Jump to content

myphone.gr AWARDS: Οι καλύτερες συσκευές του 2012 [UPDATE]


vlachaquito
 Κοινοποίηση

Ποια συσκευή ήταν για εσάς η καλύτερη για το 2012;  

902 members have voted

  1. 1. Ποια συσκευή ήταν για εσάς η καλύτερη για το 2012;

    • Nokia Lumia 920
      93
    • Nokia 808 Pureview
      42
    • HTC One X
      47
    • Samsung Galaxy S3
      240
    • Samsung Galaxy Note 2
      251
    • LG Optimus 4X HD
      21
    • Sony Xperia T
      28
    • Apple iPhone 5
      69
    • Google Nexus 7
      90
    • Apple iPad 4
      21


Recommended Posts

Εγω παντως οταν βλεπω βιντεο απο το S3 μου ή απο τα ΝΟΤΕ 2 των φιλων μου ενθουσιαζομαι καργα!

Στα βιντεο η SuperAmoled ειναι ολα τα ευρω!

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 246
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ειναι τοσο γρήγορη η εξέλιξη της τεχνολογίας αυτην την στιγμή που ειναι λογικό νομίζω να μην μας εκπλήσσει σχεδόν τίποτα, οταν περασαν απο τα δίχρωμα στα πολύχρωμα τα κινητά θυμάμαι με τους φίλους μου που βλέπαμε ενα siemens τοτε και το κοιτάγαμε λες και βλέπαμε εξωγήινο. Τώρα ποια έφτασαν οι οθόνες σε full hd 1280x1080 και λέμε εντάξει καλα ειναι δεν ενθουσιαζόμαστε είναι μια λογική εξέλιξη:cool::cool:

μαλλον αυτο ειναι. τεχνολογικος οργασμος τα τελευταια χρονια και για αυτο δεν προλαβαινει/μπορει να ξεχωρισει κατι καινουργιο

 

@panosfx

οντως οι amoled ειναι πολυ εντυπωσιακες..

ειναι απο τους λογους που θα επαιρνα καποιο απο τα s2/s3/note 1,2 (το android ειναι που δεν μου πολυαρεσει οχι τα κινητα της samsung)

 

θυμαμαι οταν ειχα το htc hd2 και ενας φιλος μου ειχε παρει το s2 τοτε που βγηκε. τα ειχαμε βαλει διπλα διπλα και ενταξει τι να πω.. εμοιαζε τοσο παλια και ξεθωριασμενη η οθονη του hd2,για πεταμα :p

Link to comment
Share on other sites

Εγω προσωπικά παρακολουθο την τεχνολογία απο 14-15 χρονων και βλεπω την εξέλιξη με ενθουσιασμό με οτι αυτο περιλαμβάνει, απο τον πρωτο μου υπολογιστή Amstrad 6128 το πρώτο κινητό Ericsson GF 198 μεχρι σήμερα περασαν απο τα χερια μου εκατονταδες συσκευες και καλες και κακες, εμαθα ενα πραγμα, καινοτομία ειναι να παρουσιάζεις ενα πράγμα (το οτιδήποτε) και μετα οι αλλοι να σε ακολουθούν!!! Νομίζω οτι αυτο τα λεει ολα απλα και καθαρά και πάντα φιλικά:happy::happy:

 

Δεν λέμε ότι η φυσική εξέλιξη μας αφήνει αδιάφορους. Και βεβαια προκαλεί ενθουσιασμό και ικανοποίηση. Και τρέχουμε πίσω της ακουμπώντας τα ωραία μας λεφτουδάκια (αλλη κουβέντα αυτο) αλλα εδώ μιλάμε για καινοτομία. Κάτι που μόλις το δουμε θα μας κάνει να πεταχτούμε απο τις καρέκλες και δεν θα το πιστεύουμε. Έτσι το αντιλαμβάνομαι εγώ τουλάχιστον.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ως τεχνολογική καινοτομία ορίζεται:

 

Η εισαγωγή στην αγορά ενός νέου ή σημαντικά βελτιωμένου σε σχέση με τα βασικά του χαρακτηριστικά, τις τεχνικές προδιαγραφές, το ενσωματωμένο λογισμικό ή άλλα μη υλικά συστατικά, προτιθέμενες χρήσεις ή τη φιλικότητα προς τον χρήστη, προϊόντος (υλικού αγαθού ή υπηρεσίας).

 

Πηγή: Wikipedia: Καινοτομία

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα. Το σημαντικά βελτιωμένο είναι κάπως φλου.... Για παράδειγμα, τι αλμα τού 808 στα 41mp το χαρακτήρισα καινοτομία. Αν απο τα 12mp του Ν8 πηγαίναμε στα 16 και μετά στα 20 κοκ αυτο θα ήταν εξέλιξη. Αν απο τους 2 πύρινες πηγαίναμε στους 16, αυτο θα ήταν καινοτομία.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

αμα ειναι αυτος ο ορισμος της καινοτομιας τοτε ναι οντως καθε χρονο η apple (και η samsung κ.ο.κ) καινοτομει..
Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα. Το σημαντικά βελτιωμένο είναι κάπως φλου.... Για παράδειγμα, τι αλμα τού 808 στα 41mp το χαρακτήρισα καινοτομία. Αν απο τα 12mp του Ν8 πηγαίναμε στα 16 και μετά στα 20 κοκ αυτο θα ήταν εξέλιξη. Αν απο τους 2 πύρινες πηγαίναμε στους 16, αυτο θα ήταν καινοτομία.

 

Δεν είναι απλά ο αριθμός των mp στην κάμερα του 808 που το κάνει από τις σημαντικότερες καινοτομίες.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παράγγειλα το LG p880 !!!

Θα μου το φέρει ο Άι Βασίλης λίγο καθυστερημένα! :D

Resources based economy supporter

kutt.it/nomoney

History: Ericsson T10s,Nokia-3510i,Motorola-V525,SE-W700i,SE-W705, Huawei Ideos X5,LG p936, fairphone, Lenovo k3 note, Huawei P9 lite vns-l21, oneplus5t Τρέχουσα συσκευή: oneplus6t

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παράγγειλα το LG p880 !!!

Θα μου το φέρει ο Άι Βασίλης λίγο καθυστερημένα! :D

 

Μεγιες! (αν και θα ξενερωσεις λιγο με την καμερα :Ρ)

S7 Edge / Galaxy Note 10.1 2014 P605 White / HTC One S

iPhone 6s / iPad Air 2 / iPad mini 2

Link to comment
Share on other sites

έτσι όπως τα βλέπω εγώ τα πράγματα, νομίζω ότι το marketing των εταιρειών έχει πετύχει διάνα.

 

Μέχρι πριν από 5-6 χρόνια τα κινητά είχαν μέγεθος ...αναπτήρα, όσο μικρότερα τόσο καλύτερα,τώρα οι 4 in μας φαίνονται λίγες.

Τώρα το ιδανικό είναι πάνω από 5,5 . Σε 2 χρόνια θα κουβαλάμε και μια τσάντα ο καθένας για να έχουμε το κινητό μέσα. Γιατί? γιατί έτσι...

Απορώ πώς ζούσαμε τόσα χρόνια όταν δε μπορούσαμε να βλέπουμε τανίες στην οθόνη του κινητού:confused: Τα 20+ ΜΒ αποθηκευτικού χώρου μας φαίνονται ...λίγα.

Το ωραίο είναι ότι οι 8 στους 10 δεν πρόκειται ποτέ να εμφανίσουν τις φωτο που έχουν στο κινητό ούτε καν να τις αντιγράψουν στον Η/Υ.

Εντάξει , σύνδεσε έναν εξωτερικό σκληρό και πάρτον μαζί σου, εάν στο προτείνουν οι εταιρείες θα το κάνεις και αυτό.

 

5 megapixel camera ? α πα πα...εάν δεν έχει πάνω από 145 δε μας κάνει, λες και ο αριθμός των pixels είναι το παν.180 γραμ το βάρος...βαρύ είναι ...είναι μειονέκτημα για το κινητό. Οκ, μπες σε κανένα γυμναστήριο και πλακώσου στα βάρη για να μπορέσεις να το σηκώσεις γιατί τόσο βάρος σου δυσκολεύει τη ζωή....

 

Απίστευτα πράγματα

 

 

(συγγνώμη για το off topic)

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα ειναι η εξελιξη! Αλλιως θα ειχαμε μεινει με τα 14" μονιτορ και τα windows 95. Και παλι "δουλεια" καναμε.

 

Τα κινητα σημερα λεγονται(οχι τυχαια) smartphone και οχι απλα phone. Οποιος θελει απλο phone ή χαρακτηριστικα περασμενης δεκαετιας, πωλουνται και τετοια...

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα ειναι η εξελιξη! Αλλιως θα ειχαμε μεινει με τα 14" μονιτορ και τα windows 95. Και παλι "δουλεια" καναμε.

 

Τα κινητα σημερα λεγονται(οχι τυχαια) smartphone και οχι απλα phone. Οποιος θελει απλο phone ή χαρακτηριστικα περασμενης δεκαετιας, πωλουνται και τετοια...

 

τα παραδείγματα που φέρνεις είναι ακραία, εγώ για άλλο μιλάω. Τέλος πάντων, θα σου προτείνω το εξής :δοκίμασε αντί να δεις ταινία στο 5in "κινητό", να πας σινεμά. Είναι πολύ καλύτερα απ' όλες τις απόψεις:lol::lol:

Edited by impreza_sti
Απαγορεύεται η ώρα γραφή τύπου sms
Link to comment
Share on other sites

Τε σπα, θα σου προτείνω το εξής :δοκίμασε αντί να δεις ταινία στο 5in "κινητό", να πας σινεμά. Είναι πολύ καλύτερα απ' όλες τις απόψεις:lol::lol:

Σαφως. Αλλα τα σημερινα κινητα ειναι καλυτερα απο ολες τις αποψεις απο εκεινα προ δεκαετιας και ας μην απολαμβανεις ταινια οπως στο σινεμα...

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα ειναι η εξελιξη! Αλλιως θα ειχαμε μεινει με τα 14" μονιτορ και τα windows 95. Και παλι "δουλεια" καναμε.

 

Τα κινητα σημερα λεγονται(οχι τυχαια) smartphone και οχι απλα phone. Οποιος θελει απλο phone ή χαρακτηριστικα περασμενης δεκαετιας, πωλουνται και τετοια...

 

δεν είναι μόνο το θέλω αλλά και το πόσο μπορώ να διαθέσω που παίζει ΠΡΩΤΑΡΧΙΚΟ ρόλο.

 

σχετικά με την εξελιξη, μέχρι ενός σημείου καλά τα πήγε. πλέον είναι υπερβολική κι ανούσια, κι έχει ως σκοπό την πλήρη αποβλάκωση του κόσμου (εν μέρη το έχει καταφέρει αυτή η "εξέλιξη")

Link to comment
Share on other sites

Σαφως. Αλλα τα σημερινα κινητα ειναι καλυτερα απο ολες τις αποψεις απο εκεινα προ δεκαετιας και ας μην απολαμβανεις ταινια οπως στο σινεμα...

 

 

Kai βέβαια είναι, χωρίς καμια αμφιβολία. Εγώ αλλού εστίασα την ένστασή μου

 

πλέον είναι υπερβολική κι ανούσια, κι έχει ως σκοπό την πλήρη αποβλάκωση του κόσμου (εν μέρη το έχει καταφέρει αυτή η "εξέλιξη")

 

έτσι ακριβώς!

Link to comment
Share on other sites

Μεγιες! (αν και θα ξενερώσεις λίγο με την κάμερα :Ρ)

 

Δεν με ενδιαφέρει και τόσο πολύ η κάμερα...

 

Του έκανες την καρδιά περιβόλι τώρα.. :p

Σε σύγκριση με το x5 που έχεις τώρα πάντως toyotis θα δεις τεράστια διαφορά σε όλα ;)

 

Σίγουρα θα είναι μεγάλη η αλλαγή!

http://compare-cellphone.com/review/Huawei-U8800-Pro-vs-LG-Optimus-4X-HD-P880

(Το χ5 μου δεν είναι προ αλλά προφανώς δεν υπήρχε στην βάση δεδομένων...)

Resources based economy supporter

kutt.it/nomoney

History: Ericsson T10s,Nokia-3510i,Motorola-V525,SE-W700i,SE-W705, Huawei Ideos X5,LG p936, fairphone, Lenovo k3 note, Huawei P9 lite vns-l21, oneplus5t Τρέχουσα συσκευή: oneplus6t

Link to comment
Share on other sites

Η μερα με την νυχτα θα ειναι! Σιγουρα θα το χαρεις το κινητο! Το ειχα για περιπου 3 μηνες και ημουνα απολυτα ευτυχης! Ειδικα το design του το θεωρω κλασεις ανωτερο απο οποιο Samsung. Μονο η μπαταρια και η καμερα δεν μου αρεσαν. Βεβαια ειπες δεν σε νοιαζει η καμερα και αν εισαι λιγο προσεκτικος με την μπαταρια ουτε εκει θα εχεις προβλημα!

S7 Edge / Galaxy Note 10.1 2014 P605 White / HTC One S

iPhone 6s / iPad Air 2 / iPad mini 2

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Τελικά το ηλεκτρονικό κατάστημα καθυστέρησε υπερβολικά την παραγγελία...

Μου είπε "πλαγίως" να την ακυρώσω, έτσι και έκανα...

Και αφού το σκέφτηκα λίγο καλύτερα σκοπεύω να αγοράσω το LG P936 αντί του P880

Resources based economy supporter

kutt.it/nomoney

History: Ericsson T10s,Nokia-3510i,Motorola-V525,SE-W700i,SE-W705, Huawei Ideos X5,LG p936, fairphone, Lenovo k3 note, Huawei P9 lite vns-l21, oneplus5t Τρέχουσα συσκευή: oneplus6t

Link to comment
Share on other sites

Είμαι κάτοχος του LG Optimus 4X HD,δεν είχα δει ότι διεξαγόταν ψηφοφορία αλλά τελικά η λογική επικράτησε στα βραβεία.Δεν υπάρχει κινητό μέχρι τα 400 ευρώ που να το ανταγωνίζεται στη σχέση αξίας/τιμής.

 

Θετικά:

+Όμορφο design για όσους τους αρέσουν οι κάθετες γραμμές και τα λεπτά κινητά.Μικρά περιθώρια πάνω,κάτω,αριστερά και δεξιά.

+Ποιότητα κατασκευής με πλαστικό μεν αλλά που δείχνει κυριλέ ( οι ασημένιες πλευρικές μπάρες όλα τα λεφτά )

+Υψηλή ανάλυση οθόνης με πολύ καλή γωνία θέασης σε συνδυασμό με υψηλά ppi για τέλεια ευκρίνεια

+4 πύρηνος επεξεργαστής που τρέχει τα πάντα γρήγορα και απροβλημάτιστα.

+16 giga ενσωματωμένη μνήμη με 12 giga ελεύθερα για τον χρήστη

+Κανένα απολύτως lag

+Τρομερή τιμή για αυτά που προσφέρει

 

Αρνητικά :

- κάμερα ( στις φωτογραφίες και όχι στα video)

- μικρή διάρκεια μπαταρίας

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...