Jump to content

Google Nexus 4 (by LG)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΕΓΩΑπο wind. Eίχα franco kernel και cyanogen 10.1 και το εκανα μέσω nexus toolkit stock τελείως ΟΛΑ.Λοιπον εντυπώσεις.ΠΟΛΥ πιο γρήγορο απο πριν.Το facebook παει κυριολεκτικά σφαίρα.Ειναι σχετικα βαριά εφαρμογή.Κάνω μια το δάχτυλο προς τα πανω και κατεβαίνει χωρίς να κανει ουτε ενα κολημματακι.Δεύτερον τα χρώματα είναι καλυτερα απο πριν.Η ανταπόκριση της οθόνης Πόλυ καλύτερη.Το μονο που θέλω να κοιτάξω είναι η θερμοκρασία του.

 

Μου ήρθε και μένα OTA πριν από λίγο, stock αγορασμένο από Αμερική.

Το μόνο που έχω παρατηρήσει μέχρι τώρα, είναι ίσως το πιο άμεσο touch που έχει. Ούτε διαφορά στα χρώματα είδα, ούτε το Facebook να τρέχει πιο γρήγορα, ούτε τίποτα. Αυτό που παρατήρησα, είναι ότι υπάρχει lag στο μενού εφαρμογών του Nova launcher, όταν κάνω εναλλαγή στην καρτέλα των Widgets (το έχω σε κατακόρυφη μορφή). Δε νομίζω να το έκανε πριν αυτό, εκτός αν δεν το είχα προσέξει. Εννοείται ότι συνεχίζει να το κάνει και αφού έχει γίνει cached.

Επίσης το νέο interface της κάμερας δε με βόλεψε, αλλά φαντάζομαι είναι θέμα συνήθειας.

Edited by tsintsIgnis
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ρε παιδια φτανει η ειρωνια πια. το βλεπω στις τελευταιες 3 σελιδες. μπαινουμε να μαθουμε κανενα κολπακι και αντι να απαντατε χλευαζετε. δεν ειμαστε ολοι τσακαλια αλλα μη κοροιδευεται κιολας. τωρα το μαθαμε. LTE στην Ελλαδα δεν εχουμε με τα κινητα μας, αλλα και να υποστιρηζε το κινητο μας lte αμφιβαλω για την καλυψη σηματος απο τους παροχους και για τις ταχυτητες. Εδω καλα καλα το 3g δεν πιανει παντου το lte μας μαρανε. Ειχα και εγω την ελπιδα αρχικα μηπως και δουλεψει αλλα οκ...
Link to comment
Share on other sites

Nexus 4 "αμερικάνικο"

Stock rom 4.2.2 με root.

Recovery touch 6.0.3.3

Η ενημέρωση ήρθε, για να δούμε αν θα πάνε όλα καλά.

Edit: με ρώτησε αν ήθελα να κρατήσω το custom recovery και μετά το root.

Το recovery δεν ξέρω αν το κράτησε, το root σίγουρα όχι.

Βλέπω ήδη τις βελτιώσεις στο πληκτρολόγιο της Google.

Α, παραλίγο να το ξεχάσω, ο dialer μου λέει πως δεν έχει εγκατασταθεί :banghead:

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Το mx player που είχα δεν παιζει στην 4.3 καθόλου.Οποτε περιμένω για κάποια αναβάθμιση.Μήπως και με το Nova Launcher πρεπει να κανουν κάποια αναβάθμιση για να λειτουργήσει καλύτερα.
Link to comment
Share on other sites

Η διαφορά στις πληροφορίες σήματος είναι ότι το HSPA+ λέγεται HSPA 10;

Το απλό HSPA πώς λέγεται;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

εκανα βλακεια οπως σας ειπα μου ηρθε η αναβαθμιση αλλα δεν εκανα το install και εκανα επαναφορα ρυθμισεων.. και δεν μου ξαναηρθε η αναβαθμιση? υπαρχει καποιος τροπος να μου ερθει παλι?

 

Ναι, να συνεχισεις τα crosspost.

 

ρε παιδια φτανει η ειρωνια πια. το βλεπω στις τελευταιες 3 σελιδες. μπαινουμε να μαθουμε κανενα κολπακι και αντι να απαντατε χλευαζετε. δεν ειμαστε ολοι τσακαλια αλλα μη κοροιδευεται κιολας. τωρα το μαθαμε. LTE στην Ελλαδα δεν εχουμε με τα κινητα μας, αλλα και να υποστιρηζε το κινητο μας lte αμφιβαλω για την καλυψη σηματος απο τους παροχους και για τις ταχυτητες. Εδω καλα καλα το 3g δεν πιανει παντου το lte μας μαρανε. Ειχα και εγω την ελπιδα αρχικα μηπως και δουλεψει αλλα οκ...

 

Search button - irony not found.

Link to comment
Share on other sites

Το mx player που είχα δεν παιζει στην 4.3 καθόλου.Οποτε περιμένω για κάποια αναβάθμιση.Μήπως και με το Nova Launcher πρεπει να κανουν κάποια αναβάθμιση για να λειτουργήσει καλύτερα.

 

Νομίζω πως μια αναβάθμιση την χρειάζεται ο nova. Το πρόβλημα με την εφαρμογή του τηλεφώνου οφειλόταν στον nova.

 

Edit: επιτέλους το BT mv1 δουλεύει μια χαρά. Άντε μπας και το χαρώ :rolleyes:

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Πάντως είναι μεγάλο πρόβλημα να μην λειτουργεί η mtp σύνδεση. Δε μπορούμε να περάσουμε τίποτα στη συσκευή, τουλάχιστον με τον παραδοσιακό τρόπο.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως είναι μεγάλο πρόβλημα να μην λειτουργεί η mtp σύνδεση. Δε μπορούμε να περάσουμε τίποτα στη συσκευή, τουλάχιστον με τον παραδοσιακό τρόπο.

κάποιο θέμα ασυμβατότητας driver με τον υπολογιστή σου έχεις, σε εμένα σε pc με xp αλλά και σε lap με 7αρια Λειτουργεί κανονικά

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια;! Κι εγώ επειδή το διάβασα και αλλού το θεώρησα bug. Περίεργο γιατί ουδέποτε είχα πρόβλημα. Πάω να ξηλώσω όλους τους drivers, να δω.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!!

Στο nexus ενός φίλου ήρθε η αναβάθμιση και μάλλον κάτι μάλλον στράβωσε (internet ή κάτι άλλο τελοσπάντων) και εμφανίστηκε ξαπλωμένο το android, φυσικά δεν έγινε αναβάθμιση και τώρα όσο κ να "ψάχνει" δεν υπάρχει ενημέρωση!!!

Τι έγινε κ πως διορθώνεται...?? :confused:

Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!!

Στο nexus ενός φίλου ήρθε η αναβάθμιση και μάλλον κάτι μάλλον στράβωσε (internet ή κάτι άλλο τελοσπάντων) και εμφανίστηκε ξαπλωμένο το android, φυσικά δεν έγινε αναβάθμιση και τώρα όσο κ να "ψάχνει" δεν υπάρχει ενημέρωση!!!

Τι έγινε κ πως διορθώνεται...?? :confused:

 

Ήταν root; Αν ναι μάλλον είχε πειράξει αρχείο/α του συστήματος. Συνήθως γράφει κάτω από το ρομποτακι που σταμάτησε η εφαρμογή της αναβάθμισης.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Ήταν root; Αν ναι μάλλον είχε πειράξει αρχείο/α του συστήματος. Συνήθως γράφει κάτω από το ρομποτακι που σταμάτησε η εφαρμογή της αναβάθμισης.

 

Aν ειχε πειραχτει το system θα εβγαζε error 7 και δεν θα brickαρε.

Ας το κανει flash με sideload και ολα καλα.

 

Το είχα κάνει πλήρη επαναφορά, μάλλον...

Αν μπορείτε, μου το εξηγείτε κάποιος πιο αναλυτικά και απλά..??? :p:p

Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Aν ειχε πειραχτει το system θα εβγαζε error 7 και δεν θα brickαρε.

Ας το κανει flash με sideload και ολα καλα.

 

Μα δεν γράφει ότι brickαρε εκτός και αν κατάλαβα λάθος.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο λειτουργεί κανονικά, αλλά δεν εμφανίζει την αναβάθμιση κ δεν την πέρασε εννοείται!!
Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

εχει δοκιμάσει κανεις να κανει force stop το google service framework και μετα clear cache για να του βγάλει το update με ota?? εχω πάντως δεν βρισκω πουθενα στις εφαρμογές το google service framework...

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

εχει δοκιμάσει κανεις να κανει force stop το google service framework και μετα clear cache για να του βγάλει το update με ota?? εχω πάντως δεν βρισκω πουθενα στις εφαρμογές το google service framework...

 

Το είχα κάνει εγώ και το μόνο που κατάφερα ήταν μην δουλεύει το play store.

Σήμερα το πρωί μου ήρθε OTA η αναβάθμιση χωρίς να κάνω τίποτα.

Αν θέλεις να δοκιμάσεις, θα το βρεις στο applications->all.

Αν δεν δουλεύει το play store, θα σβήσεις τον λογαριασμό σου Google και θα τον περάσεις πάλι

Link to comment
Share on other sites

Το είχα κάνει εγώ και το μόνο που κατάφερα ήταν μην δουλεύει το play store.

Σήμερα το πρωί μου ήρθε OTA η αναβάθμιση χωρίς να κάνω τίποτα.

Αν θέλεις να δοκιμάσεις, θα το βρεις στο applications->all.

Αν δεν δουλεύει το play store, θα σβήσεις τον λογαριασμό σου Google και θα τον περάσεις πάλι

δεν το βρισκω στα all δεν γραφει κατι τετοιο... απο που το εχεις αγοράσει και σου ηρθε το update??

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν θυμάμαι αν ξεκλειδωσεις bootloader χάνεις αρχεία;;(νομιζω πως ναι αλλά δεν είμαι σίγουρος.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν θυμάμαι αν ξεκλειδωσεις bootloader χάνεις αρχεία;;(νομιζω πως ναι αλλά δεν είμαι σίγουρος.

 

ναι οταν ξεκλειδώνεις τα χανεις

Link to comment
Share on other sites

Επειδη περασα 4.3 μεσω OTA και ηθελα να το κανω ρουτ ξανα και unlock bootloader και εφαγα τον κοσμο να βρω λυση βρηκα αυτο, N-Cry Toolkit 3.3.5 και το εκανε σε 1 λεπτο unlock και root,εχει και αλλες επιλογες που δεν μου χρειαστηκαν.http://www.ncry.eu/?cry=news καλα ξεκλειδωματα :D
Link to comment
Share on other sites

Η παρακάτω εικόνα είναι από τον nova prime.

Το εμφανίζει και σε άλλον;

 

στις ρυθμίσεις του nova έχει συντόμευσης δαχτύλων

αυτή η συντόμευση είναι όταν μαζεύεις τα δάχτυλα

Digital-Doctor.blogspot.gr
Link to comment
Share on other sites

Μα δεν γράφει ότι brickαρε εκτός και αν κατάλαβα λάθος.

 

Mια χαρα καταλαβες, εγω ημουν λαθος..

Οποτε και παλι google services framework force stop, clear data και restart.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 4 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...