Jump to content

Google Nexus 4 (by LG)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 9,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Η καλύτερη μπαταρία που είχα ποτέ με full stock.η μόνη διαφορά με τις υπόλοιπες μέρες που με το ζόρι ξεπερνούσα τις 4 ώρες οθόνη είναι η διακοπή του chrome και η χρησιμοποίηση του boat.καλός χρυσός και γρήγορος αλλά με 200mb cache συνέχεια είναι battery killer.Επίσης το NEXUS είναι ανοιχτό κοντά στις 11 μέρες χωρίς καν κλείσιμο εφαρμογών και δεν έχει κάνει κιχ.
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα υπάρχει κάποιος player που να παίζει mkv με dts ηχο γιατι o mx δεν υποστηρίζει....

 

Φυσικα και υποστηριζει ο ΜΧ απλά θελει να βαλεις custom codec. Ακολουθησε αυτές τις οδηγιες και θα εισαι οκ :)

Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Φυσικα και υποστηριζει ο ΜΧ απλά θελει να βαλεις custom codec. Ακολουθησε αυτές τις οδηγιες και θα εισαι οκ :)

 

σευχαρηστω πολυ το εφτιαξα!!!!

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Το έβγαζε και παλιά? Γιατί δε το θυμάμαι καθόλου. Βγαίνει κάπως?

 

Ούτε εγώ το θυμάμαι να το έβγαζε παλιά

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.... θέλω τα φώτα σας...

Το κινητά μου μου έπεσε και η οθόνη έγινε κομμάτια!

Ξέρει κανείς τι κόστος έχει η αντικατάσταση? Γενικά με συμφέρει?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.... θέλω τα φώτα σας...

Το κινητά μου μου έπεσε και η οθόνη έγινε κομμάτια!

Ξέρει κανείς τι κόστος έχει η αντικατάσταση? Γενικά με συμφέρει?

 

Κάνε μια αναζήτηση στο θεμα,έχει αναφερθεί πολλές φορες..120κατι αν θυμάμαι καλά..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.... θέλω τα φώτα σας...

Το κινητά μου μου έπεσε και η οθόνη έγινε κομμάτια!

Ξέρει κανείς τι κόστος έχει η αντικατάσταση? Γενικά με συμφέρει?

 

125 .καλοριζικο

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Η καλύτερη μπαταρία που είχα ποτέ με full stock.η μόνη διαφορά με τις υπόλοιπες μέρες που με το ζόρι ξεπερνούσα τις 4 ώρες οθόνη είναι η διακοπή του chrome και η χρησιμοποίηση του boat.καλός χρυσός και γρήγορος αλλά με 200mb cache συνέχεια είναι battery killer.Επίσης το NEXUS είναι ανοιχτό κοντά στις 11 μέρες χωρίς καν κλείσιμο εφαρμογών και δεν έχει κάνει κιχ.

 

Συμφωνω γιατι βλεπω οτι κανουμε και παρομοια χρυση.Εγω χρησιμοποιω chrome και βγαζω περιπου 4,30 ωρες οθονη.Θεωρω οτι ειναι καλυτερος απο boat και για τα 20 λεπτα περιπου διαφορα οθονη χαλαλι του.Μακαρι βεβαια να τον ελαφρυνουν λίγο.Και εγω φουλ στοκ.

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ το θυμάμαι να το έβγαζε παλιά

 

Προέκυψε με την νεα αναβάθμιση. Κάνουμε υπομονή μπας και φτιάξει με την Κιτκατ.:cry:

Link to comment
Share on other sites

"η εφαρμογη ειδησεις και καιρος εχει σταματησει"....τι κανουμε σε αυτη τη περιπτωση, επιμενει 2-3 μερες τωρα...εκανα κ restart αλλα ματαια...ειμαι στοκ
Link to comment
Share on other sites

"η εφαρμογη ειδησεις και καιρος εχει σταματησει"....τι κανουμε σε αυτη τη περιπτωση, επιμενει 2-3 μερες τωρα...εκανα κ restart αλλα ματαια...ειμαι στοκ

 

Τίποτα, διαλέγουμε μια άλλη εφαρμογή.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα, διαλέγουμε μια άλλη εφαρμογή.

 

ειναι απο τις εφαρμογες που ειχε μεσα το κινητο απο τη μανα του...τουλαχιστον μπορω να τη σβησω καπως? δε θελω σκουπιδια μεσα στο κινητο

Link to comment
Share on other sites

ειναι απο τις εφαρμογες που ειχε μεσα το κινητο απο τη μανα του...τουλαχιστον μπορω να τη σβησω καπως? δε θελω σκουπιδια μεσα στο κινητο

 

Για να την σβησεις πρεπει να εχεις κανει root το κινητο , αν το εχεις κανει με το titanium backup μπορεις πολυ ευκολα (βεβαια δεν ξερω με σιγουρια αν μπορεις στην free εκδοση)

Link to comment
Share on other sites

ειναι απο τις εφαρμογες που ειχε μεσα το κινητο απο τη μανα του...τουλαχιστον μπορω να τη σβησω καπως? δε θελω σκουπιδια μεσα στο κινητο

 

Κάνε disable από ρυθμίσεις - > εφαρμογές. Δεν είναι σκουπίδι, δεν επιβαρύνει σε κάτι.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Έχει χρησημοποιησει κανείς αυτήν την εφαρμογή?

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.xiam.snapdragon.app&hl=el

Κάνει καθόλου δουλειά?

 

Το είχα πιο παλιά,αλλά δεν είδα διαφορα..

Link to comment
Share on other sites

Πιθανότατα έχει ξανασυζητηθεί αλλά διαβάζω τους χρόνους οθόνης που γράφονται κατά καιρούς και απορώ.

Εγώ βγάζω κατά μέσο όρο μία μέρα και τέσσερις ώρες μέχρι να πάει η μπαταρία στο 20-25% όπου και το βάζω να φορτίσει.

Έχω μόνιμα ανοικτά 3g, wifi, sync. Χωρίς να τα έχω μετρήσει, πρέπει να μιλάω το πολύ 10-20' την ημέρα στο τηλέφωνο και στείλω καμιά 20αριά μηνύματα κυρίως με whatsapp. Επίσης το κινητό είναι και το ξυπνητήρι μου - το οποίο δεν ακούω :p (ok εδώ σίγουρα χάνω μπαταρία).

Περίπου την μισή μέρα είμαι στην δουλειά. Το σήμα εκεί είναι πολύ καλό και υπάρχει και wifi (το οποίο έχει τα θεματάκια του αλλά δεν πέφτει) οπότε σπάνια το κινητό συνδέεται με HSPA.

Στο σπίτι το σήμα είναι ψιλό χάλια, δηλαδή μπορεί και να μην έχω καθόλου σήμα ή να δυσκολεύομαι τρομερά να μιλήσω και γι αυτό το αποφεύγω. Προφανώς υπάρχει μόνιμα wifi.

Σε αυτό προσθέτουμε και 30' +/- Flipboard.

Οι χρόνοι οθόνης που βλέπω είναι γύρω στην μία ώρα +/-

Μήπως δεν κάνω κάτι καλά;

Link to comment
Share on other sites

Πιθανότατα έχει ξανασυζητηθεί αλλά διαβάζω τους χρόνους οθόνης που γράφονται κατά καιρούς και απορώ.

Εγώ βγάζω κατά μέσο όρο μία μέρα και τέσσερις ώρες μέχρι να πάει η μπαταρία στο 20-25% όπου και το βάζω να φορτίσει.

Έχω μόνιμα ανοικτά 3g, wifi, sync. Χωρίς να τα έχω μετρήσει, πρέπει να μιλάω το πολύ 10-20' την ημέρα στο τηλέφωνο και στείλω καμιά 20αριά μηνύματα κυρίως με whatsapp. Επίσης το κινητό είναι και το ξυπνητήρι μου - το οποίο δεν ακούω :p (ok εδώ σίγουρα χάνω μπαταρία).

Περίπου την μισή μέρα είμαι στην δουλειά. Το σήμα εκεί είναι πολύ καλό και υπάρχει και wifi (το οποίο έχει τα θεματάκια του αλλά δεν πέφτει) οπότε σπάνια το κινητό συνδέεται με HSPA.

Στο σπίτι το σήμα είναι ψιλό χάλια, δηλαδή μπορεί και να μην έχω καθόλου σήμα ή να δυσκολεύομαι τρομερά να μιλήσω και γι αυτό το αποφεύγω. Προφανώς υπάρχει μόνιμα wifi.

Σε αυτό προσθέτουμε και 30' +/- Flipboard.

Οι χρόνοι οθόνης που βλέπω είναι γύρω στην μία ώρα +/-

Μήπως δεν κάνω κάτι καλά;

 

Μια χαρά τα κάνεις, οι χρόνοι σου είναι αντίστοιχοι της χρήσης σου. Δεν έχεις θέμα.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Σημερινο Screenshot, βεβαια η χρηση που ρου κανω ειναι μετρια, καμποσα συντομα τηλεφωνα ειχα, wifi το χω ανοιχτο μονο οταν το χρησιμοποιω..δεν το χω ολη μερα να ψαχνει δικτυα ασκοπα αν ειμαι εκτος σπιτιου. Οπως και 3G. Εν κινησει τρωει πολυ μπαταρια, αλλα και τι χρηση 3G να κανεις αν δεν εισαι σταθερος σε ενα σημειο (γνωμη μου παντα). Οι ωρες χρησης επου βλεπεται ειναι κυριως wifi και μερικα τηλ. :)

Ειμαι με custom rom/ kernel.

Link to comment
Share on other sites

@rama μια χαρα ειναι η διαρκεια,και εγω τοση οθονη εχω στο περιπου.αν διαβασεις ενα προηγουμενο ποστ που ειχα γραψει θα δεις οτι λεω οτι εχω 2-3 ωρες οθονη αλλα σε λιγοτερες ωρες stanby.επισης λεω οτι το φορτιζεις οταν παει 20-25% ,υπολιγισε ομως οτι μια ωρα συνεχομενης χρησης οθονης σου καιει περιπου 10%(στο περιπου,δεν θυμαμαι ακριβως,εξαρταται και τι κανεις) αρα μια χαρα εισαι. αν μειωσεις και εσυ το standby και απο 100% το πας στο 20% μεσα σε 10-12 ωρες θα δεις 4 ωρες οθονη.(ακομα αυτο που λες οτι δεν βρισκει σημα,καταναλωνει πολυ μπαταρια,δοκιμασε να το εχεις σε 2g μηπως εχει καλυτερο)

 

@alan79 συγχαρητηρια,3 μερες??? τι ρομ & κερνελ εχεις?μηπως Κανεις και τιποτα αλλο εκτος το wifi/3g?(γιατι αυτα ειναι πανω κατω τα βασικα,που πιστυω οτι ειδικα το wifi το κλεινουμε οι περισσοτεροι)

Link to comment
Share on other sites

@rama μια χαρα ειναι η διαρκεια,και εγω τοση οθονη εχω στο περιπου.αν διαβασεις ενα προηγουμενο ποστ που ειχα γραψει θα δεις οτι λεω οτι εχω 2-3 ωρες οθονη αλλα σε λιγοτερες ωρες stanby.επισης λεω οτι το φορτιζεις οταν παει 20-25% ,υπολιγισε ομως οτι μια ωρα συνεχομενης χρησης οθονης σου καιει περιπου 10%(στο περιπου,δεν θυμαμαι ακριβως,εξαρταται και τι κανεις) αρα μια χαρα εισαι. αν μειωσεις και εσυ το standby και απο 100% το πας στο 20% μεσα σε 10-12 ωρες θα δεις 4 ωρες οθονη.(ακομα αυτο που λες οτι δεν βρισκει σημα,καταναλωνει πολυ μπαταρια,δοκιμασε να το εχεις σε 2g μηπως εχει καλυτερο)

 

@alan79 συγχαρητηρια,3 μερες??? τι ρομ & κερνελ εχεις?μηπως Κανεις και τιποτα αλλο εκτος το wifi/3g?(γιατι αυτα ειναι πανω κατω τα βασικα,που πιστυω οτι ειδικα το wifi το κλεινουμε οι περισσοτεροι)

 

Sentinel rom & matrix 11 kernel, συνδιαζει και επιδοσεις και καλη μπαταρια (antutu 21480 αν θυμαμαι καλα, ολα στοκ ρυθμισεις). Απλα wifi/3g/gps..τα ενεργοποιω οταν τα χρειαζομαι και μετα τα κλεινω παλι. Παντα ετσι εκανα με ολα τα smartphones που χα. Αλλωστε με τα quick toggles, ενεργοποιουνται στη στιγμη, ποιο το νοημα να τα χεις ανοιχτα οταν δεν τα χρησιμοποιεις :)

Link to comment
Share on other sites

Sentinel rom & matrix 11 kernel, συνδιαζει και επιδοσεις και καλη μπαταρια (antutu 21480 αν θυμαμαι καλα, ολα στοκ ρυθμισεις). Απλα wifi/3g/gps..τα ενεργοποιω οταν τα χρειαζομαι και μετα τα κλεινω παλι. Παντα ετσι εκανα με ολα τα smartphones που χα. Αλλωστε με τα quick toggles, ενεργοποιουνται στη στιγμη, ποιο το νοημα να τα χεις ανοιχτα οταν δεν τα χρησιμοποιεις :)

 

21000+ βγάζεις και με στοκ Rom, με custom kernel μόνο.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Μπορει, δεν αντιλεγω, αλλωστε μικρη σημασια εχουν τα benchmarks..πωντως μου φαινεται αρκετα πιο σβελτη απο στοκ καταστασεις. Απλα εδωσα λεπτομερειες γιατι μου το ζητησε συμφορουμιτης :)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 4 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...