Jump to content

Oppo Find 5


nikosnt74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

επιτελους μπορεσα σημερα και το παραγγειλα το black 32gb

Επίσης παραγγειλα και αυτη την θηκη που σε οσα τηλ την ειχα παρει μου αρεσε πάρα πολύ

http://www.ebay.co.uk/itm/161004769137?var=460165452676&ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

 

Αναμένουμε review!!!!!!

Μεγειεεςςςς

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 904
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά απο την μανία μου να το πάρω το oppo δεν εχω τσεκάρει αν θα έχουμε θέμα με τα ελληνικά και ειδικά στο menu της συσκευής...

Έχετε ακούσει κάτι σχετικά με αυτό???

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά απο την μανία μου να το πάρω το oppo δεν εχω τσεκάρει αν θα έχουμε θέμα με τα ελληνικά και ειδικά στο menu της συσκευής...

Έχετε ακούσει κάτι σχετικά με αυτό???

 

Με το καλο να το λαβεις νικ!! Πριν απο μερες που ειχα τσεκαρει στο φορουμ της oppo ειχαν προστεθει καποιες γλωσσες εκτος των Ελληνικων...πιστευω στο μελλον να προστεθουν και τα Ελληνικα μιας και πωλειται στην ευρωπη επισημα πλεον

Link to comment
Share on other sites

Οχι αγγλικό μενου εχει ...

 

Θα ζήσουμε τελικά με αυτό...

Ελληνικά παρόλα αυτά θα μπορούμε να του βάλουμε???

Με κάποια ρομ ίσως???

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά απο την μανία μου να το πάρω το oppo δεν εχω τσεκάρει αν θα έχουμε θέμα με τα ελληνικά και ειδικά στο menu της συσκευής...

Έχετε ακούσει κάτι σχετικά με αυτό???

 

Σε λίγο και ρό θα υποστηρίζονται και τα ελληνικα :)

 

http://europe.oppostyle.com/home/9-find-5-midnight.html

iPhone 11 Pro Max 256GB Midnight Green:cool:
Link to comment
Share on other sites

Σε λίγο και ρό θα υποστηρίζονται και τα ελληνικα :)

 

http://europe.oppostyle.com/home/9-find-5-midnight.html

 

Αυτά είναι...

Αντε να δουμε από κοντά το oppo και όλα στην ώρα τους λοιπόν...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Έχουν βγαλει ρομ paranoid και pac man ..

Και οι δυο έχουν πολυ καλες ρομ ..

Λογικά θα έχουν και ελληνικά ..

Θα δούμε σε λίγες μέρες. ..

LG 4X. P880. LG G. E975.

Zopo Zp950+.

Lenovo p770. HTC ONE Χ.

Samsung S4 . 9505.

Link to comment
Share on other sites

πολύ ωραία οθόνη !

 

και τα υπόλοιπα πολύ καλά ...

 

το gps με ενδιαφέρει , τι λέει ; απ΄ότι είδα δεν έχει Glonass όπως to Mi2s !

LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

Όπως η εταιρία μας είχε υποσχεθεί έκανε το πρώτο της βήμα στην ευρώπη!

http://europe.oppostyle.com/

Δεν έχω ιδέα τι γίνεται με τα μεταφορικά, τον τρόπο πληρωμής ή αν θα το δούμε ποτέ σε μαγαζιά στην Ελλάδα πάντως απ' οτι φαίνεται μπορούμε να το παραγγείλουμε από την επίσημη ιστοσελίδα, χωρίς "φέσι" από τρίτους ή τελωνεία!

Μόλις λοιπόν το είδα και εγώ οπότε δεν ξέρω τίποτα περισσότερο από αυτά που βλέπετε εσείς...

Το Find 5 ξεκινάει απο 399 ευρώ τα 16gb και αν δεν έχει ιδιαίτερα έξοδα αποστολής πιστεύω θα είναι μία από τις καλύτερες value for money συσκευές... Επίσης γράφει πως θα υποστηρίζει και ελληνικά σύντομα.

Για να δούμε ;)

Edit: Απ' οτι είδα τα μεταφορικά είναι δωρεάν για αγορές άνω των 100€ και μαλιστα express με DHL και(?) Royal Mail ενώ δέχονται πληρωμές μέσω paypal, visa ή master card!

Edited by nnkos
Link to comment
Share on other sites

Μιας και το παρηγγειλα απο προχθες και περιμενω να ερθει θα ηθελα να ενημερωσω οτι αλλαξαν την εγγυηση απο 1 χρονο σε 2 χρονια μετα απο παραπονα πελατων τους οτι θα επρεπε η εγγυηση να καλυπτει 2 χρονια.

Σε μενα θα ερθει με Royal mail αποτι βλεπω στην παραγγελια.

--NickB
Link to comment
Share on other sites

Μιας και το παρηγγειλα απο προχθες και περιμενω να ερθει θα ηθελα να ενημερωσω οτι αλλαξαν την εγγυηση απο 1 χρονο σε 2 χρονια μετα απο παραπονα πελατων τους οτι θα επρεπε η εγγυηση να καλυπτει 2 χρονια.

Σε μενα θα ερθει με Royal mail αποτι βλεπω στην παραγγελια.

 

Συγχαρητήρια για την επιλογή σου. Αν δεν είχα το Note 2 θα το αγόραζα οπωσδήποτε.

Link to comment
Share on other sites

Το γεγονός ότι δεν έχει την τελευταία έκδοση Android θεωρείτε ότι είναι μειονέκτημα; Αλήθεια, αν και φαντάζομαι θα υπάρχει απλή απάντηση, για ποιο λόγο κάποιος κατασκευαστής να μην εξοπλίσει τη συσκευή του με την τελευταία έκδοση λειτουργικού, εφόσον έχει κυκλοφορήσει;
Link to comment
Share on other sites

Επειδη εχω παραγγειλει το Oppo Find5 γνωριζει καποιος αν θα ειμαι οκ με το 3G με τις παρακατω συχνοτητες που υποστηριζει ?

 

3G Network

HSDPA 850 / 1900 / 2100

HSDPA 850 / 1700 / 1900 / 2100

 

Μιλαω για την International EU Version.

--NickB
Link to comment
Share on other sites

Επειδη εχω παραγγειλει το Oppo Find5 γνωριζει καποιος αν θα ειμαι οκ με το 3G με τις παρακατω συχνοτητες που υποστηριζει ?

 

3G Network

HSDPA 850 / 1900 / 2100

HSDPA 850 / 1700 / 1900 / 2100

 

Μιλαω για την International EU Version.

 

από που το πήρες ;

 

στο http://europe.oppostyle.com/ προσπαθώ να το προσθέσω στο καλάθι αλλά τίποτα ! τι γίνεται ;

 

μια χαρά θα εισαι με το 3g ... στα 2100 mhz είναι όλες οι εταιρείες που προσφέρουν 3g στην Ελλάδα ..

Edited by answer13
LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

από που το πήρες ;

 

στο http://europe.oppostyle.com/ προσπαθώ να το προσθέσω στο καλάθι αλλά τίποτα ! τι γίνεται ;

 

μια χαρά θα εισαι με το 3g ... στα 2100 mhz είναι όλες οι εταιρείες που προσφέρουν 3g στην Ελλάδα ..

 

 

Απο το ιδιο site το παρηγγειλα την Δευτερα που ανοιξε.

Κανε clear τα cookies και δοκιμασε παλι.

Edited by rebelos
--NickB
Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα ενα μονο καλο λογο,περα απο αισθητικο που ειναι υποκειμενικο,για να δωσω 40 ευρω παραπανω και να παρω το οππο αντι του nexus.

 

Ναι,εχει της παναγιας τα ματια(στα χαρτια,γιατι στην πραξη διαφορα χαρακτηριστικα του δεν επιβεβαιωνονται ακριβως,πχ καμερα) αλλα βαλτο 260 ευρω να το παρω χτες κιολας...Αλλιως δινω 360 και παιρνω nexus απο ελλαδα,ενω αν το ψαξω ακομα καλυτερα το παιρνω φθηνοτερα και με 16gb απο καποιο φιλο απο αλλη χωρα της EE...

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα ενα μονο καλο λογο,περα απο αισθητικο που ειναι υποκειμενικο,για να δωσω 40 ευρω παραπανω και να παρω το οππο αντι του nexus.

 

Ναι,εχει της παναγιας τα ματια(στα χαρτια,γιατι στην πραξη διαφορα χαρακτηριστικα του δεν επιβεβαιωνονται ακριβως,πχ καμερα) αλλα βαλτο 260 ευρω να το παρω χτες κιολας...Αλλιως δινω 360 και παιρνω nexus απο ελλαδα,ενω αν το ψαξω ακομα καλυτερα το παιρνω φθηνοτερα και με 16gb απο καποιο φιλο απο αλλη χωρα της EE...

 

Camera και 5αρα οθόνη πιστεύω ότι είναι αρκετά για να το σκεφτείς...

Αν και η σύγκριση είναι λίγο άτοπη για μένα, μιας και το nexus είναι pure Android που οι περισσότεροι είναι φαν μόνο για αυτό το λόγο...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Camera και 5αρα οθόνη πιστεύω ότι είναι αρκετά για να το σκεφτείς...

Αν και η σύγκριση είναι λίγο άτοπη για μένα, μιας και το nexus είναι pure Android που οι περισσότεροι είναι φαν μόνο για αυτό το λόγο...

 

Και όμως ήμουν και εγώ μεταξύ αυτών των κινητών (Find 5 vs Nexus 4) και προτίμησα μεταχειρα Nexus 16gb από Αγγλία σαν καινούριο στα 260€.

Ας έδιναν το Find κάτω από 300€, να μην το ψάχναμε πολύ.

Αλλά κινέζικο στα 400€ που πας...

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Και όμως ήμουν και εγώ μεταξύ αυτών των κινητών (Find 5 vs Nexus 4) και προτίμησα μεταχειρα Nexus 16gb από Αγγλία σαν καινούριο στα 260€.

Ας έδιναν το Find κάτω από 300€, να μην το ψάχναμε πολύ.

Αλλά κινέζικο στα 400€ που πας...

 

Ποιοτικά είναι πολύ καλό και τα αξίζει(αν συνυπολογίσεις πόσο δίνουν αντίστοιχα flagship).

 

Όσο για τα Ελληνικά, το translation θα γίνει από εμάς τους χρήστες.Λίγη υπομονή...

UMi Rome Gold/OPPO Find 5 32GB Midnight Black
Link to comment
Share on other sites

Και όμως ήμουν και εγώ μεταξύ αυτών των κινητών (Find 5 vs Nexus 4) και προτίμησα μεταχειρα Nexus 16gb από Αγγλία σαν καινούριο στα 260€.

Ας έδιναν το Find κάτω από 300€, να μην το ψάχναμε πολύ.

Αλλά κινέζικο στα 400€ που πας...

 

Δεν το έχεις πάει στα χέρια σου για αυτό το λες. Για αυτά που προσφέρει είναι δίκαιη η τιμή του.

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να χτίσεις και ένα όνομα, έχει δίκιο ο φίλος. Δεν μπορείς με το καλημέρα Ευρώπη 400€,με άγνωστο το after sales support και ένα σωρό άλλα πράγματα που άλλες εταιρίες έχουν έχουν δοκιμαστεί..

Δεν είναι μόνο τα specs που κάνουν μια αγορά ολοκληρωμένη.

me > you
Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχεις πάει στα χέρια σου για αυτό το λες. Για αυτά που προσφέρει είναι δίκαιη η τιμή του.

 

Ενώ εσύ έχεις δοκιμάσει και τις 2 συσκευές που ανέφερα;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...