Jump to content

Google Nexus 4 (by LG)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

No prob.

Τουλαχιστον να δουμε και κανενα χρησιμο post στα θεματα του nexus (δεν εννοω τα δικα μου :lol:).

Η r62 ειναι τεστ ακομα.

Την εβγαλα γιατι ειχα ελαχιστο stutter με τις προτινομενες ρυθμισεις και governor και λιγο χειροτερη μπαταρια.

Ειμαι με την τελευται nightly, 53.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

No prob.

Τουλαχιστον να δουμε και κανενα χρησιμο post στα θεματα του nexus (δεν εννοω τα δικα μου :lol:).

Η r62 ειναι τεστ ακομα.

Την εβγαλα γιατι ειχα ελαχιστο stutter με τις προτινομενες ρυθμισεις και governor και λιγο χειροτερη μπαταρια.

Ειμαι με την τελευται nightly, 53.

 

Μη γελάσεις, αλλά μάλλον πρέπει να κάνω ρυθμίσεις για να δουλέψει το Battery Stats; Noob here.. :shifty:

Δε μου δείχνει τίποτα εκτός από το Kernel Wakelock -> Since Screen Off. :rolleyes:

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Γιατι να γελασω βρε, σιγα.

Ωραια, τωρα πρεπει να κανεις μια πληρη φορτιση τουλαχιστον, να γραψει χρεωθηκε (:lol:) για να γινουν refresh τα stats και απο τοτε το αφηνεις και γραφει ΚΑΙ σε log (το ενεργοποιεις απτις ρυθμισεις).

Μολις λιγο πριν ξεφορτιστει τραβηξε screenshots και το log να δουμε τι γινεται.

Θελει παραπανω απο μια φορτιση για να πεις οτι παιρνεις σωστα stats βεβαια αλλα κατι θα δουμε.

Link to comment
Share on other sites

Εν τω μεταξύ όντως, με την ελληνική μετάφραση τι διάολο παίζει;

 

Εκτός απ' το charged->χρεώθηκε, έχουμε το free->δωρ, προφανώς απ' το δωρεάν, και πόσα ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι να γελασω βρε, σιγα.

Ωραια, τωρα πρεπει να κανεις μια πληρη φορτιση τουλαχιστον, να γραψει χρεωθηκε (:lol:) για να γινουν refresh τα stats και απο τοτε το αφηνεις και γραφει ΚΑΙ σε log (το ενεργοποιεις απτις ρυθμισεις).

Μολις λιγο πριν ξεφορτιστει τραβηξε screenshots και το log να δουμε τι γινεται.

Θελει παραπανω απο μια φορτιση για να πεις οτι παιρνεις σωστα stats βεβαια αλλα κατι θα δουμε.

 

Ok.

Οπότε αργότερα, να πέσει κι άλλο η μπαταρία, το βάζω για φόρτιση και επανέρχομαι με screenshots αύριο. ;)

Τhanks again.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Εν τω μεταξύ όντως, με την ελληνική μετάφραση τι διάολο παίζει;

 

Εκτός απ' το charged->χρεώθηκε, έχουμε το free->δωρ, προφανώς απ' το δωρεάν, και πόσα ακόμα.

 

γι αυτο εδω κ χρονια στα αγγλικα κ καθαρισες...:lol:

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Μα 1.5GB δωρεάν RAM; :Ρ

 

Εν τω μεταξύ όταν το έχω στα αγγλικά, το widget με τον καιρό και τα νέα, δεν εμφανίζει τα νέα της ελλάδας.

Link to comment
Share on other sites

Εν τω μεταξύ όντως, με την ελληνική μετάφραση τι διάολο παίζει;

 

Εκτός απ' το charged->χρεώθηκε, έχουμε το free->δωρ, προφανώς απ' το δωρεάν, και πόσα ακόμα.

 

μικρο το κακο μην σε ανησυχει

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

γι αυτο εδω κ χρονια στα αγγλικα κ καθαρισες...:lol:

 

Έστι ακριβώς. Στις συσκευές πάντα αγγλικό μενού γιατί οι μεταφράσεις είναι σχεδόν πάντα χάλια.

Χώρια που αν θέλεις να βρεις κάτι και δεν υπάρχει στο manual ή δεν το έχεις καταλάβει τέλως πάντων, είναι πολύ πιο εύκολο να ψάξεις στο internet.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Η αλλαγή μπαταρίας ή του πίσω καλύμματος αν θέλει αλλαγή χτύπα ξύλο είναι όπως και του iPhone 4,σχετικά εύκολη

πίστευα ότι λόγο wireless charge θα ήταν δυσκολότερη

Link to comment
Share on other sites

Μπαταρία δεν παίζει να γίνεται να αλλάξει ο απλός χρήστης, λένε ότι αν την αφαιρέσεις ξεκολλάει κεραία ή κάτι τέτοιο.
Link to comment
Share on other sites

Μπαταρία δεν παίζει να γίνεται να αλλάξει ο απλός χρήστης, λένε ότι αν την αφαιρέσεις ξεκολλάει κεραία ή κάτι τέτοιο.

 

Απο το βιντεο που παρεθεσε ο φιλος πιο πανω δεν φαινεται κατι τετοιο και δειχνει οντως σχετικα ευκολο για καποιον λιγακι εξοικειωμενο!:)

Panasonic g500,Siemens C10,Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700, Iphone 3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air, Iphone 5s, Iphone 6, iPad Air2, Iphone6s, Iphone7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro
Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να έχεις δίκιο, αλλά φαντάζομαι πως μετά από 100 μέρες κυκλοφορίας (έστω αυτής της σάπιας) όλο και κάποιος θα είχε διαπιστώσει ότι η μπαταρία γίνεται να αλλαχθεί από τον απλό χρήστη.
Link to comment
Share on other sites

Απο το βιντεο που παρεθεσε ο φιλος πιο πανω δεν φαινεται κατι τετοιο και δειχνει οντως σχετικα ευκολο για καποιον λιγακι εξοικειωμενο!:)

 

Το παλικάρι αξίζει πολλά likes,μια φορά το είδα και έμαθα τη διαδικασία

να πούμε και καλά για το Κινητό γιατί είμαστε λίγο down τελευταία ενώ ειναι κορυφαία επένδυση για τους απανταχού φαν της κινητής :-D

Link to comment
Share on other sites

το καπάκι ειναι σε σχετικά χαμηλή τιμή λίγο που έψαξα

http://www.ebay.com/itm/New-LG-Google-Nexus-E960-Oem-Battery-Door-/200889648546?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item2ec5f4c5a2

μπαταρία δεν νομίζω να χρειάζεται κανείς ακόμα

Edited by inactiveaccount54432
Link to comment
Share on other sites

πολύ καλό το βιντεάκι !! ;) λες και ανοίγεις λαπτοπ είναι ! :P

Current Device : LG Nexus 4

( Old and lost devices : Sony Ericsson k500i | Sony Ericsson w580i | Sony Ericsson w780i | HTC Wildfire(buzz) )

Link to comment
Share on other sites

~30€ ε;

 

Για όταν αρχίσει να «τα παίζει» η stock είναι καλή περίπτωση να έχεις μία, αλλά για να τις εναλλάσσεις, δύσκολο.

Link to comment
Share on other sites

~30€ ε;

 

Για όταν αρχίσει να «τα παίζει» η stock είναι καλή περίπτωση να έχεις μία, αλλά για να τις εναλλάσσεις, δύσκολο.

 

εδω εχω αλλαξει οθονη και μπαταρια σε iPod 5.5 ....μια χαρα θα αλλαζει και εδω αν ποτε το ξαναπαρω...

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι είναι πολύ νωρίς για να αλλάζουμε μπαταρίες οπότε όταν με το καλό έρθει η ώρα για όποιον το έχει κρατήσει και η τιμη θα ειναι αρκετα πιο καλή. Επίσης είναι παρήγορο να ξέρεις ότι υπάρχει και το πίσω καπάκι πάλι αχρείαστο να είναι.. Το κακό είναι να συμβεί κάτι εμπρός :p
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 4 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...