Jump to content

Google Nexus 4 (by LG)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θέλω μια χάρη παιδιά. Είναι off topic η ερώτηση. Θέλω να αγοράσω λάπτοπ και θα ήθελα να με καθοδιγισεται σε κάποιο θέμα αν υπάρχει στο myphone.gr η κάπου αλλού.

Ευχαριστώ..:)

 

Εδώ

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=261025

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Θέλω μια χάρη παιδιά. Είναι off topic η ερώτηση. Θέλω να αγοράσω λάπτοπ και θα ήθελα να με καθοδιγισεται σε κάποιο θέμα αν υπάρχει στο myphone.gr η κάπου αλλού.

Ευχαριστώ..:)

 

http://www.insomnia.gr/forum/35-%CF%86%CE%BF%CF%81%CE%B7%CF%84%CE%BF%CE%AF-%CF%85%CF%80%CE%BF%CE%BB%CE%BF%CE%B3%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%AD%CF%82/

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Σκέφτομαι σοβαρα την απόκτηση ενός nexus 4, και θα ήθελα να κάνω καποιες ερωτησεις σε κατοχους για καποια σημαντικα θεματα για μενα. Πρωτον και κυριότερο, πως είναι η ενταση και η ποιότητα συνομιλίας στο ακουστικο, διάβασα καποια σχόλια για καποιο πρόβλημα. Καποιος που εχει χρησιμοποιήσει galaxy 3 ή iphone 5μπορεί να πεί εαν υπάρχουν διαφορές σε αυτόν τον τομέα?

Τελος απο μπαταρία πώς παει? Με ενδιαφερει να βγαζει μια μερα με μετρια χρήση. Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Σκέφτομαι σοβαρα την απόκτηση ενός nexus 4, και θα ήθελα να κάνω καποιες ερωτησεις σε κατοχους για καποια σημαντικα θεματα για μενα. Πρωτον και κυριότερο, πως είναι η ενταση και η ποιότητα συνομιλίας στο ακουστικο, διάβασα καποια σχόλια για καποιο πρόβλημα. Καποιος που εχει χρησιμοποιήσει galaxy 3 ή iphone 5μπορεί να πεί εαν υπάρχουν διαφορές σε αυτόν τον τομέα?

Τελος απο μπαταρία πώς παει? Με ενδιαφερει να βγαζει μια μερα με μετρια χρήση. Ευχαριστω.

 

 

για μενα το ακουστικο ειναι πολυ δυνατο και συνηθως το εχω ας πουμε στο 70% γιατι αλλιως ακουγεται ο συνομιλητης στους διπλα και η ποιοτητα αριστη... (τα κινητα που αναφερεις δε τα εχω χρησιμοποιησει για να σου συγκρινω)

 

μετρια χρηση εννοωντας? γιατι παιζει πολυ μεγαλο ρολο στο τι κανεις...

με τη χρηση που του κανω και επειδη στο σπιτι ειμαι απο το pc 99% βγαζω 2 μερες χαλαρα...

φυσικα το 3g μονο αν το χρειαζομαι εκτος διοτι ειναι η μεγαλυτερη απωλεια μπαταριας μετα απο οθονη...(και φυσικα το σημα που εχει εκει που κινεισαι και αν το εχεις 2g ή 3g καθως επισης χαμηλο σημα , αυξημενη καταναλωση)

 

και τελος να πω πως μιλαω με ολα stock χωρις κατι custom που αν διαβασεις οι χρονοι αναμονης μεγαλωνουν με οποια μικροbugs εχει το καθενα φυσικα...

Link to comment
Share on other sites

για μενα το ακουστικο ειναι πολυ δυνατο και συνηθως το εχω ας πουμε στο 70% γιατι αλλιως ακουγεται ο συνομιλητης στους διπλα και η ποιοτητα αριστη... (τα κινητα που αναφερεις δε τα εχω χρησιμοποιησει για να σου συγκρινω)

 

μετρια χρηση εννοωντας? γιατι παιζει πολυ μεγαλο ρολο στο τι κανεις...

με τη χρηση που του κανω και επειδη στο σπιτι ειμαι απο το pc 99% βγαζω 2 μερες χαλαρα...

φυσικα το 3g μονο αν το χρειαζομαι εκτος διοτι ειναι η μεγαλυτερη απωλεια μπαταριας μετα απο οθονη...(και φυσικα το σημα που εχει εκει που κινεισαι και αν το εχεις 2g ή 3g καθως επισης χαμηλο σημα , αυξημενη καταναλωση)

 

και τελος να πω πως μιλαω με ολα stock χωρις κατι custom που αν διαβασεις οι χρονοι αναμονης μεγαλωνουν με οποια μικροbugs εχει το καθενα φυσικα...

 

Θενκς για την απαντηση, οσον αφορα την χρηση, με ενδιαφερει η μια μερα να βγαινει ανετα με καμια 20ρια τηλεφωνα, μερικα email και περιπου 15-20 λεπτα surfαρισμα. Μια αλλη ερωτηση, το επισημο bumper case υπάρχει Ελλάδα, μόλις το ειδα και ειναι πολυ καλο, προστατευει, χωρίς να κρυβει το κινητο.

Θενκς και πάλι.

Edited by nick08alex
Link to comment
Share on other sites

στο στυλ που αναφερεις με 20 τηλεφωνα λογικης διαρκειας (και οχι πχ μιση ωρα το καθενα μιας και δεν το εχω δοκιμασει) και με τα 3g/wifi να μην ειναι ανοιχτα ολη την ωρα αλλα οποτε τα θες πολυ πιθανο να εισαι και στις 2 μερες...

φυσικα αυτο παιζει γενικα αναλογως με τη καθε φορα αλλα μια ιδεα στην εδωσα πιστευω...

 

επισης με αυτα που ειπες ακομα και με ανοιχτα wifi/3g συνεχως παλι η μερα βγαινει ανετα

 

θηκη αν και ειναι για αλλο thread εχω παρει αυτη > http://www.ebay.com/itm/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=271163370688&ssPageName=ADME:L:OU:US:3160 που ηρθε στη μιαμιαση βδομαδα απο Αμερικη και τουλαχιστον με εχει βολεψει πολυ και φυσικα με πολυ καλη προστασια στο πισω μερος αφου το καλυπτει ολο και ειναι το ευαισθητο κομματι του κινητου μας...

Link to comment
Share on other sites

στο στυλ που αναφερεις με 20 τηλεφωνα λογικης διαρκειας (και οχι πχ μιση ωρα το καθενα μιας και δεν το εχω δοκιμασει) και με τα 3g/wifi να μην ειναι ανοιχτα ολη την ωρα αλλα οποτε τα θες πολυ πιθανο να εισαι και στις 2 μερες...

φυσικα αυτο παιζει γενικα αναλογως με τη καθε φορα αλλα μια ιδεα στην εδωσα πιστευω...

 

επισης με αυτα που ειπες ακομα και με ανοιχτα wifi/3g συνεχως παλι η μερα βγαινει ανετα

 

θηκη αν και ειναι για αλλο thread εχω παρει αυτη > http://www.ebay.com/itm/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=271163370688&ssPageName=ADME:L:OU:US:3160 που ηρθε στη μιαμιαση βδομαδα απο Αμερικη και τουλαχιστον με εχει βολεψει πολυ και φυσικα με πολυ καλη προστασια στο πισω μερος αφου το καλυπτει ολο και ειναι το ευαισθητο κομματι του κινητου μας...

 

Την ειδα κι εγω, πολύ καλή, θα την παραγγείλω επιτόπου απο amazon.co.uk που πιστευω θα ερθει λίγο πιό γρηγορα..

Link to comment
Share on other sites

Την έχω πάρει κ εγώ αυτή την θηκη κ είναι φανταστική! Το μονο αρνητικό είναι το εξέχουν αρκετά τα πλαϊνά πλήκτρα κ πατιουνται κατα λάθος μεσα στην τσέπη(εγώ τα αφαίρεσα με ενα κοπιδι)
...Παναγιώτης[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μια εκπληξη επιφυλασσει ο One Browser για αυτους που θα τον εγκαταστησουν για πλοηγηση στο διαδικτυο!!

Καθαρο UI,πανευκολο μενου,λιγες ρυθμισεις,υποστηριξη Flash video (εφοσον εχετε εγκατεστημενο τον Flash Player) και html5 φυσικα

και ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ταχυτητα. (Ισως και πιο γρηγορος απ'τον Dolphin με το Jet Pack !)

Ειμαι φανατικος του Dolphin αλλα απο χθες ,ο One πηρε επαξια μια θεση στις εφαρμογες μου!

Αξιζει να τον δοκιμασετε! ;)

OmniRom 4.4.2 - ΑΚ KO v.242 - TWRP 2.6.3.3 @Dalvik_Must_Die@
Link to comment
Share on other sites

Μια εκπληξη επιφυλασσει ο One Browser για αυτους που θα τον εγκαταστησουν για πλοηγηση στο διαδικτυο!!

Καθαρο UI,πανευκολο μενου,λιγες ρυθμισεις,υποστηριξη Flash video (εφοσον εχετε εγκατεστημενο τον Flash Player) και html5 φυσικα

και ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ταχυτητα. (Ισως και πιο γρηγορος απ'τον Dolphin με το Jet Pack !)

Ειμαι φανατικος του Dolphin αλλα απο χθες ,ο One πηρε επαξια μια θεση στις εφαρμογες μου!

Αξιζει να τον δοκιμασετε! ;)

 

Οντως εχεις δίκιο.πολύ γρήγορος!αλλά όταν πληκτρολογω μια σελιδα δεν μου βγάζει την σελιδα όπως στον στοκ.θα τον κρατήσω όμως

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Οντως εχεις δίκιο.πολύ γρήγορος!αλλά όταν πληκτρολογω μια σελιδα δεν μου βγάζει την σελιδα όπως στον στοκ.θα τον κρατήσω όμως

 

Τι εννοεις? Δεν ξερω απο τον στοκ γιατι δεν τον εχω χρησιμοποιησει ποτε.

Παντως υπαρχει επιλογη στον One να αναγνωριζεται απο τις ιστοσελιδες ως mobile browser,desktop browser,iphone browser κτλ,που μας δινει την επιλογη να εμφανιζονται/φορτωνονται λιγο διαφορετικα οι σελιδες. :)

OmniRom 4.4.2 - ΑΚ KO v.242 - TWRP 2.6.3.3 @Dalvik_Must_Die@
Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανείς πιο είναι το widget κλειδώματος που δείχνει το βίντεο??http://www.youtube.com/watch?v=KqjkaJFyM9k

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις? Δεν ξερω απο τον στοκ γιατι δεν τον εχω χρησιμοποιησει ποτε.

Παντως υπαρχει επιλογη στον One να αναγνωριζεται απο τις ιστοσελιδες ως mobile browser,desktop browser,iphone browser κτλ,που μας δινει την επιλογη να εμφανιζονται/φορτωνονται λιγο διαφορετικα οι σελιδες. :)

 

Τον ICS εννοώ.όμως όταν μπήκα στο proto thema δεν άνοιξε τα φλας,αλλά έπρεπε να πατήσω πανω κάτι σαν play.κανονικά έπρεπε να τα ανοίγει μονο του.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανείς πιο είναι το widget κλειδώματος που δείχνει το βίντεο??http://www.youtube.com/watch?v=KqjkaJFyM9k

https://play.google.com/store/apps/details?id=net.nurik.roman.dashclock&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsIm5ldC5udXJpay5yb21hbi5kYXNoY2xvY2siXQ..

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια εχω εναν γνωστο στον καναδα ποσο κανει στο καναδεζικο playstor to nexus 4?
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!ρε παιδιά πως φεύγει η φώτο από το auto backup??το είχα συγχρονισμένο από google+ και τώρα έχει μείνει στη συλλογή αυτή η φώτο χωρίς να μπορώ να την σβησω

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!ρε παιδιά πως φεύγει η φώτο από το auto backup??το είχα συγχρονισμένο από google+ και τώρα έχει μείνει στη συλλογή αυτή η φώτο χωρίς να μπορώ να την σβησω

Αν κατάλαβα καλά εννοείς να μην εμφανίζονται οι φωτογραφίες του G+ στη συλλογή της συσκευής.

Πήγαινε ρυθμίσεις/λογαριασμοί πες του να μην συγχρονίζει Google photos. Μετά μπες στις εφαρμογές, βρες τη συλλογή και κάνε εκκαθάριση δεδομένων.

Link to comment
Share on other sites

Μια εκπληξη επιφυλασσει ο One Browser για αυτους που θα τον εγκαταστησουν για πλοηγηση στο διαδικτυο!!

Καθαρο UI,πανευκολο μενου,λιγες ρυθμισεις,υποστηριξη Flash video (εφοσον εχετε εγκατεστημενο τον Flash Player) και html5 φυσικα

και ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ταχυτητα. (Ισως και πιο γρηγορος απ'τον Dolphin με το Jet Pack !)

Ειμαι φανατικος του Dolphin αλλα απο χθες ,ο One πηρε επαξια μια θεση στις εφαρμογες μου!

Αξιζει να τον δοκιμασετε! ;)

 

μαύρο χάλι στο γράψιμο δεν μπορώ να γράψω το email μου

γράφω dimitris

βάζω τελεία αφήνει κενό πάω πίσω να στο σβήσω και μου ξανά γράφει dimitris

και βγαίνει ένα dimitrisdimitris.

Digital-Doctor.blogspot.gr
Link to comment
Share on other sites

Αν κατάλαβα καλά εννοείς να μην εμφανίζονται οι φωτογραφίες του G+ στη συλλογή της συσκευής.

Πήγαινε ρυθμίσεις/λογαριασμοί πες του να μην συγχρονίζει Google photos. Μετά μπες στις εφαρμογές, βρες τη συλλογή και κάνε εκκαθάριση δεδομένων.

 

Μπράβο ρε φίλε αυτό ακριβώς ήθελα!!!Σ'ευχαρηστώ!!!!

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια εχω εναν γνωστο στον καναδα ποσο κανει στο καναδεζικο playstor to nexus 4?

 

270 ευρώ + τα μεταφορικά για να παει στο σπίτι του γνωστού σου..

Link to comment
Share on other sites

μαύρο χάλι στο γράψιμο δεν μπορώ να γράψω το email μου

γράφω dimitris

βάζω τελεία αφήνει κενό πάω πίσω να στο σβήσω και μου ξανά γράφει dimitris

και βγαίνει ένα dimitrisdimitris.

 

Ωπ..εχεις δικιο !!!

Το κανε και σε εμενα σημερα :wacko:

Καλα που το ανεφερες. Θα το παρακολουθησω !

Ευχαριστω !

OmniRom 4.4.2 - ΑΚ KO v.242 - TWRP 2.6.3.3 @Dalvik_Must_Die@
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά αρχές Ιουνίου μας ειπαν θα παραλάβουμε τον φορτιστη απο Wind.Τι έγινε παρέλαβε κανεις?

 

Κοίταξε στην ενότητα με τα αξεσουάρ ;-)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά ήθελα να ρωτήσω αν το Nexus 4 υποστηρίζει το HD Voice που διαφημίζει η Cosmote.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 4 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...