Jump to content

[Nexus 4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις)


Superuser
 Κοινοποίηση

Καθημερινη ROM που εχετε στο NEXUS4  

93 members have voted

  1. 1. Καθημερινη ROM που εχετε στο NEXUS4

    • Official Google AOSP ROM KitKat
    • SlimKat
    • ParanoidAndroid
    • MAHDI
    • Purity
    • CarbonROM
    • PAC-man
      0
    • VANIR
      0
    • CyanogenMOD
    • other ROM


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν ξέρω ακριβώς αν είναι θέμα της συσκευής ή της εφαρμογής, αλλά νομίζω πως δεν είχα αντίστοιχο θέμα με το razr. Στο tapatalk, όταν διαβάζω φόρουμ, στα ποστς δεν μου εμφανίζεται το γράμμα Φ. Είναι θέμα γραμματοσειράς ή κάποια ρύθμιση που δεν έχω κάνει;

 

Thanks!

Link to comment
Share on other sites

Κάνε ενεργοποίηση bbcode και μετά απενεργοποίηση και μετά ενεργοποίηση και θα είσαι οκ

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Με frankο r97 και codefirex στο antutu επιασε 15700 ενω με paranoid rom και τον kernel της είχε πιασει 22000 το 3g speed test ειχε 15mbps download ενω τωρα με βιας 10mbps, τουλάχιστον σήμερα η μπαταρία κράτησε για 4 ώρες χρήσης 2g internet

 

Ο Franko γιατι αναβαθμίζει συνέχεια τον kernel;

Link to comment
Share on other sites

Κάνε ενεργοποίηση bbcode και μετά απενεργοποίηση και μετά ενεργοποίηση και θα είσαι οκ
Εγώ το έχω στα PM αυτό το πρόβλημα και δε διορθώνεται με αυτό τον τρόπο. Στα ποστς φαίνονται κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

Παιδες μια βοηθεια λιγο. Βαζω την cwm 6.0.2.3 οπως περιγραφεται εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2010312 γινεται η επανεκκινηση και μπαινω στην recovery κανονικα. Οταν ομως θελω να ξαναμπω μου βγαζει το ανθρωπακι ξαπλα!! σα να μην εχει την recovery!! Καμια ιδεα τι γινεται?:(
Link to comment
Share on other sites

Παιδες μια βοηθεια λιγο. Βαζω την cwm 6.0.2.3 οπως περιγραφεται εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2010312 γινεται η επανεκκινηση και μπαινω στην recovery κανονικα. Οταν ομως θελω να ξαναμπω μου βγαζει το ανθρωπακι ξαπλα!! σα να μην εχει την recovery!! Καμια ιδεα τι γινεται?:(

 

Κατεβαζεις την cwm 6.0.2.3 απο εδω:http://clockworkmod.com/rommanager την βαζεις στο φακελο που εχεις και το fastboot και ανοιγεις τερματικο εκει.

Επειτα δινεις την εντολη fastboot flash recovery ονομαrecoveryπουκατεβασες.img και εισαι ετοιμος.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Κατεβαζεις την cwm 6.0.2.3 απο εδω:http://clockworkmod.com/rommanager την βαζεις στο φακελο που εχεις και το fastboot και ανοιγεις τερματικο εκει.

Επειτα δινεις την εντολη fastboot flash recovery ονομαrecoveryπουκατεβασες.img και εισαι ετοιμος.

 

Οκ ευχαριστω το εφτιαξα :). Εγω ομως εδινα την εντολη fastboot boot customrecovery.img οπως ανεφερε ο οδηγος που ποσταρα πριν!!! Τωρα που εδωσα fastboot flash recovery κανενα προβλημα!!! Ποια η διαφορα?

Link to comment
Share on other sites

Οκ ευχαριστω το εφτιαξα :). Εγω ομως εδινα την εντολη fastboot boot customrecovery.img οπως ανεφερε ο οδηγος που ποσταρα πριν!!! Τωρα που εδωσα fastboot flash recovery κανενα προβλημα!!! Ποια η διαφορα?

 

Στην πρωτη περιπτωση δινεις την εντολη boot για να φορτωθει μονο στη μνημη του κινητου και μολις κανεις reboot χανεται ενω στη δευτερη δινεις flash recovery οπότε παει και τη γραφει πανω από τη μαμα που ειναι το android με το κοκκινο.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Με frankο r97 και codefirex στο antutu επιασε 15700 ενω με paranoid rom και τον kernel της είχε πιασει 22000 το 3g speed test ειχε 15mbps download ενω τωρα με βιας 10mbps, τουλάχιστον σήμερα η μπαταρία κράτησε για 4 ώρες χρήσης 2g internet

 

Ο Franko γιατι αναβαθμίζει συνέχεια τον kernel;

Μου κίνησες την απορία..... με cm 10.1 με τον δικό της kernel : στο antutu 21053 και στο quadrant 5262.

To speed test την πρώτη φορά μου έβγαλε 3500kbps και την δεύτερη 12000kbps. Άντε βγάλε άκρη

Link to comment
Share on other sites

Το ωραιο ειναι και η προσπαθεια ερμηνειας, που προφανως δε μπορει να γινει. :lol:

Οχι απλα να μη δινουν σημασια, δεν εχουν κανενα νοημα.

Link to comment
Share on other sites

ειναι καθαρα θεμα εντυπωσιασμου..εδω η lg στο 4X εδωσε σε καποια φαση ενα update που τα πηγε καλυτερα σε ολους μονο στο bench...
Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα τον faux kernel με την μαμα ρομ. Ποιο προγραμμα να χρησιμοποιησω για ρυθμισεις? Καποιο απο τα δικα του η το Trickster MOD Kernel Settings??
Link to comment
Share on other sites

Αν το φορτιζω πολυ πριν τελειώσει η μπαταρία για να είναι πάντα γεμάτη της κανει κακο;
Link to comment
Share on other sites

Αν το φορτιζω πολυ πριν τελειώσει η μπαταρία για να είναι πάντα γεμάτη της κανει κακο;

 

Κανένα κακό και αυτό να κάνεις αν έχεις τον χρόνο και την διάθεση...

Επίσης μην το αφήνεις να πέφτει και κάτω από το 15%...

Αυτά προσωπικά εγώ κάνω στα κινητά μου και δεν είχα ποτέ κανένα θέμα...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Κανένα κακό και αυτό να κάνεις αν έχεις τον χρόνο και την διάθεση...

Επίσης μην το αφήνεις να πέφτει και κάτω από το 15%...

Αυτά προσωπικά εγώ κάνω στα κινητά μου και δεν είχα ποτέ κανένα θέμα...

το ίδιο μου έχουν πει και απο laptop service για τη μπαταρία,

κουραστηκα να μετραω χρόνους και να συγκρινω kernels και Roms,ας κανει κάτι η Google τον Μάιο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θέλω να κρατήσω τον stock kernel backup με την εφαρμογή Franco kernel updater και στην συνέχεια να περάσω τον εκάστοτε Franco. Μπορώ να γυρίσω πίσω σε stock χωρίς προβλήματα, με χρήση πάλι της εφαρμογής;

Υπ όψιν έχω γυρίσει σε stock recovery οπότε δεν έχω δυνατότητα για nandroid backup.

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις στοκ recovery δεν εχεις clockwork;

 

Θεωρητικά ναι ο Φράνκο updater κρατά το backup και φλασαρει όταν ζητηθεί. Ακριβως ίδια διαδικασία όταν κατεβάσεις τον custom kernel του. Το κατεβάζει στην Ρομ, κανει reboot και έτοιμος.

 

Πλάκα πλάκα έχω δει τεραστια διάφορα στην μπαταρία με Φράνκο. 1 ωρα οθόνη και είμαι 80%

Edited by vagosman
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θέλω να κρατήσω τον stock kernel backup με την εφαρμογή Franco kernel updater και στην συνέχεια να περάσω τον εκάστοτε Franco. Μπορώ να γυρίσω πίσω σε stock χωρίς προβλήματα, με χρήση πάλι της εφαρμογής;

Υπ όψιν έχω γυρίσει σε stock recovery οπότε δεν έχω δυνατότητα για nandroid backup.

 

Oχι.

10 chars.

Link to comment
Share on other sites

Ποια εκδοση του franko ειναι η καλυτερη για μπαταρια απο οσες εχετε δοκιμασει? Εχω μπερδευτει :p
Link to comment
Share on other sites

r86 (αλλα εχει bugged gpu drivers) και r97 (με conservative default) εχουν τα καλυτερα αποτελεσματα, αλλα μιλαω για το τροπο χρησης μου, οποτε ολες οι απαντησεις που θα παρεις ειναι υποκειμενικες.

Φαντασου να μπλεξουμε και τις ρομ μεσα, φωτεινοτητες, undervolting, τι apps κανουν drain στο καθενα μας....

Δεν θα βγαλεις ακρη, μονο να δοκιμασεις μονος σου μπορεις.

Eιμαι στα -100 mV παντου και ειναι σταθερη η συσκευη.

Link to comment
Share on other sites

r86 (αλλα εχει bugged gpu drivers) και r97 (με conservative default) εχουν τα καλυτερα αποτελεσματα, αλλα μιλαω για το τροπο χρησης μου, οποτε ολες οι απαντησεις που θα παρεις ειναι υποκειμενικες.

Φαντασου να μπλεξουμε και τις ρομ μεσα, φωτεινοτητες, undervolting, τι apps κανουν drain στο καθενα μας....

Δεν θα βγαλεις ακρη, μονο να δοκιμασεις μονος σου μπορεις.

Eιμαι στα -100 mV παντου και ειναι σταθερη η συσκευη.

 

Θα δοκιμασω -100 στον r97 που φορά τώρα και βλέπουμε. Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Τι bine εχεις?

Πηγαινε το σιγα σιγα, με βηματα.

Θα φθασεις στο μεγιστο σταθερο (χωρις reboot).

Σε αυτο, δοκιμασε τη καμερα μετα σε high contrast σκηνες τραβωντας πολλες φωτο. Πολλες ομως και high contrast.

Αν δε δεις χρωματιστα blocks εισαι επισημα σταθερος.

Αν δεις, παρτο προς τα πισω και ανεβαινε παλι.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Nexus 4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...