Jump to content

Google Nexus 4 (by LG)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Άρα αναφέρεσαι στο pinching, όχι απαραίτητα στη γενικότερη αίσθηση του touch, την ευαισθησία του ή την απαιτούμενη πίεση.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Άρα αναφέρεσαι στο pinching, όχι απαραίτητα στη γενικότερη αίσθηση του touch, την ευαισθησία του ή την απαιτούμενη πίεση.

 

στην πραξη ειναι αυτο

Link to comment
Share on other sites

Για δεύτερη φορά μέσα σε 2 μέρες μεταφέρθηκαν posts σε off-topic. Παρακαλώ στο εξής να είσαστε πιο προσεκτικοί στο τι γράφετε και στον τρόπο με τον οποίο γράφετε.

 

Επίσης να υπενθυμίσω ότι α) πρέπει να ψάχνετε πριν ρωτήσετε κάτι και β) δεν είσαστε υποχρεωμένοι να απαντάτε σε ερωτήσεις άλλων μελών.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτησω και εγώ κάτι με τη σειρά μου σαν νέος χρήστης Ν4 απο χθες.

Δεν μπορω να πιάσω σήμα 3g καθολου. ( cosmote)

Τι μπορεί να φτάνει;

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά δεν πρέπει να το κάνει αυτό. Το δικό μου σε Cosmote είναι σε HSPA+ κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

Κανονικά δεν πρέπει να το κάνει αυτό. Το δικό μου σε Cosmote είναι σε HSPA+ κανονικά.

 

Έτσι ακριβώς και στο δικό μου...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς και στο δικό μου...

Ταχυτητες εχετε μετρησει? Γιατι και γω cosmote ειμαι, εχω κανει μετρησεις με full 3G, H+..αλλα πανω απο 2,6mbps download δε μου βγαζει. Πηγα μαλιστα σημερα σε καταστημα Γερμανος να δουν μηπως εχω τπτ, λαθος ρυθμισεις σε APN κλτ, εβαλα για δοκιμη αλλη sim, αλλα παλι τα ιδια. Το παραδοξο δε ηταν οτι λιγο πιο περα ειχε και κεραια της cosmote..:wacko: Εχω κανει τεστ με αλλα δυο iphone σε συγκεκριμενο σημειο, επισης cosmote..οι μετρησεις εδειχναν μεγαλες διαφορες σε download speed. Hardware προβλημα δε νομιζω να χω αποσο μου πε και ο τεχνικος, αλλιως δε θα χα ουτε καλο σημα 2G...Δε βγαζω ακρη. Οποιος εχει καλοσυνη, ας ποσταρει ταχυτητες με speedtest απο δεδομενα παροχου να δουμε αν ειναι τπτ γενικο φαινομενο η ειμαστε λιγοι οι γκαντεμηδες.

Link to comment
Share on other sites

Ταχυτητες εχετε μετρησει? Γιατι και γω cosmote ειμαι, εχω κανει μετρησεις με full 3G, H+..αλλα πανω απο 2,6mbps download δε μου βγαζει. Πηγα μαλιστα σημερα σε καταστημα Γερμανος να δουν μηπως εχω τπτ, λαθος ρυθμισεις σε APN κλτ, εβαλα για δοκιμη αλλη sim, αλλα παλι τα ιδια. Το παραδοξο δε ηταν οτι λιγο πιο περα ειχε και κεραια της cosmote..:wacko: Εχω κανει τεστ με αλλα δυο iphone σε συγκεκριμενο σημειο, επισης cosmote..οι μετρησεις εδειχναν μεγαλες διαφορες σε download speed. Hardware προβλημα δε νομιζω να χω αποσο μου πε και ο τεχνικος, αλλιως δε θα χα ουτε καλο σημα 2G...Δε βγαζω ακρη. Οποιος εχει καλοσυνη, ας ποσταρει ταχυτητες με speedtest απο δεδομενα παροχου να δουμε αν ειναι τπτ γενικο φαινομενο η ειμαστε λιγοι οι γκαντεμηδες.

Δεν ξέρω για cosmote αλλά wind και με κακό σήμα όπως βλέπεις και στο screen έδειξε 4,11Mbps download οπότε δεν είναι φυσιολογικό να σου δείχνει εσένα τόσο χαμηλά.. Να δουν και τα παιδιά με cosmote ταχύτητες να μας πουν

http://db.tt/5emuT76T

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω για cosmote αλλά wind και με κακό σήμα όπως βλέπεις και στο screen έδειξε 4,11Mbps download οπότε δεν είναι φυσιολογικό να σου δείχνει εσένα τόσο χαμηλά.. Να δουν και τα παιδιά με cosmote ταχύτητες να μας πουν

http://db.tt/5emuT76T

Οποτε πιασεις full σημα, ετσι απο περιεργεια..πες τα αποτελεσματα. Τα δικα μου αποτελεσματα υποτιθεται με full σημα καμπανα τα χω ποσταρει προχθες στο νημα "τροποποιησεις", φανταζομαι αν δεν ειχα και καλο σημα ποια θα ταν τα αποτελεσματα..:lol:

Link to comment
Share on other sites

Με νορμάλ σημα της cosmote στην επαρχία

Εφοσον εισαι και επαρχια, αρα εισαι και πιο κοντα στο να συγκρινω τα αποτελεσματα σου με τα δικα μου..δε μπορω να καταλαβω τι στο καλο γινεται με τη συσκευη μου. Αν δε σου κανει κοπο, τι ρομ και κερνελ εχεις, και αν μπορεις να βγαλεις screenshot τις ρυθμισεις apn και να μου τις στειλεις σε pm? Θα σκασω αμα δε βρω τι φταιει, ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Και αυτό με το noteli 2 και πάλι σε Cosmote

 

Εφοσον εισαι και επαρχια, αρα εισαι και πιο κοντα στο να συγκρινω τα αποτελεσματα σου με τα δικα μου..δε μπορω να καταλαβω τι στο καλο γινεται με τη συσκευη μου. Αν δε σου κανει κοπο, τι ρομ και κερνελ εχεις, και αν μπορεις να βγαλεις screenshot τις ρυθμισεις apn και να μου τις στειλεις σε pm? Θα σκασω αμα δε βρω τι φταιει, ευχαριστω πολυ

 

XenonHD end franko 34...

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας, μαλλον τελικα βρηκα τι εφταιγε και ειχα τοσο χαμηλη ταχυτητα ιντερνετ στην cosmote. Απλα θελω μια επιβεβαιωση απο εσας τους πιο εμπειρους σε android. Τικαρετε και τα 2 κουτακια στις ρυθμισεις για 3G οπως στη φωτο? Γιατι εγω ο :X τοσο καιρο τικαρα μονο το πρωτο..και μετα απο ενα οργωμα παλι στο google, διαβασα κατι σχολια που με τη συγκεκριμενη επιλογη του 2ου κουτιου ολα λυνονταν. Τριπλασιαστηκε το down.speed μου ετσι..
Link to comment
Share on other sites

Alan, κι εμένα είναι και τα 2 επιλεγμένα.. Δεν το είχα προσέξει ποτέ οπότε είναι μάλλον η default κατάσταση.. Καλως να το χαρείς τώρα!
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας, μαλλον τελικα βρηκα τι εφταιγε και ειχα τοσο χαμηλη ταχυτητα ιντερνετ στην cosmote. Απλα θελω μια επιβεβαιωση απο εσας τους πιο εμπειρους σε android. Τικαρετε και τα 2 κουτακια στις ρυθμισεις για 3G οπως στη φωτο? Γιατι εγω ο :X τοσο καιρο τικαρα μονο το πρωτο..και μετα απο ενα οργωμα παλι στο google, διαβασα κατι σχολια που με τη συγκεκριμενη επιλογη του 2ου κουτιου ολα λυνονταν. Τριπλασιαστηκε το down.speed μου ετσι..

 

Η περιαγωγη δεδομένων δεν ειναι για οταν πχ εισαι στο εξωτερικο?? Και εαν ναι τι σχεση εχει το download speed εντος χωρας με αυτο?

Panasonic g500, Siemens C10, Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700,  3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air,  5s,  6, iPad Air2, 6s, 7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro, 13 pro max  13pro, 15pro

Link to comment
Share on other sites

ουπς ! Τώρα το δοκίμασα και εγώ γιατί πάντα το πρώτο είχα τικαρισμενο, λοιπόν wind Αθήνα μετρήσεις

με το 1 τικ down 8266 και up 2849

και με τα 2 τικ down 11376 και up 2791

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Alan, κι εμένα είναι και τα 2 επιλεγμένα.. Δεν το είχα προσέξει ποτέ οπότε είναι μάλλον η default κατάσταση.. Καλως να το χαρείς τώρα!

Καλα εγω, πες οτι δεν ειμαι και ο πιο εμπειρος χρηστης android...αλλα κοτζαμ τεχνικος στο γερμανο που εβλεπε το κινητο δεν το πηρε πρεφα? :lol: Η απορια μου βεβαια ειναι στο τι διαφορα εχει το δευτερο κουτι με το national data roaming απο κατω...μη μας ερθουν και τιποτα εξτρα χρεωσεις απο το πουθενα!

 

Η περιαγωγη δεδομένων δεν ειναι για οταν πχ εισαι στο εξωτερικο?? Και εαν ναι τι σχεση εχει το download speed εντος χωρας με αυτο?

Το roaming για εξωτερικο ειναι το 3ο κουτακι οπως βλεπεις στη φωτο..τωρα οσον αφορα το 2ο δεν ξερω τι ρολο εχει εκει, ας πει καποιος ποιο εμπειρος χρηστης

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Το roaming για εξωτερικο ειναι το 3ο κουτακι οπως βλεπεις στη φωτο..τωρα οσον αφορα το 2ο δεν ξερω τι ρολο εχει εκει, ας πει καποιος ποιο εμπειρος χρηστης

 

To roaming για εξωτερικό είναι το 2ο κουτάκι, το 3ο είναι για εθνικά δίκτυα!!

Link to comment
Share on other sites

To roaming για εξωτερικό είναι το 2ο κουτάκι, το 3ο είναι για εθνικά δίκτυα!!

εμένα ρε παιδιά γιατί δεν έχει το 3ο κουτάκι ??????

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

εμένα ρε παιδιά γιατί δεν έχει το 3ο κουτάκι ??????

 

μπορεί να φταίει η διαφορά χώρας ή και προμηθευτή της συσκευής

Link to comment
Share on other sites

μπορεί να φταίει η διαφορά χώρας ή και προμηθευτή της συσκευής

 

από UK είναι το δικό μου μέσω playstore απευθείας αγορά

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

από UK είναι το δικό μου μέσω playstore απευθείας αγορά

Εχεις custom rom? Εμενα ειναι απο Γερμανια και το χει, οποτε πιθανως θα το εχει αφαιρεσει ο developer της rom που επελεξες!

Link to comment
Share on other sites

Εχεις custom rom? Εμενα ειναι απο Γερμανια και το χει, οποτε πιθανως θα το εχει αφαιρεσει ο developer της rom που επελεξες!

 

όχι στοκ είμαι , ξεκλέιδωτος και ρουτ

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

όχι στοκ είμαι , ξεκλέιδωτος και ρουτ

Stock δε θυμαμαι και γω αν το χα επιλογη, παντως σε 3-4 custom που εχω δοκιμασει σε ολες το χε (τωρα xenon), παραξενο παντως..

Link to comment
Share on other sites

Stock rom και δεν υπαρχει τετοια επιλογη.

Μηπως οσοι εχετε την 3η επιλογη φορατε custom rom?

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 4 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...