Jump to content

Sony Xperia™ Ε και Xperia E dual


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 409
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πρίν αλλάξεις το router δοκίμασες να αλλάξεις το κανάλι στο παλιό σου router;
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Όχι. Αλλά θα το δοκιμάσω. Δεν βιάζομαι μιας και είναι η δεύτερη συσκευή μου και όχι η κύρια. Το βραδάκι θα παίξω και το ρουτερ. Τουλάχιστον βρήκα τι φταίει.
Link to comment
Share on other sites

Στις επαφες , οταν εχω πατημενο την SIM2, εκει που αναφερει το "ο εαυτος μου" εχει ενα ασχετο κινητο τηλεφωνο, το οποιο δεν μπορω να διορθώσω, και που οταν εχω πατημένο την SIM1 δεν συμβαινει αυτο. Ξέρετε τι μπορει να φταίει?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Το είδα αυτό που λες για τη sim 2. Εμένα μου εμφανίζει το ίδιο και στις 2 περιπτώσεις. Μήπως είναι κάποια προαποθηκευμένη επαφή του δικτύου;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη? τι εννοεις?

 

πάντως η εκδοση 4.1.1 του εκατσε καπως βαρια. αν γινετε root η συσκευη, ειναι οτι πρεπει για να απεγκατασταθουν καποιες εφαρμογες

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Εννοώ μήπως είναι κάποιος αριθμός εξυπηρέτησης ή υπηρεσίας του δικτύου στη sim2.

 

Εμένα πάντως καλό το οφωνο αλλά που και που χτυπάει με άλλο ήχο κλήσης. Επίσης το ράδιο νομίζω δε δουλεύει.

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έκανα αναβάθμιση σε jb

1.Δεν μπορώ να ξανακάνω root ενώ πριν το είχα κάνει και στις δύο αναβαθμίσεις

2. Το κινητό γονάτισε!!!! Λυπάμαι αλλά κολλάει απίστευτα!! Εάν το ήξερα δεν θα έβαζα την jelly bean :-(

Da mihi factum, dabo tibi ius
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Θέλει να πάρει η κοπέλα μου το συγκεκριμένο κινητό. Έψαξα λίγο γι' αυτό και ενώ τα χαρακτηριστικά του φαίνονται ωραία, έχω διαβάσει πολλά προβλήματα.

 

Κάποιες ερωτήσεις-παρατηρήσεις θέλω να κάνω σε εσάς που το έχετε

 

1) Παιχνίδια δεν παίζει. Άντε να βάλει κανένα fruit ninja για όταν θα βαριέται αλλά και αυτό σπάνια.

2) Wifi θα χρησιμοποιεί μόνο για facebook και αυτό όχι όλη την ημέρα

3) Το κινητό το έχει πάντα στο αθόρυβο, οπότε τα προβλήματα με τους ήχους κλήσεις δεν την επηρεάζουν

4) Η κάμερα δεν την ενδιαφέρει. Έχει φωτογραφική.

5) Η sim είναι οι κανονικές που έχουν τα περισσότερα κινητά; Γιατί κάτι διάβασα για mini-sim. Αν πρέπει να δώσει άλλα 10€ για να τις αλλάξει, θα το σκεφτεί ξανά :p

6) Διάβασα ότι η μπαταρία είναι ρουφίχτρα στο wifi και στα παιχνίδια. Επειδή αυτό δεν την απασχολεί πολύ, αλλά μιλάει αρκετή ώρα με κλήση. Εκεί πέφτει γρήγορα η μπαταρία; 1-2 ώρες/ημέρα σίγουρα μιλάει.

Το μεγαλύτερο online football manager --> εδώ
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ. Το παρήγγειλε από media markt. Θα επιστρέψω με τις εντυπώσεις της :)
Το μεγαλύτερο online football manager --> εδώ
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα!! εχω στειλει το κινητο στο σερβισε εδω και ενα μηνα!!!!!!!!!!! και κανενα νεο!!!! αφαντο το κινητο!!! ξερει κανεις καπιο τηλεφωνο που μπορω να παρω στην σονυ η καπια βοηθεια οπιος ξερει ας μου πει !!
Link to comment
Share on other sites

http://www.sony.gr/section/epikoinonia

 

Σε ποιον έδωσες το κινητό ώστε να το στείλει για service;

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση προς τους κατόχους του E dual. Γίνετε να έχουμε μέσα δυο SIM αλλά να έχουμε ενεργή την μια και όταν θελουμε να ενεργοποιούμε και την άλλη η δεν υπάρχει τέτοια επιλογή από το μενού; Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

http://www.sony.gr/section/epikoinonia

 

Σε ποιον έδωσες το κινητό ώστε να το στείλει για service;

 

ενταξει το κινητο εντοπιστηκε σε σερβισε στην αθηνα μου ειπαν οτι δεν εχουν ανταλακτικο για αυτο καθυστερη η επισκευη του τι να πω τωρα.........................:cry:

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση προς τους κατόχους του E dual. Γίνετε να έχουμε μέσα δυο SIM αλλά να έχουμε ενεργή την μια και όταν θελουμε να ενεργοποιούμε και την άλλη η δεν υπάρχει τέτοια επιλογή από το μενού; Ευχαριστώ!

 

Μόνο την κάρτα που έχεις στην θέση 1 μπορείς να την έχεις ενεργοποιημένη χωριστά, και η 2 να είναι κλειστή. Το αντίθετο δεν γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Μόνο την κάρτα που έχεις στην θέση 1 μπορείς να την έχεις ενεργοποιημένη χωριστά, και η 2 να είναι κλειστή. Το αντίθετο δεν γίνεται.

 

Αυτό είναι πολύ καλό! Έχω twin sim την σύνδεση μου και θέλω στην θέση 1 να έχω το What's Up μου και στην θέση δυο να βάλω την μια κάρτα από τις δυο που έχω σε twin sim και να την έχω κλειστή! Όποτε τελειώνει η μπαταρία από το iPhone η όποτε δεν θέλω να το πάρω μαζί μου (παραλία κλπ) να το κλεινω και να ενεργοποιώ από το μενού του Sony E την δεύτερη κάρτα twin! Σε ευχαριστώ για την απάντηση! ;)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά η εμπειρία με τα τηλέφωνα της Sony είναι όλο εκπλήξεις...

Έκανα μια αναβάθμιση πρόσφατα από το companion. Από τότε θα έλεγα ότι το τηλ έχει χειροτερέψει. Κολλάει πολύ περισσότερο από παλιά. Στο σπίτι δεν συνδέεται πια με το ασύρματο μόντεμ. Γράφει απλά κάτω από το δίκτυο

Αποθηκευμένο, αλλά δεν ανταποκρίνεται. . .

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τελικά η εμπειρία με τα τηλέφωνα της Sony είναι όλο εκπλήξεις...

Έκανα μια αναβάθμιση πρόσφατα από το companion. Από τότε θα έλεγα ότι το τηλ έχει χειροτερέψει. Κολλάει πολύ περισσότερο από παλιά. Στο σπίτι δεν συνδέεται πια με το ασύρματο μόντεμ. Γράφει απλά κάτω από το δίκτυο

Αποθηκευμένο, αλλά δεν ανταποκρίνεται. . .

 

Το πρόβλημα σύνδεσης το αντιμετώπισα και εγώ. Δεν το έλυσα μιας και το έχω σαν δεύτερη συσκευή. Έκανα και εγκατάσταση πάλι αλλά τίποτα. Λογικά με αλλαγή καναλιού θα λυθεί το πρόβλημα. Αν το λύσεις πες μου σε παρακαλώ τι έκανες.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia™ Ε και Xperia E dual

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...