Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δηλαδή σου δίνει λύση και σε φωνητική κλήση επαφων με Bluetooth στα ελληνικά χωρίς Internet

 

Όχι, χάρτες Google χωρίς σύνδεση....!

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο καιρό είχα ζητήσει τη βοήθεια του φόρουμ για επαναφορά συνομιλιών στο viber εδώ. Με Titanium δεν δούλεψε και ούτε με το απλό restore data που προτάθηκε εδώ. Αλλά ευτυχώς βρήκα τη λύση και έφτιαξα έναν οδηγό που μπορείτε να τον βρείτε εδώ: https://techvalue.gr/viber-backup-anaktisi-minimaton-sinomilion-android-9211/

 

Προυποθέτει φυσικά root και να έχετε έναν file explorer που να μπορείτε να δείτε αρχεία συστήματος

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

1. Ναι

&

2. Ναι

 

Δε γνωρίζω αν παίζει ρόλο η συσκευή, καθώς ο ilka71 λέει ότι δε μπορεί στο lg... πάντως σε tab s με lollipop γίνονται κανονικά αυτές οι ενέργειες...

 

Λογικά όχι, καθώς νομίζω είναι θέμα λειτουργικού συστήματος.

Ισως στο lg να ισχύει και κάτι άλλο

 

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας

Link to comment
Share on other sites

ξερετε καποιο προγραμμα που να δειχνει τα MB που χαλαω (κατεβασμα/ανεβασμα- 3G/4G-Wi-Fi);

 

My data manager

Link to comment
Share on other sites

Το ενσωματωμένο feature στο Android που δείχνει πόσα Mb έχεις καταναλώσει από το data plan σου ή από το Wi-Fi δεν σας αρκεί;

 

Τί παραπάνω κάνουν οι εφαρμογές που αναφέρετε;

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Το ενσωματωμένο feature στο Android που δείχνει πόσα Mb έχεις καταναλώσει από το data plan σου ή από το Wi-Fi δεν σας αρκεί;

 

Τί παραπάνω κάνουν οι εφαρμογές που αναφέρετε;

Δείχνει ημερήσιο download/upload

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Το ενσωματωμένο feature στο Android που δείχνει πόσα Mb έχεις καταναλώσει από το data plan σου ή από το Wi-Fi δεν σας αρκεί;

 

Τί παραπάνω κάνουν οι εφαρμογές που αναφέρετε;

Εγώ που φλασαρω μερα παραμερα; :p

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που φλασαρω μερα παραμερα; :p

Μέρα παρά μέρα clean install κάνεις εσύ;

Και πάλι, με το Titanium Backup μπορείς να κρατήσεις τα data και να τα επαναφέρεις.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Το ενσωματωμένο feature στο Android που δείχνει πόσα Mb έχεις καταναλώσει από το data plan σου ή από το Wi-Fi δεν σας αρκεί;

 

Τί παραπάνω κάνουν οι εφαρμογές που αναφέρετε;

 

δειχνει upload/download ταχυτητες σε πραγματικο χρονο θα ελεγα(δλδ οτι κανεις εκεινη την στιγμη σε δειχνει ποσο παει το ιντερνετ και ποσα ΜΒ τρωει! ειναι στην μπαρα ειδοποιησεων οποτε το βλεπεις κατευθειαν και βολευει(υπαρχει και η επιλογη για την οθονη κλειδωματος)τα εχει ολα μαζεμενα ποσα κατεβασες ανεβασες την καθε μερα και απο Wifi και απο 3G/4G ... κλπ κλπ !οποτε νομιζω μονο αυτο που εχει το android πρωσοπικα δεν αρκει

Link to comment
Share on other sites

Το ενσωματωμένο feature στο Android που δείχνει πόσα Mb έχεις καταναλώσει από το data plan σου ή από το Wi-Fi δεν σας αρκεί;

 

Τί παραπάνω κάνουν οι εφαρμογές που αναφέρετε;

 

Το ενσωματωμένο δεν θυμάμαι να έχει επιλογή ακόμα και ανά ώρα να δεις τι έχεις καταναλώσει. Συν ότι μπορείς να βάλεις περισσότερες ειδοποιήσεις ανά όριο δεδομένων.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, γνωρίζει κανείς πως και αν γίνεται να κάνω ένα έγγραφο στο evernote να το αποθηκεύσω και να το διασφαλίσω κλειδώνοντας το με κωδικό;

Ευχαριστώ

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Το ενσωματωμένο feature στο Android που δείχνει πόσα Mb έχεις καταναλώσει από το data plan σου ή από το Wi-Fi δεν σας αρκεί;

 

Τί παραπάνω κάνουν οι εφαρμογές που αναφέρετε;

 

Δείχνει ημερήσιο download/upload

 

Κι ακομα πιο βασικο για μενα, το internet speed meter εχει μονιμο notification που σου δειχνει realtime το activity σε MB/sec

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζετε κάποια εφαρμογή για screen mirroring; Μεταφορά της οθόνης του κινητού σε τηλεόραση.

 

https://play.google.com/store/search?q=screen%20mirroring%20to%20tv&c=apps

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Την έχω κάνει τη συγκεκριμένη αναζήτηση, κι έχω δοκιμάσει κάποιες εφαρμογές. Αλλά δεν είχα το επιθυμητό αποτέλεσμα, γι'αυτό και ρώτησα.

Link to comment
Share on other sites

Την έχω κάνει τη συγκεκριμένη αναζήτηση, κι έχω δοκιμάσει κάποιες εφαρμογές. Αλλά δεν είχα το επιθυμητό αποτέλεσμα, γι'αυτό και ρώτησα.

 

Δεν μας γράφεις για της συσκευές (Smart. & TV) έχεις ????

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Την έχω κάνει τη συγκεκριμένη αναζήτηση, κι έχω δοκιμάσει κάποιες εφαρμογές. Αλλά δεν είχα το επιθυμητό αποτέλεσμα, γι'αυτό και ρώτησα.

Κι εγώ ψάχνω κάποια εφαρμογή που να μεταφέρω ακόμα και την επιφάνεια εργασίας στην TV και όχι μόνο video, browser's και youtube.

Link to comment
Share on other sites

TEAMVIEWER κανεις;;;;

Σημερα δοκιμασε εκατερωθεν με ενα κινητο και ενα tablet, να συνδεθω απο το ενα στο αλλο, με teamviewer.

Δυστυχως σε καμια περιπτωση δεν επετευχθη συνδεση.

refusing connection.

Δεν εχω καποιο firewall, ουτε ειδα καμια ειδοποιηση πουθενα (εδω και σε pc ακομη περνα παντου ακομη και με firewalls, αυτη η ευκολια εχει καθιερωσει το teamviewer εναντι των αλλων, -ελαχιστα προβληματα συνδεσης).

Επισης στα settings, δεν ειδα κατι που να μπλοκαρει συνδεσεις.

Ξερει κανεις τι μπορει να φταιει και δεν μπορει να γινει remote session σε δυο συσκευες android?

Link to comment
Share on other sites

TEAMVIEWER κανεις;;;;

Σημερα δοκιμασε εκατερωθεν με ενα κινητο και ενα tablet, να συνδεθω απο το ενα στο αλλο, με teamviewer.

Δυστυχως σε καμια περιπτωση δεν επετευχθη συνδεση.

refusing connection.

Δεν εχω καποιο firewall, ουτε ειδα καμια ειδοποιηση πουθενα (εδω και σε pc ακομη περνα παντου ακομη και με firewalls, αυτη η ευκολια εχει καθιερωσει το teamviewer εναντι των αλλων, -ελαχιστα προβληματα συνδεσης).

Επισης στα settings, δεν ειδα κατι που να μπλοκαρει συνδεσεις.

Ξερει κανεις τι μπορει να φταιει και δεν μπορει να γινει remote session σε δυο συσκευες android?

Δεν γίνεται

συνδέσεις TEAMVIEWER .....Android με pc.... pc με Android ...δεν γίνεται Android με Android

Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται

συνδέσεις TEAMVIEWER .....Android με pc.... pc με Android ...δεν γίνεται Android με Android

 

Ευχαριστω για την διευκρινηση.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μας γράφεις για της συσκευές (Smart. & TV) έχεις ????

Είναι δύο Samsung smart tv, κι έχω μεταφέρει μόνο εικόνες κλπ, όχι live την επιφάνεια εργασίας.

 

Η συσκευή είναι Nexus 6.

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Κι ακομα πιο βασικο για μενα, το internet speed meter εχει μονιμο notification που σου δειχνει realtime το activity σε MB/sec
ποιο απο τα 2 προτεινεις; https://play.google.com/store/apps/details?id=com.internet.speed.meter.lite η https://play.google.com/store/apps/details?id=com.PersianGeeks.internetspeedmeterpro
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...