Jump to content

Jiayu G3


karafu
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το περιμένω κι εγώ αυτή την εβδομάδα.... άντε να έρθει το αστεράκι....
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 870
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ για την απάντηση. Αλλά δεν το έχω αγοράσει ακόμη και δεν θέλω να δοκιμάσω αφού το αγοράσω.

Γι' αυτό ρωτάω όσους το αγόρασαν χωρίς την MOD ROM του etotalk.

Αν το Morelocale όντως αλλάζει σωστά το μενού στα Ελληνικά στο Jiayu G3.

 

Ελάχιστα πράγματα γίνονται στα Ελληνικά με το morelocale. Ελάχιστα!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι καινούριος στην παρέα και στις 16-01-2013 παρέλαβα κι εγώ το καινούριο μου jiayu g3 κατεβασα και τη jb 4.1.2 από beni. Μπορεί κάποιος να μου δώσει οδηγίες για το roοting γιατί δεν έχω ιδέα!

 

Κατέβασε το "Root_with_Restore_by_Bin4ry_v18.7z" απο http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1886460

Κάντο extract σε ενα φάκελο. Σύνδεσε το G3 με το καλώδιο USB και τρέξε το "RunMe.bat". Θα σου βγάλει ενα παράθυρο DOS. Πάτα 1 και enter.

Ακολούθησε τις οδηγίες και οταν κάνει restart είναι rooted.

Πρέπει να εχεις περάσει σωστά τους Drivers.

 

Καλημέρα. Διάβασα 16 σελίδες και άκρη δεν έβγαλα.

Θα ήθελα να ρωτήσω όσους αγόρασαν το G3 χωρίς Ελληνικό μενού (εκτός etotalk):

Πως έβαλαν Ελληνικό μενού; Ποια διαδικασία ακολούθησαν; Ποιο app εγκατέστησαν;

 

Για να εχεις Android στα Ελληνικά (οχι μόνο πληκτρολόγιο και επαφές), πρέπει να εχει Ελληνικά η Rom που θα περάσεις.

Το Morelocale δεν είναι λύση.

Edited by navi55
συνεχόμενα posts
Link to comment
Share on other sites

Ελάχιστα πράγματα γίνονται στα Ελληνικά με το morelocale. Ελάχιστα!!!

 

Για να εχεις Android στα Ελληνικά (οχι μόνο πληκτρολόγιο και επαφές), πρέπει να εχει Ελληνικά η Rom που θα περάσεις.

Το Morelocale δεν είναι λύση.

 

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. Υπάρχει custom ROM με Ελληνικό μενού;

Ίσως κάποιος που ξέρει να πάρει backup την etotalk ROM και να την ανεβάσει κάπου για τους υπόλοιπους.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. Υπάρχει custom ROM με Ελληνικό μενού;

Ίσως κάποιος που ξέρει να πάρει backup την etotalk ROM και να την ανεβάσει κάπου για τους υπόλοιπους.

 

Γινεται αυτο δηλαδη? ... παρηγγειλα απο minideal και το περιμενω αλλα εκει δε δινουν rom με ελληνικη γλωσσα.

Κατι που με εντυπωσιασε ειναι οτι εβαλα την παραγγελια 3,30 τα ξημερωματα (στον υπνο μου το εβλεπα :lol: ) και στις 11 το πρωι με ειχαν δωσει και tracking number χωρις βεβαια ως τωρα να δουλευει...αναμενοντας να δω τα ιχνη του τελεφωνου :cry:

Πολύ αργότερα θα δεις όσα πραγματικά είδες
Link to comment
Share on other sites

Ναι, κάποιος που ξέρει μπορεί να πάρει backup με CWM (clockwork mod) και να «ανεβάσει» τη MOD ROM του Etotalk.

 

Επίσης, να σας πω πως σε συνομιλία με etotalk τους ρώτησα για την επιλογή ασφάλισης του πακέτου ($5.99) σε περίπτωση απώλειας, και μου είπαν πως αυτό ισχύει μόνο για DHL. Οπότε μην το πληρώνετε άσκοπα.

Edited by aristarhos
Link to comment
Share on other sites

Ναι, κάποιος που ξέρει μπορεί να πάρει backup με CWM (clockwork mod) και να «ανεβάσει» τη MOD ROM του Etotalk.

 

Επίσης, να σας πω πως σε συνομιλία με etotalk τους ρώτησα για την επιλογή ασφάλισης του πακέτου ($5.99) σε περίπτωση απώλειας, και μου είπαν πως αυτό ισχύει μόνο για DHL. Οπότε μην το πληρώνεται άσκοπα.

 

δεν ειναι δυσκολο να παρεις backup την ρομ,οποιος μπορει ας το κανει!θα ειναι ο ευεγερτης μας!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια , να κανω και εγω μια ερωτησουλα? :D

ηρθε σημερα στα χεια μου το τηλεφωνο ( 14 μερεσ εκανε με SingPost )

Ουτε τελωνειο ουτε τπτ

( 20$ αξια μου εβαλαν και Toy Phone χωρις να τουσ το ζητησω κιολας , να'ναι καλα , απο το http://www.ttmalls.com το πειρα )

Απλα ρε παιδια .. δε μπορο να μπο στο δικτυο τησ Cosmote ,

Δεν ξερω γιατι ..

Ενο εχο την Sim μεσα , μου βγαζει πανω 2 Τριγωνα με ενα θαυμαστικο και τιποτε αλλο

( Την εχω βαλει και στισ 2 υποδοχες και τιποτα )

Εχει κανεις καμια ιδεα?

:P

Να προσθεσω πωσ ειναι πανεμορφο και πολυ καλο wifi

Και η οθονη ειναι υπεροχη

 

Παιδια , να κανω και εγω μια ερωτησουλα? :D

ηρθε σημερα στα χεια μου το τηλεφωνο ( 14 μερεσ εκανε με SingPost )

Ουτε τελωνειο ουτε τπτ

( 20$ αξια μου εβαλαν και Toy Phone χωρις να τουσ το ζητησω κιολας , να'ναι καλα , απο το http://www.ttmalls.com το πειρα )

Απλα ρε παιδια .. δε μπορο να μπο στο δικτυο τησ Cosmote ,

Δεν ξερω γιατι ..

Ενο εχο την Sim μεσα , μου βγαζει πανω 2 Τριγωνα με ενα θαυμαστικο και τιποτε αλλο

( Την εχω βαλει και στισ 2 υποδοχες και τιποτα )

Εχει κανεις καμια ιδεα?

:P

Να προσθεσω πωσ ειναι πανεμορφο και πολυ καλο wifi

Και η οθονη ειναι υπεροχη

 

να προσθεσω οτι μου ηρθε με 52% μπαταρια

και με 2-3 ωρες ιντερνετ , και γενικα πολυ χρηση , εχασα καπου 10-15%

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Παιδια , να κανω και εγω μια ερωτησουλα? :D

ηρθε σημερα στα χεια μου το τηλεφωνο ( 14 μερεσ εκανε με SingPost )

Ουτε τελωνειο ουτε τπτ

( 20$ αξια μου εβαλαν και Toy Phone χωρις να τουσ το ζητησω κιολας , να'ναι καλα , απο το http://www.ttmalls.com το πειρα )

Απλα ρε παιδια .. δε μπορο να μπο στο δικτυο τησ Cosmote ,

Δεν ξερω γιατι ..

Ενο εχο την Sim μεσα , μου βγαζει πανω 2 Τριγωνα με ενα θαυμαστικο και τιποτε αλλο

( Την εχω βαλει και στισ 2 υποδοχες και τιποτα )

Εχει κανεις καμια ιδεα?

:P

Να προσθεσω πωσ ειναι πανεμορφο και πολυ καλο wifi

Και η οθονη ειναι υπεροχη

Είναι ενεργοποιημένη η Sim σου;

Πήγαινε Settings->Sim managment και κοίτα αν είναι ΟΝ η sim.

Link to comment
Share on other sites

Είναι ενεργοποιημένη η Sim σου;

Πήγαινε Settings->Sim managment και κοίτα αν είναι ΟΝ η sim.

Φανταζομαι πωσ ειναι , πηγαινω εκει που λεσ και μου γραφει " Gr cosmote ΟΝ "

Απο κατω μου λεει :

Default sim

Voice call : Gr cosmote

Video Call : Gr cosmote

Messeging ; Gr cosmote

Data connection : Gr cosmote , general settings

Roaming

να προσθεσω οτι την Sim την χρησιμοποιω 3-4 χρονια

Ακομα , πηγαινω εκει που λεει :

mobile network settings -> 3g service -> και μου λεει : Enable 3g - gr cosmote / off ( Εχω το gr cosmote Επιλεγμενω )

-> Network mode : gsm/wcdma ( auto mode ) / Wcdma only ( Eχω το auto mode )

 

ενα ευχαριστω και για τη βοηθεια

Edited by NikoT
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω θέμα με το 3G στην καινούργια official rom και με την cosmote ειδικά, και την vodafone.Δεν μπαίνει πουθενά . Καμια βοήθεια?
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω θέμα με το 3G στην καινούργια official rom και με την cosmote ειδικά, και την vodafone.Δεν μπαίνει πουθενά . Καμια βοήθεια?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

<a href=http://download.cnet.com/Free-Youtube-Downloader-Pro/3000-2071_4-75329731.html >youtube downloader</a>

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω θέμα με το 3G στην καινούργια official rom και με την cosmote ειδικά, και την vodafone.Δεν μπαίνει πουθενά . Καμια βοήθεια?

 

Εμενα παλι , αλλαξα την Sim με μια τησ Vodafone και δουλευει κανονικα

Τι να πω , αν μπορει να σκεφτει κανεισ κατει ..

Αλλιως με βλεπω αυριο για κανα Γερμανο Μπας και γινει τιποτα

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κανείς γιατί δεν μου βγάζει το όνομα του καλούντος από τις επαφές? Με την καινούρια rom έχω αυτό το θέμα
Link to comment
Share on other sites

Λετε τετοια και το περιμένω κι εγώ, αμα φαμε τετοιες ηττες... χεστα!

 

ο haris_led τουλαχιστον δεν ειχε προβληματα... αντε να δουμε

Πολύ αργότερα θα δεις όσα πραγματικά είδες
Link to comment
Share on other sites

Μην ανχωνεσε φιλε μου , εμενα ειναι οκ τωρα , μαλλον εγω πατησα κατι Η μη σου πω ειχα αναποδα την SIM , τωρα και με Vodafone και με Cosmote ειμαι GG , σημα εχω οπου εχω παει ( Το λιγοτερο 2/4 γραμμες )

Internet gg παντου

εβλεπα πωσ κατεβαζε τα αpps , ενα ραλακι συγκεκριμενα, drift κατι , 250 MB αρχειο , το κατεβαζε με πανο απο 1mb/sec ( στο σπιτι μου εχω 24αρι , αλλα μεχρι 15αρι φτανει )

και απο μπαταρια δε μπορω να πω , ενα γεμισμα εχω κανει ολο κιολο αλλα νομιζω πωσ ειναι οκ

Τωρα απο Gps Κλπ κλπ μη με ρωτας , ειναι το πρωτο κινητο του ειδους που περνω , δεν εχω φτασει ακομα να τα δω αυτα

 

Μην ανχωνεσαι :)

 

*με ρομ και τι αλλο εχει , δεν εχω ασχολη8ει

Μαμα κανει δουλεια

Τωρα Οταν το μαθω ισως κανω κατι

και παλι Οταν βγει απο μαμα εταιρεια

και να μην ειναι Beta

Edited by NikoT
Link to comment
Share on other sites

Μην ανχωνεσε φιλε μου , εμενα ειναι οκ τωρα , μαλλον εγω πατησα κατι Η μη σου πω ειχα αναποδα την SIM , τωρα και με Vodafone και με Cosmote ειμαι GG , σημα εχω οπου εχω παει ( Το λιγοτερο 2/4 γραμμες )

Internet gg παντου

εβλεπα πωσ κατεβαζε τα αpps , ενα ραλακι συγκεκριμενα, drift κατι , 250 MB αρχειο , το κατεβαζε με πανο απο 1mb/sec ( στο σπιτι μου εχω 24αρι , αλλα μεχρι 15αρι φτανει )

και απο μπαταρια δε μπορω να πω , ενα γεμισμα εχω κανει ολο κιολο αλλα νομιζω πωσ ειναι οκ

Τωρα απο Gps Κλπ κλπ μη με ρωτας , ειναι το πρωτο κινητο του ειδους που περνω , δεν εχω φτασει ακομα να τα δω αυτα

 

Μην ανχωνεσαι :)

 

*με ρομ και τι αλλο εχει , δεν εχω ασχολη8ει

Μαμα κανει δουλεια

Τωρα Οταν το μαθω ισως κανω κατι

και παλι Οταν βγει απο μαμα εταιρεια

και να μην ειναι Beta

 

ωραια ηρεμησα με το θεμα των ΣΙΜ///

αδερφέ από που το πηρες? εγώ μινιντιλ το παρηγγειλα και χωρίς ριζες (ρουτ :lol:) κλπ ...

Πολύ αργότερα θα δεις όσα πραγματικά είδες
Link to comment
Share on other sites

Η official 4.1 είναι ακόμα beta, εγώ δεν την έχω βάλει ακόμα είμαι με ics! Όλα δουλεύουν οκ :)
Link to comment
Share on other sites

ωραια ηρεμησα με το θεμα των ΣΙΜ///

αδερφέ από που το πηρες? εγώ μινιντιλ το παρηγγειλα και χωρίς ριζες (ρουτ :lol:) κλπ ...

 

Απο το http://www.ttmalls.com εκανα την αγορα

με PayPal πληρωσα

200 $ μαζι με τον φορο του paypal ( 192.2 $ χωρις να προσθεσω το φορο )

σε 15 ημερες εφτασε

7/1 το αγορασα ( απογευματακι , δηλαδη μεσανυχτα + εκει ) , 22/1 το ειχα ( 18/1 ειχε φτασει αθηνα , μεσολαβησε ΣΚ :( , δευτερα ηταν θεσσαλονικη , τριτη το πηρα Στα χερια μου)

 

Α , το πηρα με το Singapore post , AirMail

Μου εδωσαν και Track id

Δεν πληρωσα ουτε για τη μεταφορα , ουτε τελωνειο

Link to comment
Share on other sites

Απο το http://www.ttmalls.com εκανα την αγορα

με PayPal πληρωσα

200 $ μαζι με τον φορο του paypal ( 192.2 $ χωρις να προσθεσω το φορο )

σε 15 ημερες εφτασε

7/1 το αγορασα ( απογευματακι , δηλαδη μεσανυχτα + εκει ) , 22/1 το ειχα ( 18/1 ειχε φτασει αθηνα , μεσολαβησε ΣΚ :( , δευτερα ηταν θεσσαλονικη , τριτη το πηρα Στα χερια μου)

 

Α , το πηρα με το Singapore post , AirMail

Μου εδωσαν και Track id

Δεν πληρωσα ουτε για τη μεταφορα , ουτε τελωνειο

 

το tracking number που πηρες σε ποσες μερες δουλεψε?

Εγω 3-4 μερες τωρα δεν λεει κατι..

=======================

Εντάξει μολις διορθώθηκε το μηχάνημα ;)

24-01-2013 Despatched to overseas (Country code: GR)

Edited by Benakis
Πολύ αργότερα θα δεις όσα πραγματικά είδες
Link to comment
Share on other sites

Θα μου πει κάποιος τι πρέπει να κάνω γιανα εμφανιζεται το όνομα της επαφής όταν με καλούν?
Link to comment
Share on other sites

Θα μου πει κάποιος τι πρέπει να κάνω γιανα εμφανιζεται το όνομα της επαφής όταν με καλούν?

 

απο όσα ακουω μονο γιατι δεν το χω στα χερια μου ακομα... μηπως υπαρχει θεμα με το +30 ? δλδ να αποθηκευσεις την επαφή σου με ή χωρίς το προθεμα αυτό για να σου την εμφανιζει...

Πολύ αργότερα θα δεις όσα πραγματικά είδες
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδες.Ειμαι νεο μέλος της κοινότητας αλλά παρακολουθω το φορουμ πολλα χρονια.Στο θεμα μου.Παρήγγειλα το jiayu g3 χτες από etotalk,moy eftase 195 euro με μεταφορικά και όλα.Μεσο EMS.μου στείλαν ενα μειλ που ελεγε να κάνω confirm την διευθυνση μου.Ξέρει κανεις αν πρέπει να απαντήσω και πως?Σας ευχαριστω παιδια.
Link to comment
Share on other sites

Θα μου πει κάποιος τι πρέπει να κάνω γιανα εμφανιζεται το όνομα της επαφής όταν με καλούν?

 

Δεν αντιμετωπισα τετοιο προβλημα , μου τα δειχνει οκ ( με την 4.0.4 που ειχε απο μαμα )

 

 

Γεια σας παιδες.Ειμαι νεο μέλος της κοινότητας αλλά παρακολουθω το φορουμ πολλα χρονια.Στο θεμα μου.Παρήγγειλα το jiayu g3 χτες από etotalk,moy eftase 195 euro με μεταφορικά και όλα.Μεσο EMS.μου στείλαν ενα μειλ που ελεγε να κάνω confirm την διευθυνση μου.Ξέρει κανεις αν πρέπει να απαντήσω και πως?Σας ευχαριστω παιδια.

 

Δεν γνωριζω να σου πω την αληθεια

Φανταζομαι το Confirm που σου ζηταει οταν κανεισ acc το εχεις κανει

Τωρα μπορεισ να δεις αν το link που σου στελνει για confirm ξεκιναει απο http://www.etotalk.....

Δε μπορω να σκεφτω κατι αλλο

Αποψη μου , 195Ε με μεταφορικα ειναι πολλα θα ελεγα , γνωριζοντας οτι θα βγει και το g4 σε 1-2 μηνεσ ( θεωρητικα ) σε τετοια τιμη

Δηλαδη με ΑirMail μου εκανε 14 μερες , αν δεν ειχε ΣΚ αναμεσα , μπορει και λιγοτερο :P ( αποψη μου )

τα +40E που εδοσες θα μπορουσεσ να παρεις μια 32GB τf και καμια θηκη επιπλεον , μια μπαταρια κλπ κλπ

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδες.Ειμαι νεο μέλος της κοινότητας αλλά παρακολουθω το φορουμ πολλα χρονια.Στο θεμα μου.Παρήγγειλα το jiayu g3 χτες από etotalk,moy eftase 195 euro με μεταφορικά και όλα.Μεσο EMS.μου στείλαν ενα μειλ που ελεγε να κάνω confirm την διευθυνση μου.Ξέρει κανεις αν πρέπει να απαντήσω και πως?Σας ευχαριστω παιδια.

 

Στο etotalk σου λένε πως πλησιάζει η κινεζική πρωτοχρονιά και σε συμβουλεύουν να διαλέξεις ΕΜS αλλιως λένε θα κανει πανω απο 45 ημερες με air mail. Αν υπολογισεις root, mod ROM με Ελληνικά και EMS παει 45$ επιπλέον. Εμένα δεν μου έστελναν παραγγελία αν δεν τους διαβεβαίωνα γραπτώς πως δεν θα τους κάνω dispute στο PayPal μετα τις 45 μέρες. Όταν τους είπα πως αυτά που μου λένε είναι αυθαίρετα και πως θα τους κάνω dispute επειδή έχω το δικαίωμα, μου ακύρωσαν την παραγγελία και μου επέστρεψαν τα χρήματα.

Πρεπει να απαντήσεις στο confirmation email τυπικά για να επιβεβαιώσεις τα στοιχεια αποστολής, ειδάλλως περιμένουν 48 ώρες και μετα στο αποστέλλουν.

Edited by aristarhos
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...