Jump to content

Google Nexus 4 (by LG)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις πριν από λίγο τελείωσα το φλασάρισμα.

Ο launcher είναι ο ίδιος με 4.3. Μαύρες μπάρες μπαρες πάνω κάτω. Έχουν αλλάξει κάποια εικονίδια. Έχει επιλογή για εκτύπωση. Χρώματα λίγο καλύτερα (νομίζω). Από μερικά χαϊδέματα που του έκανα φαίνεται αρκετά smooth (αλλά μετά από format πως να μην είναι!).

Μηνύματα από hangouts και η αφαρμογή για κλήσεις τελείως διαφορετική καθώς και ο download manager.

Γενικώς για 10 λεπτά χρήση (σιγά το συμπέρασμα) καλά φαίνεται. Πρέπει να περάσουν όμως και κάποιες μέρες για να φανεί και η μπαταρία και η συμπεριφορά του κινητού.

Edited by fireillusion
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχεις την τελευταία αναβάθμιση του Google search 3.1.8. ;Διάβασα σε ξένο site, ότι για να υπάρχουν οι διαφανες μπαρες στην 4.4, πρέπει να υπάρχει εγκατεστημενη αυτή η έκδοση του Google search.
Link to comment
Share on other sites

Την αφή την βλέπω καλύτερη.

Όσο για to Google search δεν έχει το 3.1.8 και δεν μου βγάζει ακόμα αναβάθμιση. Ωστόσο διάβασα ότι θα πρέπει να κάνουμε sideload και το home.apk για να δουλέψει ο GEL όταν με το καλό βγει η αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Απ ότι παρατήρησα οι ενδείξεις στο επάνω μέρος της οθόνης εκτός του ότι έγιναν άσπρες δεν έχει πλέον τα βελάκια στο εικονίδιο του Wi-Fi που υποδηλώνουν δραστηριότητα (σε άπταιστα ελληνικά activity indicators). Κατά συνέπεια δεν ξέρεις πότε δουλεύει το μαραφετι. :(

Επίσης τα μυνήματα που βγαίνουν στην οθόνη (popup messages) έχουν γίνει πιο όμορφα, οβάλ.

Link to comment
Share on other sites

από κερνελ τι φοράει?

 

Έχω ανεβάσει φωτο λίγο νωρίτερα. Ρίξε μια ματιά εκεί.

Ο αριθμός έκδοσης δεν είναι ίδιος με τον προηγούμενο?

Link to comment
Share on other sites

Οκ. Την φορέσαμε. Και; "φτωχοί συγγενείς". "Όλα τα λεφτά" είναι ο νέος launcher. Τέλος πάντων θα δούμε τι θα κάνουμε με αυτό. Όλα τα υπόλοιπα υπάρχουν πάντως.

Κι όπως είπατε και παραπάνω δε μπορείς να καταλάβεις διαφορά σε "φρέσκο" κινητό.

Οκ. Για να πω την αλήθεια τώρα το touch και πολύ περισσότερο το scrolling είναι πολύ καλύτερο. Το falcon pro παίζει σα να έχω περάσει semaphore, για να μην πω καλύτερα.

Και ο ήχος ακούγεται πιο δυνατά τώρα:thumbup:

Edited by noisex
Link to comment
Share on other sites

Μόλις πριν από λίγο τελείωσα το φλασάρισμα.

Ο launcher είναι ο ίδιος με 4.3. Μαύρες μπάρες μπαρες πάνω κάτω.

 

Why Google? Tell us, WHY??

 

Αν δεν δοθει ο new launcher, εκει στη google θα ειναι απλα τραγικοι.. Ειναι η πρωτη φορα που πηρα νεξους, και μια ξενερα θα την εχω...

 

Υπαρχει τροπος να περασω τον launcher χωρις να γινω root? Δωστε τα φωτα σας παιδια...

Link to comment
Share on other sites

ουτε νέα Wallpaper's α ρε Google..... εν το μεταξύ πρέπει να γίνεται χαμός με τα φλασαρισματα και το Google play σέρνεται λέμε ....
Goodbye Nexus --Welcome Iphone
Link to comment
Share on other sites

Την εβαλα και εγω και μολις γυρισα σε ART να δω τι παιζει..

 

Είσαι root;

Με το ART ενεργοποιημένο, το Titanium Backup παίζει;

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

ουτε νέα Wallpaper's α ρε Google..... εν το μεταξύ πρέπει να γίνεται χαμός με τα φλασαρισματα και το Google play σέρνεται λέμε ....

 

ε τι σκ@..α αναβαθμιση θα ειναι αυτη τοτε; Για να καταλαβω τουλαχιστον ο launcher που εχουμε στη 4.3 δεν αλλαζει καθολου;; Ε τοτε ποιος ο λογος για αναβαθμιση ; Ισα ισα για τη νεα app sms; Ετσι κ αλλιως και η τωρινη εκδοση τρεχει χωρις προβλημα....:mad::mad::mad::mad::mad:

Edited by jim19
Link to comment
Share on other sites

ε τι σκ@..α αναβαθμιση θα ειναι αυτη τοτε; Για να καταλαβω τουλαχιστον ο launcher που εχουμε στη 4.3 δεν αλλαζει καθολου;; Ε τοτε ποιος ο λογος για αναβαθμιση ; Ισα ισα για τη νεα app sms; Ετσι κ αλλιως και η τωρινη εκδοση τρεχει χωρις προβλημα....:mad::mad::mad::mad::mad:

 

Μην ανησυχείς και ο launcher θα δοθεί. Πρώτα θα κάνεις το update του Google search και μετά θα δώσει και τον launcher. Πάνε μαζί αυτά τα δύο. Αν βιάζεσαι μπορείς να τα περάσεις και τα δύο μόνος σου από σήμερα κιόλας.

Οι αναβαθμίσεις του λειτουργικού δεν είναι ένας launcher, εφαρμογές και μερικά εφέ.

Μια χαρά φαίνεται να είναι η kit kat. Υπομονή λοιπόν.

Link to comment
Share on other sites

Μην ανησυχείς και ο launcher θα δοθεί. Πρώτα θα κάνεις το update του Google search και μετά θα δώσει και τον launcher. Πάνε μαζί αυτά τα δύο. Αν βιάζεσαι μπορείς να τα περάσεις και τα δύο μόνος σου από σήμερα κιόλας.

Οι αναβαθμίσεις του λειτουργικού δεν είναι ένας launcher, εφαρμογές και μερικά εφέ.

Μια χαρά φαίνεται να είναι η kit kat. Υπομονή λοιπόν.

 

Δεν ανησυχω απλα εκνευριζομαι, ισως υπερβολικα!! :p Μολις ειδα οτι μου ηρθε κι αλλη ενημερωση με τον google search αν και στο updates διευκρινιζει: For Android 4.1+ (JB).. Λογικα το πρωι αναμενεται επισημη ανακοινωση για μας...

Edited by jim19
Link to comment
Share on other sites

Δεν ανησυχω απλα εκνευριζομαι, ισως υπερβολικα!! :p Μολις ειδα οτι μου ηρθε κι αλλη ενημερωση με τον google search αν και στο updates διευκρινιζει: For Android 4.1+ (JB).. Λογικα το πρωι αναμενεται επισημη ανακοινωση για μας...

 

Τώρα που σου ήρθε μπορείς να περάσεις το apk του νέου launcher.

Διάβασε αυτό και θα καταλάβεις. Στα λινκ έχει να κατεβάσεις και τον launcher "Google Search updated with Google Experience Launcher" http://feedly.com/k/1cZE29B

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που σου ήρθε μπορείς να περάσεις το apk του νέου launcher.

Διάβασε αυτό και θα καταλάβεις. Στα λινκ έχει να κατεβάσεις και τον launcher "Google Search updated with Google Experience Launcher" http://feedly.com/k/1cZE29B

 

 

Δε παιζει ομως ρολο που ειμαι ακομη με τη 4.3? Δε χρειαζεται πρωτα να εχω τη νεα εκδοση για να το κανω;; :) Thnks θα το δω οπως κι να εχει!

Edited by jim19
Link to comment
Share on other sites

Δε παιζει ομως ρολο που ειμαι ακομη με τη 4.3? Δε χρειαζεται πρωτα να εχω τη νεα εκδοση για να το κανω;; :) Thnks θα το δω οπως κι να εχει!

 

Η 4.4 χρειάζεται για να είναι διάφανα τα soft keys και η status bar. Τον έβαλα τώρα τον νέο launcher αφού έκανα το update του Google search. Τεράστια είναι τα νέα εικονίδια! Τα καινούρια wallpapers είναι μέσα στον launcher. Λογικά θα κρατήσω τον action launcher ή θα βάλω nova καθώς δε αρέσει καθόλου.

Edited by karx
Link to comment
Share on other sites

ενταξει παει σφαιρα με 4.4, εμενα μου αρεσε πολυ. Τα εικονιδια ειναι τεραστια αλλα οκ μου αρεσαν οι αλλαγες!
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όταν τα δουλέψετε λίγο τα τηλέφωνα με την 4.4 γράψτε δύο λογάκια για την μπαταρία :)
Link to comment
Share on other sites

update το google και λειτουργεί κανονικά το Google now. Τώρα μάλιστα, πληρώνω το πακέτο και έχω όλες τις υπηρεσίες. Ένα μπράβο στην google
Link to comment
Share on other sites

εγω μόλις έφαγα bug βάζοντας το Google launcher.... ξαφνικά χάθηκε ο ήχος από όλο το σύστημα του κινητού, επανήλθε με απενεργοποιηση επανεκκίνηση της συσκευής, σορυ αλλά ωραίος είναι αλλά όχι ακόμα έτοιμος οπότε θα μείνει ως έχει προς το παρόν. Γενικά καταλαβαίνω ότι όλες οι αλλαγές είναι παντού όμως η πινελιά φρεσκάδας είναι ο νέος launcher.
Goodbye Nexus --Welcome Iphone
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση καθότι άσχετος, αν κάνω clean install την 4,4 το αποτέλεσμα θα είναι ακριβως το ίδιο σαν να περίμενα να γίνει auto upadate?

Δεν θα έχει καμία διαφορά?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 4 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...