Jump to content

Oppo Find 5


nikosnt74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Άμα είσαι ρουτ, όπως και εγώ, μόνο χειροκίνητα μπορείς να την περάσεις. Μετά κάνεις ξανά ρουτ με Vroot.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 904
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Unroot από το SuperSU και μετά ΟΤΑ;

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Την έβαλα εγώ. Σταθερή και ωραία, και με πολύ καλή διαχείριση μπαταρίας...

 

κ γω αυτη εχω τωρα, να πω την αληθεια το πηρα απο ενα φιλαρακι κ μου το εστησε αυτος γιατι η αληθεια ειναι οτι δεν ειμαι κ πολυ σχετικος..παντως μιας κ το εχω μονο μια μερα μου αφησε αριστες εντυπωσεις..

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τη γραφή SMS και να γράφεις ολόκληρες λέξεις. Η πρακτική αυτής της γραφής καταργήθηκε από τη 1η Σεπτεμβρίου 2009 μαζί με τα greeklish. Δες εδώ και την αντίστοιχη ανακοίνωση.

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας

θα ηθελα να κανω μια ερωτηση, τι προτεινετε να χρησιμοποιησω για καλυτερη χρηση μπαταριας?το greenify η την εξοικονομηση δεδομενων που ειναι εγκατεστημενη ηδη στο oppo find 5?

σιγουρα θα ακολουθησουν και αλλες ερωτησεις μιας και ειμαι καινουριος στην παρεα σας

εχω την 1.0.9 και ειμαι ρουτ

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
θα ηθελα να κανω μια ερωτηση, τι προτεινετε να χρησιμοποιησω για καλυτερη χρηση μπαταριας?το greenify η την εξοικονομηση δεδομενων που ειναι εγκατεστημενη ηδη στο oppo find 5?

 

To greenify κάνει άλλη δουλειά και είναι must-have.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Unroot από το SuperSU και μετά ΟΤΑ;

Το είχα δοκιμάσει έτσι στο παρελθόν και δεν κατάφερα ποτέ να εγκαταστήσω την ρομ. Έτσι όπως είναι το κινητό σου τώρα, αφού κάνεις backup τα δεδομένα σου, εγκατέστησε την full έκδοση μέσω recovery και μετά ξανάκανε ρουτ και ότι άλλο θέλεις... ☺

 

 

καλημερα σας

θα ηθελα να κανω μια ερωτηση, τι προτεινετε να χρησιμοποιησω για καλυτερη χρηση μπαταριας?το greenify η την εξοικονομηση δεδομενων που ειναι εγκατεστημενη ηδη στο oppo find 5?

σιγουρα θα ακολουθησουν και αλλες ερωτησεις μιας και ειμαι καινουριος στην παρεα σας

εχω την 1.0.9 και ειμαι ρουτ

Άμα δεν θέλεις να ασχοληθείς με πολλές λεπτομέρειες και να περιορίσεις τις smart δυνατότητες του κινητού σου, για (λίγο ή πολύ - εξαρτάται από την περίπτωση) καλύτερη διαχείριση μπαταρίας προτείνω να κατεβάσεις απλά το BatteryGuru που βγάζει η ίδια η Qualcomm που φτιάχνει τους Snapdragon και να το αφήσεις μετά να τρέχει μόνο του. Το Greenify χρησιμεύει στο να παγώνεις εφαρμογές που δεν θέλεις να τρέχουν χωρίς να τις χρειάζεσαι.

Link to comment
Share on other sites

Το είχα δοκιμάσει έτσι στο παρελθόν και δεν κατάφερα ποτέ να εγκαταστήσω την ρομ. Έτσι όπως είναι το κινητό σου τώρα, αφού κάνεις backup τα δεδομένα σου, εγκατέστησε την full έκδοση μέσω recovery και μετά ξανάκανε ρουτ και ότι άλλο θέλεις... ☺

Αυτό είναι αρκετά δύσκολο λόγω έλλειψης υπολογιστή εκεί που βρίσκεται το F5 :p

 

Θα δοκιμάσω πάντως το ΟΤΑ μπας και ;)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το ΟΤΑ δεν θα σου δουλέψει σίγουρα αν έχεις βάλει custom recovery. Αν είσαι απλά rooted δεν υπάρχει λόγος να μη δουλέψει, απλά μετά θα χρειαστεί πάλι Root.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Άρα μια χαρά, thanks :)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση ακομη θα ηθελα να κανω..επειδη ειμαι ρουτ ποιες εφαρμογες απο google προτεινεται να βγαλω?δεν γνωριζω ακομη πολλα για το android μιας και ερχομαι απο ios και οτι συσκευες περασαν απο τα χερια μου (για λιγο) δεν τις ρουταρα καθως ειχα το μηλοφωνο σαν βασικο.

ευχαριστω και περιμενω τις απαντησεις σας

Link to comment
Share on other sites

Όποια δεν θες.. έχω κρατήσει μόνο play store+ YouTube και προφανώς play services

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη κατι google +, βιβλια play και αλλα τα διαγραφω ετσι??ευχαριστω πολυ για την απαντηση ( ευκολo και πληρως παραμετροποιησιμο το android) θα το μαθω που θα παει

οσο για τη συσκευη με εχει ενθουσιασει αν και αντιμετωπιζω ενα προβληματακι. Συγκεκριμενα με το sony sole της γυναικας μου εχω ενα θεματακι με ενα γρατζουνισμα καθως μιλαμε, τι μπορει να συμβαινει?

Link to comment
Share on other sites

Ανοικτό bootloader δεν έχει η συσκευή; Αν ναι, ελεύθερα!

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη κατι google +, βιβλια play και αλλα τα διαγραφω ετσι??ευχαριστω πολυ για την απαντηση ( ευκολo και πληρως παραμετροποιησιμο το android) θα το μαθω που θα παει

οσο για τη συσκευη με εχει ενθουσιασει αν και αντιμετωπιζω ενα προβληματακι. Συγκεκριμενα με το sony sole της γυναικας μου εχω ενα θεματακι με ενα γρατζουνισμα καθως μιλαμε, τι μπορει να συμβαινει?

 

Τι εννοείς φίλε μου; Εννοείς το κάνει το ακουστικό; Δοκίμασε να μετακινηθείς, γιατί μπορεί να φταίει το δίκτυο, ή κάνε κάποιο φορμάτ να δεις άμα είναι πρόβλημα του λογισμικού. Ειδάλλως άμα συνεχιστεί, μάλλον θα είναι πρόβλημα του hardware και θα χρειαστεί να το στείλεις πίσω....

Link to comment
Share on other sites

λοιπον το δοκιμασα ξανα, μιλησα με πολλους φιλους και με κανεναν δεν αντιμετωπισα αυτο το προβληματακι, ακομα και με μια δευτερη συσκευη της συζυγου ευτυχως ολα καλα :)

συνεχιζει ομως να μου το κανει με το sony sole συγκεκριμενα, ακουγεται σαν ρομποτικη φωνη και κατι θορυβοι μεσα μεσα (τελοσπαντων αφου δεν υπαρχει προβλημα δεν μας πειραζει αυτο) το πολυ πολυ δεν θα μιλαω με τη γυναικα..:lol:

παρατηρησα ομως οτι δεν εχει τοση ενταση το ακουστικο σε σχεση με αλλες συσκευες που ειχα, ισχυει κατι τετοιο και σε σας?

ευχαριστω και παλι για τη βοηθεια

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

λοιπον το δοκιμασα ξανα, μιλησα με πολλους φιλους και με κανεναν δεν αντιμετωπισα αυτο το προβληματακι, ακομα και με μια δευτερη συσκευη της συζυγου ευτυχως ολα καλα :)

συνεχιζει ομως να μου το κανει με το sony sole συγκεκριμενα, ακουγεται σαν ρομποτικη φωνη και κατι θορυβοι μεσα μεσα (τελοσπαντων αφου δεν υπαρχει προβλημα δεν μας πειραζει αυτο) το πολυ πολυ δεν θα μιλαω με τη γυναικα..:lol:

παρατηρησα ομως οτι δεν εχει τοση ενταση το ακουστικο σε σχεση με αλλες συσκευες που ειχα, ισχυει κατι τετοιο και σε σας?

ευχαριστω και παλι για τη βοηθεια

 

ξεχασα να αναφερω οτι εκανα ηδη format οταν ειχα το θεματακι με την ποιοτητα κλησης

Link to comment
Share on other sites

Ναι ισχύει, ότι τι ακουστικό δεν έχει τόσο δυνατή ένταση όσο άλλες συσκευές. Αυτό δεν διορθώνεται όμως και είναι μόνο θέμα χρόνου να το συνηθίσεις. Προσωπικά, ποτέ δεν είχα θέμα με το Find 5.
Link to comment
Share on other sites

Το ακουστικό είναι όντως χαμηλό.Εμένα μου άλλαξαν την συσκευή για αυτον το λογο,αλλά και το άλλο που μου ήρθε ,ακριβως ίδια ενταση έχει,χαμηλή.
Link to comment
Share on other sites

ενταξει με το ακουστικο απλως φοβομουν μηπως υπηρχε καποιο θεμα, το συνηθισα ηδη

το κινητο ειναι απιστευτο πραγματικα μια διαφορετικη προταση αναμεσα στα ιδια και τα ιδια

Link to comment
Share on other sites

Εδω και μερικές μέρες και πριν την αναβάθμιση και μετά μου παρουσιάζει ένα περίεργο πράγμα .Μόλις φτάσει η μπαταρία στο 40% ξαφνικά κλείνει ...
Link to comment
Share on other sites

Το κανα ήδη αλλά νόμιζα στην αρχή ότι είναι κάτι άλλο .Να δω τι θα μου πούνε ...
Link to comment
Share on other sites

παιδιά, το βρήκα από αγγελία στο intranet της δουλειάς 200EUR μεταχειρισμένο. να το πάρω ή αξίζει να δώσω τα ίδια για κάτι σε κινέζικ επίσης αλλά πιο νέo μοντέλο; (από Xiaomi ή Lenovo?)
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι σε καλή κατάσταση λίγου καιρού, εννοείται να το πάρεις

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...