Jump to content

Google Nexus 4 (by LG)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια χαρά δουλεύει φίλε μου. Το είχα φυσικά εγκατεστημενο πριν την αναβάθμιση σε mavericks αλλά πιστεύω πως όπως και να το εγκαταστησεις θα είναι εντάξει.

 

Εγω βασικα θελω να κανω clean install και οχι απλα αναβαθμιση, ελπιζω να μην την πατησω απο αυτο. Μιας και σε βλεπω με G2, υποθετω οτι δεν εχεις προβλημα με το κινητο και το AFT. Aπλα ρωταω γιατι εχω και το G Pad :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

δεν περνει sd (προφανως αυτο εννοεις).κανονικα ουτε usb otg(αλλα περιμενω το καλωδιο y-cable για να συνδεσω το usb με το Power bank,Να δω αν δουλευει,διαβασα οτι δουλευει)

 

Μήπως μπορείς να βάλεις ένα λίνκ από αυτό το καλώδιο??

Link to comment
Share on other sites

δεν περνει sd (προφανως αυτο εννοεις).κανονικα ουτε usb otg(αλλα περιμενω το καλωδιο y-cable για να συνδεσω το usb με το Power bank,Να δω αν δουλευει,διαβασα οτι δουλευει)

 

Μήπως μπορείς να βάλεις ένα λίνκ από αυτό το καλώδιο??

Link to comment
Share on other sites

καμια ακρη να αγορασουμε το nexus 5 απ εξω παιδια υπαρχει ;

μωλις με φρικαρε ενας γερμανος στο ebay ....το πουλησε 370 , του εδωσα μεχρι και 390 και μου ειπε ´´ οχι Ελλαδα δε στελνώ´´ .....μα πως προκοψε αυτος ο λαος αναρωτιεμαι ωρες ωρες.... σοβαρα τωρα υπαρχει τροπος να αγορασουμε το ευρωπαικο ?

Goodbye Nexus --Welcome Iphone
Link to comment
Share on other sites

καμια ακρη να αγορασουμε το nexus 5 απ εξω παιδια υπαρχει ;

μωλις με φρικαρε ενας γερμανος στο ebay ....το πουλησε 370 , του εδωσα μεχρι και 390 και μου ειπε ´´ οχι Ελλαδα δε στελνώ´´ .....μα πως προκοψε αυτος ο λαος αναρωτιεμαι ωρες ωρες.... σοβαρα τωρα υπαρχει τροπος να αγορασουμε το ευρωπαικο ?

 

Κάνε ένα search και θα το βρεις.Από το αγγλικό θα σου βγει 400 νταν στο σπίτι σου.

Link to comment
Share on other sites

 

Μήπως μπορείς να βάλεις ένα λίνκ από αυτό το καλώδιο??

 

Εγώ θα ακολουθήσω μάλλον αυτόν τον http:// http://m.androidcentral.com/android-advanced-usb-otg-nexus-4 οδηγό. Το καλώδιο το πήρα από Αμαζον. http:// http://www.amazon.co.uk/gp/aw/d/B00EJP5XR2/ref=ya_aw_oh_pit έχει πολλά παρόμοια. Διάβασε και στον οδηγό.

Link to comment
Share on other sites

Κάνε ένα search και θα το βρεις.Από το αγγλικό θα σου βγει 400 νταν στο σπίτι σου.

 

οταν λες ενα search τι εννοεις ακριβως ? γιατι αλλη δουλεια δεν εχω κανει !

γενικα στο google εψαξα δε βρισκω κατι στη τιμη που γραφεις

αν εννοεις στο αγγλικο ebay επισης το κλεισημο της δημοπρασιας παει πολυ παραπανω καθε φορα , υπαρχουν ως εκει που λες αλλα ειτε ειναι αμερικανικα μοντελα ειτε δεν τα στελνουν ελλαδα . ....χανω κατι ?

Goodbye Nexus --Welcome Iphone
Link to comment
Share on other sites

οταν λες ενα search τι εννοεις ακριβως ? γιατι αλλη δουλεια δεν εχω κανει !

γενικα στο google εψαξα δε βρισκω κατι στη τιμη που γραφεις

αν εννοεις στο αγγλικο ebay επισης το κλεισημο της δημοπρασιας παει πολυ παραπανω καθε φορα , υπαρχουν ως εκει που λες αλλα ειτε ειναι αμερικανικα μοντελα ειτε δεν τα στελνουν ελλαδα . ....χανω κατι ?

 

Δες τον οδηγο

http://www.doctorandroid.gr/2013/02/how-to-shop-nexus-device-from-other-country-play-store.html

Αλλα εισαι off topic εδω.

Περισσοτερα στο θεμα της διαθεσιμοτητας.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια, σε εσας μπλεδιζει ΠΟΛΥ η οθονη οταν την κοιτατε διαγωνια ? μπορει να μειωθει το πραγμα αυτο με ρυθμισεις στο κερνελ
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια, σε εσας μπλεδιζει ΠΟΛΥ η οθονη οταν την κοιτατε διαγωνια ? μπορει να μειωθει το πραγμα αυτο με ρυθμισεις στο κερνελ

 

Τι screen protector φορας;;

Link to comment
Share on other sites

μαλλον λέει αυτό το διάφανο χαρτί που έχει το τηλεφώνο στην συσκευασία του !!!

Εγώ ξέρω έναν συμφορουμίτη που το είχε 9 μήνες επάνω :)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Puro. Γενικά στην αρχή χαλούσε το άσπρο. Μετα με τις γρατζουνιες κλπ είχε γίνει χάλια. Εγραψα και στο θέμα με τα αξεσουάρ. Τιμή αγοράς 10 €
Link to comment
Share on other sites

μαλλον λέει αυτό το διάφανο χαρτί που έχει το τηλεφώνο στην συσκευασία του !!!

Εγώ ξέρω έναν συμφορουμίτη που το είχε 9 μήνες επάνω :)

 

Όχι και έτσι. 1 μερα το κράτησα αυτό. 9 μηνες με +/- στην οθόνη; δύσκολα

Edited by megawatt
Link to comment
Share on other sites

θα παω να δω κανενα αλλο στο πλαισιο να δω αν ειναι τοσο χαλια, μου θυμιζει ΤΝ οθονη...αλλα και το παλιο ηταν ετσι οποτε ξαναρωτω μηπως με πειραγμα ρυθμισεων και κερνελ θα φτιαξει?
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Όχι και έτσι. 1 μερα το κράτησαν αυτό. 9 μηνες με +/- στην οθόνη; δύσκολα

 

και όμως......αν δεν με πιστευεις ρώτα τον blade :lol::lol::lol:

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

θα παω να δω κανενα αλλο στο πλαισιο να δω αν ειναι τοσο χαλια, μου θυμιζει ΤΝ οθονη...αλλα και το παλιο ηταν ετσι οποτε ξαναρωτω μηπως με πειραγμα ρυθμισεων και κερνελ θα φτιαξει?

Χωρίς να καταλαβαίνω απόλυτα τι εννοείς δεν έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο από καμία οπτική γωνία, όσο καιρό το έχω. Αλίμονο αν πρέπει να πειράξεις kernel για να διορθώσεις πρόβλημα οθόνης. Εκτός αν αναφέρεσαι σε κάτι εξαιρετικά "λεπτό", που δεν το πιάνει "κοινό" μάτι.

Link to comment
Share on other sites

θα παω να δω κανενα αλλο στο πλαισιο να δω αν ειναι τοσο χαλια, μου θυμιζει ΤΝ οθονη...αλλα και το παλιο ηταν ετσι οποτε ξαναρωτω μηπως με πειραγμα ρυθμισεων και κερνελ θα φτιαξει?

 

είναι δύο ειδών οι κερνελ. με τους μισους δουλεύει το gamma με το app του Franco και στους άλλους δουλεύει με το faux στο faux θα πας ρύθμιση gamma και θα βάλεις στο custom profile hospital 349 η absanity amoled.. στου Franco ρύθμιση gamma προκαθορισμένες η συνηστωμενες τιμες aply ..

κλείσιμο οθόνης-άνοιγμα και είσαι έτοιμος.

Link to comment
Share on other sites

και όμως......αν δεν με πιστευεις ρώτα τον blade :lol::lol::lol:

 

 

:O To έχω 4 μήνες πάνω....:X

(δεν έχω αξιωθεί να παραγγείλω ένα screen protector της προκοπής απο το νετ ως τώρα)

Nexus 4 > Stock for a little moment
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά, παρατήρησα τώρα τελευταία ότι δεν μπορεί να σκανάρει wifi δίκτυα, με το wps συνδέεται κανονικά αλλά δεν μπορεί να σκανάρει κανένα άλλο δίκτυο, είναι φυσιολογικό αυτό, ή έχω πειράξει κάποια ρύθμιση ?
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν είναι φυσιολογικό εκτός και αν τα βλέπεις απο λάπτοπ ξέρω γω και έχουν μια γραμμή και το κινητό δεν τα βλέπει. Γενικά στο δικο μου με στοκ όλα μια χαρά τα βρίσκει όλα.

 

Με άλλα android έχω δει να μην μπορούν να συνδεθούν για κάποιο λογο σε ρουτερ με wps

Link to comment
Share on other sites

μαλλον λέει αυτό το διάφανο χαρτί που έχει το τηλεφώνο στην συσκευασία του !!!

Εγώ ξέρω έναν συμφορουμίτη που το είχε 9 μήνες επάνω :)

 

αμα σε περιλαβω εσενα μικρε σεργουλοπουλε..

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 4 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...