Jump to content

Google Nexus 4 (by LG)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οχι δεν το πειραξα καθολου..

δεν ξερω θα το κοιταξω και θα δω

 

δες και στις ρυθμισεις-λογαριασμοι-google μηπως εχει πατηθει κατι...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Χαιρετω την παρέα μετα από καιρο. Δυστυχώς το κινητό μου έπεσε σε πλακάκι από ύψος ενός μέτρου και έσπασε η οθόνη. Μόλις το είχα βγάλει από τη θήκη. Επικοινώνησα με την προκορντια στο 2107777076 όπου ήταν πολύ εξυπηρετικοί και μου είπαν να πάω το κινητο από τριτη που θα έχουν στοκ να μου το αλλαξουν επι τοπου σε μια ωρα. Κοστος 124 ευρω μια χαρα νομιζω αν αναλογιστω ότι η οθόνη κανει 90 ευρω. Πάντως ρε παιδια κορυφη το κινητο αλλα προφανως για να κρατησουν την τιμή χαμηλά πρεπει να εχουν βαλει πολύ λεπτο γυαλί. Είμαι ο πρωτος που κράζω τη samsung για τις πλαστικούρες αλλά τώρα που την έπαθα το ξανασκέφτομαι.
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω την παρέα μετα από καιρο. Δυστυχώς το κινητό μου έπεσε σε πλακάκι από ύψος ενός μέτρου και έσπασε η οθόνη. Μόλις το είχα βγάλει από τη θήκη. Επικοινώνησα με την προκορντια στο 2107777076 όπου ήταν πολύ εξυπηρετικοί και μου είπαν να πάω το κινητο από τριτη που θα έχουν στοκ να μου το αλλαξουν επι τοπου σε μια ωρα. Κοστος 124 ευρω μια χαρα νομιζω αν αναλογιστω ότι η οθόνη κανει 90 ευρω. Πάντως ρε παιδια κορυφη το κινητο αλλα προφανως για να κρατησουν την τιμή χαμηλά πρεπει να εχουν βαλει πολύ λεπτο γυαλί. Είμαι ο πρωτος που κράζω τη samsung για τις πλαστικούρες αλλά τώρα που την έπαθα το ξανασκέφτομαι.

 

Φίλε έπαθα ακριβώς το ίδιο!! Από το ίδιο ύψος σε πλακάκι και μάλιστα σαγρε.Και μάλιστα έχω την εντύπωση ότι χτύπησε πρώτα με πλάτη και γύρισε από την φόρα και μου χτύπησε και μούρη.θα σου αλλάξουν όλο το μπροστινό τμήμα.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω την παρέα μετα από καιρο. Δυστυχώς το κινητό μου έπεσε σε πλακάκι από ύψος ενός μέτρου και έσπασε η οθόνη. Μόλις το είχα βγάλει από τη θήκη. Επικοινώνησα με την προκορντια στο 2107777076 όπου ήταν πολύ εξυπηρετικοί και μου είπαν να πάω το κινητο από τριτη που θα έχουν στοκ να μου το αλλαξουν επι τοπου σε μια ωρα. Κοστος 124 ευρω μια χαρα νομιζω αν αναλογιστω ότι η οθόνη κανει 90 ευρω. Πάντως ρε παιδια κορυφη το κινητο αλλα προφανως για να κρατησουν την τιμή χαμηλά πρεπει να εχουν βαλει πολύ λεπτο γυαλί. Είμαι ο πρωτος που κράζω τη samsung για τις πλαστικούρες αλλά τώρα που την έπαθα το ξανασκέφτομαι.

Το γυαλι ειναι ευθραυστο οπως και να το κανουμε.Εγω ακομα την εχω γλυτωσει με κατι πεσιματα

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ! Το ιδιο προβλημα και εγω με τον συγχρονισμο των email !!

 

Πω πω ξενερωσα αγρια χρειαζομαι στην δουλεια τα email και δεν μπορω να τσεκαρω συνεχεια !!!

 

Καποια λυση ;;;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ! Το ιδιο προβλημα και εγω με τον συγχρονισμο των email !!

 

Πω πω ξενερωσα αγρια χρειαζομαι στην δουλεια τα email και δεν μπορω να τσεκαρω συνεχεια !!!

 

Καποια λυση ;;;

 

Τι ρομ/ κερνελ φορατε?

Μου κανει κατι περιεργα και το δικο μου...

Link to comment
Share on other sites

Τι ρομ/ κερνελ φορατε?

Μου κανει κατι περιεργα και το δικο μου...

 

Εγω ΟΛΑ στοκ . ..

 

Παιδια αν υπαρχει λυση παρακαλω να την πειτε ειδαλλως θα πρεπει να το πουλησω και να παω ξανα σε Galaxy S 3 γιατι το εχω για εργαλειο το μηχανακι.

 

Ευχαριστω.

Edited by SpecialMan
Link to comment
Share on other sites

Ρίξτε μια μάτια στις ρυθμίσεις->λογαριασμοί->google. Είναι ενεργοποιημένος ο αυτόματος συγχρονισμός; και αν και, κάντε κλικ στο όνομα του λογαριασμού για να δείτε τι έχει ρυθμιστεί να ενημερώνεται αυτόματα.
Link to comment
Share on other sites

Και γω με pa 3.56...

Και τα χω ολα ενεργοποιημενα κανονικα...μεχρι χτες δουλευα ολα ρολοι...δεν μπορω να καταλαβω τι αλλαξε???

 

 

Μηπως η μαγνητικη καταιγιδα που ερχεται?? :p

Link to comment
Share on other sites

Ρίξτε μια μάτια στις ρυθμίσεις->λογαριασμοί->google. Είναι ενεργοποιημένος ο αυτόματος συγχρονισμός; και αν και, κάντε κλικ στο όνομα του λογαριασμού για να δείτε τι έχει ρυθμιστεί να ενημερώνεται αυτόματα.

 

συγκεκριμενα εγω μιλαω για το hotmail. αυτα δεν μου ερχονται.

Link to comment
Share on other sites

συγκεκριμενα εγω μιλαω για το hotmail. αυτα δεν μου ερχονται.

 

Και γω στο hotmail εχω το θεμα...

Ας πουμε εχω γραφτει σε 2-3 θεματα του myphone και δεν ερχονται ειδοποιησεις....ενω αν μπω στην εφαρμογη εμαιλ, τα βλεπω κανονικα

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω την παρέα μετα από καιρο. Δυστυχώς το κινητό μου έπεσε σε πλακάκι από ύψος ενός μέτρου και έσπασε η οθόνη. Μόλις το είχα βγάλει από τη θήκη. Επικοινώνησα με την προκορντια στο 2107777076 όπου ήταν πολύ εξυπηρετικοί και μου είπαν να πάω το κινητο από τριτη που θα έχουν στοκ να μου το αλλαξουν επι τοπου σε μια ωρα. Κοστος 124 ευρω μια χαρα νομιζω αν αναλογιστω ότι η οθόνη κανει 90 ευρω. Πάντως ρε παιδια κορυφη το κινητο αλλα προφανως για να κρατησουν την τιμή χαμηλά πρεπει να εχουν βαλει πολύ λεπτο γυαλί. Είμαι ο πρωτος που κράζω τη samsung για τις πλαστικούρες αλλά τώρα που την έπαθα το ξανασκέφτομαι.

 

περαστικα φιλε..δε νομιζω να εχει να κανει με το παχος του γυαλιου..και λιγακι ατοπο το κραξιμο του samsung..μπροστα και εκεινο γυαλι εχει:happy:

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

συγκεκριμενα εγω μιλαω για το hotmail. αυτα δεν μου ερχονται.

 

φιλε μου εμενα τελικα ειχα πειραξει κατι στο gmail απο τον υπολογιστη το ειχα γυρισει στο παλιο και αυτο μ το εκανε τωρα ολα καλα!!:D

 

για το hotmail κατεβασε το outlook απο το play store και βαλε ρυθμιση να κανει push τα μαιλ και θα εισαι μια χαρα:D

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεια χαρά γράφω κι εγώ μετά από καιρό. Δύο θέματα έχω:

 

1) Μου έχει πέσει δύο φορές ως τώρα όντας μέσα σε θήκη (αυτές οι κλασικές που το αγκαλιάζουν από πίσω και μπροστά είναι ανοικτό). Την πρώτη την γλίτωσα πολύ φτηνά καθώς έπεσε με πλάι/πίσω και δεν έπαθε τπτ αλλά τη δεύτερη (γ@@ώ τη τύχη μου :mad:) με μούρη. Δεν έχει σπάσει κάτι αλλά έκανε σε όλη τη δεξιά μεριά (στην άκρη, μερικές μπαίνουν και λίγο στο οπτικό πεδίο της οθόνης) γρατζουνιές από δω κι από κει και έχω ξενερώσει, κάθε φορά που πέφτει το βλέμμα μου πάνω τους στεναχωριέμαι. Δεν αξίζει μόνο για γρατζουνιές να αλλάξω το γυαλί μπροστά αφού δεν έχει σπάσει τίποτα και δουλεύουν όλα άψογα, αλλά αν υπήρχε κάτι να κάνω για να τις "ψιλογιατρέψω" δεν θα έλεγα όχι σε καμία περίπτωση. Ψάχνω το web κάτι μέρες τώρα και σε xda και αλλού και υπάρχουν κάτι υγρά τύπου idrops (αλλά και για διάφορα γυαλιστικά μέχρι και αμαξιών άκουσα) κλπ που λένε ότι διορθώνουν, αλλά υπάρχουν και άλλοι οι οποίοι λένε ότι καταστρέφουν κάποιες επιστρώσεις που έχει η οθόνη από πάνω, τύπου oleophobic και κάτι τέτοια. Αν κάποιος ξέρει κάτι σίγουρο/ έχει δοκιμάσει κάτι τέτοιο ας πει μια άποψη.. Σκέφτομαι να αγοράσω από το ebay καμιά χαλασμένη/σπασμένη οθόνη (από s3 λογικά, υπάρχουν πολλές, ενώ από n4 ελάχιστες - lol, φουλ γυάλινο και notorius για σπασίματα) και να κάνω πειράματα :lol: Δεν μπορώ ακόμα να χωνέψω την ιδέα ότι θα το βλέπω έτσι τραυματισμένο για μπόλικο καιρό, μέχρι να πάρω την απόφαση να τα σκάσω τα 90 για καινούρια οθόνη και να κάτσω να την αλλάξω. Α, και να διευκρινήσω ότι δεν θεωρώ λύση τις μεμβράνες, καλύτερα με γρατζουνιές και γυμνό παρά την πλαστικούρα

 

2) Το κράτησα στοκ ως τώρα αλλά έχω αρχίσει και βαριέμαι. Ποιος είναι ο τελευταίος αξιόπιστος (ώριμος - όχι σε test στάδιο) kernel που παίζει? Να φανταστώ του franko ε? Και η pa η τελευταία με το halo πως είναι από άποψη μπαταρίας? Καμία αλλη καλή έχει κανείς να προτείνει? (σόρυ αν αυτό το δεύτερο είναι λίγο offtopic και κολλάει περισσότερο στις τροποποιήσεις)

Link to comment
Share on other sites

Σόρυ που επαναλαμβάνομαι αλλά χάθηκε στην κουβέντα με τις θερμοκρασίες :p Παληκάρια επειδή σκέφτομαι να πάω σέρβις για το κλικι κλικι από την κάμερα πίσω (ξέρω ότι δεν είναι αρκετά κοινό και δε θεωρείται πρόβλημα, αλλά ξενέρα λίγο) θα ήθελα παρακαλώ να μου πείτε ποιοι το έχετε (κουδούνισμα όταν το χτυπάς κοντά στην κάμερα απαλά και πάνω απ'όλα μικρό κουδούνισμα όταν γράφεις σε απόλυτη ησυχία (απο τις μικροδονήσεις του πληκτρολογίου) και όταν το ακουμπάς σε σκληρή επιφάνεια. Λέτε αν το πάω να πετύχω έυκολα αλλαγή; Από Google Αμερικάνοι πέτυχαν αλλά σε μικρό χρονικό διάστημα νομίζω (το χω 1μιση μήνα).. Αν μου πούνε επισκευή αξίζει να "βάλουν χέρι";

 

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Και γω στο hotmail εχω το θεμα...

Ας πουμε εχω γραφτει σε 2-3 θεματα του myphone και δεν ερχονται ειδοποιησεις....ενω αν μπω στην εφαρμογη εμαιλ, τα βλεπω κανονικα

 

Γιατί από Yahoo έρχονται κανονικά;

Για αυτό τι λύση υπάρχει;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Γιατί από Yahoo έρχονται κανονικά;

Για αυτό τι λύση υπάρχει;

 

Στο Yahoo Μου ερχονται κανονικα...στο Hotmail. ειναι το προβλημα σε εμενα. Σημερα θα τα ξανακανα εγκατασταση ολα. Ξενερωσα.

Link to comment
Share on other sites

Ήταν λίγο πολύ αναμενόμενο πως η άσπρη εκδοχή του Nexus 4 κάποια στιγμή θα έκανε την εμφάνιση της. Όπως είχαμε γράψει στο gadgeta.me λίγες ημέρες πριν, η πιθανότερη ημερομηνία ήταν κάποια στιγμή εντός του Ιουνίου.

 

Η LG όμως μας διέψευσε όλους καθότι μόλις προχώρησε στην επίσημη παρουσίαση της συγκεκριμένης συσκευής.

Ουσιαστικά το άσπρο Nexus 4 είναι ολόιδιο με την μαύρη έκδοση σε ό,τι έχει να κάνει με τεχνικά χαραλτηριστικά, διαθέτει όμως μία φανταστική άσπρη απόχρωση σε όλη την πλάτη αλλά και στο πλαινό σασί!

 

Η συσκευή θα κυκλοφορήσει αρχής γενομένης από αύριο στην αγορά του Hong Kong, με τις υπόλοιπες “selected markets” να ακολουθούν σταδιακά.

 

Source: gadgeta.me

Link to comment
Share on other sites

Ήταν λίγο πολύ αναμενόμενο πως η άσπρη εκδοχή του Nexus 4 κάποια στιγμή θα έκανε την εμφάνιση της. Όπως είχαμε γράψει στο gadgeta.me λίγες ημέρες πριν, η πιθανότερη ημερομηνία ήταν κάποια στιγμή εντός του Ιουνίου.

 

Η LG όμως μας διέψευσε όλους καθότι μόλις προχώρησε στην επίσημη παρουσίαση της συγκεκριμένης συσκευής.

Ουσιαστικά το άσπρο Nexus 4 είναι ολόιδιο με την μαύρη έκδοση σε ό,τι έχει να κάνει με τεχνικά χαραλτηριστικά, διαθέτει όμως μία φανταστική άσπρη απόχρωση σε όλη την πλάτη αλλά και στο πλαινό σασί!

 

Η συσκευή θα κυκλοφορήσει αρχής γενομένης από αύριο στην αγορά του Hong Kong, με τις υπόλοιπες “selected markets” να ακολουθούν σταδιακά.

 

Source: gadgeta.me

 

Με ποια εκδοση όμως;;αν βγει με 4.3 αύριο που λες τοτε θα την παρουμε αύριο;;απορία..

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά ! ερχομαι απο HTC Wildfire (τεραααααστια διαφορα), και στο μενου εκει ειχε επιλογη να ενεργοποιησεις GPS με τικαρισμα. (το εκανα συχνα για να μπω google maps κλπ) Στο nexus δεν εχω βρει ακομα το συγκεκριμενο πεδιο. Btw, ποια app gps προτεινετε;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά ! ερχομαι απο HTC Wildfire (τεραααααστια διαφορα), και στο μενου εκει ειχε επιλογη να ενεργοποιησεις GPS με τικαρισμα. (το εκανα συχνα για να μπω google maps κλπ) Στο nexus δεν εχω βρει ακομα το συγκεκριμενο πεδιο. Btw, ποια app gps προτεινετε;

 

Φυσικά και υπάρχει.

Κατεβάζεις με τα δύο δάχτυλα σου την notification bar, πατάς στο Settings και ψάχνεις το μενού Location Access. Εκεί μέσα κάνεις tick στο GPS Satellites.

 

Μπορείς επίσης να βάλεις το GPS button και κάτω από εκεί που πάτησες το Settings, αλλά επειδή είμαι με custom rom, ίσως στη stock είναι σε διαφορετικό σημείο απ' ότι σε μένα.

Αν θέλεις ψάξε για Tiles and Layout, ή περίμενε να σου πει κάποιος με stock κινητό πως να το κάνεις.

 

 

Καλώς ήρθες στην παρέα.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Με ποια εκδοση όμως;;αν βγει με 4.3 αύριο που λες τοτε θα την παρουμε αύριο;;απορία..

 

Με 4.2 θα βγει αύριο..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 4 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...