Jump to content

Samsung Galaxy S III Mini (I8190 - I8200)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι βλακεία που το ξεκλείδωμα όταν το έχω με κύλιση μου βγάζει την κλειδαριά και δεν είναι αυτό σαν νερό..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι τελικά η 4.1.2 ελληνική είναι γεγονός!

Έχω την αμυδρή εντύπωση ότι το σήμα είναι καλύτερο, αλλά δεν είναι νωρίς ακόμη

Θα το ξαναδώ

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

Τι βλακεία που το ξεκλείδωμα όταν το έχω με κύλιση μου βγάζει την κλειδαριά και δεν είναι αυτό σαν νερό..

 

Ωπα! ναι όντως! και δεν υπάρχει τρόπος να ξαναγίνει;

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

Στην ενημέρωση λογισμικού από τις ρυθμίσεις μου λέει ότι η συσκευή μου έχει τροποποιηθεί.Μάλλον επειδή έχω κάνει ροοτ.Να κάνω unroot και να ξαναπροσπαθήσω?

Τα αρχεία και οι εφαρμογές να φανταστώ δεν χάνονται έτσι?

 

αν εχεις φλασαρει cwm και εχει γραψει ο counter θα λεει παντα οτι εχει τροποποιηθει

μεχρι να βγει tool που να επαναφερει τον counter

π.χ. triagleaway στο κανονικο s3

Link to comment
Share on other sites

4.1.2 κι εδώ!:) Πιο σημαντική βελτίωση αυτή των ελληνικών στις επαφές. Τώρα θα χρησιμοποιώ το exdialer για "τηλέφωνο" και το native για επαφές...:p Στο σήμα κινητής κι εγώ νομίζω πως βλέπω μια σχετική βελτίωση! Σαν να παίζει στο χώρο που είμαι απ' το 3-4 στο 4-5... Αυτό θα επαληθευτεί σε βάθος χρόνου... Όσον αφορά την οθόνη, ναι, ίσως υπάρχει μια σχετική ελάττωση του saturation, μάλλον δεν είναι τόσο εξόφθαλμα έντονα τα χρώματα πλέον, αλλά η διαφορά είναι τόσο μικρή που αν δεν τη διάβαζα, παίζει να μην την παρατηρούσα καν... Για το ξεκλείδωμα, ναι, το... "πλατσούρισμα" ήταν πιο χαριτωμένο, αλλά δε θα σκάσω κιόλας... Μέσα από χρήση ίσως διαπιστώσουμε κάποιες αλλαγές ακόμα... Οψόμεθα!:)
Link to comment
Share on other sites

Τι βλακεία που το ξεκλείδωμα όταν το έχω με κύλιση μου βγάζει την κλειδαριά και δεν είναι αυτό σαν νερό..

ναι οντως αυτο ειναι χαζομαρα... παλεψα μηπως κ το βρω να το αλλαξω αλλα ματαια...

Link to comment
Share on other sites

αν εχεις φλασαρει cwm και εχει γραψει ο counter θα λεει παντα οτι εχει τροποποιηθει

μεχρι να βγει tool που να επαναφερει τον counter

π.χ. triagleaway στο κανονικο s3

 

να κάνω unroot?

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Έκανα και γω το update: Πιστευώ δεν είναι καλύτερα παρόλα αυτα. Λαγκάρει όταν πατας το κουμπι για την αρχική οθόνη αργεί χαρακτηριστικά πολλές φορές χωρις να τρέχουν προγράμματα στο background...αυτο με τα ελληνικά γράμματα δεν μου εμφανίζονται σε μένα στις επαφές ;). Υπάρχει τρόπος να γυρίσω στην προηγούμενη? Μονο μέσω Kies να φανταστώ? Ισως τα χρώματα να έχουν κάποια αλλαγή ίσως να είναι και ιδέα μου επηρεασμένος απο τα σχόλια των προηγούμενων.

Και το synch επίσης φαίνεται να μην λειτουργέι όπως πρώτα. Η παραλαβή των εμαιλ αργεί κανα 2 λεπτο!

Edited by jopilot
BB 9000 / 9780, Samsung Galaxy S III min, Samsung I9505 Galaxy S4, Note 8.0, Blackberry Z3
Link to comment
Share on other sites

σιγουρα αλλαξαν τα χρωματα γιατι πριν με ενοχλουσαν πολυ,αλλα αν παρατηρησεις

και στο σερφαρισμα ειναι πιο καθαρες οι γραμματοσειρες.γ

οσο για το ξελειδωμα οντως τα κυματα ηταν καλυτερα.

Link to comment
Share on other sites

έκανα unroot τώρα για πιο λόγο δεν μου εμφανίζει την αναβάθμιση?

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Έχεις φλασαρει cwm ;

 

ναι όταν έκανα root.Ακολούθησα τον οδηγό του Τyxerakias

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

μήπως γνωρίζετε πως διαγράφω έναν φάκελλο που δημιούργησα στο πεδίο των εφαρμογών? ΟΧΙ στο κανονικό μενού.
Link to comment
Share on other sites

μήπως γνωρίζετε πως διαγράφω έναν φάκελλο που δημιούργησα στο πεδίο των εφαρμογών? ΟΧΙ στο κανονικό μενού.

 

Σε πιο πεδίο ακριβώς?

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Όταν πάω να γράφω κάτι μου εμφανίζεται ήχος στα πλήκτρα ενώ τον έχω απενεργοποιήσει... Πώς απενεργοποιώ τον ήχο από τα πλήκτρα για να δω αν το έχω κάνει σωστά?
Link to comment
Share on other sites

Το ελληνικό firmware πιο είναι?

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

 

Να ρωτήσω κι εγώ κάτι.

Με την τιμή του κινητού τί παίζει;

Την μία κάνει 400, μετά πέφτει σε αρκετά μαγαζιά στα 300, τώρα ξαναπάει 400 εκτός απ το πλαίσιο που δεν το χει καν.

Εμένα βασικά με καίει γιατί θέλω να το πάρω από Πάμπλικ (που κάνει 400 τώρα και γενικά δεν πέφτει), γιατί έχω μια δωροεπιταγή 100 € από εκεί.

Ξέρει κανείς για ποιο λόγο αυτές οι τόσο μεγάλες διακυμάνσεις και διαφορές;

Link to comment
Share on other sites

Πάτησα τις εφαρμογές κάτω δεξιά, και εμφανίζει επάνω στην μπάρα /Εφαρμ./Widget/λήψεις, όταν είσαι στις εφαρμογές και πατήσεις αριστερά από το κεντρικό πλήκτρο τις μπάρες σου εμφανίζει έναν πίνακα. Σε αυτόν τον πίνακα μπορείς να δημιουργήσεις έναν φάκελλο. Το πρόβλημα είναι πως δεν ξέρω πως διαγράφεται. Ενώ στο κανονικό μενού το σέρνεις (φάκελλο) στον κάδο και διαγράφεται.
Link to comment
Share on other sites

Πάτησα τις εφαρμογές κάτω δεξιά, και εμφανίζει επάνω στην μπάρα /Εφαρμ./Widget/λήψεις, όταν είσαι στις εφαρμογές και πατήσεις αριστερά από το κεντρικό πλήκτρο τις μπάρες σου εμφανίζει έναν πίνακα. Σε αυτόν τον πίνακα μπορείς να δημιουργήσεις έναν φάκελλο. Το πρόβλημα είναι πως δεν ξέρω πως διαγράφεται. Ενώ στο κανονικό μενού το σέρνεις (φάκελλο) στον κάδο και διαγράφεται.

 

Λοιπόν εκεί όπως είσαι πατάς στο αριστερό άτω πλήκτρο επεξεργασία, πατάς τον φάκελο που θέλεις να διαγράψεις παρατεταμένα χωρίς να τον αφήσεις και τον μεταφέρεις πάνω δεξιά που λέει κατάργηση.Μετά πατάς αποθήκευση και είσαι οκ! :)

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

ναι όταν έκανα root.Ακολούθησα τον οδηγό του Τyxerakias

 

Ο οδηγός μου δεν έχει πουθενά cwm, μη λέμε ότι θέλουμε :p Σύνδεσε το στο Kies και θα πάρεις την αναβάθμιση.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Όταν πάω να γράφω κάτι μου εμφανίζεται ήχος στα πλήκτρα ενώ τον έχω απενεργοποιήσει... Πώς απενεργοποιώ τον ήχο από τα πλήκτρα για να δω αν το έχω κάνει σωστά?

 

κάποια βοήθεια?

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω κάτι κι εγώ: αν κάνω την αναβάθμιση παίζει να χάσω τις ρυθμίσεις που έχω κάνει στο κινητό?

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S III Mini (I8190 - I8200)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...