Jump to content

Jiayu G4


akaloith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Eϊ ηρέμησε φίλε, πάντα είμαι προσεκτικός με αυτά. Εννοείται πως έχω backup του αυθεντικού firmware. Καθως όμως το κινητό δεν είναι δικό μου δε μπορώ παρα μόνο να του βάλω το firmware με τα ελληνικά και ας έχει προβλήματα με την αφή. Και αν δεν της αρέσει της γυρνώ το αυθεντικό firmware...

 

ναι, καμια φορα πρεπει να γινει ετσι, αφου χρειαζεται τα Ελληνικά :(

 

αλλα αφου εχεις backup την πρωτότυπη, εισαι μια χαρα ;)

JIAYU G2S και G3 black (το απλό διπύρηνο) και G4 Turbo 1/4 thin black build Official_G4LW-20130822-092045
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

OK OK. Ενοουσα το g3 αλλα απ οτι καταλαβαινω δεν μπορει να γινει συγκριση

thnx που ασχολιθηκατε

Φυσικα καμμια σχεση, καθε μοντελο εχει τα δικα του..τερτιπια οταν βγαινει..

Παντως η Jiayu δεν ειναι κορυφαια αλλα θεωρειται απο τις καλες εταιρειες ανεβαζοντας αρκετα τον πηχυ τελευταια.

Δεν χρειαζεται να ευχαριστεις, ο βασικος σκοπος του forum ειναι η πληροφορηση και η αλληλοβοηθεια, απλα επειδη ο γραπτος λογος ειναι ο μοναδικος τροπος επικοινωνιας πρεπει να προσπαθουμε να ειμαστε οσο το δυνατον σαφεστεροι (αλλα και ευγενικοι και προσεκτικοι στα λεγομενα μας) ωστε να κραταμε ψηλα το επιπεδο του forum και να μηνδημιουργουνται..αψιμαχιες..;)

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

ρε Τζωρτζ ..... τελικα εβαλες μεμβράνη στο G3S ?!?!?!?

 

οπα !!!! off topic ..... Sorry

JIAYU G2S και G3 black (το απλό διπύρηνο) και G4 Turbo 1/4 thin black build Official_G4LW-20130822-092045
Link to comment
Share on other sites

ρε Τζωρτζ ..... τελικα εβαλες μεμβράνη στο G3S ?!?!?!?

ΧΑΧΑΧΑ...δυο χαλασμενες με φουσκες...

Ειμαι ανεπιδεκτος μαθησεως..

Το αφησα ανευ..

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

ΧΑΧΑΧΑ...δυο χαλασμενες με φουσκες...

Ειμαι ανεπιδεκτος μαθησεως..

Το αφησα ανευ..

 

ναι ρε !!!.... Gorilla-2 με μεμβρανη !!!! δεν λεει :D

JIAYU G2S και G3 black (το απλό διπύρηνο) και G4 Turbo 1/4 thin black build Official_G4LW-20130822-092045
Link to comment
Share on other sites

ναι ρε !!!.... Gorilla-2 με μεμβρανη !!!! δεν λεει :D

Αυτο σκεφτηκα κι εγω..στο κατω κατω να δουμε και την αντοχη της..

Βεβαια προσεχω κι ολας, οχι τσεπη με κλειδια και κερματα και παντα τα νυχια κομμενα καλα..χαχαχα

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

να δεις που πρεπει να το ακουμπας στο τραπεζι, με την οθονη προς τα κατω, για να ακουγετε το ηχειο !!!!
JIAYU G2S και G3 black (το απλό διπύρηνο) και G4 Turbo 1/4 thin black build Official_G4LW-20130822-092045
Link to comment
Share on other sites

Ε, τι να κανουμε, εγω το μισοακουμπαω κανονικα σε καποιο αντικειμενο για να αντανακλαει ο ηχος και να ερχεται μπροστα. Ασε που θα βαλω το modaco για να βαλω χερι στις ρυθμισεις εντασης ..

Να τελειωνουμε, ειμαστε off topic..

Και το G4 πισω και κατω εχει το ηχειο?

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Και το G4 πισω και κατω εχει το ηχειο?

 

ναι , νομιζω

JIAYU G2S και G3 black (το απλό διπύρηνο) και G4 Turbo 1/4 thin black build Official_G4LW-20130822-092045
Link to comment
Share on other sites

g4 turbo advanced

τα soft keys ειναι εμφανη και δεν αναβουν

το antutu ειναι top

η νεα καμερα εχει βελτιστοποιημενα settings για sharpness

το usb otg παιζει μια χαρα

φυσικα φορα τη νεα cpu 6589t, 2gb ram, 32gb rom

κτλ κτλ

Edited by akaloith
Link to comment
Share on other sites

Το καλύτερο το άφησες για το τέλος.

329 ευρωπουλα είναι κάπως πολλά.

Παίρνεις xiaomi Mi2S...uperfast

 

να ξερες και τι γραφεις θα ταν καλα

329$ κανει.- ΟΧΙ ΕΥΡΩ

329.00 USD = 250.912 EUR

 

οσο για το mi2s μπορω να σου πω ενα καρο -

οθονη, μπαταρια, 1 σιμ, no microsd, 16gb στη "φθηνη" εκδοση κτλ κτλ κτλ

και φυσικα πολυ ακριβοτερο.

ευχαριστουμε για τη προταση αλλα προσωπικα δε θα παρω κατι πολυ ακριβοτερο που ΔΕΝ μου κανει για να λεω οτι εχω το υψηλοτερο antutu.-

Edited by akaloith
Link to comment
Share on other sites

ρε Τζωρτζ ..... τελικα εβαλες μεμβράνη στο G3S ?!?!?!?

 

οπα !!!! off topic ..... Sorry

 

Τζωρτζ here, του εχω βαλει! Αλλα δεν ερχεστε στο topic μας για το G3S? :p

Link to comment
Share on other sites

Πάντως ρε παιδιά η μπαταρία του είναι απόλαυση

 

[ATTACH]34306[/ATTACH]

 

Φίλε μου την ρομ με τα ελληνικά από minideal την έχεις?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια επειδη σφυριζει το κεφαλι μου, μπορει καποιος να κανει μια σουμα των διαφορετικων εκδοσεων που υπαρχουν καθως και απο που μπορει να το παραγγειλει καποιος?
85.....ochocinco
Link to comment
Share on other sites

επειδή δεν είμαι καλός γνώστης και θέλω να αποφύγω τα πειράματα, μπορεί κάποιος να τσεκάρει αν αυτή είναι αγγλική έκδοση του CWM?

http://uloz.to/xGMvYvXu/g4brecovery-cwm-6-0-2-8-eng-zip

 

(βρήκα το λινκ στο http://www.jiayu.es/software.php?tools πριν λίγες μέρες αλλα δεν φαίνεται να υπάρχει πια)

Link to comment
Share on other sites

επειδή δεν είμαι καλός γνώστης και θέλω να αποφύγω τα πειράματα, μπορεί κάποιος να τσεκάρει αν αυτή είναι αγγλική έκδοση του CWM?

http://uloz.to/xGMvYvXu/g4brecovery-cwm-6-0-2-8-eng-zip

 

(βρήκα το λινκ στο http://www.jiayu.es/software.php?tools πριν λίγες μέρες αλλα δεν φαίνεται να υπάρχει πια)

 

Ναι αυτή είναι τη δοκίμασα και λειτουργεί μια χαρά...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδες διαβασα τις τελευταιες 30 σελιδες και ψηθηκα ασχημα για το basic με την μπαταρια γαιδουρι.Η αυτονομια ειναι απο τα σπεκσ που μου κανουνε κλικ σε ενα κινητο.Λεω να το παρω απο minideal αλλα δεν εχω εμπειρια με κινεζοσαιτ.Αν κανεις μπορει να γραψει κανα 2 κατευθυντηριες οδηγιες θα ημουνα ευγνωμον.Τι εννοω.Ποιος ο πιο ασφαλης τροπος πληρωμης?Πως να διαλεξω να μου το στειλουν?Θα εχω προβλημα στο τελωνειο?Υπαρχει κανενα καλο εκπτωτικο κουπονι?Ειδα αναφεραν κανα 2 παιδια οτι καλυτερα 2ο καπακι παρα θηκη.Αξιζει?
85.....ochocinco
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδες διαβασα τις τελευταιες 30 σελιδες και ψηθηκα ασχημα για το basic με την μπαταρια γαιδουρι.Η αυτονομια ειναι απο τα σπεκσ που μου κανουνε κλικ σε ενα κινητο.Λεω να το παρω απο minideal αλλα δεν εχω εμπειρια με κινεζοσαιτ.Αν κανεις μπορει να γραψει κανα 2 κατευθυντηριες οδηγιες θα ημουνα ευγνωμον.Τι εννοω.Ποιος ο πιο ασφαλης τροπος πληρωμης?Πως να διαλεξω να μου το στειλουν?Θα εχω προβλημα στο τελωνειο?Υπαρχει κανενα καλο εκπτωτικο κουπονι?Ειδα αναφεραν κανα 2 παιδια οτι καλυτερα 2ο καπακι παρα θηκη.Αξιζει?
Το πρωί το παρήγγειλα απο το μινιντιλ σε ασπρο 1G- 4G 249@ ή 199€ ,πλήρωσα με paypal , το έστειλαν σήμερα με sg post με tracking number. Mου πρότειναν αυτοί αυτόν τον τρόπο. Πέρσι είχα παραγγείλει ένα fire tablet με dhl και το παρέλαβα σε 3 ημέρες χωρίς προβλήματα τελωνίου, ελπίζω να γίνει και τώρα το ίδιο.Τέλος ζήτησα Ελληνικά,οπότε αν θα έχει θα επιχειρήσω το back up ,σύμφωνα με τις οδηγίες.Συμφωνώ με το 2ο καπάκι παρά λαστιχένια θήκη , θα παραγγείλω pouch.Επίσης εμπιστεύομαι το μινιντιλ αν και είναι η πρώτη μου αγορά από εκεί, θα δείξει.
Link to comment
Share on other sites

Μια και αναφέρεστε σε καπάκι, να πώ οτι σήμερα μου ήρθαν ένα άσπρο και ένα μαύρο (έχω μαυρη συσκευή) από εδώ:

 

http://www.banggood.com/Protective-Back-Case-For-JIAYU-G4-3000mAh-Battery-Edition-p-76520.html

 

Τα καπάκια είναι original, τα δοκίμασα και τα δύο και εφαρμόζουν τέλεια. Το μόνο που πρέπει να προσέξετε είναι οτι έρχονται χωρίς αυτά τα πλαστικά ελάσματα που είναι στο πλάι εκεί που πατάμε τα buttons. Πρέπει να βγάλετε από το μαμίσιο καπάκι και να τα εφαρμόσετε. Πολύ εύκολη διαδικασία αλλα θα μπορούσαν να έχουν ήδη και να γλυτώνουμε τη φασαρία..

Link to comment
Share on other sites

εδω και τα δικα μου στατιστικα της μπαταριας.

4 ημερες χωρις φορτιση και 4 ωρες οθονη.

 

Φαντάζομαι με κλειστά τα δεδομένα το μεγαλύτερο διάστημα ε; γιατί με συνεχή δεδομένα 3g δύσκολο το κόβω και το διήμερο. Έχω ψηθεί αρκετά είδα έφερε και το minideal πάλι το λευκό αλλά με αγχώνει λόγω εγγύησης κυρίως και περιμένω και το galaxy mini 4 το dual να δω τιμή. Στο μέγεθος σε τσέπη και βάρος βολεύει η είναι τουβλάκι;

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι με κλειστά τα δεδομένα το μεγαλύτερο διάστημα ε; γιατί με συνεχή δεδομένα 3g δύσκολο το κόβω και το διήμερο. Έχω ψηθεί αρκετά είδα έφερε και το minideal πάλι το λευκό αλλά με αγχώνει λόγω εγγύησης κυρίως και περιμένω και το galaxy mini 4 το dual να δω τιμή. Στο μέγεθος σε τσέπη και βάρος βολεύει η είναι τουβλάκι;

 

 

Ναι χωρις δεδομενα ειναι αυτες οι μετρισης.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...