Jump to content

Google Nexus 4 (by LG)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πολύ πιο γρήγορο απο το galaxy nexus, το τηλεφωνο απλα δε νιωθει ο,τι και να του κανεις, με τίμημα γι' αυτό βέβαια στην μπαταρία. Επισης πιθανόν να σου κακοφανει η αλλαγή απο την amoled με τα υπερτονισμένα χρωματα, αλλά αν τα βάλεις δίπλα με λευκό φόντο θα δεις τη διάφορα μετάξυ "πλυμενου και καθαρου" :)

Όταν λες με τίμημα τη μπαταρία εννοείς ότι έχει χειρότερη μπαταρία από το galaxy nexus ή ότι κάνοντάς το βαριά χρήση τελειώνει γρήγορα; Παρακολουθώ το νήμα εδώ αρκετό καιρό οπότε ξέρω λίγο πολύ για τη μπαταρία.

Όσο για την οθόνη και αυτό το ξέρω (έχοντας το nexus s και Nexus 7). Επίσης, έχω κάποιους γνωστούς που το έχουν, αλλά έξω παίζοντας 1-2 λεπτά, δεν μπορείς να καταλάβεις και πολλά πράγματα.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

2.Υπαρχει τροποσ να κανει στα μηνυματα με τη stock εφαρμογη να γινονται κεφαλαια ολα και να μην χρεωνωμαστε τσαμπα μηνυματα?(ξερω με handset κανεις τα παντα)

 

Αν είσαι root υπάρχει πειραγμενο apk, αλλά η καλύτερη λύση είναι 88sms από playstore. Είναι η στοκ εφαρμογή με λίγες παραπάνω ρυθμίσεις και με 160 χαρακτήρες.

Link to comment
Share on other sites

Στα 350€ δεν είναι value for money, αλλά στα 230€ περίπου που κοστίζει έξω.

Πάνω από 250€ βρίσκεις και άλλα καλά κινητά ειδικά από Κίνα.

 

για κινεζικα δεν θα κοιταγα....μονο για το 5 με ψιλοτρωει που ισως βγει σε καλη τιμη και ξενερωσω...:wacko:

 

Αν είσαι root υπάρχει πειραγμενο apk, αλλά η καλύτερη λύση είναι 88sms από playstore. Είναι η στοκ εφαρμογή με λίγες παραπάνω ρυθμίσεις και με 160 χαρακτήρες.

 

ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Πολύ πιο γρήγορο απο το galaxy nexus, το τηλεφωνο απλα δε νιωθει ο,τι και να του κανεις, με τίμημα γι' αυτό βέβαια στην μπαταρία. Επισης πιθανόν να σου κακοφανει η αλλαγή απο την amoled με τα υπερτονισμένα χρωματα, αλλά αν τα βάλεις δίπλα με λευκό φόντο θα δεις τη διάφορα μετάξυ "πλυμενου και καθαρου" :)

 

Η μπαταρια βγαζει το 20 ωρο ανετα.. Παντα ομως θα θες το "κατι" παραπανω. :p

Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι root υπάρχει πειραγμενο apk, αλλά η καλύτερη λύση είναι 88sms από playstore. Είναι η στοκ εφαρμογή με λίγες παραπάνω ρυθμίσεις και με 160 χαρακτήρες.

 

Οι 160 χαρακτήρες ειναι μονο με κεφαλαία;;

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρια βγαζει το 20 ωρο ανετα.. Παντα ομως θα θες το "κατι" παραπανω. :p

Ένας φίλος μου που έκανε την αλλαγή από το Galaxy Nexus στο nexus 4 λέει πώς η μπαταρία κρατάει περισσότερο.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Ένας φίλος μου που έκανε την αλλαγή από το Galaxy Nexus στο nexus 4 λέει πώς η μπαταρία κρατάει περισσότερο.

 

Επιβεβαιώνω ότι είναι λίγο καλύτερη σε screen on και μόνο της τάξης μισή με μια ώρα.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Όταν χρησιμοποιούμε nfc tags για κάποιες λειτουργίες, πως γυρνάμε στο αρχικό προφίλ;

Για παράδειγμα, μπαίνοντας στο αυτοκίνητο, θέλω να ενεργοποιηθεί το car mode, το BT και αλλά. Όταν όμως βγω, δεν θέλω τίποτα από αυτά, πως γυρνάμε στη αρχική κατάσταση;

Link to comment
Share on other sites

Μία γρήγορη ερώτηση να κάνω. Παίρνει micro sim ή mini sim; Γιατί θα κάνω μεταφορά στην cosmote και με ρωτούσε τι κάρτα παίρνει.
ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Μία γρήγορη ερώτηση να κάνω. Παίρνει micro sim ή mini sim; Γιατί θα κάνω μεταφορά στην cosmote και με ρωτούσε τι κάρτα παίρνει.

 

Micro 10 chars

Αν και νομίζω πως διαχωρίζονται σε micro και nano

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Micro 10 chars

Αν και νομίζω πως διαχωρίζονται σε micro και nano

 

Παίρνει όντως micro sim [κάτι που μπορούσες να βρεις με μια γρήγορη αναζήτηση...]

Επίσης οι sim είναι: οι «κανονικές» (σε μέγεθος πιστωτικής κάρτας!!! έμπαιναν σε αρχαία τηλέφωνα), οι συνηθισμένες mini, οι νεότερες micro και οι ακόμα πιο μικρές nano που ελάχιστα τηλέφωνα έχουν ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Οι 160 χαρακτήρες ειναι μονο με κεφαλαία;;

 

Τα κάνει αυτόματα κεφάλαια όταν το στείλει, εσύ γράφεις όπως θες.

Link to comment
Share on other sites

Τα κάνει αυτόματα κεφάλαια όταν το στείλει, εσύ γράφεις όπως θες.

 

μονο το handsent sms νομιζω η default τα αφηνει μικρα...ετσι φαινονται τουλαχιστον!

Link to comment
Share on other sites

Τα κάνει αυτόματα κεφάλαια όταν το στείλει, εσύ γράφεις όπως θες.

 

Α πολύ ωραία..Πρεπει να κανείς κάποια επιλογή στην εφαρμογή ή όπως είναι;;

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες με τίμημα τη μπαταρία εννοείς ότι έχει χειρότερη μπαταρία από το galaxy nexus ή ότι κάνοντάς το βαριά χρήση τελειώνει γρήγορα; Παρακολουθώ το νήμα εδώ αρκετό καιρό οπότε ξέρω λίγο πολύ για τη μπαταρία.

Όσο για την οθόνη και αυτό το ξέρω (έχοντας το nexus s και Nexus 7). Επίσης, έχω κάποιους γνωστούς που το έχουν, αλλά έξω παίζοντας 1-2 λεπτά, δεν μπορείς να καταλάβεις και πολλά πράγματα.

 

Ειδικα με την εργοστασιακή ρομ ή μπαταρία εξαφανίζεται με τη χρήση. Ευτυχώς υπαρχουν και πολλές ρομ και κερνελ (franco π.χ.) για να πειραματιστεις. :)

Link to comment
Share on other sites

Το παιζα λιγο μαγκας τον τελευταιο καιρο και το ειχα μονο με το bumper χωρις καν ζελατινα πισω.εννοειται εγινε κ:X:Xς και μου την εχει δωσει.ασε που εγινε μια γρατζουνια στα ορια του σενσορα της καμερας και γλιτωσα το εγκεφαλικο.τα 75 ευρω που εχουν αναφερθει στην procordia αφορουν μονο το τζαμι ή και το πλαστικο μαζι??εκανα κ κατι σκεψεις να το δωσω αλλα αν δωσω 75 συν τη χαμηλη μεταπωλητικη του αξια δε συμφερει μετα να παω για το 5αρι :( μαλλον θα περιμενω το 6 :lol:
Link to comment
Share on other sites

Όταν χρησιμοποιούμε nfc tags για κάποιες λειτουργίες, πως γυρνάμε στο αρχικό προφίλ;

Για παράδειγμα, μπαίνοντας στο αυτοκίνητο, θέλω να ενεργοποιηθεί το car mode, το BT και αλλά. Όταν όμως βγω, δεν θέλω τίποτα από αυτά, πως γυρνάμε στη αρχική κατάσταση;

 

<<Normally, you can change a setting when you tap your phone to a tag, but you can't revert it back to default when you remove it.>>

Πρεπει να εισαι root και να εγκαταστησεις μια εφαρμογη Detecting NFC Tag removal hacking (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2122019)

Αλλα θα μπορουσες να κανεις ενα tag με default settings και το εχεις πχ στα κλειδια σου (υπαρχουν και μπρελοκ).

Link to comment
Share on other sites

<<Normally, you can change a setting when you tap your phone to a tag, but you can't revert it back to default when you remove it.>>

Πρεπει να εισαι root και να εγκαταστησεις μια εφαρμογη Detecting NFC Tag removal hacking (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2122019)

Αλλα θα μπορουσες να κανεις ενα tag με default settings και το εχεις πχ στα κλειδια σου (υπαρχουν και μπρελοκ).[/

QUOTE]

 

Αυτο όμως δεν σημαίνει πως το tag είναι πάντα πάνω στο τηλέφωνο;

Θα το διαβάσω αύριο με καθαρό μυαλό.

Το δεύτερο το είχα σκεφτεί, αλλά είπα μήπως υπήρχε και άλλος τρόπος, όπως με το tasker πχ.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, ο nfc tag launcher έχει την επιλογή έτοιμη. Στην πρώτη καρτέλα δημιουργείς όλα αυτά που θέλεις να κάνει το τηλέφωνο μόλις πλησιάσει το tag και δίπλα έχει παράθυρο που το ρυθμίζεις ανάλογα με το τι θέλεις να κάνει το τηλέφωνο, όταν το περάσεις πάνω από το ίδιο tag! Δηλαδή στην πρώτη καρτέλα επιλέγουμε για παράδειγμα, να κλείνει το Wi-Fi και στην διπλανή να το ανοίγει.
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρες. νέος στην παρέα σας, μια και αγόρασα σήμερα ένα Ν4 16giga. Απλά το βρήκα σε πολύ καλή τιμή(μεταχειρισμένο) και είπα να το χτυπήσω, μια και τόσες μέρες που διαβάζω τα σχόλια των παιδιών εδώ μέσα σχεδόν οι πιο πολλοί έιναι ευχαριστημένοι και έχουν καλά σχόλια. :)
Link to comment
Share on other sites

Το παιζα λιγο μαγκας τον τελευταιο καιρο και το ειχα μονο με το bumper χωρις καν ζελατινα πισω.εννοειται εγινε κ:X:Xς και μου την εχει δωσει.ασε που εγινε μια γρατζουνια στα ορια του σενσορα της καμερας και γλιτωσα το εγκεφαλικο.τα 75 ευρω που εχουν αναφερθει στην procordia αφορουν μονο το τζαμι ή και το πλαστικο μαζι??εκανα κ κατι σκεψεις να το δωσω αλλα αν δωσω 75 συν τη χαμηλη μεταπωλητικη του αξια δε συμφερει μετα να παω για το 5αρι :( μαλλον θα περιμενω το 6 :lol:

 

Πικρα φιλε!σε καταλαβαινω..Σκέψου οτι με οτι έχω πάθει πλεον έχω το κινητό χωρίς τπτ!δεν θα αγχωνομαι αμα πεσει,οτι ειναι να γινει θα γινει.μονο μπαίνει σε θήκη Bugatti όταν βγαινω.75 ευρώ είναι αλλαγή τζαμιού.ποιο πλαστικό λες;το περίβλημα;αν λες αυτό όχι,μονο η πλάτη αλλάζει με τα λεφτά που λες.Φτιαχτο εννοείται κ αν βρεις κάνα δικο σου άτομο με καλη τιμή δωστο.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Ειδικα με την εργοστασιακή ρομ ή μπαταρία εξαφανίζεται με τη χρήση. Ευτυχώς υπαρχουν και πολλές ρομ και κερνελ (franco π.χ.) για να πειραματιστεις. :)

Ναι, εννοείται ότι θα "παίζω" με άλλες roms και kernels. Αν και μάλλον τις πρώτες 7 μέρες (λόγω DOA) θα το αφήσω stock. Αλήθεια, το birdphone δίνει DOA;

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κάποιος πως μπορούμε να ενεργοποιησουμε το Google now? Το έκανα κάπως αλλα δεν θυμάμαι πως!
Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κάποιος πως μπορούμε να ενεργοποιησουμε το Google now? Το έκανα κάπως αλλα δεν θυμάμαι πως!

 

Αλλαζεις γλώσσα σε αγγλικά..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 4 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...