Jump to content

Google Nexus 4 (by LG)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορείς βέβαια να βάλεις το 8sms που είναι πιο κοντά σε στοκ 4.3 και να μην μπλέξεις με όλα αυτά τα σκουπίδια που ζητάει το go

 

Συμφωνώ φιλέ πραγματικα απο περιέργεια έψαξα να δω αν παίζει κάτι φοβερό SMS app και απλα μονο με τα reviews έμεινα...τοσα download και καλά reviews για εφαρμογές που απλα χρεώνουν οτι κανουν....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά, πήρα το κινητό από ένα καλό φιλαρκάκι μου που αγόρασε το 5. Είναι σούπερ και θέλω πρόταση για launcher που να μοιάζει με την samsung, sony στην οθόνη επιφάνειας και να είναι ελαφρύ, το ρωτάω γιατί βλέπω ένα κάρο εφαρμογές που δεν αξίζουν, η nova είναι καλή?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, πήρα το κινητό από ένα καλό φιλαρκάκι μου που αγόρασε το 5. Είναι σούπερ και θέλω πρόταση για launcher που να μοιάζει με την samsung, sony στην οθόνη επιφάνειας και να είναι ελαφρύ, το ρωτάω γιατί βλέπω ένα κάρο εφαρμογές που δεν αξίζουν, η nova είναι καλή?

 

Από τους καλύτερους launchers που υπάρχουν στο Market.

Μοιάζει όμως περισσότερο στον stock, παρά σ' αυτούς της Samsung και της Sony.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

εδω και 2-3 μερες αντιμετωπιζω τα εξης προβληματα που μου κινουν την περιεργεια....Προβλημα 1ο: Πολλες φορες , παρολο που και το ρουτερ εχω κανει ρεσταρτ και το wifi του σπιτιου μου εχω κανει διαγραφη και το εχω ξαναπερασει , χανεται η συνδεση στο διαδικτυο μεσω WI-FI ή γινεται παρα πολυ αργο το ιντερνετ....Ξερει κανεις τι φταιει ??

Προβλημα 2ο: Το κουμπι κλειδωματος / απερνεργ που βρισκεται στα δεξια του κινητου , ενω μεχρι προτινος οταν το παταγα κανονικα κλειδωνε , εδω και 2-3 μερες οταν το παταω δεν παιρνει εντολη και πρεπει να το πατησω πιο δυνατα για να κλειδωσει η να το βαλω αθορυβο π.χ. .... Ξερει κανεις τι μπορει να φταιει και πως μπορω να τα φτιαξω ? Ευχαριστω εκ των προτερων.

Link to comment
Share on other sites

Ορισμένες φορές όταν δέχομαι κληση, χτυπάει το κινητό, η οθόνη παραμένει μαύρη και δεν έχω καμια επιλογή για να απαντήσω στην κληση. Εν τέλει χάνω την κλήση και έπειτα βγαίνει ένδειξη αναπαντητης κλήσης. Έπειτα αν ξαναλαβω κλήση μετα απο 1 λεπτο τοτε λειτουργει κανονικά το κινητό.

Έχει συμβεί σε αλλους αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σήμερα εδώ και καιρό μου βγάζει μήνυμα στην οθόνη "δυστυχως η εφαρμογη υπηρεσιες exchange εχει σταματησει"

πατάω ένα κλείσιμο και όλα καλά, καλά όμως ;

Digital-Doctor.blogspot.gr
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σήμερα εδώ και καιρό μου βγάζει μήνυμα στην οθόνη "δυστυχως η εφαρμογη υπηρεσιες exchange εχει σταματησει"

πατάω ένα κλείσιμο και όλα καλά, καλά όμως ;

 

Δοκίμασε να κάνεις ενα καθάρισμα data /cache της εφαρμογής mail που χρησημοποιεις .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

τελικα με τα μηνυματα τι γινεται ρε παιδια? δεν μπορουμε να γραφουμε ελληνικα και το καθε μηνυμα να ειναι 160 χαρακτηρες? εαν ναι, τοτε πως γινεται αυτο ?
Vespa
Link to comment
Share on other sites

Εγώ κατέβασα απο playstore το greek keyboard έχει επιλογή SMS οποτε όταν στέλνω μηνύματα επιλέγω αυτό το πληκτρολόγιο. Και αφού τελειώσω με το μήνυμα επιλέγω ξανά το πληκτρολόγιο android.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sql.greekkeyboard&hl=el

 

Πιο απλα δεν γίνεται! Υπαρχουν και αλλες λύσεις αλλά με βολεψε αυτό.

Edited by pank
Link to comment
Share on other sites

τελικα με τα μηνυματα τι γινεται ρε παιδια? δεν μπορουμε να γραφουμε ελληνικα και το καθε μηνυμα να ειναι 160 χαρακτηρες? εαν ναι, τοτε πως γινεται αυτο ?

 

Βάζεις μία εφαρμογή από το Market (Handcent SMS, EvelveSMS, GO SMS Pro, 8sms, και δε θυμάμαι ποια άλλη), και μέσα από τις ρυθμίσεις τους θα έχεις 160 χαρακτήρες ανά sms.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοήθεια

 

το νεξους 4 μου ξεφορτισε το βράδυ και εκλεισε

το πρωι πηγα να το βάλω στην μπρίζα και έβγαζε παλόμενο κόκκινο flash, το άφησα και φόρτισε, κάποια στιγμή σταμάτησε να βγάζει το φωτάκι αλλά σε όσες προσπάθειες και αν έκανα να το ανοίξω περνάει την σπλασ που γράφει google αρχιζει το animation με τους 4 κύκλους και δεν προχωράει παρακάτω, δεν μπαίνει δηλαδή να μου ζητήσει πιν. Έβγαλα και την κάρτα τίποτα....

 

Είμαι στοκ με τα τελευταία Update

 

Ξέρει κανείς τι να κάνω?

Edited by user3650
Link to comment
Share on other sites

Μυριζει προβλημα μπαταριας.

Αφησε το να φορτισει κλειστο κανενα 4ωρο και μετα δοκιμασε να το ανοιξεις παλι.

Αλλιως πας για αλλαγη μπαταριας

Yo estoy aqui.todos estamos aqui...

Humanidad ahora habita dos mundos

(I am here.We are here...

Mankind now inhabits two worlds...)

Deus Ex 2

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοήθεια

 

το νεξους 4 μου ξεφορτισε το βράδυ και εκλεισε

το πρωι πηγα να το βάλω στην μπρίζα και έβγαζε παλόμενο κόκκινο flash, το άφησα και φόρτισε, κάποια στιγμή σταμάτησε να βγάζει το φωτάκι αλλά σε όσες προσπάθειες και αν έκανα να το ανοίξω περνάει την σπλασ που γράφει google αρχιζει το animation με τους 4 κύκλους και δεν προχωράει παρακάτω, δεν μπαίνει δηλαδή να μου ζητήσει πιν. Έβγαλα και την κάρτα τίποτα....

 

Είμαι στοκ με τα τελευταία Update

 

Ξέρει κανείς τι να κάνω?

 

Δοκίμασε και έναν άλλο φορτιστή, και να είσαι σίγουρος ότι πατάει καλά το βύσμα της τροφοδοσίας στο τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε και έναν άλλο φορτιστή, και να είσαι σίγουρος ότι πατάει καλά το βύσμα της τροφοδοσίας στο τηλέφωνο.

 

μα φορτίζει κανονικά και έχει φορτίσει

 

δεν προχωράει πέρα από το animation με τους πολυχρωμους κύκλους

Link to comment
Share on other sites

μα φορτίζει κανονικά και έχει φορτίσει

 

δεν προχωράει πέρα από το animation με τους πολυχρωμους κύκλους

 

Ίσως χρειαστεί να κάνεις factory reset.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Ίσως χρειαστεί να κάνεις factory reset.

 

πήρα τηλ στην lg πριν ειχα βαλει τα στοιχεία μου στο site τους

μου ειπε να κανω power,volume down - recovery mode και το πατησα αλλα εβγαλε μήνυμα "καμία εντολή" με το ρομποτακι και ενα τριγωνο κοκκινο με θαυμαστικό. Μου είπε ότι θέλει μάλλον σερβις.... βρήκε αμέσως τα στοιχεία που είχα βάλει στο site...και

 

θα ερθουν να το πάρουν από τον χώρο μου την τρίτη, θέλουν και μια απόδειξη. Τους είπα ότι δεν είναι αγορασμένο από την επισημη αντιπροσωπία, μου είπαν ότι καλύπτεται αν είναι κινητό με τα ίδια χαρακτηριστικά με αυτά που εισάγουν. Ε δεν νομίζω να βγαίνουν άλλες εκδόσεις του νέξους στην ρουμανία έλεος δηλαδή....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοήθεια

 

το νεξους 4 μου ξεφορτισε το βράδυ και εκλεισε

το πρωι πηγα να το βάλω στην μπρίζα και έβγαζε παλόμενο κόκκινο flash, το άφησα και φόρτισε, κάποια στιγμή σταμάτησε να βγάζει το φωτάκι αλλά σε όσες προσπάθειες και αν έκανα να το ανοίξω περνάει την σπλασ που γράφει google αρχιζει το animation με τους 4 κύκλους και δεν προχωράει παρακάτω, δεν μπαίνει δηλαδή να μου ζητήσει πιν. Έβγαλα και την κάρτα τίποτα....

 

Είμαι στοκ με τα τελευταία Update

 

Ξέρει κανείς τι να κάνω?

Φιλαράκι, άσχημα τα πράγματα.

Είναι το γνωστό θέμα του Ν4 με το ξεφόρτισμα και μετά που σκάει το κόκκινο φωτάκι, γνωστό και ως Red Light of Death.

Εδώ υπάρχει ολόκληρη κουβέντα για αυτό:

http://forum.xda-developers.com/nexus-4/general/final-fix-nexus-4-red-light-death-t2250454

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Φιλαράκι, άσχημα τα πράγματα.

Είναι το γνωστό θέμα του Ν4 με το ξεφόρτισμα και μετά που σκάει το κόκκινο φωτάκι, γνωστό και ως Red Light of Death.

Εδώ υπάρχει ολόκληρη κουβέντα για αυτό:

http://forum.xda-developers.com/nexus-4/general/final-fix-nexus-4-red-light-death-t2250454

 

ναι αλλά εμένα φόρτισε δεν βγάζει το κόκκινο φωτάκι και ξεκίνησε το boot

 

πάντως ξεφτίλα να παθαίνει τέτοια ζημιά νέο κινητό λόγω ξεφορτίσματος

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλά εμένα φόρτισε δεν βγάζει το κόκκινο φωτάκι και ξεκίνησε το boot

 

πάντως ξεφτίλα να παθαίνει τέτοια ζημιά νέο κινητό λόγω ξεφορτίσματος

 

Είσαι άτυχος, πολύ σπάνια έχουμε τέτοια φαινόμενα εδώ. Αλλά έχεις εγγύηση οπότε μην αγχωνεσαι. Υπάρχει κ περιπτωση να μην πατησες σωστα το συνδυασμό ώστε να μπεις recovery.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Είσαι άτυχος, πολύ σπάνια έχουμε τέτοια φαινόμενα εδώ. Αλλά έχεις εγγύηση οπότε μην αγχωνεσαι. Υπάρχει κ περιπτωση να μην πατησες σωστα το συνδυασμό ώστε να μπεις recovery.

 

μπηκα στο μενου και πατησα το recovery εκει εβγαλε το θαυμαστικό με το να λεει "καμία εντολή" μετά μου είπε να πατήσω το power και volume up αλλά δεν έκανε κάτι παρά μόνο boot και φυσικά έμεινε στο animation με τους κύκλους

 

ελπίζω να μην εχω θέμα με την εγγύηση γιατί το είχα πάρει από το kaizershop 1/8/2013 είναι εισαγωγή από αυτούς από ρουμανία από ότι είδα στο κουτί, αυτός στην lg μου είπε ότι καλύπτει μόνο τηλέφωνα που έχουν τα ίδια χαρακτηριστικά με αυτά που εισάγουν. Αλλά δεν νομίζω να έχει άλλα χαρακτηριστικά το nexus 4 στις άλλες χώρες και να έχω πρόβλημα.... όπως και να έχει απογοητεύτικα γιατί το κινητό το είχα ψηλά...

 

Ευτυχώς που το είχα συγχρονισμένο με τον λογαριασμό μου στο google και είχα και autobackup τις φωτο και βιντεο (αν και οι φωτο θα ειναι σε χαμηλότερη ανάλυση).

Link to comment
Share on other sites

μπηκα στο μενου και πατησα το recovery εκει εβγαλε το θαυμαστικό με το να λεει "καμία εντολή" μετά μου είπε να πατήσω το power και volume up αλλά δεν έκανε κάτι παρά μόνο boot και φυσικά έμεινε στο animation με τους κύκλους

 

ελπίζω να μην εχω θέμα με την εγγύηση γιατί το είχα πάρει από το kaizershop 1/8/2013 είναι εισαγωγή από αυτούς από ρουμανία από ότι είδα στο κουτί, αυτός στην lg μου είπε ότι καλύπτει μόνο τηλέφωνα που έχουν τα ίδια χαρακτηριστικά με αυτά που εισάγουν. Αλλά δεν νομίζω να έχει άλλα χαρακτηριστικά το nexus 4 στις άλλες χώρες και να έχω πρόβλημα.... όπως και να έχει απογοητεύτικα γιατί το κινητό το είχα ψηλά...

 

Ευτυχώς που το είχα συγχρονισμένο με τον λογαριασμό μου στο google και είχα και autobackup τις φωτο και βιντεο (αν και οι φωτο θα ειναι σε χαμηλότερη ανάλυση).

 

Κ ακόμα ψηλά να το έχεις, δεν είναι τπτ θα στο φτιάξουν. Όλα τα κινητά παθαίνουν βλάβες.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 4 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...