Jump to content

Google Nexus 4 (by LG)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

βρε παιδια μεχρι να τελειωση την αναβάθμιση διαβασα και τις 10 σελιδες που εχουν γραφη σημερα για την αναβάθμιση και δεν καταλαβα τι ειναι το gel και τι ειναι art ,εαν πρεπει υποχρεωτικα να τα βαλω και πως ,τι δουλεια κανουν εαν τα βαλω ,σας παρακαλω ας τα γράψει καποιος αναλυτικα και απλα διοτι πιστευω να υπαρχουν και αλοι στο φορουμ μου εχουν αποριες σας ευχαριστω

 

1) Το Gel είναι ο Launcher που έχει επίσημα το Nexus 5 και ήρθε με το 4.4. Επειδή όμως στις υπόλοιπες (εκτός Ν5) συσκευές, παρόλο που δόθηκε η 4.4 δεν συμπεριλαμβάνεται και ο Gel, όποιος τον θέλει, τον βρίσκει και τον περνάει από μόνος του. Οι διαφορές είναι ότι τα "κουμπιά" (μενού, πίσω, εναλλαγή εφαρμογών) βρίσκονται πάνω στην επιφάνεια εργασίας (δες εδώ: http://cdn.androidpolice.com/wp-content/uploads/2013/11/nexusae0_Screenshot_2013-11-05-20-25-23_thumb.png) και κάποιες αλλαγές στις δυνατότητες αναζήτησης.

 

2) Το ART χωρίς να μπούμε σε λεπτομέρειες είναι μια νέα "μηχανή" εκτέλεσης των εφαρμογών με σκοπό την ταχύτερη και πιο ομαλή απόκριση. Βέβαια καθώς το Ν4 είναι έτσι κ αλλιώς γρήγορο η διαφορά έχει να κάνει περισσότερο με την καλύτερη "αίσθηση" και λιγότερο με κάποια τρομακτική διαφορά ταχύτητας αν και υπάρχει και αυτή αλλά πολύ χοντρικά θα έλεγα ότι είναι γύρω στο 20-30% (υπάρχουν και βίντεο που συγκρίνουν δίπλα-δίπλα Dalvik με ART)

 

Kανένα από τα δύο δεν είναι υποχρεωτικό για την σωστή λειτουργία της συσκευής σου. Ειδικά τον Gel πρέπει μόνος σου να τον βρεις και να τον βάλεις. Το ART ενεργοποιείται από το μενού των Ρυθμίσεων. Προσφέρει καλύτερη αίσθηση αλλά ίσως έχει ασυμβατότητα με κάποιες εφαρμογές σου. Αν θέλεις τον δοκιμάζεις και ξαναγυρίζεις στο παλιό (Dalvik) αν έχεις πρόβλημα.

Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχω custom recovery εγκατεστημένο και κατέβασα το image. Πρέπει να το κάνω push στην κάρτα και flash από εκεί;

 

Νομίζω ναι, εγώ το έκανα στον υπολογιστή με fastboot από cmd

LG G3 32gb,Nexus 4,Lg optimus 2x
Link to comment
Share on other sites

Έχω custom recovery εγκατεστημένο και κατέβασα το image. Πρέπει να το κάνω push στην κάρτα και flash από εκεί;

 

Εϊναι σπαστικό να σου λένε να διαβάσεις τον οδηγό αλλά είναι η καλύτερη λύση: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=366717

 

BTW Δεν χρειάζεται να κάνεις πρώτα push. Εφόσον είσαι στο φάκελο που βρίσκονται οι fastboot drivers, ξεζιπάρεις το image κ με flash-all.bat το περνά (εγκαθιστά) κατευθείαν, δεν δουλέυει όπως τα flashable zip των ROM. Πάρτο από την αρχή και θα έχεις τελειώσει μέσα σε 10 λεπτά όπως και εγώ. Είναι πανεύκολο.

Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

Εϊναι σπαστικό να σου λένε να διαβάσεις τον οδηγό αλλά είναι η καλύτερη λύση: [url=http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=366717]http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?

 

Χαχαχαχα!! +1000

 

Διαβάστε και αυτον τον οδηγό εδώ http://psybill.blogspot.gr/?m=1

Είναι εξαιρετικός και συνοδεύεται με εικόνες βημα-βημα !

Edited by orion79
OmniRom 4.4.2 - ΑΚ KO v.242 - TWRP 2.6.3.3 @Dalvik_Must_Die@
Link to comment
Share on other sites

1) Το Gel είναι ο Launcher που έχει επίσημα το Nexus 5 και ήρθε με το 4.4. Επειδή όμως στις υπόλοιπες (εκτός Ν5) συσκευές, παρόλο που δόθηκε η 4.4 δεν συμπεριλαμβάνεται και ο Gel, όποιος τον θέλει, τον βρίσκει και τον περνάει από μόνος του. Οι διαφορές είναι ότι τα "κουμπιά" (μενού, πίσω, εναλλαγή εφαρμογών) βρίσκονται πάνω στην επιφάνεια εργασίας (δες εδώ: http://cdn.androidpolice.com/wp-content/uploads/2013/11/nexusae0_Screenshot_2013-11-05-20-25-23_thumb.png) και κάποιες αλλαγές στις δυνατότητες αναζήτησης.

 

2) Το ART χωρίς να μπούμε σε λεπτομέρειες είναι μια νέα "μηχανή" εκτέλεσης των εφαρμογών με σκοπό την ταχύτερη και πιο ομαλή απόκριση. Βέβαια καθώς το Ν4 είναι έτσι κ αλλιώς γρήγορο η διαφορά έχει να κάνει περισσότερο με την καλύτερη "αίσθηση" και λιγότερο με κάποια τρομακτική διαφορά ταχύτητας αν και υπάρχει και αυτή αλλά πολύ χοντρικά θα έλεγα ότι είναι γύρω στο 20-30% (υπάρχουν και βίντεο που συγκρίνουν δίπλα-δίπλα Dalvik με ART)

 

Kανένα από τα δύο δεν είναι υποχρεωτικό για την σωστή λειτουργία της συσκευής σου. Ειδικά τον Gel πρέπει μόνος σου να τον βρεις και να τον βάλεις. Το ART ενεργοποιείται από το μενού των Ρυθμίσεων. Προσφέρει καλύτερη αίσθηση αλλά ίσως έχει ασυμβατότητα με κάποιες εφαρμογές σου. Αν θέλεις τον δοκιμάζεις και ξαναγυρίζεις στο παλιό (Dalvik) αν έχεις πρόβλημα.

φιλε σε ευχαριστω πολυ τωρα καταλαβα και ξεκιναω
Link to comment
Share on other sites

Επειδή εχει διαφάνειες και ενσωματώνει την κάθε βλακεία της δυναμικής αναζήτησης της _Google?

Δουλευομαστε? Εκεί κολλησαμε?

 

+1

 

Ότι θα έφτανα να διαβάσω παράπονα που δεν πήρανε κάποιες συσκευές τις καινούριες αηδίες αναζήτησης της Google δεν το περίμενα. "Ok Google" ??? Αλήθεια τώρα? Πάμε να διευκολύνουμε υποτίθεται τη δουλειά μας ή να γίνουμε εντελώς άχρηστοι και να περιμένουμε μόνο ό,τι νομίζει πως ψάχνουμε η κάθε αυτοματοποιημένη search engine? ΕΥΤΥΧΩΣ να λέμε που στο Ν4 και όλες τις υπόλοιπες (πλην Ν5) συσκευές δεν έρχεται ενσωματωμένη αυτή η γελοιότητα στο factory image, μας απαλλάσει από τον κόπο να την ξηλώσουμε μόνοι μας.

Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

Ε όχι και exdialer για κινητό έτους 2012.Ντροπή.

 

Αν και είμαστε off topic το ακούσαμε και αυτό... Όντως ντροπή που λειτουργεί γρήγορα και αψεγαδιαστα, που έχει themes.... Που είναι παναλαφρος.

Link to comment
Share on other sites

φιλε σε ευχαριστω πολυ τωρα καταλαβα και ξεκιναω

 

Τίποτα! με πέτυχες σε βράδυ που βαριέμαι να δουλέψω και ψάχνω αφορμές για χαζολόγημα :D Γνώμη μου πάντως μην ασχοληθείς με Gel, το πιο σημαντικό που είναι τα διάφανα κουμπιά θα το προσφέρουν άμεσα οι 3rd party launchers (Nova κ Apex το βάλανε ήδη στις beta εκδόσεις τους) ενώ για τη Δυναμική Αναζήτηση και τις υπόλοιπες αηδίες τα έγραψα πιο πάνω.

 

Το ART όμως είναι η γνώμη μου ότι κάνει τη διαφορά. Αν δε σου βγάλει ασυμβατότητες με πολύ απαραίτητες σου εφαρμογές αξίζει να το κρατήσεις.

Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

Τίποτα! με πέτυχες σε βράδυ που βαριέμαι να δουλέψω και ψάχνω αφορμές για χαζολόγημα :D Γνώμη μου πάντως μην ασχοληθείς με Gel, το πιο σημαντικό που είναι τα διάφανα κουμπιά θα το προσφέρουν άμεσα οι 3rd party launchers (Nova κ Apex το βάλανε ήδη στις beta εκδόσεις τους) ενώ για τη Δυναμική Αναζήτηση και τις υπόλοιπες αηδίες τα έγραψα πιο πάνω.

 

Το ART όμως είναι η γνώμη μου ότι κάνει τη διαφορά. Αν δε σου βγάλει ασυμβατότητες με πολύ απαραίτητες σου εφαρμογές αξίζει να το κρατήσεις.

το art πως το ενεργοποιώ
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι κ ο gel. Μπορεί να μην είναι φτιαγμένος για το 4 αλλά δουλεύει απροβληματιστα. Να δω τι θα λέτε όταν το τροποποιήσουν κ για το δικο μας.

Δεν την λέω σε κανέναν...αλλα όλοι για αυτές τις μικρές βλακιουλες αγορασαμε νεξυς κ ξαφνικα τα κοροιδευουμε. Θα μας δώσει κάποια στιγμη κ τον προφορικό λόγο στις εφαρμογές κ τοτε δεν θα καθόμαστε να γράφουμε. Εκεί το παει η Google. OK Google..;;;

Link to comment
Share on other sites

το art πως το ενεργοποιώ

 

Ρυθμίσεις > Σχετικά με το τηλέφωνο > Πας κάτω κάτω στο "Αριθμός Έκδοσης" και πατάς πάνω του 5 φορές. Την 5η θα σου γράψει "Συγχαρητήρια τώρα είστε προγραμματιστής" (ή κάτι τέτοιο). Μετά πηγαίνοντας πίσω στις κεντρικές Ρυθμίσεις, θα υπάρχει μία νέα επιλογή, η προτελευταία κάτω κάτω που θα λέει " { } Επιλογές για Προγραμματιστές". Μπες εκει και η 4η επιλογή είναι: "Επιλογή χρόνου εκτέλεσης". Εκεί διάλεξε ART, θα κάνει reboot μετά το οποίο θα πάρει λίγη ώρα (την 1η φορά μόνο) να ξεκινήσει το τηλέφωνο.

Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις > Σχετικά με το τηλέφωνο > Πας κάτω κάτω στο "Αριθμός Έκδοσης" και πατάς πάνω του 5 φορές. Την 5η θα σου γράψει "Συγχαρητήρια τώρα είστε προγραμματιστής" (ή κάτι τέτοιο). Μετά πηγαίνοντας πίσω στις κεντρικές Ρυθμίσεις, θα υπάρχει μία νέα επιλογή, η προτελευταία κάτω κάτω που θα λέει " { } Επιλογές για Προγραμματιστές". Μπες εκει και η 4η επιλογή είναι: "Επιλογή χρόνου εκτέλεσης". Εκεί διάλεξε ART, θα κάνει reboot μετά το οποίο θα πάρει λίγη ώρα (την 1η φορά μόνο) να ξεκινήσει το τηλέφωνο.
φιλε με εχει σωση σε ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι κ ο gel. Μπορεί να μην είναι φτιαγμένος για το 4 αλλά δουλεύει απροβληματιστα. Να δω τι θα λέτε όταν το τροποποιήσουν κ για το δικο μας.

 

Αισθητικά μου αρέσει και μένα δεν έχω καμία αντίρρηση πάνω σε αυτό και γιαυτό θα περιμένω την επίσημη 2.2 του Apex για να το βάλω κ στο δικό μου. Διαχώριζω όμως τα σχετικά περί δυναμικής αναζήτησης κτλ. Ετσι όπως είναι επί του παρόντος υλοποιημένα τουλάχιστον τα θεωρώ περισσότερο μαρκετίες παρά ουσία. Τουλάχιστον με τον τρόπο που έχω μάθει να αναζητώ εγώ την πληροφορία στο internet μόνο να με δυσκολέψουν μπορούν εκτός και ψάχνω απλούστατα πράγματα. Κάποιον σχετικά αδαή με την τεχνολογία πάλι, (σκέφτομαι τη μάνα μου τώρα) όντως θα μπορούσαν να την βοηθήσουν. Εν πάσει περιπτώσει ο καθένας επιλέγει με βάση τις ανάγκες του.

 

Δεν την λέω σε κανέναν...αλλα όλοι για αυτές τις μικρές βλακιουλες αγορασαμε νεξυς κ ξαφνικα τα κοροιδευουμε. Θα μας δώσει κάποια στιγμη κ τον προφορικό λόγο στις εφαρμογές κ τοτε δεν θα καθόμαστε να γράφουμε. Εκεί το παει η Google. OK Google..;;;

 

Βασικά, ο λόγος που αγοράσαμε Android γενικότερα και όχι μόνο Nexus, είναι αυτή η δυνατότητα παραμετροποίησης του συστήματος και της

εμπειρίας χρήσης γενικότερα που μας επιτρέπει να έχουμε την προσωπική μας άποψη στο τι θέλουμε να κρατήσουμε, τι να πετάξουμε και τι να προσθέσουμε σε σχέση με αυτό που η εταιρία κρίνει ως ιδανικό για όλους...

Edited by mclisme
Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

Έχοντας περάσει την 4.4 απο την πρώτη μέρα και μετά την μικρή αναβάθμιση μέσω fastboot έχω στησει το κινητό δύο φορές μέχρι τώρα και τώρα είναι εντελώς στον. Όμως τις τελευταίες μέρες παρατηρώ ότι χάνω αποθηκευτικο χώρο. Δηλαδή αν χτες είχα 8.90gb σήμερα έχω 8.86gb χωρίς να έχω περάσει τίποτα καινούριο. Ενώ οι εφαρμογές από 2.94 στα 2.98gb. μου φαίνεται πολύ παράλογο και σκέφτομαι να κάνω factory reset. Εσείς το λέτε; Το έχετε παρατηρήσει;

Samsung Galaxy S20 FE 5G:)

 

«Οι πιο σκοτεινές γωνιές στην Κόλαση είναι φυλαγμένες για εκείνους που διατηρούν την ουδετερότητά τους σε εποχές ηθικής κρισης». - Dante Alighieri

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας περάσει την 4.4 απο την πρώτη μέρα και μετά την μικρή αναβάθμιση μέσω fastboot έχω στησει το κινητό δύο φορές μέχρι τώρα και τώρα είναι εντελώς στον. Όμως τις τελευταίες μέρες παρατηρώ ότι χάνω αποθηκευτικο χώρο. Δηλαδή αν χτες είχα 8.90gb σήμερα έχω 8.86gb χωρίς να έχω περάσει τίποτα καινούριο. Ενώ οι εφαρμογές από 2.94 στα 2.98gb. μου φαίνεται πολύ παράλογο και σκέφτομαι να κάνω factory reset. Εσείς το λέτε; Το έχετε παρατηρήσει;

 

Μήπως αυξάνονται τα δεδομένα των εφαρμογών και γίνεται αυτό?το έχεις σκεφτεί? (Πχ upload στο instagram ή Google currents)

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας περάσει την 4.4 απο την πρώτη μέρα και μετά την μικρή αναβάθμιση μέσω fastboot έχω στησει το κινητό δύο φορές μέχρι τώρα και τώρα είναι εντελώς στον. Όμως τις τελευταίες μέρες παρατηρώ ότι χάνω αποθηκευτικο χώρο. Δηλαδή αν χτες είχα 8.90gb σήμερα έχω 8.86gb χωρίς να έχω περάσει τίποτα καινούριο. Ενώ οι εφαρμογές από 2.94 στα 2.98gb. μου φαίνεται πολύ παράλογο και σκέφτομαι να κάνω factory reset. Εσείς το λέτε; Το έχετε παρατηρήσει;

 

Συμβαίνει και σε εμένα το ίδιο, ξαφνικά έχασα 1gb. Έχει κανείς άλλος το ίδιο πρόβλημα; τι να φταίει;

 

Μόλις γύρισα από ART σε dalvik, και ο χώρος αποθήκευσης επανήλθε. Ο παραπάνω χώρος δεσμευόταν απο τις εφαρμογές.

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Αν και είμαστε off topic το ακούσαμε και αυτό... Όντως ντροπή που λειτουργεί γρήγορα και αψεγαδιαστα, που έχει themes.... Που είναι παναλαφρος.

 

Εκπληκτικός dialer και καλύτερος από οποιαδήποτε stock λυση. Εννοείται ότι τον χρησιμοποιώ και στο Nexus 4

Link to comment
Share on other sites

Εκπληκτικός dialer και καλύτερος από οποιαδήποτε stock λυση. Εννοείται ότι τον χρησιμοποιώ και στο Nexus 4

 

Και εγώ τον χρησιμοποιώ.

Τον έχω στο μονοπύρηνο 3ετιας Motorola defy και πετάει, τον χρησιμοποιουσα στο galaxy s3 γιατί ο στοκ ήταν για τα πανηγύρια, τον χρησιμοποιώ και στο νεξους.

 

Υ. Γ. όταν είχα περάσει το factory image krt16o είχα πρόβλημα στις κλήσεις.. Δεν με άκουγαν καλά!

Μόλις πέρασα την krt16s το πρόβλημα λύθηκε. Κάποιο bug μάλλον.

Link to comment
Share on other sites

Εκπληκτικός dialer και καλύτερος από οποιαδήποτε stock λυση. Εννοείται ότι τον χρησιμοποιώ και στο Nexus 4

Κάλος dialer άλλα παντα τον χρησιμοποιουσα σε παλιά κινητά με προβληματικό dialer .ο καθένας έχει τη γνώμη του.Τέλος πάντων αν έχει πρόβλημα ο dialer φυσικά και θα χρησιμοποιησω μόνο τον exdialer .αυτό δεν το συζητάμε.

Link to comment
Share on other sites

Μολις εκανα την αναβαθμιση.Πρωτες εντυπωσεις:

1.Δεν μου αρεσει ο καινουριος dialer. Θεωρω οτι ο παλιος ηταν πιο ευχρηστος.Περισσοτερες κινησεις για να κανεις τα ιδια πραγματα.

2.Για πρωτη φορα ενιωσα το κινητο να μαγκωνει λιγο.Το ενιωσα ενα κλικ πιο αργο.Το γυρισα σε art και ειναι αλλη κατασταση.Πιο γρηγορο,πιο αμεσο και με καλυτερο σκρολινγκ απο 4.3.Σε dalvik νομιζω εγινε ενα κλικ πιο αργο.

3.Τα ασπρα εικονιδια δεν με τρελενουν.Προτιμουσα τα μπλε.Βεβαια εχουν φτιαχτει για διαφανες notification bar και σε μαυρο φοντο δειχνουν λιγο ατονα οποτε μπορει να αλλαξω αποψη οταν αλλαξω και launcher.

Και μια ερωτηση γι αυτους που την εχουν περασει καιρο την αναβαθμιση.Εχουν διαφορα art και dalvic σε καταναλωση μπαταριας;Και αν ναι ποια κατασταση ειναι λιγοτερο ενεργοβορα;

Οσο για τον αποθηκευτικο χωρο γυρνοντας σε art μου δεσμευσε 0.6gb απο την μνημη.

Συνοψιζοντας αν δεν υπηρχε το art μπορει και να ξαναγυριζα σε 4.3 που δουλευε τελεια.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,πως μπορουμε να απενεργοποιησουμε να μην στελνουμε κανενα δεδομενο στην google? Πια κουμπια παταμε...Ουτε google+ουτε τοποθεσια ουτε currents γενικος τιποτα.Υπαρχη κουμπι που να τα σταματαει ολα με την μια?
Link to comment
Share on other sites

Για τον καινούργιο Dialer έχετε άδικο.

 

Μπορεί να θέλει ένα κλικ παραπάνω για να γράψεις ένα νούμερο αλλά πιο αργός δεν είναι με τίποτα.

 

Εδώ πέρασα Cyanogenmod 11 (4.4) στο Samsung Galaxy S (το πρώτο!!!) και πάει ΣΦΑΙΡΑ! Έχω μείνει!

:lol:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 4 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...