Jump to content

Google Nexus 4 (by LG)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απ' ό,τι κατάλαβα και λένε μερικοί, το έχουν βάλει για να λειτουργεί με 3d party application, π.χ. LightFlow.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Με της ειδοποιήσεις τι γίνεται παιδιά? Γιατί δεν μου ανάβει ποτε το φωτακι?

 

Και εμενα δε λειτουργουσε το λεντακι (στοκ 4.2.2),μεχρι που εβαλα το lightflow και λειτουργει κανονικα

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω καταλάβει για ποιο λόγο μου λειτουργούσε στην αρχή και πλέον όχι.

 

Ένας φίλος που το πήρε πριν λίγες μέρες, προχθές που το τσέκαρα λειτουργούσε (χωρίς LightFlow), θα δούμε αργότερα πώς θα συμπεριφέρεται.

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά και όμορφα με την συσκευή. Την χαίρομαι αλλά να έχω κάνει root και ξεκλείδωμα bl σε ένα κάρο συσκευές και να μη μπορώ, με τίποτα, σε αυτή, με τρελαίνει. Χρησιμοποίησα τη τελευταία έκδοση toolbox, αλλά δε μου έκανε τη χάρη με τους drivers.

Σχετικά με το Led μου παίζει χωρίς lightflow.

Για μπαταρία δεν έχω ακόμα άποψη. Έχει δοκιμάσει κανείς το snapdragon battery guru; Έχετε άποψη;

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά και όμορφα με την συσκευή. Την χαίρομαι αλλά να έχω κάνει root και ξεκλείδωμα bl σε ένα κάρο συσκευές και να μη μπορώ, με τίποτα, σε αυτή, με τρελαίνει. Χρησιμοποίησα τη τελευταία έκδοση toolbox, αλλά δε μου έκανε τη χάρη με τους drivers.

Σχετικά με το Led μου παίζει χωρίς lightflow.

Για μπαταρία δεν έχω ακόμα άποψη. Έχει δοκιμάσει κανείς το snapdragon battery guru; Έχετε άποψη;

 

Μην μπλεκεις με μυστήρια θέματα.... το πολύ άλλαξε kernel βάλε Franco και είσαι Οκ. Όσο για το άλλο καθάρισε σχολαστικά το πισι σου και θα τους περάσει

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να φτιαξω τις ρυθμίσεις ώστε στην δεύτερη γραμμή μηνυμάτων sms να μην με χρεώνει δεύτερο;

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

Μην μπλεκεις με μυστήρια θέματα.... το πολύ άλλαξε kernel βάλε Franco και είσαι Οκ. Όσο για το άλλο καθάρισε σχολαστικά το πισι σου και θα τους περάσει

 

Το έχω καθαρίσει και υποτίθεται οτι τους περνάει. Δεν περνάει όμως το τεστ των drivers του toolbox. Βγάζει μήνυμα ότι περιμένει την συσκευή να κάνει reboot και κολλάει εκεί, ενώ έχει κάνει. Κι όλα αυτά αφού έχει μπει stock recovery. Τεσπά. Μπορώ να ζήσω, για λίγο ακόμη χωρίς root.

Edit: Μόλις πέρασε. Πείτε μου κάτι σημαντικό τώρα παρακαλώ πολύ: Τη συσκευή την έχω στήσει. Στο toolbox έχει μια επιλογή back up. Αν κάνω, μετά ξεκλειδώσω bl, root και restore θα έχω τα πάντα;

Edited by noisex
Link to comment
Share on other sites

Απ' ό,τι κατάλαβα και λένε μερικοί, το έχουν βάλει για να λειτουργεί με 3d party application, π.χ. LightFlow.

 

Δεν ειναι χαζο αυτο..?!? Για ποιον λογο...?!?!

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήγα στα public κ είδα το κινητό κ το δούλεψα λίγο.εντάξει μιλάμε ότι το κινητό πετάει φυσάει είναι απίστευτο!
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς κανένα site για κατέβασμα hd avi samples? Π.χ τα μικρού μήκους βιντεάκια που έχει από μαμα μέσα η LG ή SAMSUNG που επιδεικνύουν τις δυνατότητες της οθόνης
Link to comment
Share on other sites

Πολύ δεν είναι;

Πόσα αμπέρ είναι ο φορτιστής;

 

 

1.2Α ειναι ο φορτιστης αλλα η μπαταρία γαιδούρι και της φέρεται μαλλον τρυφερά γιατι προσέχει τις θερμοκρασίες. Μην σε απασχολεί τα πρώτα % πανε γρήγορα.

 

Ερώτηση επειδη θέλω να βάλω Touch Control να αναβει το κινητο χωρίς το power button και θα πρέπει να περάσω custom rom, την Franco μπορούμε να την βρουμε δωρεάν η μονο την πληρώνεις;

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεσαι custom rom αλλά άλλον kernel.

Ή free έκδοση δεν αξίζει τον κόπο κατά την γνώμη μου αλλά ακόμα και αυτή θέλει αλλαγή kernel

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Ναι kernel ήθελα να πω. Free Franco λέω αν υπάρχει η αναγκαστικά αγορά ζεις απο μάρκετ;

 

Το touch control νομιζω οτι μπορείς να ζήσεις με την δωρεάν εκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Ναι kernel ήθελα να πω. Free Franco λέω αν υπάρχει η αναγκαστικά αγορά ζεις απο μάρκετ;

 

Το touch control νομιζω οτι μπορείς να ζήσεις με την δωρεάν εκδοση.

 

Δεν το αγοράζεις μπαίνεις στο xda και υπάρχει τοπικ για να κατεβάσεις τον kernel που θες. Ή φρι εφαρμογή δεν σου τα δίνει όλα στην ότι κάθε φορά που κλείνεις το τηλ μετά πρέπει να κάνεις σετ πάλι την εφαρμογή

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

1.2Α ειναι ο φορτιστης αλλα η μπαταρία γαιδούρι και της φέρεται μαλλον τρυφερά γιατι προσέχει τις θερμοκρασίες. Μην σε απασχολεί τα πρώτα % πανε γρήγορα.

 

Ερώτηση επειδη θέλω να βάλω Touch Control να αναβει το κινητο χωρίς το power button και θα πρέπει να περάσω custom rom, την Franco μπορούμε να την βρουμε δωρεάν η μονο την πληρώνεις;

 

touch control?δηλαδη?ακουμπαμε απλα την οθονη και αναβει?μα αυτο δε θα ειναι πιο ενεργοβορο?καθως θα τρεχει ενα προγραμμα συνεχως περιμενοντας εντολη μας.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειχα(και εχω ακομη, χωρις το light flow δε λειτουργει) ενα θεματακι με τις ειδοποιησεις,και τωρα παρατηρησα και κατι αλλο,μερικες φορες σε εισερχομενες κλησεις το τηλεγωνο χτυπαει αλλα δεν ενεργοποιειται η οθονη.

Το εχει καποιος αλλος αυτο,τι μπορει να φταιει?

Link to comment
Share on other sites

touch control?δηλαδη?ακουμπαμε απλα την οθονη και αναβει?μα αυτο δε θα ειναι πιο ενεργοβορο?καθως θα τρεχει ενα προγραμμα συνεχως περιμενοντας εντολη μας.

 

Το digitizer ειναι συνεχεια stand by και υπαρχει διαφορα στη μπαταρια, ναι.

Link to comment
Share on other sites

το ιδιο προγραμμα χρησιμοποιειται και για θηκες τυπου βιβλιο?ανοιγοντας δλδ το εξωφυλλο :p να αναβει η οθονη?
Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

το ιδιο προγραμμα χρησιμοποιειται και για θηκες τυπου βιβλιο?ανοιγοντας δλδ το εξωφυλλο :p να αναβει η οθονη?

 

Αυτο γινεται με τον proximity sensor

Yo estoy aqui.todos estamos aqui...

Humanidad ahora habita dos mundos

(I am here.We are here...

Mankind now inhabits two worlds...)

Deus Ex 2

Link to comment
Share on other sites

θενξ...φανταζομαι κ αυτο θα ειναι ενεργοβορο..
Σχετικά. Χρησιμοποιώ το Auto Screen On με το Nexus 4, το οποίο δουλεύει πολύ καλά με τον proximity sensor ή τον g-sensor ενώ σύμφωνα με τον developer η κατανάλωση είναι περίπου στο 3% ανά κύκλο μπαταρίας.

 

Προσωπικά δεν έχω παρατηρήσει φοβερή κατανάλωση αλλά ακόμα και 3% να είναι, υπάρχουν διάφορες άλλες εφαρμογές στο παρασκήνιο που έχουν πολύ μεγαλύτερη κατανάλωση (π.χ. location services, google now κλπ).

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.omd.autoscreenon&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5vbWQuYXV0b3NjcmVlbm9uIl0.

Link to comment
Share on other sites

θενξ...φανταζομαι κ αυτο θα ειναι ενεργοβορο..

 

Ναι ειναι.

Απο τη στιγμη που καποιο υποσυστημα μενει stand by, καιει.

Το ποσο ακριβως δε θα στο απαντησει κανεις γιατι δε γινεται να το απομονωσεις και να δεις καταναλωση.

Δες ποσο εκαιγες με τη καταναλωση που αντιστοιχει στο δικο σου τροπο χρησης και μετα συγκρινε.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 4 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...