Jump to content

Samsung Galaxy S III Mini (I8190 - I8200)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σχετικά με την μπαταρία θα ήθελα να πάρω καινούργια καθώς παρατηρώ πως η υπάρχον αρχίζει τα προβλήματα.Αρχικά τελειώνει πολύ γρήγορα και εννοώ γρήγορα την 1 με 1μιση ώρα χρήσης ίντερνετ δεύτερον όταν φορτίζω το κινητό εκεί που έχει 12% πάει στα 48% σε 1 λεπτό κ τρίτον εκεί που έχει απομείνει 18-20% κάνει επανεκκίνιση από μόνο του και μετα εμφανίζει 1% και όταν το αφήσω κανα 10λεπτο κλειστο και το ανοίξω πάει στα 12%.Οπότε λέω να πάω για καινούργια.Τι έχετε να προτείνεται?(Από εξωτερικό)

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι το τσέκαρα..Πράγματι χαμηλές τιμές αλλά το θέμα είναι αν είναι αξιόπιστες.Αν έχει πάρει κάποιος συμφορουμίτης ας προτείνει...

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω πάρει αυτήν εδώ και 4 μήνες χωρίς κανένα πρόβλημα

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρώ τις τελευταίες μέρες ότι οταν η μπαταρία φτάσει κάπου στο 60-64% μου κλείνει και κάνει επανεκκινησεις.μηπως με wipe data λύνεται το θεμα η η μπαταρία τα παιξε??

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρώ τις τελευταίες μέρες ότι οταν η μπαταρία φτάσει κάπου στο 60-64% μου κλείνει και κάνει επανεκκινησεις.μηπως με wipe data λύνεται το θεμα η η μπαταρία τα παιξε??

 

Κανε wipe και αν δεν φτιάξει αλλάζεις μπαταρία .Δοκίμασε να κανεις και ένα Calibrate στην μπαταρία http://forums.androidcentral.com/htc-one-s/174458-how-calibrate-battery.html

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Κανε wipe και αν δεν φτιάξει αλλάζεις μπαταρία .Δοκίμασε να κανεις και ένα Calibrate στην μπαταρία http://forums.androidcentral.com/htc-one-s/174458-how-calibrate-battery.html

 

Πιστεύω πως είναι η μπαταρία.Αρχικά θα κάνω wipe,calibrate και βλέπουμε :)

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω πως είναι η μπαταρία.Αρχικά θα κάνω wipe,calibrate και βλέπουμε :)

 

Είχα το ίδιο ακριβώς πρόβλημα, όπως έχω γράψει και παλαιότερα.

Προέρχεται από την μπαταρία, απαιτείται αντικατάσταση

Δεν ωφελεί τίποτα άλλο

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

Είχα το ίδιο ακριβώς πρόβλημα, όπως έχω γράψει και παλαιότερα.

Προέρχεται από την μπαταρία, απαιτείται αντικατάσταση

Δεν ωφελεί τίποτα άλλο

 

Ακριβώς έφαγε τα ψωμιά της.Έκανα και wipe αλλά τα ίδια...Θα ήθελα να μου προτείνεται κάποιες επιλογές.Μου είχε πει από ebay ο φίλος πιο πάνω αλλά δεν έιναι διαθέσιμη...

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς έφαγε τα ψωμιά της.Έκανα και wipe αλλά τα ίδια...Θα ήθελα να μου προτείνεται κάποιες επιλογές.Μου είχε πει από ebay ο φίλος πιο πάνω αλλά δεν έιναι διαθέσιμη...

 

Μετά από προσωπικές κακές εμπειρίες με κινέζικα (και μάλιστα μπαταρία - φορητού όμως) θα έλεγα να δεις τη διαφορά κόστους με την αυθεντική μπαταρία πριν πας σε τέτοιες αμφίβολης ποιότητας λύσεις.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από προσωπικές κακές εμπειρίες με κινέζικα (και μάλιστα μπαταρία - φορητού όμως) θα έλεγα να δεις τη διαφορά κόστους με την αυθεντική μπαταρία πριν πας σε τέτοιες αμφίβολης ποιότητας λύσεις.

 

έχεις ένα δίκιο σε αυτό αλλά σκέψου ότι και την αυθεντική την έχω 1,5 χρόνο κ τα έπαιξε οπότε σκέφτομαι όταν τα παίξει η κινέζικη θα πάρω καινούργια...:)

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Μου εμφανίζεται μύνημα "μη επαρκής χώρος για εγκατάσταση" ενώ έχω πάνω από 1.5 GB ελέυθερα. Έχω κάνει clear το cache και τα δεδομένα του google play market. Τι άλλο μπορώ να κάνω;

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Μου εμφανίζεται μύνημα "μη επαρκής χώρος για εγκατάσταση" ενώ έχω πάνω από 1.5 GB ελέυθερα. Έχω κάνει clear το cache και τα δεδομένα του google play market. Τι άλλο μπορώ να κάνω;

 

Ευχαριστώ!

 

φαντάζομαι ότι προσπαθείς να κάνεις ενημέρωση σε εφαρμογή??αν ναι τότε κανε απεγκατάσταση και κανε ξανά εγκατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Μου εμφανίζεται μύνημα "μη επαρκής χώρος για εγκατάσταση" ενώ έχω πάνω από 1.5 GB ελέυθερα. Έχω κάνει clear το cache και τα δεδομένα του google play market. Τι άλλο μπορώ να κάνω;

 

Ευχαριστώ!

 

Δοκίμασε να γράψεις στον Dialer τον κωδικό *#9900# και μετά διάλεξε την δεύτερη επιλογή (Delete dumpstate/logcat). Κάνε μία επανεκκίνηση και δες αν έφτιαξε ο χώρος.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να γράψεις στον Dialer τον κωδικό *#9900# και μετά διάλεξε την δεύτερη επιλογή (Delete dumpstate/logcat). Κάνε μία επανεκκίνηση και δες αν έφτιαξε ο χώρος.

 

Όχι δεν άλλαξε κάτι. Αυτό που παρατήρησα είναι οτι τελικά δεν εγκαθιστά δυο εφαρμογές (μεταξύ των 2 το twitter) οι οποίες δημιούργησαν το πρόβλημα αρχικά. Όλες τις άλλες τις εγκαθιστά. Ίσως πρέπει να βρώ κάπου τα .apk αυτών των 2 που έχουν ήδη κατέβει και να τα διαγράψω;

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε διαγράφοντας από System/etc το αρχείο hosts

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε διαγράφοντας από System/etc το αρχείο hosts

 

Ευχαριστώ όλους για τις προτάσεις σας. Ακόμα δεν το έχω λύσει. Να προσθέσω οτι κάθε φορά που πάω να κάνω εγκατάσταση το twitter μου το απορρίπτει και αμέσως κάνει ενημέρωση το SuperSU και άλλα apps (τα ίδια κάθε φορά).

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ όλους για τις προτάσεις σας. Ακόμα δεν το έχω λύσει. Να προσθέσω οτι κάθε φορά που πάω να κάνω εγκατάσταση το twitter μου το απορρίπτει και αμέσως κάνει ενημέρωση το SuperSU και άλλα apps (τα ίδια κάθε φορά).

 

πόσο καιρό στο κάνει αυτό??θυμήσου όταν ξεκίνησε να στο κάνει τι εφαρμογή είχες εγκαταστήσει και ίσως σου δημιουργεί αυτό το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Ψάξε με έναν explorer στη θέση data/app/ για τυχόν .odex αρχεία των εφαρμογών που δεν σου δέχονται αναβάθμιση. Σβήσε τα και δοκίμασε ξανά.
Link to comment
Share on other sites

Ψάξε με έναν explorer στη θέση data/app/ για τυχόν .odex αρχεία των εφαρμογών που δεν σου δέχονται αναβάθμιση. Σβήσε τα και δοκίμασε ξανά.

Δεν υπάρχουν.

 

 

πόσο καιρό στο κάνει αυτό??θυμήσου όταν ξεκίνησε να στο κάνει τι εφαρμογή είχες εγκαταστήσει και ίσως σου δημιουργεί αυτό το θέμα.

 

Από χθες. Απεγκατάστησα το link2sd και μάλλον τότε ξεκίνησε. Προσπάθησα να εγκαταστήσω και ενα νέο app (fix permissions) και δεν το έκανε ενώ όλα τα υπόλοιπα που έχω προσπαθήσει τα εγκαθιστά κανονικά. Δηλαδή είναι 3 app, με καμία προφανή σχέση μεταξύ τους, τα οποία δεν εγκαθιστά!

 

 

Λύθηκε. Το link2sd είχε βάλει σαν default location για την εγκατάσταση την external sd, αλλά για κάποιο λόγο δεν αναγνωριζόταν. Το ρύθμισα στο default και όλα οκ. Σας ευχαριστώ όλους για τη βοήθεια!

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανένας πόσο κοστίζει αλλαγή οθόνης, γιατί η κόρη μου την έσπασε.:(
Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

http://www.kaizershop.gr/samsung_galaxy_s3_mini_blue?ref=bestprice.gr&utm_source=bestprice.gr&utm_rnd=1396641952.671

 

σκεφτούμε να πάρω αυτό είναι γνήσιο μου φαίνεται φτηνό για αυτό ρωτώ

Link to comment
Share on other sites

Το λοιπόν...

 

Το κινητάκι μιας φίλης σέρνεται ελεεινά κι οπότε θα πρέπει να μπει μια νέα ρομ.

 

Στο δικό μου ΣΙΙΙ έχω Αρχιδρόιδ κι είμαι ευχαριστημένος, δε νομίζω να βγαίνει για το μίνι όμως...

 

Κάτι αντίστοιχο να προτείνετε;

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Το λοιπόν...

 

Το κινητάκι μιας φίλης σέρνεται ελεεινά κι οπότε θα πρέπει να μπει μια νέα ρομ.

 

Στο δικό μου ΣΙΙΙ έχω Αρχιδρόιδ κι είμαι ευχαριστημένος, δε νομίζω να βγαίνει για το μίνι όμως...

 

Κάτι αντίστοιχο να προτείνετε;

 

:)

http://maclaw.pl/

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S III Mini (I8190 - I8200)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...