Jump to content

Jiayu G4


akaloith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παρήγγειλα το G4s, βρήκα να πουλήσω το G4A (120 ευρώ), μόνο 20 ευρώ θα μου κοστίσει το G4s.

Να ξέρετε ότι έχει Ελληνικά η επίσημη ROM.

 

Ξέρουμε κάποια επίσημη ROM του G4A που να είχε προεγκατεστημένα τα ελληνικά; Ένα zip μου είχε στείλει το minideal με ελληνικά (270 ΜΒ), αυτό το περνάω κατ' ευθείαν πάνω από οποιαδήποτε ROM μέσω Recovery; Προφανώς από τις Κινέζικες...

Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μιά χαρά με τη ρομ του ρώσου (3.1.3)

 

Θα ζήσω με το G4H μου για όσο αντέξει.

 

Κάνουν και καλή παρέα με το i-phone:wink: οπότε όπως καταλαβαίνετε είμαι κομπλέ απο mobile entertainment:D

 

Τέρμα ο άσκοπος καταναλωτισμός;)

Link to comment
Share on other sites

εσείς οι ρωσόφωνοι:) για πείτε κανένα νέο? Εχει βγει καμιά καινούργια έκδοση μετά την 3.2 ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Μην αγχώνεσαι , όταν βγει κάτι θα μας ενημερώσουν αμέσως.

 

Έχουμε εδώ στο νήμα ''καλά'' αλάνια:clap::respect:

Link to comment
Share on other sites

παιδιά παίζει να το brikara το g4a μου!

δεν θυμάμαι τι του έκανα πάντως τώρα πάει να ανοίξει και μένει πατα στο logo του jiayu και μένει εκεί δεν κάνει τίποτα..

όσο για recovery απλά ανοίγει η οθόνη και δεν γίνετε τίποτα..

θα δοκιμάσω με flash tool να επαναφέρω την stock rom λογικά έτσι θα νιώσει

μήπως ξέρει κάποιος κάτι άλλο πριν το κάνω flashing?

edit2!

Εβαλα την miui ωραια αλλα αρκετα μικροπροβληματακια εχει..τελος παντων σας εχω ΤΗΝ ΚΑΛΗΤΕΡΗ ΡΟΜ μετα απο προσοπωικη επικοινωνια με jiayu και gizchina!!!!!!!

Επισης ιιισως σας βρηκα λυση στο miui να φτιαξω το σκαλοπατι! αναμένεται!!

Edited by akatamakata
EDITED*4
Link to comment
Share on other sites

λοιπόν παιδιά τρέχω στο g4a μου την miui την τελευταία και 'fixara' τα κουμπιά όταν πατάς το home το back και αυτά να κάνει δόνηση γιατί πριν δεν έκανε παρόλο που ήταν επιλεγμένο στις ρυθμίσεις.

Επίσης έφτιαξα το σκαλοπάτι δεν κάνει πλέον σκαλοπάτι στην τελευταία miui του sta-s2z που εχω τωρα, ουτε παει απο τα 40% πολυ γρηγορα στο 10%.

Άλλαξα 1-2 αρχεία για αυτό, τώρα είναι άψογο.

Υπάρχει κάποιο άλλο πρόβλημα εκτος αυτν τον 2 που είπα παραπάνω? (στην 4.4.19 έκδοση)

Edited by akatamakata
Link to comment
Share on other sites

οταν λες εφτιαξες το σκαλοπατι τι εννοεις??? το παλευουνε ενα χρονο τωρα xda κα πολλοι ακομα..... για πες μας και μας

 

 

εχει δοκιμασει κανενας τους superkernels που εβγαλαν για τους επεξεργαστες του g4 kai g4c ?

Link to comment
Share on other sites

οταν λες εφτιαξες το σκαλοπατι τι εννοεις??? το παλευουνε ενα χρονο τωρα xda κα πολλοι ακομα..... για πες μας και μας

εχει δοκιμασει κανενας τους superkernels που εβγαλαν για τους επεξεργαστες του g4 kai g4c ?

αυτο που ακουσες!!

εμενα το προβλημα ηταν οτι απο τα 40% και μετα η μπαταρια πηγαινε σε 5λεπτα στα 10%

σε αλλους απο 30-40% παει κατευθειαν στα 10%

ε λοιπον αυτο δεν υσχιει ποια..

ειχε και 1 προβληματακι οταν παταγες το home και αυτα τα κουμπια παρολο που εβαζες να κανουν δονηση, δεν κανανε..λυθηκε!

θα σας δωσω την ρομ εδω περα αυριο αλλα μισο γιατι πρωτα θα το βαλω xda

Edited by akatamakata
Link to comment
Share on other sites

αυτο που ακουσες!!

εμενα το προβλημα ηταν οτι απο τα 40% και μετα η μπαταρια πηγαινε σε 5λεπτα στα 10%

σε αλλους απο 30-40% παει κατευθειαν στα 10%

ε λοιπον αυτο δεν υσχιει ποια..

ειχε και 1 προβληματακι οταν παταγες το home και αυτα τα κουμπια παρολο που εβαζες να κανουν δονηση, δεν κανανε..λυθηκε!

θα σας δωσω την ρομ εδω περα αυριο αλλα μισο γιατι πρωτα θα το βαλω xda

 

Εάν εννοείς την ροκ του sta2z, έτσι κι αλλιώς δεν παρουσίαζε θέμα με την μπαταρία παρά μόνο με το WiFi κάτι που λύθηκε με τις τελευταίες αναβαθμίσειΣ. (4.3 και μετά) το θέμα σωστής διαβάθμισης της μπαταρίας είναι θέμα κερνελ το οποίο είναι δύσκολο μιας και δεν το δίνει η jiayu την βάση. Τεσπα, περιμένουμε να δούμε μήπως και το ταιριάξουμε το Φιξ σου, στην official του g4

Link to comment
Share on other sites

Μα όλοι έχουν πρόβλημα με την miui σχεδόν με την μπαταρία είτε πέφτει αμέσως από το 40 στο 10 είτε πάει παρά πολύ γρήγορα..εμένα π.χ από τα 40 πηγαίνει στα 10, μέσα σε 10 λεπτα.. Μήπως δεν το έχεις προσέξει..και τα κουμπιά του home,back δεν κάνουν δόνηση όταν τα πατάς δεν έκανε σε μένα στην αρχή έστω μετά το έφτιαξα.

τέλος πάντων θα δώσω και την official με φτιαγμένα τα πάντα χωρίς το παραμικρό πρόβλημα, απλά δεν έχει ελληνικά..

Ούτος ή άλλος έχει πρόβλημα με μπαταρία η ρομ του Sta2z γιατί μαζί του βρήκα το fix..

Edited by akatamakata
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα την miui ωραια αλλα αρκετα μικροπροβληματακια εχει..τελος παντων σας εχω ΤΗΝ ΚΑΛΗΤΕΡΗ ΡΟΜ μετα απο προσοπωικη επικοινωνια με jiayu και gizchina!!!!!!!

Επισης ιιισως σας βρηκα λυση στο miui να φτιαξω το σκαλοπατι! αναμένεται!!

 

Εννοείς την τελευταία του Δεκεμβρίου για το Advanced;

Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Εννοείς την τελευταία του Δεκεμβρίου για το Advanced;

ναι..δεν εχει κανενα προβλημα αυτη την ειχα στην αρχη

 

20131225-182338 αυτη την εχω 5καθαρη απο jiayu μου την στειλανε

δεν ειναι δικο μου backup

Edited by akatamakata
Link to comment
Share on other sites

Για flash tool ε; Δώσε link να την περάσω, γιατί την έχω από backup και μου έχει σπάσει τα νεύρα, δεν μπόρεσα να την περάσω!
Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Για flash tool ε; Δώσε link να την περάσω, γιατί την έχω από backup και μου έχει σπάσει τα νεύρα, δεν μπόρεσα να την περάσω!

 

ναι για flash μονο..μισο να την κανω upload

Link to comment
Share on other sites

Μα όλοι έχουν πρόβλημα με την miui σχεδόν με την μπαταρία είτε πέφτει αμέσως από το 40 στο 10 είτε πάει παρά πολύ γρήγορα..εμένα π.χ από τα 40 πηγαίνει στα 10, μέσα σε 10 λεπτα.. Μήπως δεν το έχεις προσέξει..και τα κουμπιά του home,back δεν κάνουν δόνηση όταν τα πατάς δεν έκανε σε μένα στην αρχή έστω μετά το έφτιαξα.

τέλος πάντων θα δώσω και την official με φτιαγμένα τα πάντα χωρίς το παραμικρό πρόβλημα, απλά δεν έχει ελληνικά..

Ούτος ή άλλος έχει πρόβλημα με μπαταρία η ρομ του Sta2z γιατί μαζί του βρήκα το fix..

 

Τότε λάθος ρομ έχεις....

Εμένα δεν εχει κανένα θέμα η μπαταρία και πλέον ούτε το WiFi. Και εχει και Ελληνικά με ΟΤΑ updates (4.4.20 χθεσινό update.)

Link to comment
Share on other sites

Τότε λάθος ρομ έχεις....

Εμένα δεν εχει κανένα θέμα η μπαταρία και πλέον ούτε το WiFi. Και εχει και Ελληνικά με ΟΤΑ updates (4.4.20 χθεσινό update.)

το advanced εχεις? με 3000μπαταρια

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οριστε η τελευταια official rom για jiayu g4 advanced 20131225-182338 flash

 

https://mega.co.nz/#!rcUUyR4Z!oLLRrjQJNLBgXni-Km6ZU44cnQ2heI3GS5PajhKOXgo

http://www.sendspace.com/file/5aolyv

https://www.mediafire.com/folder/8quws8csget6x/mithril αυτο ειναι με parts

Link to comment
Share on other sites

το advanced εχεις? με 3000μπαταρια

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οριστε η τελευταια official rom για jiayu g4 advanced 20131225-182338 flash

 

https://mega.co.nz/#!rcUUyR4Z!oLLRrjQJNLBgXni-Km6ZU44cnQ2heI3GS5PajhKOXgo

http://www.sendspace.com/file/5aolyv

https://www.mediafire.com/folder/8quws8csget6x/mithril αυτο ειναι με parts

 

Σε ευχαριστώ πολύ!

Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ!

 

δοκιμασε το και πες μου φιλε..

επισης ΕΑΝ το gps ειναι αργο η δεν σαρεσει πολυ απλα κατεβασε αυτο https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chxdev.mtgps

και κανε οτι λεει μεσα πανευκολο ειναι και το gps με βρισκει μεσα στο σπιτι σε 2 sec :happy:

Link to comment
Share on other sites

Μετά το RMA που επέστρεψε το κινητό την είχα αυτή την ROM, λίγο ασχολήθηκα μαζί της. Το 'χω πουλήσει το G4A, απλά περιμένω να μου έρθει το G4S και θα το δώσω στον νέο του ιδιοκτήτη. Απλά ψάχνω μια καλή ROM, φανταχτερή, εκτός του Vredniiy με Ελληνικά. Το θέμα είναι πακέτο με Ελληνικά να περάσουμε στην τελευταία Κινέζικη μπορούμε; Μου είχαν στείλει οι Κινέζοι του Minideal ένα .zip 280 ΜΒ όταν τους ζήτησα Ελληνικά, αλλά μάλλον είναι καμιά προηγούμενη έκδοση firmware και περνά μέσω Recovery...
Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Μετά το RMA που επέστρεψε το κινητό την είχα αυτή την ROM, λίγο ασχολήθηκα μαζί της. Το 'χω πουλήσει το G4A, απλά περιμένω να μου έρθει το G4S και θα το δώσω στον νέο του ιδιοκτήτη. Απλά ψάχνω μια καλή ROM, φανταχτερή, εκτός του Vredniiy με Ελληνικά. Το θέμα είναι πακέτο με Ελληνικά να περάσουμε στην τελευταία Κινέζικη μπορούμε; Μου είχαν στείλει οι Κινέζοι του Minideal ένα .zip 280 ΜΒ όταν τους ζήτησα Ελληνικά, αλλά μάλλον είναι καμιά προηγούμενη έκδοση firmware και περνά μέσω Recovery...

 

ειναι παλιο του minideal..για να περασεις ρομ πρεπει να το κανεις απο την αρχη και ναχεις τα codes δηλαδη μονο η jiayu μπορει να περασει εξαρχης γλωσσες..και να ασχοληθει με ενα πλεον παλιο κινητο τς δεν νομιζω.

Εγω αν το πουλησω λογικα θα το δωσω με miui..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε μου.

Κατέβασα την rom από το link που δίνεις, αλλά στο recovery menu το κινητό δεν την βλέπει για να δώσω εντολή να κάνει εγκατάσταση.

Μπορείς να με βοηθήσεις ?

Τώρα δουλεύει με του Ρώσου.

Εχω το g4 advance 2/32

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Δημήτρης.

 

----- προσθήκη μηνύματος 51 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σε ευχαριστώ πολύ!

 

Καλησπέρα φίλε μου.

Κατέβασα την rom από το link που δίνεις, αλλά στο recovery menu το κινητό δεν την βλέπει για να δώσω εντολή να κάνει εγκατάσταση.

Μπορείς να με βοηθήσεις ?

Τώρα δουλεύει με του Ρώσου.

Εχω το g4 advance 2/32

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Δημήτρης.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε μου.

Κατέβασα την rom από το link που δίνεις, αλλά στο recovery menu το κινητό δεν την βλέπει για να δώσω εντολή να κάνει εγκατάσταση.

Μπορείς να με βοηθήσεις ?

Τώρα δουλεύει με του Ρώσου.

Εχω το g4 advance 2/32

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Δημήτρης.

 

----- προσθήκη μηνύματος 51 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ειναι flashing οχι με τον κλασσικο τροπο μεσω install/zip και τετοια

την εβαλα και εδω την official δεκεμβριου http://www.needrom.com/mobile/official-g4a-rom/ με εικονα για να αλλαξτε γλωσσα

Link to comment
Share on other sites

παιδια το κινητο δεν ανοιγει με τιποτα...φταει το κουμπι του on off το οποιο οπως ειπα απ την αρχη δεν ειχε καλη αποκριση αλλα πλεον δεν πατιεται...κοιταζοντας το και συγκρινοντας το με τα κουμπια εντασης ειναι σαν ειναι πιο μεσα ..τεσπα το κουμπι δεν πατιεται τι μππορω να κανω ρε παιδια? :(:(:(
Link to comment
Share on other sites

ειναι flashing οχι με τον κλασσικο τροπο μεσω install/zip και τετοια

την εβαλα και εδω την official δεκεμβριου http://www.needrom.com/mobile/official-g4a-rom/ με εικονα για να αλλαξτε γλωσσα

 

Και πως θα την εγκαταστήσω ?

 

Καλημέρα !!

Link to comment
Share on other sites

...ΕΑΝ το gps ειναι αργο η δεν σαρεσει πολυ απλα κατεβασε αυτο https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chxdev.mtgps

και κανε οτι λεει μεσα πανευκολο ειναι και το gps με βρισκει μεσα στο σπιτι σε 2 sec :happy:

 

Αυτό το app το δοκίμασα κι εγώ btw, δεν φαίνεται όμως να κατεβάζει το σωστό αρχείο. Το Location Engineer Mode ή το Δορυφόροι/Ρυθμίσεις EPO κατεβάζουν το σωστό dat(EPO.dat ~270kb αν και δουλεύει όποτε θυμάται ο server), ενώ αυτό κατεβάζει ένα που είναι μόλις μερικά kb(mtkgps.dat ~20kb) το οποίο αν το σβήσω, δε φαίνεται να παίζει κανένα ρόλο γενικά. Είσαι σίγουρος ότι είδες διαφορά;

 

//offtopic Για όσους αναρωτιούνται για τα 4GS, παρήγγειλα τελικά 2 από το minideal. Θα γράψω εντυπώσεις μόλις τα πάρω στα χέρια μου.

 

Φιλικά, Πρόδρομος

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...