Jump to content

[Nexus 4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις)


Superuser
 Κοινοποίηση

Καθημερινη ROM που εχετε στο NEXUS4  

93 members have voted

  1. 1. Καθημερινη ROM που εχετε στο NEXUS4

    • Official Google AOSP ROM KitKat
    • SlimKat
    • ParanoidAndroid
    • MAHDI
    • Purity
    • CarbonROM
    • PAC-man
      0
    • VANIR
      0
    • CyanogenMOD
    • other ROM


Recommended Posts

ωραια..περνά το twrp και θα εκπλαγεις είναι αφής,και να αποφευγεις όσο μπορείς τη χρήση των κουμπιών, χαλάνε εύκολα και για το ξεκλείδωμα η βαλέ το touch control και αν δεν το υποστηρίζει ο κερνελ βαλέ το proximity screen of pro για να το ανοιγοκληνεις με τον αισθητήρα.

 

γιατι να αποφευγει τη χρηση κουμπιων? ποιος ανεφερε προβλημα σχετικα με αυτο?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

γιατι να αποφευγει τη χρηση κουμπιων? ποιος ανεφερε προβλημα σχετικα με αυτο?

Έχει παρατηρηθεί χαλάρωση σε κάποιους με την χρήση.

Δεν είναι στάνταρ ότι θα γίνει, αλλά με βρίσκει και μένα σύμφωνο η όσο γίνεται λιγότερη χρήση των κουμπιών. Πολύ φασαρία για το άλλαγμα αν χρειαστεί.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρηθεί χαλάρωση σε κάποιους με την χρήση.

Δεν είναι στάνταρ ότι θα γίνει, αλλά με βρίσκει και μένα σύμφωνο η όσο γίνεται λιγότερη χρήση των κουμπιών. Πολύ φασαρία για το άλλαγμα αν χρειαστεί.

 

ναι ακριβώς έτσι.. δεν είπαμε να μην τα πατάμε τελείως απλά θες να ανοιξεις πχ τη φωνή πατά μια φόρα το volume και μετά ανοιξτο η χαμηλοσετο από την οθόνη.. για το power αν είστε σε custom ROM πχ στη slim μπορείτε με long press στα navigation buttons να ρυθμισετε να ανοίγει το power menu η από το notification panel χωρίς το power button.. κακά τα ψέματα το κινητό βγήκε με τιμή 350ε δεν γίνεται να έχει την ποιότητα ενος z1,s4,HTC...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα προσπαθώ να χρησιμοποιήσω το pie στην carbon αλλά δεν τα καταφέρνω η αλήθεια είναι. Καταρχήν δεν μπορώ να κρύψω την πάνω και κάτω μπάρα και κατά δεύτερον δεν εμφανίζεται το pie. Επίσης έχω ένα θέμα με την κάτω σειρά του πληκτρολογιου το κενό και τα υπόλοιπα κουμπιά πρέπει να τα πατήσω λίγο πιο πάνω από ότι είναι για να πιάσουν
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα προσπαθώ να χρησιμοποιήσω το pie στην carbon αλλά δεν τα καταφέρνω η αλήθεια είναι. Καταρχήν δεν μπορώ να κρύψω την πάνω και κάτω μπάρα και κατά δεύτερον δεν εμφανίζεται το pie. Επίσης έχω ένα θέμα με την κάτω σειρά του πληκτρολογιου το κενό και τα υπόλοιπα κουμπιά πρέπει να τα πατήσω λίγο πιο πάνω από ότι είναι για να πιάσουν

 

Πηγαινε ρυθμισεις/carbon fibers/power menu και στο expanded desktop τικαρε το hide navigation and status bar.Μετα pie controls και ενεργοποιησε το.Βγες homescreen κρατα πατημενο το power και πατα το expanded desktop.Μετα απολαυσε την 4,7'' οθονη!

Link to comment
Share on other sites

Μιας και η PA έχει μείνει καιρό στην ίδια έκδοση και βαρέθηκα (!) είπα να φλασάρω τον πρώτο μου kernel και πήγα προς hell's μεριά.

 

Υποθέτω το σωστό link είναι εδώ: http://d-h.st/users/hellsgod/?fld_id=22223#files και επιλέγω τον τελευταίο JWR έτσι;

 

Και στη συνέχεια, χύμα στην SD και install από recovery (είμαι με twrp) και έτοιμος;

 

Edit: Για την εφαρμογή Touch Control ποιό kernel module είναι το κατάλληλο για hell's ή πρέπει να αλλάξω εφαρμογή;

 

Επίσης, τις έξτρα επιλογές που πρέπει να έχω πλέον που τις βρίσκω; Δεν βλέπω κάποιο νέο εικονίδιο ή menu entry

Edited by mclisme
Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

Μιας και η PA έχει μείνει καιρό στην ίδια έκδοση και βαρέθηκα (!) είπα να φλασάρω τον πρώτο μου kernel και πήγα προς hell's μεριά.

 

Υποθέτω το σωστό link είναι εδώ: http://d-h.st/users/hellsgod/?fld_id=22223#files και επιλέγω τον τελευταίο JWR έτσι;

 

Και στη συνέχεια, χύμα στην SD και install από recovery (είμαι με twrp) και έτοιμος;

 

Edit: Για την εφαρμογή Touch Control ποιό kernel module είναι το κατάλληλο για hell's ή πρέπει να αλλάξω εφαρμογή;

 

Επίσης, τις έξτρα επιλογές που πρέπει να έχω πλέον που τις βρίσκω; Δεν βλέπω κάποιο νέο εικονίδιο ή menu entry

 

Στον hells δε χρειάζεται touch control. Έχει από μόνος του εφαρμογή slide to sleep και slide to wake. κατέβασε το trickster και παίξε από εκεί για να ρυθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ! με πρόλαβες, μόλις τελείωσα το video (
) που παρουσίαζε μερικά από τα χαρακτηριστικά του και κατάλαβα ότι ήθελα το trickster mod και ότι δεν χρειάζομαι τρίτη εφαρμογή για το touch control.
Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα την τελευταία PA αλλά δεν έχω σήμα και στο "Εκδοση βασικού φάσματος" γράφει άγνωστο...
Nexus 7 2013 32GB: Stock 6.0.1
Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα την τελευταία PA αλλά δεν έχω σήμα και στο "Εκδοση βασικού φάσματος" γράφει άγνωστο...

 

Twrp έχεις? Αν ναι βάλε cwm και ξαναπερνα την. Βάλε καλύτερα την 6.0.3.5 γιατί οι επόμενες έχουν κάτι θέματα.

Link to comment
Share on other sites

Twrp έχεις? Αν ναι βάλε cwm και ξαναπερνα την. Βάλε καλύτερα την 6.0.3.5 γιατί οι επόμενες έχουν κάτι θέματα.

 

Cwm έχω το τελευταίο 6.0.4.3 λες να φταίει αυτό; Το 6.0.3.5 που μπορώ να το βρω;

Edit: βρήκα ένα που φλασάρεται από το recovery. Αν το βάλω θα φύγει το 6.0.4.3 και θα μείνει μόνο το 6.0.3.5;

Edited by yiannis_volos
Nexus 7 2013 32GB: Stock 6.0.1
Link to comment
Share on other sites

Cwm έχω το τελευταίο 6.0.4.3 λες να φταίει αυτό; Το 6.0.3.5 που μπορώ να το βρω;

Edit: βρήκα ένα που φλασάρεται από το recovery. Αν το βάλω θα φύγει το 6.0.4.3 και θα μείνει μόνο το 6.0.3.5;

 

Ναι.στο xda δες για τα link.

Link to comment
Share on other sites

Ναι.στο xda δες για τα link.

 

Έγινε με το 6.0.3.5 τελικά...Πολύ ωραία rom φαίνεται!! Ξέρουμε τίποτα προβληματάκια;

Nexus 7 2013 32GB: Stock 6.0.1
Link to comment
Share on other sites

Έγινε με το 6.0.3.5 τελικά...Πολύ ωραία rom φαίνεται!! Ξέρουμε τίποτα προβληματάκια;

 

Κάτι system ui FC's παρατήρησα αλλά κατά τα άλλα όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Κάτι system ui FC's παρατήρησα αλλά κατά τα άλλα όλα καλά.

 

Ε εντάξει την παλεύω!! Πιο πολύ για την ανανέωση την έβαλα και για να έχω κάτι να ασχολούμαι μέχρι να έρθει η 4.4!

Nexus 7 2013 32GB: Stock 6.0.1
Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε ρυθμισεις/carbon fibers/power menu και στο expanded desktop τικαρε το hide navigation and status bar.Μετα pie controls και ενεργοποιησε το.Βγες homescreen κρατα πατημενο το power και πατα το expanded desktop.Μετα απολαυσε την 4,7'' οθονη!

 

πού ρυθμίζεις το μέγεθός των soft keys στην carbon ?

Link to comment
Share on other sites

πού ρυθμίζεις το μέγεθός των soft keys στην carbon ?

 

carbon/navigation/advance

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια σκεφτομαι για την αγορα του nexus 4 απο την wind με δοσεις

γιατι για να τα σκασω ντουκου δεν εχω:lol: αυτη την στιγμη ειμαι με ενα νοκια λυμια 610 (το καλυτερο κινητο μου μεχρι τωρα χαχ)

να το χτυπησω?? πιστευω θα παρει και το 4.4 ετσι? θα εχει υποστηριξει εφοσον ειναι της Google.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια σκεφτομαι για την αγορα του nexus 4 απο την wind με δοσεις

γιατι για να τα σκασω ντουκου δεν εχω:lol: αυτη την στιγμη ειμαι με ενα νοκια λυμια 610 (το καλυτερο κινητο μου μεχρι τωρα χαχ)

να το χτυπησω?? πιστευω θα παρει και το 4.4 ετσι? θα εχει υποστηριξει εφοσον ειναι της Google.

 

σε σχέση με το Lumia θα σου πω το εξής.... φεύγεις από skoda fabia και πας σε impreza WRX STI

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Η Carbon JWR είναι ?

 

πλεόν ναι :):):):)

 

edit

 

ας γράψουν εντυπώσεις τα παιδιά που είναι πλέον με b39 σε σχέση με την b38 ( blade ακούς ή τρώς ψωμάκι με πανσέτα ? )

Edited by taliban

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

σε σχέση με το Lumia θα σου πω το εξής.... φεύγεις από skoda fabia και πας σε impreza WRX STI

 

Μιλάμε για το 1.2 TSI 86 ps? Γιατί τo Fabia RS 180 δεν είναι καθόλου άσχημο... :p

Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

Μιλάμε για το 1.2 TSI 86 ps? Γιατί τo Fabia RS 180 δεν είναι καθόλου άσχημο... :p

 

όχι και rs το Lumia ρε φίλε :lol:

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Όχι βέβαια αλλά το είπα με άλλη έννοια, ότι η αναφορά του συγκεκριμένου αμαξιού δεν είναι στάνταρ το που αντιστοιχεί! Σόρρυ τέλος το off topic!
Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Nexus 4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...