

εκανες ροοτ; εβαλες το fastergps? ορισες χωρα ελλαδα? αναβαθμισες τους server μεσω gps status?

 

οχι μιλαω για το μαμισιο gps a-gps που είχε όταν ηρθε. Δεν εχω κανει root αλλα δεν νομίζω οτι θα επρεπε να χρειάζεται ροοταρισμα για να εχεις gps. δηλαδη το maps δεν μου βγαζει τοποθεσια ακομα και μετα απο 5-7 λεπτα, ακομα και αν εχω ενεργοποιήσει τα πακέτα δεδομένων κτλ κτλ .

δηλαδη μου λες οτι η μονη λύση μετα είναι το ροοταρισμα?

Link to comment
Share on other sites

5-7 λεπτα? δεν μπορεις καθολου δηλαδη??

δεν το εψαξα και παραπανω αλλα νομιζω ΄το εαν δεν ειχα προβλημα θα ειχε κλειδωσει στο 5 λεπτο. θα το κοιταξω κι αλλο και θα επανελθω

Link to comment
Share on other sites

http://www.spemall.com/JIAYU-G4-Advanced-Smart-Phone-Android-4-1-OS-MTK6589-Quad-Core-4-7-Inch-1280-x-720-pixels-HD-IPS-Retina-Screen-3G-WIFI-GPS-Bluetooth-13MP-Camera-Gyroscope-2G-32G_g.html

 

Φαινεται μαλλον διαθεσιμο κι εδω

Και με το κουπονι Totis4% που μου χουν δωσει βγαινει 192.69 ευρω τελικη τιμη με τα μεταφορικά :D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πως ρε αρχηγέ; Αφού πιο ακριβό είναι και για να το φέρεις εδώ θα φτάσει περίπου στα 380 με forward2me

 

Έχω φίλο από Λονδίνο που ανεβοκατεβαινει Αθήνα κάθε 2-3 μήνες, η οπότε μεταφορικά γιοκ.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

εγω θα νιωσω σιγουρος μονο οταν το φερει το minideal

 

 

το gps στα κινεζικα τελιακ ειναι πολυ μεγαλο θεμα. δεν δινουν ιδιαιτερη βαρυτητα και πολλες φορες δε λειτουργει. ειτε φταιει το hardware (κεραια) ειτε το software, το θεμα ειναι να γιεντια δουλεια χωρις υποχωρησεις.

Edited by dimzan
Link to comment
Share on other sites

εγω θα νιωσω σιγουρος μονο οταν το φερει το minideal

 

και απο αλλον ακουσα καλα λογια για το minideal

εχεις παρει πολες φορες ? εχει Paypal ?

JIAYU G2S και G3 black (το απλό διπύρηνο) και G4 Turbo 1/4 thin black build Official_G4LW-20130822-092045
Link to comment
Share on other sites

και απο αλλον ακουσα καλα λογια για το minideal

εχεις παρει πολες φορες ? εχει Paypal ?

 

το πολλες ειναι σχετικο, παντως 4 παραγγελιες που εχω κανει απο εκει ηταν οκ.

 

στην ωρα τους παντα, δεν καθυστερουν να στειλουν περιπου 12-15 μερες (κανονικες οχι εργασιμες) μεχρι να παραλαβω απο τη στιγμη της παραγγελιας.

 

επισης εχουν σχεδον πατα τις καλυτερες τιμες και μαλιστα με sgpost

 

σιγουρα υπαρχουν κι αλλα καλα καταστηματα, απλα εγω εχω καλη εμπειρια απο εκιε και θα περιμενω αυτο.

 

επισης κατι σημαντικο, ποτε δεν λενε οτι κατι εχουν στοκ ενω δεν εχουν και τετοια μπερδεμενα. Η το εχουν και το παιρνεις ή οχι. Αν τους τελειωσει το στοκ το γραφουν σε μηνυμα ποτε θα ξαναεχουν στοκ και φυσικα δεν αφηνει το site για παραγγελια

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...