Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν ξέρω σε ποιο θέμα να το γράψω, οπότε το γράφω εδώ.

 

Σήμερα, είχα δρομολόγιο με αυτοκίνητο. Είχα ανοιχτά δεδομένα και τοποθεσία. Facebook lite, vibe και gps να τρέχουν στο background.

 

Αφού επέστρεψα, ξεκλειδώνω το κινητό, για να κλείσω το gps, είδα ότι είχε εγκατασταθεί μόνο του το Clean Master!! :blink:

 

Γίνεται να εγκαθίστανται με αυτό τον τρόπο εφαρμογές;

 

Lenovo P1m η συσκευή.

Μόνο του? Πρώτη φορά ακούω κάτι τέτοιο κ εγώ...

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

Link to comment
Share on other sites

ποια εφαρμογη προτεινεται για επαναφορα διαγραμενων βιντεο και φωτο.Επισης υπαρχει εφαρμογη που να κλειδωνει φωτο και βιντεο να μπορω να τα δω αλλα να μην μπορουν να διαγραφουν.

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Κύριοι πείτε μου κάποια δοκιμασμένη εφαρμογή για επεξεργασία βίντεο (να μπορώ να βάλω τίτλους, να έχω επιλογή "κόψε-ραψε" κλπ).

 

Ευχαριστώ πολύ.

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το build in του V10 δεν σου κάνει;;

ποια εφαρμογη προτεινεται για επαναφορα διαγραμενων βιντεο και φωτο.Επισης υπαρχει εφαρμογη που να κλειδωνει φωτο και βιντεο να μπορω να τα δω αλλα να μην μπορουν να διαγραφουν.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.baloota.dumpster

 

Στάλθηκε από το "κτήνος" V10

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Μόλις μπήκα από browser ,είχε λήξη ο κωδικός, γι αυτό και έβγαζε σφάλμα, δεν θα έπρεπε να μας ειδοποιεί και η εφαρμογή ότι έληξε ο κωδικός; Τι αναπάντεχο λάθος και κολοκύθια μας λέει; Τεσπα, ευχαριστώ για τον χρόνο σου φίλε

 

Nexus 5

Πόσο καιρό είχες να μπεις από το κινητό; Σε ρωτώ γιατί εγώ μπαίνω σχεδόν καθημερινά και ενώ λογικά θα έπρεπε να έχει λήξει και ο δικός μου, αν θυμάμαι καλά κάθε τρεις μήνες αλλάζει, δεν μου έχει κάνει κανένα θέμα που λογικά θα έπρεπε γιατί το τρίμηνο έχει περάσει προ πολλού.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Καλό το feedly, αλλά το inoreader είναι μακράν πιο γρήγορο. Το χρησιμοποιώ μέσω του news+

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.noinnion.android.newsplus

 

Όχι δηλαδή την ίδια εφαρμογή αλλά μέσω αλλης; Πως γίνεται;

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Όχι δηλαδή την ίδια εφαρμογή αλλά μέσω αλλης; Πως γίνεται;

Το inoreader έχει και δική του εφαρμογή, αλλά μέσω του news+ με βολεύει περισσότερο. Όλες αυτές τις υπηρεσίες RSS μπορείς να τις χρησιμοποιείς και με άλλες εφαρμογές RSS readers

Link to comment
Share on other sites

Πόσο καιρό είχες να μπεις από το κινητό; Σε ρωτώ γιατί εγώ μπαίνω σχεδόν καθημερινά και ενώ λογικά θα έπρεπε να έχει λήξει και ο δικός μου, αν θυμάμαι καλά κάθε τρεις μήνες αλλάζει, δεν μου έχει κάνει κανένα θέμα που λογικά θα έπρεπε γιατί το τρίμηνο έχει περάσει προ πολλού.

Συχνά μπαίνω και εγώ φίλε, ας είχα 4 μέρες το πολύ να μπω

 

Nexus 5

Link to comment
Share on other sites

Μόνο του? Πρώτη φορά ακούω κάτι τέτοιο κ εγώ...

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

 

Ναι. Παίζει χακάρισμα;

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

ποια εφαρμογη προτεινεται για επαναφορα διαγραμενων βιντεο και φωτο.Επισης υπαρχει εφαρμογη που να κλειδωνει φωτο και βιντεο να μπορω να τα δω αλλα να μην μπορουν να διαγραφουν.

 

Δουλεύει καλύτερα αμα είσαι ροοτ

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.defianttech.diskdigger

Link to comment
Share on other sites

Το build in του V10 δεν σου κάνει;;

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.baloota.dumpster

 

Στάλθηκε από το "κτήνος" V10

Αδιάβαστος... Δεν το γνωρίζω καν!!!

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Το inoreader έχει και δική του εφαρμογή, αλλά μέσω του news+ με βολεύει περισσότερο. Όλες αυτές τις υπηρεσίες RSS μπορείς να τις χρησιμοποιείς και με άλλες εφαρμογές RSS readers

Εμένα με βόλεψε πολύ το Innoreader και στο desktop μου που έχει κορυφαία διαχείριση. Στις φορητές συσκευές το χρησιμοποιώ μέσω του News+ κι εγώ αλλά έχω την απορία γιατί η εφαρμογή έχει καιρό να ανανεωθεί όταν αντίστοιχες άλλες παίρνουν update κάθε μήνα σχεδόν.

Link to comment
Share on other sites

ναι, σωστος, ε, προφανως εκριναν οτι δεν χρειαζεται update, εφοσον... τα κανει ολα και συμφερει...

 

αντιγραφο ειναι μαλιστα η εφαρμογη αυτη του greader που χρησιμοποιειται μονο για feedly,

αντι να βαλουν το inoreader μες στο greader πηγαν και βγαλαν αλλη εφαρμογη,

η οποια μαλιστα εχει μειονεκτηματα σε σχεση με το greader,

τους τα εγραψα και στα σχολια:

1) λειπει το κουμπι refresh

2) δεν μαρκαρει διαβασμενο το αρθρο οταν σκρολαρεις, οπως κανει το greader

3) δεν υποστηριζεται tesla

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με βόλεψε πολύ το Innoreader και στο desktop μου που έχει κορυφαία διαχείριση. Στις φορητές συσκευές το χρησιμοποιώ μέσω του News+ κι εγώ αλλά έχω την απορία γιατί η εφαρμογή έχει καιρό να ανανεωθεί όταν αντίστοιχες άλλες παίρνουν update κάθε μήνα σχεδόν.

Όντως έχει αργήσει πολύ να αναβαθμίσει την εφαρμογή, ενώ αντίθετα το greader που είναι από τον ίδιο developer, αναβαθμίζεται πιο συχνά αλλά δυστυχώς δεν υποστηρίζει το inoreader. Ακόμα κι έτσι όμως είναι μια υπερπλήρης εφαρμογή RSS reader και μακράν καλύτερη από όλες τις υπόλοιπες που έχω δοκιμάσει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω πρόβλημα με το Jorte calendar. Όταν πάω να βάλω νέο γεγονός και ενώ δηλώνω μία ημέρα στην ημερομηνία αυτό από μόνο του μου δηλώνει και την προηγούμενη και το κάνει σαν γεγονός δύο ημερών.

 

Το κάνει και σε κάποιον άλλον αυτό;

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για σας και πάλι τι προτείνεται για εφαρμογή torrent και για άνοιγμα αρχείων rar???

ααα και γίνετε να συνδέσω τις επαφές από τον τηλεφωνικό κατάλογο με το facebook ώστε οι επαφές να πάρουν την φωτογραφία από το facebook??

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Κάποιες διαφορές ανάμεσα στις δυο εφαρμογές (news+ & greader) αναφέρονται σε ένα παλιότερο άρθρο στο blog τους. Άποψη μου είναι ότι ήθελαν να δημιουργήσουν ένα πιο ανοιχτό feeder με το news+ αλλά δεν του έδωσαν την απαραίτητη προσοχή.
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα.γνωρίζετε αν υπάρχει κάποιο widget ή καποιο module για το xposed με το οποιο να μπορώ να αλλάζω WiFi δίκτυα εύκολα γρήγορα χωρις να πηγαίνω στις ρυθμίσεις ώστε να συνδεθώ σε άλλο;

 

Sent from my Lenovo A806 using Tapatalk

Κάποια ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Ερωτήσεις πολλές οπότε βοήθεια please

 

Εφαρμογές ψαχνω...

1.Σημειώσεις που να συγχρονίζονται με gmail και icloud?

2.Scan to pdf που να κάνει sync όχι μονο με dropbox και google drive αλλά με webdav,ftp, sftp κλπ

3. Passbook όπως iphone?

4. Από το s planner πώς σβήνουμε ημερολόγια?Ή κάποια αλλη εφαρμογή να το αντικαταστήσω

5. Επιτέλους πώς μπορώ να αλλάξω store από Ελλάδα πχ Αμερική

Link to comment
Share on other sites

έχετε να μου προτείνεται εφαρμογή για σειρές που βλέπω και να έχει συνδέσει με το track tv και να σε ειδοποιεί μόλις βγει το καινούριο επεισόδιο???

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Για σας και πάλι τι προτείνεται για εφαρμογή torrent και για άνοιγμα αρχείων rar???

ααα και γίνετε να συνδέσω τις επαφές από τον τηλεφωνικό κατάλογο με το facebook ώστε οι επαφές να πάρουν την φωτογραφία από το facebook??

 

Για torrent, tTorent.

Για rar αρχεία, rar από το RarLab που φτιάχνει και το γνωστό winrar για τους υπολογιστές, αν και μπορείς να τα ανοίξεις, φαντάζομαι, με όλους τους γνωστούς file manager, πχ es, solid κτλ.

 

έχετε να μου προτείνεται εφαρμογή για σειρές που βλέπω και να έχει συνδέσει με το track tv και να σε ειδοποιεί μόλις βγει το καινούριο επεισόδιο???

SeriesGuide.

 

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Για torrent, tTorent.

Για rar αρχεία, rar από το RarLab που φτιάχνει και το γνωστό winrar για τους υπολογιστές, αν και μπορείς να τα ανοίξεις, φαντάζομαι, με όλους τους γνωστούς file manager, πχ es, solid κτλ.

 

 

SeriesGuide.

 

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Ευχαριστώ παρα πολύ πρέπει να αγοράσω κάρτα γιατί απότι είδα είναι με λεφτά θα πάω αύριο να πάρω μια

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

tv show favs

Για ποιο λες ότι είναι με λεφτά;

 

Sent from my ONDA A9 Core4 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

ναι, πληρωμενο εγω το εχω, αλλα λογικα μπορεις να κανεις δουλεια και χωρις

 

Κάποιες διαφορές ανάμεσα στις δυο εφαρμογές (news+ & greader) αναφέρονται σε ένα παλιότερο άρθρο στο blog τους. Άποψη μου είναι ότι ήθελαν να δημιουργήσουν ένα πιο ανοιχτό feeder με το news+ αλλά δεν του έδωσαν την απαραίτητη προσοχή.

 

οπως λεει και το αρθρο, εχεις εξτρα 2 μεσαζοντες (news+ & extension),

ενω με την δικη του εφαρμογη εχεις απευθειας server-side reads

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by kollatos
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παρα πολύ πρέπει να αγοράσω κάρτα γιατί απότι είδα είναι με λεφτά θα πάω αύριο να πάρω μια

 

Λογικά αναφέρεσαι στο tTorrent.

Υπάρχει και η Lite edition. Δοκίμασέ την να δεις ότι θα μείνεις ικανοποιημένος με την εφαρμογή, και μετά αν θέλεις αγόρασε την ad free. Δεν ξέρω αν η ΜΟΝΗ διαφορά είναι ότι δεν θα βλέπεις διαφημίσεις ή έχει και άλλα καλούδια.

Ίσως αν είσαι root και έχεις κάποιο ad block (πχ. AdAway) να μπορείς να τις κόψεις ούτως ή άλλως.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...