Jump to content

Sony Xperia™ Ε και Xperia E dual


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το εxω παρει αρκετα ομορφο κινητο και με μοντερνο σχεδιασμο

γρηγορο οσο πρεπει για τις βασικες αναγκες και οχι μονο δεν κολλαει

οσοι αναζητουν ενα dual κινητο στα λεφτα του ειναι το καλυτερο

μηπως ξερει κανενας πως γινεται root?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 409
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οι καρτες sim ειναι και οι 2 ενεργες ταυτοχρονα η οχι?

Η ζωή είναι μικρή για να είναι θλιβερή...

 

Μωρό μου....

Link to comment
Share on other sites

με το unlock root, μου το αναγνώρισε αλλά δεν το έκανα ακόμα, οπότε το λέω με επιφύλαξη

ποια ειναι η διαδικασια για unlock root μπορεις να βαλεις ενα λινκ

και αν το κανουμε root μετα θα μπορουμε να δεχτουμε αναβαθμισεις?

Link to comment
Share on other sites

http://www.doctorandroid.gr/2012/10/true-universal-way-to-root-almost-all-android-devices.html?m=1

Με αυτό αλλά για αναβάθμιση δεν ξέρω μετά , βέβαια κάνει και unroot οπότε το επαναφέρουμε .

Da mihi factum, dabo tibi ius
Link to comment
Share on other sites

http://www.doctorandroid.gr/2012/10/true-universal-way-to-root-almost-all-android-devices.html?m=1

Με αυτό αλλά για αναβάθμιση δεν ξέρω μετά , βέβαια κάνει και unroot οπότε το επαναφέρουμε .

 

δοκιμασα να κανω root με αυτη την εφαρμογη και τις οδηγιες που αναφερει

αλλα δεν γινεται στο sony experia e dual

αν τα καταφερει καποις αλλος ας μας πει

Link to comment
Share on other sites

Πριν "τρέξετε" το αρχείο απενεργοποιήστε στο pc σας τα antivirus.

Δεν ξέρω αν θα δουλέψει.

Δοκιμάστε με δική σας ευθύνη.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1886460

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

ναι ειναι ενεργες μπορεις να δεχτεις ταυτοχρονα κλησεις και μυνηματα και στις δυο

 

Είσαι σίγουρος οτι είναι ενεργές και οι δύο?Το δοκίμασα πριν λίγο σε μαγαζί και όταν μιλούσα στην μια η άλλη έλεγε ότι η σύνδεση δεν είναι εφικτή.Δοκίμασα και τις ρυθμίσεις από το menu αλλά τίποτα δεν έγινε.Από ότι βλέπω και στο επίσημο site λέει οτι δεν ισχύει το dual active.Το κείμενο αυτούσιο "Μπορείτε να επιλέξετε ποια κάρτα SIM θα χρησιμοποιήσετε και η επιλεγμένη κάρτα SIM θα

χρησιμοποιείται για όλες τις εξερχόμενες κλήσεις και μηνύματα. Η κίνηση δεδομένων μπορεί να

ρυθμιστεί ώστε να εκτελείται μόνο σε μία από τις κάρτες SIM. Θα λαμβάνετε κλήσεις και μηνύματα και

στις δύο κάρτες SIM, ωστόσο, κατά τη διάρκεια μιας κλήσης, μόνο η ενεργή κάρτα SIM θα είναι

διαθέσιμη για τις επικοινωνίες."

Μήπως έχεις κάνει καμιά άλλη ρύθμιση γιατί ήμουν έτοιμος να το πάρω αλλά...:worry:

Link to comment
Share on other sites

Όταν μιλάω στην μια η άλλη είναι ανενεργή, αλλά η αλλαγή γίνεται με ένα κλικ. Το τηλέφωνο αξίζει τα λεφτά του. Εμένα μου το αναγνώριζε για root αλλά δεν το έκανα ακόμα
Da mihi factum, dabo tibi ius
Link to comment
Share on other sites

θελω να κανω root το κινητο με μια απο τις μεθοδους που αναφερονται πιο πανω

αλλα δεν συνδεεται μονο με το sony pc companion μπορω ξερει κανενας πως

κανουμε εγκατασταση τους drivers και που τους βρισκουμε?

Link to comment
Share on other sites

Όταν συνδέουμε το τηλέφωνο με υπολογιστή αυτομάτως βγάζει στο τηλέφωνο για εγκατάσταση πατάμε οκ και κατεβαίνουν οι drivers. Εμένα έτσι το αναγνώρισε.
Da mihi factum, dabo tibi ius
Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω να βρω το επισημο sar value για το sony xperia E dual!!! Βρηκα καπου οτι ειναι 0,87 αλλα δεν ειναι επισημο! κατεβασα και το επισημο εγχειριδιο της sony αλλα δεν γραφει τιποτα για Sar!!! Ξερει κανεις ποιο ειναι το Sar?????

 

ευχαριστω!!!!

 

http://www.sonymobile.com/global-en/products/phones/xperia-e/specifications/

εδω ειναι η επισημη σελιδα του κινητου!

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
b.t.
Link to comment
Share on other sites

μία εβδομάδα με το Ε και οι εντυπώσεις μου έιναι οι εξής :

πολύ καλή αναμονή ειδικά εάν βάλουμε την λειτουργία εξοικονόμησης που έχει ως επιλογή,

ταχύτατο σε κάθε λειτουργία του,

χρηστικότητα πολύ καλή,

δεν κουράζει η οθόνη του,

οι φωτογραφίες έιναι αρκετά καλές και σε σκοτεινό περιβάλλον,

οι μνήμη/ες του και ο επεξεργαστής πέραν των αναμενόμενων,

οι δύο κάρτες δουλεύουν πολύ καλά εγώ έχω στην πρώτη συμβόλαιο και στην δεύτερη καρτoκινητό για data,

η κατασκευή του είναι πάρα πολύ καλή,

δεν είναι ένα απλό dual, είναι κανονικό smartphone και μην ξεχνάτε ότι συγκρίνεται με τα ολα τα υπόλοιπα smartphones σε αυτή την τιμή ίσως και πιο ακριβά...το dual είναι απλώς μια extra λειτουργία.....και νομίζω προσωπικά εγώ ότι κερδίζει πολλά από αυτά που κυκλοφορούν ακόμα και με ακριβότερες τιμές!!!

Da mihi factum, dabo tibi ius
Link to comment
Share on other sites

Όταν η πλοήγηση γίνεται με χρήση του δέκτη GPS και σχετικού προγράμματος, δεν χρεώνει.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μιας και είμαι σε αναζήτηση dual sim smartphone κινητού πήγα σήμερα στα Public και το είδα από κοντά, αλλά η οθόνη δεν μπορώ να πω ότι με ενθουσίασε, ειδικά τα χρώματα δεν μου φάνηκαν "ζωντανά" και κατά την πλοήγηση στο μενού παρατήρησα κάποια κολληματάκια.

 

Αξίζει η αγορά του ή όχι; :worry:

Link to comment
Share on other sites

179 στο media markt.

Σκεφτόμουν για το xperia tipo dual αλλά προβληματίζομαι με το θέμα του αντίλαλου κατά τη συνομιλία.

 

Δεν πιστεύω να έχει και αυτό το ίδιο θέμα.

 

Ψάχνω τώρα πάντως ένα dual sim smartphone.

 

Να δω σε ποιο θα καταλήξω.

Link to comment
Share on other sites

Μιας και είμαι σε αναζήτηση dual sim smartphone κινητού πήγα σήμερα στα Public και το είδα από κοντά, αλλά η οθόνη δεν μπορώ να πω ότι με ενθουσίασε, ειδικά τα χρώματα δεν μου φάνηκαν "ζωντανά" και κατά την πλοήγηση στο μενού παρατήρησα κάποια κολληματάκια.

 

Αξίζει η αγορά του ή όχι; :worry:

το εχω εδω και λιγες μερες αρκετο καλο ειναι δεν κολλαει

καθολου ικανοποιητικα χαρακτηριστικα για dual sim

στα λεφτα του για dual sim στα skroytzoμαγαζα το βρισκεις και στα 152 ευρω

ειναι οτι καλυτερο και νεο μοντελο

Link to comment
Share on other sites

το εχω εδω και λιγες μερες αρκετο καλο ειναι δεν κολλαει

καθολου ικανοποιητικα χαρακτηριστικα για dual sim

στα λεφτα του για dual sim στα skroytzoμαγαζα το βρισκεις και στα 152 ευρω

ειναι οτι καλυτερο και νεο μοντελο

 

Όταν γράφεις "καθόλου ικανοποιητικά χαρακτηριστικά για dual sim" τι εννοείς;

Επειδή θέλω ένα dual sim smartphone και επειδή τα 150€ είναι μια χαρά τιμή (ακόμα πιο χαμηλή θα ήταν καλύτερα) σκέφτομαι να το αγοράσω, αλλά από τη μία τα 512mb ram και από την άλλη η οθόνη που δεν αφήνει και τις καλύτερες εντυπώσεις, με ωθούν να κοιτάξω κάποιο άλλο.

 

Εσείς τι γνώμη έχετε για την οθόνη του; Από ταχύτητα γενικά αλλά και σε παιχνίδια (π.χ angry birds) πως συμπεριφέρεται;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων. :)

Edited by DonJuan
Link to comment
Share on other sites

απο χτες ειμαι κατοχος του εν λογω κινητου και σε γενικες γραμμες ειναι πολυ καλο!δεν κολλαει στα μενου και στο νετ ενω η μπαταρια φαινεται κομπλε.

αλλα εχω 2 προβληματα/αποριες

1.το ραδιο (τυπου<<βελονα>>) ειναι ιδιαιτερα αργο.ξερερε αν υπαρχει καποια δυνατοτητα για ειαγωγη της συχνοτητας κατ'ευθειαν?

2.οταν παω να προσθεσω μια καινουρια επαφη εχω επιλογη για ονομα,επιθετο,ομαδα αλλα δεν εχω δυνατοτητα να προσθεσω νουμερο:O .τι δεν κανω σωστα?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia™ Ε και Xperia E dual

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...