Jump to content

Google Nexus 4 (by LG)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δηλαδή δεν υπάρχει τρόπος να διαχειριστώ τα αρχεία μου χωρίς να κατεβάσω κάποια εφαρμογή; μου φαίνεται αδιανόητο να μην μπορώ να τα βρω κάπου! Και όλα αυτά γιατί δεν έχω υπολογιστή...

 

Πιο ειναι δηλαδη το προβλημα και δεν θες να κατεβασεις εφαρμογη

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Στο να μην γεμίσω τη συσκευή γιατί την χρησιμοποιώ σαν υπολογιστή και για παιχνίδια που πιάνουν πολύ χώρο.
Link to comment
Share on other sites

Στο να μην γεμίσω τη συσκευή γιατί την χρησιμοποιώ σαν υπολογιστή και για παιχνίδια που πιάνουν πολύ χώρο.

 

Δηλαδή τα 2mb ενος file manager θα σε εμποδίσουν να χρησιμοποιήσεις παιχνίδια;;

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή τα 2mb ενος file manager θα σε εμποδίσουν να χρησιμοποιήσεις παιχνίδια;;

 

Όχι αλλά βάλε το ένα βάλε το άλλο,γεμίζει σιγά σιγά! Έχω βάλει π.χ. led control,φακό και άλλα διάφορα καλούδια απο δω κ απο 'κει οπότε ψάχνω την καλύτερη δυνατή λύση! :-)

Με το κουμπί on/off δεν υπάρχει κάποια λύση;

Link to comment
Share on other sites

Όχι αλλά βάλε το ένα βάλε το άλλο,γεμίζει σιγά σιγά! Έχω βάλει π.χ. led control,φακό και άλλα διάφορα καλούδια απο δω κ απο 'κει οπότε ψάχνω την καλύτερη δυνατή λύση! :-)

Με το κουμπί on/off δεν υπάρχει κάποια λύση;

 

Με το αγχος μη γεμισει δεν προκειτε να χαρεις το κινητο

Link to comment
Share on other sites

Και κάτι τελευταίο,υπάρχει άλλος τρόπος να κλειδώνει/ξεκλειδώνει η οθόνη χωρίς να πατάω το κουμπάκι στο πλάι;

Ψάξε για το touch control

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Όχι αλλά βάλε το ένα βάλε το άλλο,γεμίζει σιγά σιγά! Έχω βάλει π.χ. led control,φακό και άλλα διάφορα καλούδια απο δω κ απο 'κει οπότε ψάχνω την καλύτερη δυνατή λύση! :-)

Με το κουμπί on/off δεν υπάρχει κάποια λύση;

 

Ποια η διαφορα αν την ειχε προεγκατεστημενη που θα επιανε ενα "χ" χωρο με τωρα που πρεπει να την κατεβασεις?Παλι τον ιδιο χωρο θα ειχες στο τελος.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Ψάξε για το touch control

 

Σε ευχαριστώ αλλά θέλει να είσαι root και δεν θα ήθελα να μπω ακόμη σε αυτή τη διαδικασία,κάτι για stock δεν υπάρχει;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σημερα μοε επεσε και εσπασε η touch screen η lcd φενεται κανονικα χωρις προβλημα ωστοσο το Touch screen δεν λειτουργει..ξερετε περιπου ποσο κοστιζει αυοτ?αξιζει να το στειλω στην αντιπροσωπεια η καπου αλλου καλυτερα?

 

τα φωτα σας καποιος γιατι ειναι ολοκαινουριο το κινητο και εχω σπαστει πολυ :(

Link to comment
Share on other sites

τα φωτα σας καποιος γιατι ειναι ολοκαινουριο το κινητο και εχω σπαστει πολυ :(

 

Ψαξε βρες την procordia νομιζω λεγεται και παρτους τηλ για να το στειλεις.124 ευρω πρεπει να κοστιζει

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Ποια η διαφορα αν την ειχε προεγκατεστημενη που θα επιανε ενα "χ" χωρο με τωρα που πρεπει να την κατεβασεις?Παλι τον ιδιο χωρο θα ειχες στο τελος.

 

Ναι αλλά το "τα αρχεία μου" στο samsung galaxy s2 έπιανε 8 KB και ο ES πιάνει 4 MB! Το πιο μικρό που βρήκα ήταν 0,9 MB.

Link to comment
Share on other sites

Ψαξε βρες την procordia νομιζω λεγεται και παρτους τηλ για να το στειλεις.124 ευρω πρεπει να κοστιζει

δηλαδη φιλε θελει ολικη αλλαγη ε?δεν εχει διαφορα το οτι δεν εσπασε η lcd

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη φιλε θελει ολικη αλλαγη ε?δεν εχει διαφορα το οτι δεν εσπασε η lcd

 

Τα τεχνικα δεν τα ξερω για να σου πω την αληθεια μου.Παντως κ σε αλλον που εσπασε η οθονη τοσα εδωσε.Κανε ενα τηλ δν χανεις τπτ.Ειναι πολυ καλο σερβις και γρηγοροι.Αξιζει να το φτιαξεις

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Ναι. για να τελειώσουμε με αυτό το θέμα το mpdecision είναι ο αλγόριθμος της Google ο οποίος ειναι υπεύθυνος για τις οποίες διεργασίες της συσκευής. Μάλλον για τον τρόπο με τον οποίο ρυθμίζει τις διεργασίες. Για να το καταλάβετε καλύτερα είναι ο "hotplug" της Google. Το θέμα του είναι ότι σε οποιαδήποτε διεργασία ανεβάζει κατευθείαν το low CPU load στο 1024 και το κρατάει εκεί και το max κανονικά στο 1512. άρα ακόμα και για το πιο απλό πράγμα όπως το να ξεκλειδώσεις το κινητό ας πούμε χρησιμοποιείται πολύ ισχύς. Εξ ου και οι υψηλές επιδόσεις και το πολύ smooth κινητό αλλά σε αυτό ευθύνονται και η τραγική στοκ διάρκεια μπαταρίας Αλλα και η υπερθέρμανση. Όλοι οι devs,μάλλον οι περισότεροι και καλύτεροι πχ Franco faux semaphore Hell's κλπ, το απενεργοποιουν και"φτιάχνουν"δικό τους algorithm ο οποίος ανάλογα το load ρυθμίζει και την επεξεργαστική ισχύ. End of story.

 

το ξέρω φίλε μου ο άλλος κόλλησε οτι δεν γνωρίζω να σαι καλα

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά το "τα αρχεία μου" στο samsung galaxy s2 έπιανε 8 KB και ο ES πιάνει 4 MB! Το πιο μικρό που βρήκα ήταν 0,9 MB.

 

Πούλησε το και πάρε ενα με sd..Μάλλον με περισσότερη εσωτερική μνήμη και file manager στην stock Rom

Edited by andrewk
Link to comment
Share on other sites

Πούλησε το και πάρε ενα με sd..Μάλλον με περισσότερη εσωτερική μνήμη και file manager στην stock Rom

 

Αυτό το κινητό το ήθελα ακριβώς για αυτό που προσφέρει οτι είναι παραμετροποιήσιμο και παίρνει τις αναβαθμίσεις από τη μαμά google που οι άλλες εταιρίες δεν προσφέρουν για μεγάλο χρονικό διάστημα και είναι και πανάκριβα γι'αυτό κατέληξα σε αυτό! Μακάρι να μπορούσα να πάρω το samsung galaxy s4 google play edition και να τα έχω όλα, αλλά απο ότι γνωρίζω δεν το υποστηρίζει η χώρα μας!

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να πάρει optimus g

Τεράστια μνήμη και αφού δεν θέλει παραμετροποιησει είναι οτι πρεπει

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ αλλά θέλει να είσαι root και δεν θα ήθελα να μπω ακόμη σε αυτή τη διαδικασία,κάτι για stock δεν υπάρχει;

 

Οχι θελει να εισαι ρουτ.

 

Ψαξε βρες την procordia νομιζω λεγεται και παρτους τηλ για να το στειλεις.124 ευρω πρεπει να κοστιζει

 

Τις προαλλες ειχε ενα τετοιο περιστατικο φιλος που σπουδαζει στην Αμερικη και επειδη θα ερθει Ελλαδα σε λιγες μερες σκεφτηκε να το κανει εδω.Τον ειπα να το κοιταξει εκει διοτι στην Αμερικη κατι καλυτερο θα υπαρχει....Τελικα στο κεντρο του Μανχαταν σε 45 λεπτα εγινε η αλλαγη της οθονης με 125 ευρω.

Μου εδωσες πασα να το αναφερω για να δουμε ποσο κουραστικη ειναι η διαδικασια ορισμενες φορες σε χωρες τις Ευρωπης:p

 

Ναι αλλά το "τα αρχεία μου" στο samsung galaxy s2 έπιανε 8 KB και ο ES πιάνει 4 MB! Το πιο μικρό που βρήκα ήταν 0,9 MB.

 

Nexus πηρες, επρεπε να γνωριζεις οτι το vanilla android δεν εχει τετοιου ειδους προεγκατεστημενες εφαρμογες:)

Βαλε οσες εφαρμογες θες,πιστεψε με δε χαμπαριαζει η 4.3 ;)

Link to comment
Share on other sites

Οχι θελει να εισαι ρουτ.

 

 

 

Τις προαλλες ειχε ενα τετοιο περιστατικο φιλος που σπουδαζει στην Αμερικη και επειδη θα ερθει Ελλαδα σε λιγες μερες σκεφτηκε να το κανει εδω.Τον ειπα να το κοιταξει εκει διοτι στην Αμερικη κατι καλυτερο θα υπαρχει....Τελικα στο κεντρο του Μανχαταν σε 45 λεπτα εγινε η αλλαγη της οθονης με 125 ευρω.

Μου εδωσες πασα να το αναφερω για να δουμε ποσο κουραστικη ειναι η διαδικασια ορισμενες φορες σε χωρες τις Ευρωπης:p

 

 

 

Nexus πηρες, επρεπε να γνωριζεις οτι το vanilla android δεν εχει τετοιου ειδους προεγκατεστημενες εφαρμογες:)

Βαλε οσες εφαρμογες θες,πιστεψε με δε χαμπαριαζει η 4.3 ;)

 

Ήξερα ότι μπορείς να αποφύγεις την "σαβούρα", αν μου επιτρέπεται η λέξη,που βάζουν μέσα οι κατασκευαστές αλλά όχι ότι είναι παραμετροποιήσιμο και το αυτονόητο να υπάρχει δηλαδή προεγκατεστημένος file manager.

Any way σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας και για οτιδήποτε σαν καινούρια σχετικά με vanilla android θα επανέλθω!:)

Link to comment
Share on other sites

μου τι δινει πολύ που ο κάθε άσχετος ο κάθε (μου αρέσει μαμα, δε το σκαλιζω κτλπ) πάει και πέρνει nexus.. λίγοι καταλαβαίνουν την αξία αυτού του τηλεφώνου.
Link to comment
Share on other sites

μου τι δινει πολύ που ο κάθε άσχετος ο κάθε (μου αρέσει μαμα, δε το σκαλιζω κτλπ) πάει και πέρνει nexus.. λίγοι καταλαβαίνουν την αξία αυτού του τηλεφώνου.

Δε νομιζω οτι το σχολιο σου προσφερει κατι. Δεν αποτελεις καποια αυθεντια που μπορεσες να καταλαβεις την αξια αυτου του κινητου. Ο καθενας κανει οτι θελει συμφωνα με την αισθητικη του κ το πορτοφολι του οσον αφορα την αγορα τηλεφωνου

Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Δε νομιζω οτι το σχολιο σου προσφερει κατι. Δεν αποτελεις καποια αυθεντια που μπορεσες να καταλαβεις την αξια αυτου του κινητου. Ο καθενας κανει οτι θελει συμφωνα με την αισθητικη του κ το πορτοφολι του οσον αφορα την αγορα τηλεφωνου

 

εχεις δίκιο σε αυτό που λες, μάλλον την αγανάκτησή του ΄΄ την εξέφρασε κάπως άκομψα...αλλά από την άλλη το στυλ παίρνω νέξους και το αφήνω μαμα΄΄ είναι γενικά ακατανόητο

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

εχεις δίκιο σε αυτό που λες, μάλλον την αγανάκτησή του ΄΄ την εξέφρασε κάπως άκομψα...αλλά από την άλλη το στυλ παίρνω νέξους και το αφήνω μαμα΄΄ είναι γενικά ακατανόητο

 

Δηλαδή ρε παιδια όποιος παιρνει νεξους πρέπει και καλά να το πειράξει;αμα εμένα της αδερφής μου της αρέσει εμφανισιακά και παει κ τα ακουμπήσει στο public θεωρειται κακο;οτι κινητό κ να χεις αμα θες το πειραζεις αλλιως το αφήνεις μαμα. Δεν χρειαζεται να χεις αποκλειστικά νεξους για να το πειραξεις.Κινητό είναι και απευθύνεται σε ολους ,απο κει κ πέρα άλλος το πειράζει κ άλλος όχι.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Γιατί ρε παιδιά πρέπει σώνει και ντε να πειράξουμε το nexus? Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω αυτή την εμμονή.

Ο καθένας το χρησιμοποιεί όπως τον βολεύει. Δεν το πουλάνε μόνο σε guru του είδους. Άλλωστε όλοι ψάχνοντας μάθαμε αυτά που ξέρουμε.

Άσε που βλέπω post εδώ του στύλ "αυτό τρώει μπαταρία το απενεργοποιώ, το άλλο τρώει μπατασρία το απενεργοποιώ" και το μόνο που μένει είναι το "battery doctor" για να βλέπουν πόση μπαταρία έμεινε σε μια μέρα. Κλείνω το 3g, κλείνω το συγχρονισμό, βάζω αεροπλανάκι κτλ

Ο καθένας μπορεί να αγοράσει nexus και να το έχει και να το χρησιμοποιεί όπως του αρέσει.

Νόμίζα οτι εδώ μπορούμε να λέμε απόψεις και να μοιραζόμαστε εμπειρίες και απορίες. Άλλωστε για πιο εξειδικευμένα θέματα πειράγματος υπάρχει ειδικό thread οπού μπορεί ο οποιοσδήποτε να αναρτήσει τους προβληματισμούς και τις απόψεις του εκεί.

Αν το nexus κυκλοφορούσε μόνο για πείραγμα δεν θα υπήρχε αυτό το thread.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά εγώ δεν λέω ότι είναι κακό ούτε και είμαι κανένας γκουρού του android, το αντίθετο μάλλον..... απλά βρίσκω ακατανόητη την αγορά του εάν δεν έχεις την τόλμη και την διάθεση να το χρησιμοποιησείς για αυτό που είναι φτιαγμένο, το πείραγμα δηλαδή.

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 4 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...