Jump to content

Jiayu G4


akaloith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ειμαστε ολοι εδω χαλια ομαδικως.

Φανταζομαι ολοι εχουμε το G4 σαν wallpaper, με τοσες φωτο που μας εχει παρουσιασει ο acaloith..

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

:lol:

 

Υ.Γ. Εσυ βλεπω εχεις παραγγειλει το G2S, εδω τι κανεις, καβ--μαραζωνεις με το G4??

:lol::lol::lol:

 

εγώ Γιώργη μου (έχουμε και το ίδιο όνομα :)) έχω και το G3 για το γιο μου (και καλά :lol: εγώ το έχω μέχρι να έρθει το G4), παράγγειλα το G2S για την γυναίκα μου (.... και καλά περισσότερο :wacko:) και φυσικά για μένα το G4 (σε αναμονή)

 

μιλάμε για μεγάλη αρρώστια :w00t:

JIAYU G2S και G3 black (το απλό διπύρηνο) και G4 Turbo 1/4 thin black build Official_G4LW-20130822-092045
Link to comment
Share on other sites

Καθε ενας μας ειναι χαλια με τον τροπο του, αλλος αγοραζει ολα τα μοντελα, αλλος μεχρι να παρει ενα βγαινει το καινουριο, παντως ολοι εχουμε τον ιδιο καημο..

:dizzy:

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

http://www.gizchina.com/wp-content/uploads/images/7.jpg

http://www.gizchina.com/wp-content/uploads/images/81.jpg

http://www.gizchina.com/wp-content/uploads/images/9.jpg

 

yummyyyyyyyyyyyy

Το λευκο θα κοστιζει $8 παραπανω απο το μαυρο

Edited by akaloith
Link to comment
Share on other sites

μπα, μην το λες, ίσως να έτυχες σε διαφορετική ισοτιμία $ <-> Ευρω και το Κινέζικο νόμισμα (πως τα λένε τα μπικικινια τους ?)

 

Πάντως, από ότι διάβασα στο http://www.gizchina.com φαίνεται να υπαρχει προβλημα διαθεσιμότητας για την άσπρη οθόνη (το ασπρο περιβαζι, γυρω απο την οθονη), γιατι λεει, δεν περιμεναν να υπαρχει τοση ζητηση για ασπρα

 

Εγω ελαβα, μολις πριν απο λιγο, ειδοποιηση απο το μαγαζι που παραγγειλα το G2S, οτι δεν εχουν στοκ κατασπρο και αν θελω να μου στειλουν μαυρο :( και τωρα τι να κανω

JIAYU G2S και G3 black (το απλό διπύρηνο) και G4 Turbo 1/4 thin black build Official_G4LW-20130822-092045
Link to comment
Share on other sites

αυτο για τη τιμη δε το λεω εγω η jiayu το λεει, προφανως η κατασκευη του λευκου ειναι λιγο πιο ακριβη

ολα ωραια ειναι, αν τυχει και εχεις θεματα (φτου φτου) δεν ειχα ως τωρα με καμενα Pixel, brickarismenes συσκευες και πρεπει να τα στειλεις πισω καταλαβαινεις οτι το χρωμα ειναι η τελευταια παραμετρος που θα πρεπε να σε απασχολει

Link to comment
Share on other sites

και πάλι συμφωνούμε, καλύτερα να μην έχει ελάττωμα, και το χρώμα είναι δευτερεύον
JIAYU G2S και G3 black (το απλό διπύρηνο) και G4 Turbo 1/4 thin black build Official_G4LW-20130822-092045
Link to comment
Share on other sites

τελικα το jiayu g4 εχει powervr sgx-544 μονοπυρηνη και ας λεει mp το antutu

διπυρηνη sgx-544mp2 εχουν τα Allwinner A31

σε glbenchmark σε κοινη αναλυση 1080 το 2πυρηνο βγαζει σχεδον διπλασια fps

σε glbenchmark οταν αλλαζει η αναλυση αναλογα τη συσκευη

μπορει να εχουμε ως και ιδια αποδοση πχ ενα 1280x720 μονοπυρηνο με ενα 2048x1440 διπυρηνο

 

http://www.glbenchmark.com/compare.jsp?cols=2&D1=Micromax+A116&D2=Onda+V972+Core4

 

το chip γραφικων ειναι οτι πιο συγχρονο υπαρχει και τοποθετειται απο φθηνα κινητα σε μονοπυρηνη εκδοση εως galaxy s4 σε 3πυρηνη. ενας λογος να αποφυγω τα 1080 τηλεφωνα ειναι η μονοπυρηνη gpu που εχει ο 6589. τα πραγματα σε real χρηση απεχουν πολυ απ αυτα που δειχνουν τα benchmark, τα benchmark δειχνουν τη μεγαλυτερη δυνατη διαφορα.

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι και γω για το συγκεκριμένο τηλέφωνο.Μέχρι το βράδυ τρέχει μια προσφορά στο merimobiles με κουπόνι 10$ για τηλέφωνα με cpu MTK6589.Μέσα σε αυτά είναι και οι 2 εκδόσεις του JIAYU G4.Το κακό είναι ότι είναι σε pre-order που σημαίνει ότι αν τους πληρώσεις μέσω paypal θα πάρουν τα λεφτά άμεσα και όχι όταν γίνει διαθέσιμο τότε να δεσμευτεί το ποσό.Επειδή όμως κανείς δεν εμπιστεύεται τα release dates των Κινέζων,αυτό σημαίνει ότι αν αργήσει πάνω από 45 μέρες η αποστολή δεν θα μπορείς να ζητήσεις πίσω και τα λεφτά σου από το paypal.And that's a problem....

 

http://www.merimobiles.com/mtk6589-quadcore/

 

Αμα δεν κάνουμε Pre-order και περιμένουμε στο επισημο release date της συσκευής,να είστε σίγουροι ότι το πρώτο batch "θα φύγει" σε όσους έκαναν Pre-order με συνέπεια όσοι επιθυμούν να το πάρουν κανονικά να είναι out of stock και φυσικά θα περιμένουν άλλο ένα μήνα τουλάχιστον.And that's a problem too...

Edited by GKako
Link to comment
Share on other sites

2 φορες εχω ψωνισει απο pandawill 2 φορες εμεινα ευχαριστημενος.

shipping φυσικα βαζεις singapore post Και οχι china.

μπορεις να κανεις εκει preorder να το πληρωσεις και αμα δε γινει διαθεσιμο στο χρονο του

στις 15-20-30 μερες ζητας λεφτα πισω για να μην εχεις το θεμα του 45ημερου που σωστα σε απασχολει

αλλιως περιμενεις και ναι θα γινει σφαγη

Edited by akaloith
Link to comment
Share on other sites

2 φορες εχω ψωνισει απο pandawill 2 φορες εμεινα ευχαριστημενος.

shipping φυσικα βαζεις singapore post Και οχι china.

μπορεις να κανεις εκει preorder να το πληρωσεις και αμα δε γινει διαθεσιμο στο χρονο του

στις 15-20-30 μερες ζητας λεφτα πισω για να μην εχεις το θεμα του 45ημερου που σωστα σε απασχολει

αλλιως περιμενεις και ναι θα γινει σφαγη

 

και αν το παραγγειλω τωρα και κυκλοφορησει τον Ιουνιο? Η εταιρεια δεν ειναι και απο εκεινες που λενε Μαρτιο και ειναι Μαρτιος,το ιδιο εγινε και με το g3

Link to comment
Share on other sites

και αν το παραγγειλω τωρα και κυκλοφορησει τον Ιουνιο? Η εταιρεια δεν ειναι και απο εκεινες που λενε Μαρτιο και ειναι Μαρτιος,το ιδιο εγινε και με το g3

 

Kαλύτερα μην μπλέκεις με προπαραγγελίες. Η ζήτηση του κινητού θα είναι μεγάλη αλλά δεν νομίζω να γίνει ότι έγινε με xiaomi m2 και nexus 4.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

και ξαναλεω οποιος θελει να ειναι απο τους πρωτους το παραγγελνει και αν δεν τηρηθουν τα χρονοδιαγραμματα ζηταει τα λεφτα πισω απευθειας απο το μαγαζι η μεσω dispute paypal

το pandawill συνεχως επιβεβαιωνει οτι οποιος εχει κανει προπαραγγελια και δε θελει να περιμενει απλα ζηταει τα λεφτα του πισω. και γω ημουν ετοιμος να ζητησω λεφτα πισω για το newman n2 που βγηκε εκτος στοκ στη κινεζικη πρωτοχρονια, περιμενα ομως λιγο, εμφανιστηκε και τελικα το στειλαν

αλλα σε επικοινωνια μαζι τους δεν αρνηθηκαν να μου τα επιστρεψουν. τελικα καλως δε τα ζητησα γιατι επωφεληθηκα το κουπονι 10% που ειχαν στην αργια τους.

Edited by akaloith
Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ ότι κανείς δεν γνωρίζει την ακριβή ημερομηνία κυκλοφορίας.Φήμες ακούγονται ότι η έκδοση με τα 2gb θα αργήσει περισσότερο ενώ το youth θα βγει πιο νωρίς.Επίσης θεωρώ ότι θα βγουν πολλά μαύρα κομμάτια και ελάχιστα ως καθόλου λευκά για αρχή.

Οσο αφορά το Pandawill επειδή είχα κάνει και γω μια προ-παραγγελία μέσω Paypal ,άνοιξα dispute και μου είπαν ευγενικά ότι αν δεν το κλείσω θα μου δώσουν τα λεφτά μου πίσω πράγμα που έγινε αμέσως.Οπότε no worries πάνω σε αυτό το θέμα.

Εντωμεταξύ αυτές τις μέρες παίζει τρελή κατρακύλα του ευρώ έναντι του δολλαρίου.Πάλι ρίσκο είναι θα μου πεις γιατί δεν ξέρεις τι γίνεται σε ένα μήνα.Επίσης το πρώτο batch θα εξαφανιστεί εν ριπη οφθαλμού και το επόμενο το βλέπω για καλοκαίρι που μέχρι τότε θα έχει βγει κάτι καλύτερο ή όσοι βιάζονται θα πάνε σε κάτι παρεμφερές.

Ολα είναι ρίσκο.The choice is yours.

Link to comment
Share on other sites

οσοι θελουν review ενος 6589 τηλεφωνου σαν το jiayu g4 basic μπορουν να δουν εδω

http://www.gizchina.com/2013/03/14/quad-core-hero-h7500-review/

ενας λογος να προτιμησετε το flagship ειναι η μεγαλη rom, ορισμενα τεραστια παιχνιδια αρνουνται να εγκατασταθουν αν εχεις rom μικρη (4gb)

το review φαινεται καλο. το συγκεκριμενο τηλεφωνο υπαρχει και στο pandawill σε καλη τιμη για οσους βιαζονται

http://www.pandawill.com/caesar-h7500-smart-phone-mtk6589-quad-core-50-inch-ips-hd-screen-android-41-50mp-front-camera-white-p71936.html

οπως και το ιδιο σε zopo

http://www.pandawill.com/zopo-zp810-smart-phone-mtk6589-quad-core-50-inch-ips-hd-screen-android-41-1g-ram-50mp-front-camera-p71837.html

 

το gps ειναι καλο, οχι σαν το gps του παλιου 6577 ευτυχως

φορτιση λεει 3,5 ωρες για 2800 μπαταρια οποτε σιγουρα δεν ειναι 500mah φορτιστης αλλα 800-1000mah οποτε μαλλον γλιτωσαμε και αυτη την ιδιοτροπια του 6577

 

σε επιδοσεις ειναι ενα τικ κατω του newman n2 το οποιο ειναι καλο τηλεφωνο αλλα λιγο ογκωδες για 4.7 και με οχι τοσο καλη αυτονομια (φοραει exynos 4412, samsung galaxy s3 hardware)

Edited by akaloith
Link to comment
Share on other sites

ίσως να είχα αναφέρει πιο πίσω ότι έχω παραγγείλει και ένα ΑΣΠΡΟ G2S πριν μια εβδομάδα

σήμερα λοιπόν με ειδοποίησαν ότι ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ στοκ σε άσπρο και το εργοστάσιο ΔΕΝ τους λέει πότε θα υπάρχει διαθέσιμο

 

γιατί το αναφέρω εδώ ? ... μα γιατί έχουν βάλει ότι διαθέτουν στην παραγωγή του G4 και "ρίχνουν" την παραγωγή των άλλων μοντέλων τους, πόσο μάλλον στην ολόλευκη έκδοση, που από ότι φαίνεται, είναι πολύ σε ζήτηση.

 

Μην ξεχνάμε πόσες άλλες εταιρίες έχουν βγάλει (ή θα βγάλουν) ολόλευκα μοντέλα.

 

τελικά, δέχτηκα να πάρω μαύρο, η γυναίκα μου στενοχωρήθηκε για το μη-άσπρο :cry:, ο γιος μου καταχαρηκε (γιατί αυτός θα το τσιμπήσει τελικά :yahoo:) και εγώ την έβγαλα φτηνότερα, γιατί πρόσθεσαν μια έξτρα άσπρη πλάτη και μια 4GB κάρτα δωρεάν ;)

JIAYU G2S και G3 black (το απλό διπύρηνο) και G4 Turbo 1/4 thin black build Official_G4LW-20130822-092045
Link to comment
Share on other sites

εχεις γινει ευεργετης της jiayu :p. καλο ειναι αυτο ατομα που δε τη ξερανε καθολου να αγοραζουν απανωτα μοντελα της, αυτο κατι λεει. μεγειααα το μαυρο g2s. αντε και g4 g5 g6. Οικογενεια jiayu :P

Και πολυ καλα κανετε. jiayu για ολη την οικογενεια = 1 samsung galaxy s4

Edited by akaloith
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστωωωωωωωωωωω (ασε να ερθει πρωτα)

 

απο θεμα κοστους, δεν το συζητάμε !! απλα dirt-cheap οπως λενε και οι Αγγλοφωνοι.

οπως ειπες, 3 Jiayu= 1 Samsung και επειδή ολοι μας τα αλλάζουμε σχεδον καθε χρονο, φαντασου τι οικονομία ειναι τα Κινεζουμπια !!

Edited by GAVEL
JIAYU G2S και G3 black (το απλό διπύρηνο) και G4 Turbo 1/4 thin black build Official_G4LW-20130822-092045
Link to comment
Share on other sites

Το έχει παρει κανεις αυτο το κινητο?ειναι καλο?μπορει κάποιος να μου πει τον δεικτη sar του συγκεκριμένου μοντέλου? Edited by Michael17
Link to comment
Share on other sites

Το έχει παρει κανεις αυτο το κινητο?ειναι καλο?μπορει κάποιος να μου πει τον δεικτη sar του συγκεκριμένου μοντέλου?

 

Ναι φίλε , το έχει αγοράσει ο τσάκ νορις εδώ και κάτι εβδομάδες. Περιμένουμε να μας γράψει επίσημο review. To μόνο που μου είπε για το sar είναι ότι όταν αυτός μιλάει στο τηλέφωνο το κινητό καρκινιαζει από την ακτινοβολία ....

Link to comment
Share on other sites

σε καθε σελιδα του τοπικ γραφουμε οτι δεν κυκλοφορει και οτι δε ξερουμε το sar

καποια στιγμη πρεπει ο κοσμος να καταλαβει οτι κανουμε ενα ξεφυλισμα και μετα ρωταμε

γιατι αυτο που ρωταμε εχει πιθανοτατα απαντηθει 10 φορες

οσο για την απαντηση του dimzan μαλλον εκφραζει αυτο που γραφω εγω με λιγο πιο αποτομο-σαρκαστικο υφος.

 

στη προηγουμενη σελιδα σου χω φρεσκο review παρομοιου τηλεφωνου που μπορεις να λυσεις πολλες απορειες σου...

στη θεση σου θα το διαβαζα, ειναι οτι πιο κοντινο υπαρχει στο jiayu g4 basic μοντελο

Edited by akaloith
Link to comment
Share on other sites

Φημες για μειωση τιμης του μεγαλου μοντελου ( 208$. - 159€ )

http://www.gizchina.com/2013/03/14/jiayu-g4-with-2gb-and-32gb-rom-to-be-priced-at-208/?utm_medium=referral&utm_source=pulsenews

Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε , το έχει αγοράσει ο τσάκ νορις εδώ και κάτι εβδομάδες. Περιμένουμε να μας γράψει επίσημο review. To μόνο που μου είπε για το sar είναι ότι όταν αυτός μιλάει στο τηλέφωνο το κινητό καρκινιαζει από την ακτινοβολία ....

 

:lol: ο Chuck Norris δεν κάνει pre-order στο G4 ...... η Jiayu κάνει pre-gift στο Chuck Norris :D

Edited by GAVEL
JIAYU G2S και G3 black (το απλό διπύρηνο) και G4 Turbo 1/4 thin black build Official_G4LW-20130822-092045
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...