Jump to content

Γενικές Απορίες Εφαρμογών για Windows Phone 8


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σε ευχαριστω πολυ φιλε μου.

αρα δηλαδη αν εχω δεκα εφαρμογες που με καινε, αναγκαστιθκα τα σκαω ε?

υπαρχει ποτε περιπτωση να γινουν μαγαζακια οπως και στα αλλα λειτουργικα ή οχι? υπομονη μπορω να κανω αλλα αν δε με καλυπτουν οι δωρεαν εφαρμογες του στορ, την κατσαμε τη βαρκα. παω τωρα να δω το στορ τι εχει. ευχαριστω παρα πολυ

επισης να ρωτησω, αν κατα καιρους δινει το απ στορ εφραμογες τις οποιες κανονικα πληρωνεις, τσαμπα. συνεβαινε στο σιμπιαν αυτο, γιαυτο ρωταω...

 

υγ. ειδα τις εφαρμογες, τα βασικα που χρειαζομαι τα εχει. αν εινα ικαλες οι εφαρμογες δεν ξερω, αλλα ευτυχως μεγαλες ελειψεις δεν ειδα. αν στο μελλον υπαρχει περιπτωσει να γινει κατι οπως πχ στο cydia στα iphone,τοτε ολα καλα. ευχαριστω και παλι

 

Ναι υπαρχει το myappfree οπου σου δινει καθημερινα μια εφαρμογη δωρεαν. Στις περισσοτερες εφαρμογες εχει και free εκδοση με ads οποτε δεν νομιζω να εχεις προβλημα. Αν και που και που πρεπει να αγοραζουμε καμια εφαρμογη :)

Παντως δεν το βλεπω συντομα να γινει αυτο που λες.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ησουν κατατοπιστηκοτατος φιλε μου και σε ευχαριστω πολυ.

γενικα αν θελει καποιος ας πει τη γνωμη του αν εχει βρει τις ελλειψεις αφορητες ή αν τελικα παλευεται η κατασταση (το σιγουρο ειναι οτι μονο καλυτερη μπορει να γινει). ρωταω εδω γιατι αν ρωτησω πουθενα αλλου ξερω τι εχει να γινει.

θελω να πιστευω οτι δε θα με προβληματισει ιδιαιτερα η μεταβαση σε γουιντοουζ... αυτο που θελω ειναι να μπορω να κανω τις δουλειες μου ανετα και απροβληματιστα απο τα γουιντοουζ.

να ειστε καλα

Link to comment
Share on other sites

ησουν κατατοπιστηκοτατος φιλε μου και σε ευχαριστω πολυ.

γενικα αν θελει καποιος ας πει τη γνωμη του αν εχει βρει τις ελλειψεις αφορητες ή αν τελικα παλευεται η κατασταση (το σιγουρο ειναι οτι μονο καλυτερη μπορει να γινει). ρωταω εδω γιατι αν ρωτησω πουθενα αλλου ξερω τι εχει να γινει.

θελω να πιστευω οτι δε θα με προβληματισει ιδιαιτερα η μεταβαση σε γουιντοουζ... αυτο που θελω ειναι να μπορω να κανω τις δουλειες μου ανετα και απροβληματιστα απο τα γουιντοουζ.

να ειστε καλα

 

Κοιτα, εγω που ηθελα επιτελους ενα σωστο gps και office και γενικα να λειτουργει σωστα σαν τηλεφωνο πανω απο ολα, ειμαι αρκετα ευχαριστημενος με το lumia. Τρια πραγματα δεν βρηκα που τα ηθελα, και τα 3 ερχονται συντομα. Δυνατοτητα να μπλοκαρω τις αγαπημενες εταιριες κινητης που με τρολαρουν σχεδον καθημερινα (ερχεται με το amber update), opera mini (επισης η Opera ειπε συντομα) και να μπορω να βαλω διαφορετικο volume στον ηχο (αυτο αργει λιγο αλλα θα ερθει). Αν ερθει και file manager καλοδεχουμενος, αν και δεν με καιει ιδιαιτερα.

Αλλα επειδη αυτα ειναι υποκειμενικα, πες μας τι χρηση κανεις περιπου να σου πουμε γνωμες.

Link to comment
Share on other sites

πολυ μπροουσινγκ (συμπιαν εχω, το οπερα δουλευω). πολυ μουσικη (μαζι με ιντερνετ ραδιο εφαρμογες για στιχους, σαζαμ κτλ κτλ) φεισμπουκ τουιτερ κτλ εφαρμογες λογω μπαντας, μετρονομους μπι πι εμ καουντερς, παιχνιδια πολλα. ειδικα ανγκρι μπερντς (αυτα πες τα πληρωνω αλλα δεν εχω καμια ορεξη καθε 3 καιλιγο να τα σκαω), ιμειλ να δουλεουν σωστα γιατι τα κατεβαζω συνεχεια, γουατσαπ σκαιπ, χαρτες αλλα με ολα τα κομφορ,( το συτζικ εχω τα νοκια μαπς δε μου καθησαν ποτε, και δεν ειχαν ειδοποιησεις για ρανταρ κτλ κτλ). βασικα αυτα σιγουρα ειναι κιαλλα οπως γιουτιουμπ κτλ αλλα οκ αν με αυτα κανω τη δουλειαμου νομιζω ολα καλα.

ελπιζω απλα τις φωτος που τραβαω να τις βαζει σε φακελους οπως στο σιμπιν και οχι ολα χυμα. μακαρι δηλαδη...

 

και παλι ευχαριστω για ολα

Link to comment
Share on other sites

πολυ μπροουσινγκ (συμπιαν εχω, το οπερα δουλευω). πολυ μουσικη (μαζι με ιντερνετ ραδιο εφαρμογες για στιχους, σαζαμ κτλ κτλ) φεισμπουκ τουιτερ κτλ εφαρμογες λογω μπαντας, μετρονομους μπι πι εμ καουντερς, παιχνιδια πολλα. ειδικα ανγκρι μπερντς (αυτα πες τα πληρωνω αλλα δεν εχω καμια ορεξη καθε 3 καιλιγο να τα σκαω), ιμειλ να δουλεουν σωστα γιατι τα κατεβαζω συνεχεια, γουατσαπ σκαιπ, χαρτες αλλα με ολα τα κομφορ,( το συτζικ εχω τα νοκια μαπς δε μου καθησαν ποτε, και δεν ειχαν ειδοποιησεις για ρανταρ κτλ κτλ). βασικα αυτα σιγουρα ειναι κιαλλα οπως γιουτιουμπ κτλ αλλα οκ αν με αυτα κανω τη δουλειαμου νομιζω ολα καλα.

ελπιζω απλα τις φωτος που τραβαω να τις βαζει σε φακελους οπως στο σιμπιν και οχι ολα χυμα. μακαρι δηλαδη...

 

και παλι ευχαριστω για ολα

 

Για παιχνιδια δεν εχω ιδεα γιατι δεν ασχολουμαι αλλα δεν εχει σιγουρα την ποικιλια του ios & του android. Τα υπολοιπα υπαρχουν και πιστευω να σε καλυπτουν με μικρη επιφυλαξη για τον music player του κινητου. Ειναι αρκετα απλος και εχει αρκετες ελλειψεις επεξεργασιας των mp3, αν τα εχεις ολα tag ετοιμα απο πριν, θα εισαι οκ.

 

Τις φωτο που βγαζεις τις βαζει σε εναν φακελο, αλλα εχει δυνατοτητα να τις δεις κατα ημερομηνια (κατι τετοιο αν θυμαμαι δεν ειχε το symbian; Τις εβαζε σε φακελου αναλογα με τον μηνα;) Παντως αν παρεις κανα lumia 920 με τις φωτο που βγαζει δεν θα σε πειραξει το που τις αποθηκευει :lol:

Link to comment
Share on other sites

το συμπιαν τα εβαζε σε φακελους ανα ημερομηνια. ναι. ηταν πολυ βολικο. τεσπα... σε ευχαριστω και παλι για ολα φιλε νασαι καλα. ουτως ή αλλως θα περασει ενα εξαμηνο μεχρι να παρω το 1020 οποτε πιστευω να ειναι ακομα καλυτερα τα πραγματα!! ευχαριστω και παλι
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, οχι δεν παιρνει σπασμενες εφαρμογες. Μπορεις να δεις ολες τις εφαρμογες του store εδω http://www.windowsphone.com/en-us/store/overview.

Τις φωτο πχ τις βαζεις στον φακελο pictures, τα video στον φακελο video κλπ. Στον καθε φακελο μπορεις να δημιουργεις υποφακελο για να οργανωσεις τις φωτο σου.

 

απο οσο ξερω παιρνει και σπασμενες εφαρμογες. Κανεις το κινητο developer και ετοιμος. Τωρα δεν αξιζει μιας και οι τιμες ειναι λογικες αλλα αλλο αυτο

Link to comment
Share on other sites

Άμα το κάνεις developer έχεις και το + ότι μπορείς με κολπάκι να κατεβάζεις πολλά παιχνίδια και εφαρμογές τσάμπα.Από την άλλη,δεν έχω βρει κάποιο αρνητικό
Link to comment
Share on other sites

απο οσο ξερω παιρνει και σπασμενες εφαρμογες. Κανεις το κινητο developer και ετοιμος. Τωρα δεν αξιζει μιας και οι τιμες ειναι λογικες αλλα αλλο αυτο

 

Άμα το κάνεις developer έχεις και το + ότι μπορείς με κολπάκι να κατεβάζεις πολλά παιχνίδια και εφαρμογές τσάμπα.Από την άλλη,δεν έχω βρει κάποιο αρνητικό

 

Πρωτη φορα το διαβαζω αυτο, εχουμε κανενα λινκ με λεπτομερειες;

Link to comment
Share on other sites

Οταν εχεις developer unlocked συσκευη μπορεις να κανεις side-load (δηλαδη xap deployment) μεχρι και 10 apps απ'οσο ξερω.

Για τις 10 συσκευες ομως πρεπει να αγορασεις αδεια απο το dev center. Τωρα με το Windows Phone app studio διαβασα οτι μπορεις να κανεις dev-unlock δωρεαν αλλα μεχρι για 2 εφαρμογες.

 

Επισης αδεια απο το dev centet τωρα κοστιζει 19$.

SE k700i, SE k750i, SE W850i, Qtek 8310, Samsung F700v, SE K850i, Sharp GX25 Ferrari,Nokia N95, Nokia N95 8gb, iPhone 3G, Blackberry Storm 9500, LG Optimus 2X, LG Optimus 7, Nokia Lumia 800
Link to comment
Share on other sites

Οταν εχεις developer unlocked συσκευη μπορεις να κανεις side-load (δηλαδη xap deployment) μεχρι και 10 apps απ'οσο ξερω.

Για τις 10 συσκευες ομως πρεπει να αγορασεις αδεια απο το dev center. Τωρα με το Windows Phone app studio διαβασα οτι μπορεις να κανεις dev-unlock δωρεαν αλλα μεχρι για 2 εφαρμογες.

 

Επισης αδεια απο το dev centet τωρα κοστιζει 19$.

 

ΑΝ δεν κανω λαθος για φοιτητες ειναι 3 χρονια δωρεαν με email πανεπιστημιου.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, μπορείς να δωρίσεις εφαρμογή σε κάποιον?

Μόνο αν του δώσεις τον λογαριασμό σου ώστε να αγοράσει με τα δικά σου στοιχεία.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

ΑΝ δεν κανω λαθος για φοιτητες ειναι 3 χρονια δωρεαν με email πανεπιστημιου.

 

Σωστός. Έτσι το χω κάνει κι εγω...

 

Μόνο αν του δώσεις τον λογαριασμό σου ώστε να αγοράσει με τα δικά σου στοιχεία.

 

Άρα, όχι... :lol: :mad:

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Χμμ αρκετα ενδιαφερον αυτο με τους developers. Ευχαριστω παιδια!

 

Μόνο αν του δώσεις τον λογαριασμό σου ώστε να αγοράσει με τα δικά σου στοιχεία.

 

Αυτο γινεται ευκολα; Για να αλλαξεις το microsoft account στο κινητο δεν θελει format;

Link to comment
Share on other sites

Όχι. Αλλάζεις το mail στον λογαριασμό (δινεις και το pass βέβαια) και είσαι ok

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

στην αμερικη παντως κανονικα κανεις gift χωρις ολο αυτο. Προσθετεις στο λογαριασμο αντι για πιστωτικη gift και το δινεις οπου θες ή ανταλλαζεις xbox points αμα εχεις αγορασει καρτα
Link to comment
Share on other sites

Όχι. Αλλάζεις το mail στον λογαριασμό (δινεις και το pass βέβαια) και είσαι ok

 

Τον λογαριασμο microsoft εννοεις ε; Δεν με αφηνει να τον αλλαξω, μονο για συγχρονισμο εχει επιλογη.

Link to comment
Share on other sites

Τον λογαριασμο microsoft εννοεις ε; Δεν με αφηνει να τον αλλαξω, μονο για συγχρονισμο εχει επιλογη.

 

Έχεις δίκιο. Τώρα το είδα....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια εφαρμογή που να μας δίνει την δυνατότητα να αποκλείουμε ,κάποιο νούμερο ή νούμερα που θέλουμε να μην μπορούν να μας καλούν; Για HTC 8X.

HTC 8X :WP8.1:8.10.12359.845

HTC HD2: Rom: 3.14.482.2, Radio:2.16.50.14

iGo Primo:2.0 v9.6.2.209584-Garmin MobileXT: 5.00.20Wp,

NOKIA N95 Garmin Mobile XT v5.00.60

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια εφαρμογή που να μας δίνει την δυνατότητα να αποκλείουμε ,κάποιο νούμερο ή νούμερα που θέλουμε να μην μπορούν να μας καλούν; Για HTC 8X.

 

Στο HTC 8X δυστυχως οχι. Μονο αν η ιδια η HTC το δωσει οπως εκανε η Νοκια..

Link to comment
Share on other sites

Στο HTC 8X δυστυχως οχι. Μονο αν η ιδια η HTC το δωσει οπως εκανε η Νοκια..

 

Υπάρχει περίπτωση να το δώσει η HTC;

HTC 8X :WP8.1:8.10.12359.845

HTC HD2: Rom: 3.14.482.2, Radio:2.16.50.14

iGo Primo:2.0 v9.6.2.209584-Garmin MobileXT: 5.00.20Wp,

NOKIA N95 Garmin Mobile XT v5.00.60

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση να το δώσει η HTC;

 

Εχει την δυνατοτητα να το δωσει, αν και νομιζω οτι τα εχει παρατησει τα windows.

Link to comment
Share on other sites

Όταν λέτε η ΝΟΚΙΑ το έχει δώσει τι εννοείτε; Δουλεύει με σίγαση και για ομάδες επαφών όπως ξέραμε από τα symbian; Ρωτώ γιατί θα είναι ίσως ο καθοριστικοτερος παράγοντας αγοράς νέου τηλεφώνου
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...