Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και πως αλλάζω την φωτεινότητα με ένα ζευγάρι παπούτσια...????:lol:

 

http://s17.postimg.org/s4zc1rn0f/Picture0001.png

image url upload

Γεράματα...άλλο λινκ ήθελα να βάλω άλλο έβαλα...

Link to comment
Share on other sites

Και πως αλλάζω την φωτεινότητα με ένα ζευγάρι παπούτσια...????:lol:

 

http://s17.postimg.org/s4zc1rn0f/Picture0001.png

image url upload

 

Dat translation though..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Κάπου εδώ μέσα πριν μερικές μέρες είχε αναφερθεί μια εφαρμογή που έκανε εναλλαγή του WiFi με το 3g ανάλογα με το που βρίσκεσαι (αν κατάλαβα καλά).πως λέγεται η εφαρμογή αυτή και θα ήθελα να μάθω από κάποιους που τη δοκίμασαν αν όντως κάνει δουλειά.να περιορίσουμε δλδ την άσκοπη αναζήτηση ασύρματου δικτύου και ανάλωση της μπαταρίας.

Ευχαριστώ.

Την automateit είχα αναφέρει και δεν θα πρότεινα οδηγίες αναλυτικά πώς να κάνεις την εναλλαγή wifi/3g αν δεν δούλευε σωστά.

Την χρησιμοποιώ μήνες τώρα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια εφαρμογή που να μπορεί να κάνει αποστολές φαξ; Δοκίμασα κάποιες από το store αλλά χρειάζονται προαγορά credits και συνεπώς λογικά η αποστολή γίνεται μέσω ιντερνετ... Θα ήθελα κάποια που να κάνει την αποστολή με κλήση.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια εφαρμογή που να μπορεί να κάνει αποστολές φαξ; Δοκίμασα κάποιες από το store αλλά χρειάζονται προαγορά credits και συνεπώς λογικά η αποστολή γίνεται μέσω ιντερνετ... Θα ήθελα κάποια που να κάνει την αποστολή με κλήση.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

πατα στο play free fax και δες

Link to comment
Share on other sites

Έχω εφαρμογή scanner στο κινητό. ποιο πρόγραμμα δωρεάν να βάλω ώστε όταν σκαναρω μερικά είδη να τα μεταφέρω σε excel στον υπολογιστή και να μη βγαίνουν κινέζικα
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα το Noled, αλλα δεν καταλαβαινω ακριβως πως παει.. Με αναπαντητη/μηνυμα εμφανίζει το εικονιδιο στην οθόνη, αλλα δεν ειναι lockscreen, το double tap κ.α. δεν πιανουν, δλδ η οθονη ειναι ανοιχτη;

Μονο με το home button επανέρχεται στην κανονική lockscreen, αλλα μετα δεν εχει εικονιδιο, σημαίνει οτι απενεροποιηθηκε το noled?

Επισης εβαλα να εμφανιζει το ποσοστό κατα τη φόρτιση και το δειχνει μονιμως.. Δλδ και παλι ειναι αναμμενη η οθόνη συνεχως;

Εβαλα και το widget ενεργοποιησης/απενεργοποιησης και το βλεπω να σβηνει μονο του (στο greenify το εχω εξαίρεση).

Edited by Roid_rage

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα το Noled, αλλα δεν καταλαβαινω ακριβως πως παει.. Με αναπαντητη/μηνυμα εμφανίζει το εικονιδιο στην οθόνη, αλλα δεν ειναι lockscreen, το double tap κ.α. δεν πιανουν, δλδ η οθονη ειναι ανοιχτη;

Μονο με το home button επανέρχεται στην κανονική lockscreen, αλλα μετα δεν εχει εικονιδιο, σημαίνει οτι απενεροποιηθηκε το noled?

Επισης εβαλα να εμφανιζει το ποσοστό κατα τη φόρτιση και το δειχνει μονιμως.. Δλδ και παλι ειναι αναμμενη η οθόνη συνεχως;

Εβαλα και το widget ενεργοποιησης/απενεργοποιησης και το βλεπω να σβηνει μονο του (στο greenify το εχω εξαίρεση).

Θα δεις και μεγάλη κατανάλωση μπαταρίας γιατί στην ουσία μένει η οθόνη αναμμένη. Όταν ανάβεις την οθόνη και πας home screen αυτές οι ειδοποιήσεις εξαφανίζοντε.

Το noled Σου αφήνει την οθόνη σε αναμονη.

Γεννηκα αυτά τα προγράμματα είναι ενεργοβόρα.

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Δλδ καλύτερα να υπήρχε μια εφαρμογή να ανάβει που και που το φλας, όπως ειχα σκεφτει, παρα να ειναι μονιμα ενεργή η οθονη..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω ελαφριες apps να αντικαταστησω τα στοκ σε ρουτ συσκευη

Για την εφαρμογη τηλεφωνου

Για τα μυνηματα

http:// https://play.google.com/store/apps/details?id=com.thinkleft.eightyeightsms.mms

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω ελαφριες apps να αντικαταστησω τα στοκ σε ρουτ συσκευη

Για την εφαρμογη τηλεφωνου

Για τα μυνηματα

Για μυνηματα σου προτεινω το textra. Για την εφαρμογη τηλεφωνου δεν εχω ασχοληθεί ποτέ και δεν ξερω .

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μπορεις να μου δωσεις μονο το ονομα!

 

Επισης ελαφρυ dialer παιδια

 

Θενκς!!

Edited by marios_ch
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιο προγραμμα σαν το viber αλλα να μην χρειαζεται να εχουν και οι δυο ιντερνετ αλλα μονο αυτος που κανει τη κληση και ο αποδέκτης της κλήσης να μιλαει κανονικα ακομα και αν δεν εχει δεδομενα στο τηλεφωνο του.
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιο προγραμμα σαν το viber αλλα να μην χρειαζεται να εχουν και οι δυο ιντερνετ αλλα μονο αυτος που κανει τη κληση και ο αποδέκτης της κλήσης να μιλαει κανονικα ακομα και αν δεν εχει δεδομενα στο τηλεφωνο του.

Μιλάς για ομιλία μέσω Voip;

Μόνο έτσι γίνεται ο ένας να καλεί μέσω ίντερνετ και ο άλλος να απαντάει στο σταθερό ή κινητό του χωρίς να χρεώνεται.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν νομιζω απλα μεσω ιντερνετ να μπορω εγω απο το κινητο μου να παρω τηλ. σε καποιον που δεν εχει καθολου ιντερνετ στο κινητο του ειτε μεσω δεδομενων, ειτε μεσω wifi.

 

Καπου πηρε το αυτι μου οτι υπαρχει τετοιο προγραμμα απλα δεν προλαβα να ακουσω πως λέγεται.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω φάει τον κόσμο και δεν βρίσκω υπάρχει καμία εφαρμογή που να αλλάζει με χρονοδιάγραμμα το φόντο στην lockscreen όμως και όχι τα wallpapers; Για το δεύτερο υπάρχουν ένα τσουβάλι...

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν νομιζω απλα μεσω ιντερνετ να μπορω εγω απο το κινητο μου να παρω τηλ. σε καποιον που δεν εχει καθολου ιντερνετ στο κινητο του ειτε μεσω δεδομενων, ειτε μεσω wifi.

 

Καπου πηρε το αυτι μου οτι υπαρχει τετοιο προγραμμα απλα δεν προλαβα να ακουσω πως λέγεται.

 

Υπήρχε παλιά , δεν θυμάμαι Τώρα το όνομα(Μόλις θυμηθώ θα το γράψω), αλλά έτσι και αλλιώς είχε καταργηθεί η Ελλάδα και η συνομιλία ήταν άστα να πάνε.

Edited by tyel
Link to comment
Share on other sites

Υπήρχε παλιά , δεν θυμάμαι Τώρα το όνομα(Μόλις θυμηθώ θα το γράψω), αλλά έτσι και αλλιώς είχε καταργηθεί η Ελλάδα και η συνομιλία ήταν άστα να πάνε.

Bobshled λεγοταν για pc. Δεν ξερω αν υπηρχε σε αντροιντ

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν νομιζω απλα μεσω ιντερνετ να μπορω εγω απο το κινητο μου να παρω τηλ. σε καποιον που δεν εχει καθολου ιντερνετ στο κινητο του ειτε μεσω δεδομενων, ειτε μεσω wifi.

 

Καπου πηρε το αυτι μου οτι υπαρχει τετοιο προγραμμα απλα δεν προλαβα να ακουσω πως λέγεται.

Μα το ίδιο πράγμα λες με μένα

Ψάξου για voip μήπως δεν γνωρίζεις τι είναι.

Για πρόγραμμα χρησιμοποιώ το Mobilevoip.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Bobshled λεγοταν για pc. Δεν ξερω αν υπηρχε σε αντροιντ

Μαλλον αυτο εννοεις.

Απ' οτι βλεπω αυτο ειναι μονο για μυνηματα ενω εχω ψαχνω κυριως για ομιλια.

 

Μα το ίδιο πράγμα λες με μένα

Ψάξου για voip μήπως δεν γνωρίζεις τι είναι.

Για πρόγραμμα χρησιμοποιώ το Mobilevoip.

Δεν εχω voip στο σπιτι μου εκτος αν εννοεις να δουλευει το κινητο σαν voip και να μπορει να παρει κανονικα τηλεφωνο καποιον που δεν εχει καν το προγραμμα.

Edited by adais
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον αυτο εννοεις.

Απ' οτι βλεπω αυτο ειναι μονο για μυνηματα ενω εχω ψαχνω κυριως για ομιλια.

 

 

Δεν εχω voip στο σπιτι μου εκτος αν εννοεις να δουλευει το κινητο σαν voip και να μπορει να παρει κανονικα τηλεφωνο καποιον που δεν εχει καν το προγραμμα.

Για να καταλάβεις ακριβώς τι μπορείς να κάμεις με το Voip διάβασε λίγο εδώ

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=321617

 

Κανείς δεν είπε να βάλεις στο σπίτι σου Voip.

Μιλάμε για χρήση αποκλειστικά από το κινητό.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ok σε ευχαριστω πολυ για την βοηθεια.

Ξερω περιπου τι ειναι το voip απλα δεν ξερω αν υπαρχει και κατα ποσο υποστηριζεται αυτο που θελω να κανω.

Δηλαδη να εχω στο κινητο μου με wifi το οποιο προγραμμα και να μπορω να παρω τηλεφωνο αλλα τηλεφωνα στην Ελλαδα χωρις να χρεωνομαι και χωρις να χρειαζεται τα αλλα τηλεφωνα να εχουν εγκατεστημενα καποια εφαρμογη ή να ειναι στο ιντερνετ με δεδομενα ή wifi.

 

Και σε ξανα-ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σου.

Link to comment
Share on other sites

Mα είναι δυνατόν να ρωτάτε τέτοια πράγματα?:blink:

 

Πως θα δεχτεί την κλήση σου αυτός που δεν θα έχει ίντερνετ?

 

Με ποιόν τρόπο?

 

Μήπως από το πάροχο κινητής τηλεφωνίας?

 

Τσάμπα?

 

Μπαααααα... :lol:

 

 

 

 

 

 

 

 

junglist to VoIP θέλει ίντερνετ :cool:;)

Edited by tsiv
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...