Jump to content

Jiayu G4


akaloith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έτσι όμως θα χάσω ότι έχω μέσα έτσι δεν είναι?

Πήγε να κάνει update στην rom που είχα και κόλλησε γι' αυτό υποθέτω ότι δεν έχε σβήσει data

 

Edit: Πήρα ένα backup και είδα ότι έχει κάτι μέσα έτσι δεν είναι?

Edited by jkap
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έτσι όμως θα χάσω ότι έχω μέσα έτσι δεν είναι?

Πήγε να κάνει update στην rom που είχα και κόλλησε γι' αυτό υποθέτω ότι δεν έχε σβήσει data

 

Edit: Πήρα ένα backup και είδα ότι έχει κάτι μέσα έτσι δεν είναι?

Διαβασε τι σου εγραψα αν θες να ξεμπερδευεις αλλιως θα κανεις τα ιδια και τα ιδια...

Τι να χασεις απο αυτα που εχεις μεσα? Εφαρμογες κλπ? Εννοειται οτι ηδη χαθηκαν! Δεν υπαρχουν πλεον!

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Δεν είχα τιποτα να χάσω και ξαναπέρασα από πάνω την rom του sta-s2z. και επανήλθαν όλα :yahoo::dance::yahoo:

 

Μάθημα ελήφθει, πάντα backup pριν επιχειρήσουμε τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί μου φίλοι... Επειδή το ιστορικό μου είναι από g3 να πάω σε κλώνο του galaxy s4 (ομολογώ αρκετά καλό) αλλά και πάλι η σύγκριση του με την jiayu νιώθω ότι υπερτερεί η jiayu. Αυτό που γουσταρα αρκετά είναι η οθόνη του s4.. Επειδή το g4 βλέπω είναι 4,7 inch μπορεί κάποιος να μετρήσει ακριβώς τις διαστάσεις ΜΌΝΟ της οθόνης; θέλω να δω τις διάφορες σε πλάτος και ύψος...

Ευχαριστώ πολύ

Πολύ αργότερα θα δεις όσα πραγματικά είδες
Link to comment
Share on other sites

Η "καθαρή" οθόνη (στο G4) είναι 103mm x 58mm

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Εχω το g4 huge.υπαρχει καποια ρομ που να εμφανιζει οταν κανεις κληση αν μιλαει ο αλλος η οχι;

"αναμονη κλησης"

 

Τελικα κανεις δεν μπορει να με βοηθησει σε αυτο;

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους!

Σκέφτομαι να κάνω δώρο το g4 (3000 mAh) σε κάποιον, που εκτιμάει την αυτονομία σε ένα κινητό.

Δεν θέλει όμως να ασχοληθεί μετά με ρομ, φλασαρίσματα κλπ.

"Κάνει" αυτό το κινητό;

Όσοι το πήρατε είστε ευχαριστημένοι ή σας βγάζει προβλήματα;

 

(Σαν δεύτερη επιλογή έχω το red rice αλλά με προβληματίζει η μπαταρία του).

Link to comment
Share on other sites

Τελικα κανεις δεν μπορει να με βοηθησει σε αυτο;

 

Εννοεις οταν πχ παιρνεις εμενα, να σου λεει το μηνυμα "ο αριθμος που καλεσατε ειναι κατειλλημενος"; Αυτο δεν ειναι θεμα δικου σου τηλεφωνου, αλλα του καθε παροχου και του καθε προγραμματος αυτου που καλεις.

Link to comment
Share on other sites

Εννοεις οταν πχ παιρνεις εμενα, να σου λεει το μηνυμα "ο αριθμος που καλεσατε ειναι κατειλλημενος"; Αυτο δεν ειναι θεμα δικου σου τηλεφωνου, αλλα του καθε παροχου και του καθε προγραμματος αυτου που καλεις.

Προφανώς εννοεί οταν καλείς και μιλάει ο άλλος που βγάζει ένα στιγμιαίο μήνυμα στην οθόνη "σε αναμονή..." ώστε να καταλάβεις οτι είσαι δευτερη γραμμή. Το παλιό κινητο μου ειχε επιλογή να φαίνεται αυτό όντως εδώ δεν έχω βρει κάτι η αλήθεια είναι...

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς εννοεί οταν καλείς και μιλάει ο άλλος που βγάζει ένα στιγμιαίο μήνυμα στην οθόνη "σε αναμονή..." ώστε να καταλάβεις οτι είσαι δευτερη γραμμή. Το παλιό κινητο μου ειχε επιλογή να φαίνεται αυτό όντως εδώ δεν έχω βρει κάτι η αλήθεια είναι...

Ακριβως αυτο εννοω....

Link to comment
Share on other sites

Ως προς την καμερα: ο φακος αυτος ειναι, θα βγαζει παντα με ενα σχετικο θορυβο στις φωτογραφιες αναλογα και το φωτισμο (οπως ειναι φυσικο). Δοκιμαζοντας αλλα apps για καμερα αυτο που παρατηρησα ειναι πως μειωνουν τη "θολουρα" σε σχεση με φωτογραφιες τραβηγμενες απο την stock camera. Επισης τα χρωματα βγαινουν πιο φυσικα και οχι υπερβολικα φωτεινα οπως στη stock app.

 

Οι εφαρμογες που δοκιμασα (και μου αρεσουν) ειναι οι: Snap Camera HDR και ProCapture. Παρομοια αποτελεσματα περιμενω να εχει και η Camera MX που ειναι καλη και δωρεαν, απλα δεν εχει και το καλυτερο interface.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας , ενδιαφερομαι για το advanced 2gb

εσεις τι λετε ?? το εχει κανεις? και αν αποφασισω να το αγορασω, απο to2c ή minideal???

ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχω κατι θεματακια τωρα τελευταια.. ειχα κατι ολικο κολληματα που ηθελε να βγαλω μπαταρια με τον launcher που ειχε το τηλεφωνο και αλλαξα launcher ολα καλα τις πρωτες μερες τωρα μου εκανε και αυτο κατι παρομοιο..τι να κανω?
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το κινητό μου έφτασε στο minideal. Ενώ είχε φτάσει στο Πεκίνο από τις 28 του Δεκέμβρη. Έκανε μόλις 5 μέρες να πάει από Λάρισα στο Πεκίνο. :p

 

Γνωρίζει κανείς πόσο χρόνο κάνουν να τα κοιτάξουν και για να αποφανθούν για κάθε περίπτωση; Εμένα κατά 99,9% πάει για αντικατάσταση.

Πάντως έπεσε πολύ το Advanced, 174.00 ευρώ έχει στο to2c.

Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Ως προς την καμερα: ο φακος αυτος ειναι, θα βγαζει παντα με ενα σχετικο θορυβο στις φωτογραφιες αναλογα και το φωτισμο (οπως ειναι φυσικο). Δοκιμαζοντας αλλα apps για καμερα αυτο που παρατηρησα ειναι πως μειωνουν τη "θολουρα" σε σχεση με φωτογραφιες τραβηγμενες απο την stock camera. Επισης τα χρωματα βγαινουν πιο φυσικα και οχι υπερβολικα φωτεινα οπως στη stock app.

 

Οι εφαρμογες που δοκιμασα (και μου αρεσουν) ειναι οι: Snap Camera HDR και ProCapture. Παρομοια αποτελεσματα περιμενω να εχει και η Camera MX που ειναι καλη και δωρεαν, απλα δεν εχει και το καλυτερο interface.

 

Εγώ έβαλα την Camera MX και μπορώ να πω πως είμαι ευχαριστημένος.

Δοκίμασα και το Cymera αλλά μου φάνηκε δύσχρηστο και έβγαζε μία θαμπή άσπρη κυρτή γραμμή στις φωτογραφίες.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχω κατι θεματακια τωρα τελευταια.. ειχα κατι ολικο κολληματα που ηθελε να βγαλω μπαταρια με τον launcher που ειχε το τηλεφωνο και αλλαξα launcher ολα καλα τις πρωτες μερες τωρα μου εκανε και αυτο κατι παρομοιο..τι να κανω?

 

φίλε μ είχα το ίδιο πρόβλημα..

το έλυσα βγάζοντας τη μια σιμ..

 

ναι καλά άκουσες, το είχα με δύο σιμ κ όταν απηύδησα με τα κολλήματα άφησα μόνο "της κοπελιάς" όταν μετά από μια εβδομάδα βεβαιώθηκα πως δεν είχε θέμα έβαλα μόνο τη σιμ της σύνδεσης so far so good..:)

 

από αύριο θα κάνω κ άλλη δοκιμή, θα πάρω καινούργια σιμ για τη σύνδεση (μήπως έτσι δουλεύει οκ κ με δύο..)

 

σε μένα το κινητό έμπαινε σε deep sleep κάτι τέτοιο η οθόνη δεν άναβε αν δεν έβγαζα μπαταρία, μόλις έβγαζα μπαταρία άκουγα το μήνυμα από το bluetooth headset ότι αποσυνδεόταν (άρα πριν δεν ήταν κλειστό- απλά έκανε την πάπια..:p)

 

δοκίμασα πολλές miui τώρα είμαι σταθερά στην 29-11 του killoe;)

http://www.youtube.com/user/UbuntuNoobGr?ob=0&feature=results_main

Jiayu G4TΗ first G4H20130515-202809, then MIUI v5:cry:

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το κινητό μου έφτασε στο minideal. Ενώ είχε φτάσει στο Πεκίνο από τις 28 του Δεκέμβρη. Έκανε μόλις 5 μέρες να πάει από Λάρισα στο Πεκίνο. :p

 

Γνωρίζει κανείς πόσο χρόνο κάνουν να τα κοιτάξουν και για να αποφανθούν για κάθε περίπτωση; Εμένα κατά 99,9% πάει για αντικατάσταση.

Πάντως έπεσε πολύ το Advanced, 174.00 ευρώ έχει στο to2c.

 

Το παρέλαβε το minideal? Γιατί εμένα έκανε 10 μέρες να το παραλάβει. Μετά υπολόγιζε κανένα 10ήμερο με 15ήμερο να πάει στην jiayu και να επιστρέψει επισκευασμένο ή να αντικατασταθεί.

Link to comment
Share on other sites

Το παρέλαβε το minideal? Γιατί εμένα έκανε 10 μέρες να το παραλάβει. Μετά υπολόγιζε κανένα 10ήμερο με 15ήμερο να πάει στην jiayu και να επιστρέψει επισκευασμένο ή να αντικατασταθεί.

 

Δηλαδή 40 μέρες περίπου. Δεν πειράζει, θα περιμένω.

Βασικά σήμερα που το ξανακοίταξα λέει στο στάτους ότι απέτυχε η παράδοση και τους έστειλα email. Απλά χθες μου είπαν ότι μάλλον θα το παραλάμβαναν στο τέλος της ημέρας, ήταν δηλαδή προς παράδοση. Δεν πειράζει, αρκεί που απαντάνε.

Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Σε όσους έχουν miui θυμίστε μου πως λύνεται το θέμα με τα sms που ενώ το όνομα υπάρχει στις επαφές δεν αναγνωρίζει τον αποστολέα για να μην κάθομαι και βάζω το +30 σε όλα τα τηλέφωνα
Link to comment
Share on other sites

Χθες παρέλαβε και ένας φίλος μου το G4T με 3000 mah μπαταρία.

 

Το ανοίγουμε όλα οκ. Το βάζουμε να φορτίσει και μετά από 12 ώρες διαπιστώνουμε ότι δεν φόρτισε καθόλου και η μπαταρία ήταν στο 2%.

 

Φρίκαρα, λέω όχι άλλο RMA.

 

Του βάζω το τελευταίο Firmware για το G4H και λύθηκε το πρόβλημα.

Μάλλον στείλαν κινητό με το firmware για την thin έκδοση και δεν ήταν και rooted.

 

Έχει τύχει σε κανέναν;

Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

http://www.e-shop.gr/product?id=PER.551089

Αυτή η κάρτα δουλεύει στο G4?

 

Γιατί όχι; Δοκίμασε και άμα δεν δουλεύει έχεις δικαίωμα επιστροφής.

Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

To κινητάκι, όπως μου πε κάποιος εδώ μέσα, για 150 ευρώ τα σπάει (1G/4G basic 3000mAh)! ;)

Ευτυχώς που δεν άκουσα τον άλλον που με απέτρεψε λόγω των διάφορων προβλημάτων που εμφανίστηκαν με το GPS κ.λ.π. Έπεσα σε καλή παρτίδα!! :p :lol:

 

Το gps το σύγκρινα με ενός samsung ace και τα πήγε μια χαρά με τους δορυφόρους!

Η μπαταρία, 3000mAh, φαίνεται άπαιχτη...απροβλημάτιστη φόρτιση-αποφόρτιση.

Με όλα τα υπόλοιπα, προς το παρόν,πρόβλημα ουδέν!!

(Του κρέμασα 2 σκόρδα για το μάτι-υποψιάζεστε πως μοιάζει :O :lol:).

 

Με jiayu.es, μετά από 2 προσπάθειες, πέρασε το recovery και με τη μία πέρασε η τελευταία ρομ. :up:

Τι να πω....θα παίξω και τζοκερ αυτή τη βδομάδα!

 

Antutu σκορ κοντά στις 17000 καλά είναι?

Link to comment
Share on other sites

To κινητάκι, όπως μου πε κάποιος εδώ μέσα, για 150 ευρώ τα σπάει (1G/4G basic 3000mAh)! ;)

Ευτυχώς που δεν άκουσα τον άλλον που με απέτρεψε λόγω των διάφορων προβλημάτων που εμφανίστηκαν με το GPS κ.λ.π. Έπεσα σε καλή παρτίδα!! :p :lol:

 

Το gps το σύγκρινα με ενός samsung ace και τα πήγε μια χαρά με τους δορυφόρους!

Η μπαταρία, 3000mAh, φαίνεται άπαιχτη...απροβλημάτιστη φόρτιση-αποφόρτιση.

Με όλα τα υπόλοιπα, προς το παρόν,πρόβλημα ουδέν!!

(Του κρέμασα 2 σκόρδα για το μάτι-υποψιάζεστε πως μοιάζει :O :lol:).

 

Με jiayu.es, μετά από 2 προσπάθειες, πέρασε το recovery και με τη μία πέρασε η τελευταία ρομ. :up:

Τι να πω....θα παίξω και τζοκερ αυτή τη βδομάδα!

 

Antutu σκορ κοντά στις 17000 καλά είναι?

 

μια χαρα ειναι ...... ελεγξε τα μηνύματα σου ;)

JIAYU G2S και G3 black (το απλό διπύρηνο) και G4 Turbo 1/4 thin black build Official_G4LW-20130822-092045
Link to comment
Share on other sites

To κινητάκι, όπως μου πε κάποιος εδώ μέσα, για 150 ευρώ τα σπάει (1G/4G basic 3000mAh)! ;)

Ευτυχώς που δεν άκουσα τον άλλον που με απέτρεψε λόγω των διάφορων προβλημάτων που εμφανίστηκαν με το GPS κ.λ.π. Έπεσα σε καλή παρτίδα!!

 

Το gps το σύγκρινα με ενός samsung ace και τα πήγε μια χαρά με τους δορυφόρους!

Η μπαταρία, 3000mAh, φαίνεται άπαιχτη...απροβλημάτιστη φόρτιση-αποφόρτιση.

Με όλα τα υπόλοιπα, προς το παρόν,πρόβλημα ουδέν!!

(Του κρέμασα 2 σκόρδα για το μάτι-υποψιάζεστε πως μοιάζει

 

Με jiayu.es, μετά από 2 προσπάθειες, πέρασε το recovery και με τη μία πέρασε η τελευταία ρομ. :up:

Τι να πω....θα παίξω και τζοκερ αυτή τη βδομάδα!

 

Antutu σκορ κοντά στις 17000 καλά είναι?

Διμακςςς εισαι μεγαλη παιχτουρα λεμε>>>>>>>>>:lol:

Να το χαρεις που ετσι θα γινει στα σιγουρα αλλα μην το μαιρεψεις μονο με τοσα σκορδα:!:

Αμα κερδισεις θα μου το κανεις δωρο?

Ετσι αυτα ειναι τα ωραια σκορακιααααααα:cool:

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...