Jump to content

Jiayu G4


akaloith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Mε το θέμα των παρασιτων με άλλα κινεζικα κινητα έχει βρεθεί κάποια λύση?

Είναι αδύνατων να μιλήσω με την γυναίκα μου που έχει ένα Doogee 500 και τα παράσιτα τα ακούω μόνο εγώ. Mε το παλιό μου κινητο "nokia lumia" δεν υπάρχουν παράσιτα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια το κινητο δεν ανοιγει με τιποτα...φταει το κουμπι του on off το οποιο οπως ειπα απ την αρχη δεν ειχε καλη αποκριση αλλα πλεον δεν πατιεται...κοιταζοντας το και συγκρινοντας το με τα κουμπια εντασης ειναι σαν ειναι πιο μεσα ..τεσπα το κουμπι δεν πατιεται τι μππορω να κανω ρε παιδια? :(:(:(

 

 

ειναι μεγαλη αναγκη παιδια καποιος? :(

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση να έχει βγει το πλαστικό κουμπί από την υποδοχή στο καπάκι

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Οχι το θεμα ειναι εσωτερικα το πλαστικο δεν εχει θεμα.

το κινητο ειναι κλειστο πρεπει να ανοιξει πρωτα για να βαλω εφαρμογη..και αυτο το εχω ηδη κανει διοτι ειχε απο την αρχη προβλημα ..

Link to comment
Share on other sites

Άνοιξε το τότε Ή Σόλωνος σε κάποιο από τα πακιστανοινδικα καταστήματα να στο φτιάξουν αυτοί με σκαρτο 20€
Link to comment
Share on other sites

Είμαι στα χανια.. παρηγγειλα αυτο

 

http://www.ebay.com/itm/New-power-on-off-flex-cable-for-Jiayu-G4-cell-phone-/191000441460?pt=US_Cell_Phone_Replacement_Parts_Tools&hash=item2c78837274

 

και τωρα το μονο που μπορω να κανω ειναι να περιμενω να ερθει..

Link to comment
Share on other sites

Είμαι στα χανια.. παρηγγειλα αυτο

 

http://www.ebay.com/itm/New-power-on-off-flex-cable-for-Jiayu-G4-cell-phone-/191000441460?pt=US_Cell_Phone_Replacement_Parts_Tools&hash=item2c78837274

 

και τωρα το μονο που μπορω να κανω ειναι να περιμενω να ερθει..

 

Καλά έκανες. Αξίζει η προσπάθεια. Καλά αποτελέσματα!!!!

Link to comment
Share on other sites

μα 5 λεπτα δουλεια θα ναι..

 

Δεν είναι τόσο απλά τα πράγματα...

 

Αν δεν το έχουν ξαναδεί (το πιό πιθανό) θέλει το χρόνο του , ένας σωστός τεχνικός έτσι κάνει

Link to comment
Share on other sites

ελπιζω μην χρειαστει να παει κινα..

 

Έχεις εγγύηση αδερφέ? Εάν ναι γιατί ασχολείσαι εσύ και εμείς για το πως θα το φτιάξεις? 7 € θα σου στοιχίσει και 40 μέρες χωρίς κινητό και θα γίνει σωστή δουλειά. Μην το σκέφτεσαι. Τί σας τρομάζει δηλαδή το να πάει κίνα????

Link to comment
Share on other sites

Μα αν φτιαχνει με 10-15 ευρώ γιατί να πάει κίνα. Ετσι κι'αλλιώς θα πληρώσει μεταφορικά πανε-έλα, θα μείνει το λιγότερο 40 μέρες χωρίς τηλέφωνο, και υπάρχει περίπτωση να γυρίσει πίσω άφτιαχτο.

Φίλε στην τελική πάρε το κουμπί και έλα στο Ηράκλειο που ξέρω κανα-δυο μαγαζιά να στο φτιάξουν

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

εννοειται οτι το φοβαμαι να παει κινα! 40 μερες χωρις κινητο και ταξιδι σε ολο τον κοσμο και ισως και να μην φτιαξει..παντα η τελευταια λυση ειναι η κινα :p
Link to comment
Share on other sites

εννοειται οτι το φοβαμαι να παει κινα! 40 μερες χωρις κινητο και ταξιδι σε ολο τον κοσμο και ισως και να μην φτιαξει..παντα η τελευταια λυση ειναι η κινα :p

 

Τότε κακώς πήρες κινέζο αδερφέ.!!! 3 συσκευές έχω στείλει κίνα, 7€ έκαστος και γύρισαν όλο τον κόσμο και πίσω πάλι επισκευάσμένα. 2jiayu και 1 Lenovo. Και τα 3 παρεληφθησαν απο το κατάστημα από όπου τα αγόρασα και στάλθηκαν στις εταιρίες κατασκευήΣ του. Εάν μπορεί αυτός με τα 15€ να σου εγγυηθεί ορθή λειτουργία τότε κάντο! Αλλιώς......

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι τόσο το κόστος αποστολής πίσω στην Κίνα το θέμα αλλά ο χρόνος επιστροφής.....

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι τόσο το κόστος αποστολής πίσω στην Κίνα το θέμα αλλά ο χρόνος επιστροφής.....

 

Το καλό πράμα αργεί να γίνει. :)

Link to comment
Share on other sites

Και πηγαν-ηρθαν σε 40 μερες ή εκαναν κανα 2μηνο;

 

Έκαναν κάτι λιγότερο από 40 ημέρες. Μεγάλη καθυστέρηση είχαν από την στιγμή που έφυγαν από το κατάστημα και πήγαν στις αντιπροσωπείες. Εκεί έκατσαν 15+ μέρες. Αλλά 7€ έκαστος και γύρισαν πλήρεις επισκευάσμένα και με προστασία οθόνης δώρο. Βέβαια είχε προηγηθεί βίντεο Παρουσίαση προβλήματος, αναλυτικό rma, Και πολλά email μέχρι να συνεννοηθούμε με τους κινέζους που ΔΕΝ ξέρουν γρι Αγγλικα

Link to comment
Share on other sites

αν το παω σε ενα οποιοδηποτε τεχνικο σε καποιο καταστημα θα ειναι ευκολο να το φτιαξει?

 

Δοκιμασε να το πας στον γερμανο στην χατζημιχάλη γιάναρη. Επισκευάζει τα πάντα .

Link to comment
Share on other sites

Δευτέρα παραλαμβάνω το G4s! Από spemall έφτασε Ελλάδα σε μόλις 4 ημέρες! Με Singapore Post!

 

Υπάρχουν τρία επίσημα Firmwares.

G4S-20140410-165225

G4S-20140418-120537

G4S-20140422-121442

 

Από τα οποία το πρώτο έχει και Ελληνικά! Να το γνωρίζουν όσοι θα τα αγοράσουν.

Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...