Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ποια ειπες εβαλες?δεν υπαρχει εφαρμογη να κανει και τα δυο?και αναμμα και σβησιμο οθονης?

Θα σου ελεγα να δες το WidgetLocker https://play.google.com/store/apps/details?id=com.teslacoilsw.widgetlocker&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS50ZXNsYWNvaWxzdy53aWRnZXRsb2NrZXIiXQ.. ξυπνημα του τηλεφωνου με τα πληκτρα εντασης. Εχει και δικο του θεμα στο xda http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=968613

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες το DiskUsage;

 

Γιατί έχει widget το DiskUsage?

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Οπότε αν γνωρίζει κάποιος κάποιο παρόμοιο ας μας πει γιατί είναι πολύ χρήσιμο και μου φαίνεται ακραίο να μην υπάρχει.

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Οπότε αν γνωρίζει κάποιος κάποιο παρόμοιο ας μας πει γιατί είναι πολύ χρήσιμο και μου φαίνεται ακραίο να μην υπάρχει.

To Mini Info+ λέει πως υποστηρίζει και την εξωτερική, το δοκίμασες?

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

To Mini Info+ λέει πως υποστηρίζει και την εξωτερική, το δοκίμασες?

 

Ναι το είχα υπόψιν μου αλλά

1)Δεν είναι free

2)Στην free έκδοση δεν προσφέρει μόνο μικρά εικονίδια

3)Ψάχνω κάτι που να μοιάζει στο freespace

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

βοηθηστε καποιος ρε παιδια δεν βρισκω πως θα βαλω ηχο κλησης mp3 σε μια επαφη

 

θα πας στην συγκεκριμενη επαφη θα κανεις επεξεργασια και κατω κατω εχει ηχο κληση για την συγκεκριμενη επαφη.Απλα τελιωσες

 

υπάρχει καμιά εφαρμογή gps που να μετρά την απόσταση που είτε τρέχω είτε περπατώ?

ψαξε το

endmondo

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια εφαρμογή που να σε βγάζει από κατάσταση πτήσης ότι ώρα το ρυθμίσεις και να δουλεέυι σε 4,2,1?

Phone: Nexus 5

ROM: SlimKat

Kernel: ElementalX

Recovery: TWRP

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω ένα widget που να μου δείχνει τον όγκο κάθε partition και το ποσοστό χρήσης του και να είναι σχετικά καλαίσθητο.

Κάτι σαν το freespace το οποίο είχα αλλά στο νέο μου κινητό δεν μου βγάζει σωστά τα partitions (δεν δείχνει την εξωτερική sd και το πέταξα)

Έχω ψάξει όλο το google play αλλά δεν βρίσκω αυτό το τόσο στοιχειώδες πράμα.Καμιά πρόταση?

Elixir widget https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bartat.android.elixir.widget&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5iYXJ0YXQuYW5kcm9pZC5lbGl4aXIud2lkZ2V0Il0.

 

 

Υπάρχει κάποια εφαρμογή που να σε βγάζει από κατάσταση πτήσης ότι ώρα το ρυθμίσεις και να δουλεέυι σε 4,2,1?

Δοκίμασε το Profile Scheduler+ https://play.google.com/store/apps/details?id=com.wetpalm.ProfileSchedulerPlus&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS53ZXRwYWxtLlByb2ZpbGVTY2hlZHVsZXJQbHVzIl0.

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια εφαρμογή που να σε βγάζει από κατάσταση πτήσης ότι ώρα το ρυθμίσεις και να δουλεέυι σε 4,2,1?

 

Κάθε φορά που βγαίνεις από Flight mode, δε σου ζητάει το PIN σου;

Σ' εμένα κάποιες φορές που το ενεργοποίησα κατά λάθος, όταν βγήκα μού ζήτησε PIN.

 

Αν το κάνει κάθε φορά, τότε πιστεύω ότι ακόμη και να βρεις εφαρμογή, δεν θα είναι και τόσο χρήσιμη αφού το κινητό θα μένει ανενεργό στην PIN οθόνη.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Επέλεξε το apps από τα settings του android και στη συνέχεια all apps, εκεί βρες το phone και πάτα στο clear defaults.

Τα greeklish να ξέρεις οτι δεν επιτρέπονται.

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Στην περιγραφή γράφει

"Airplane toggle not working in 4.2 - Blocked by Google." Το ίδιο γράφει και το timeriffic που προσωπικά χρησιμοποιούσα.

Η google σε κάθε νέα έκδοση android όλο και κάποια @#$%^ :mad: θα κάνει

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να απενεργοποιήσεις την προστασία του pin όμως.

 

Nαι, όντως.

Υπάρχει και αυτή η δυνατότητα. :O

 

kalispera....tha ithela na rotiso an kserei kaneis pos epanafero to plaisio pou bgainei afotou dialegoume tin epafi pou tha kalesoume kai prin pragmatopoihthei i klisi,ekeino pou mas dinei tin dunatotita na dialeksoume ton tropo klisis p.x. skype,viber ktl. Euxaristw.

 

Λογικά θα πρέπει να πας Settings -> Apps -> να επιλέξεις την εφαρμογή που έχεις ορίσει να κάνει την κλήση (πχ. Phone) -> Clear Defaults.

Μ' αυτόν τον τρόπο την επόμενη φορά που θα πατήσεις στο νούμερο μίας επαφής σου θα σε ξαναρωτήσει με ποια απ' όλες τις εφαρμογές σου θέλεις να πραγματοποιηθεί η κλήση (θα έχει την επιλογή Once, για να σε ρωτάει πάντα ή Always, όπου δεν θα σε ξαναρωτήσει).

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια εφαρμογή που να σε βγάζει από κατάσταση πτήσης ότι ώρα το ρυθμίσεις και να δουλεέυι σε 4,2,1?

 

Το automateit το δοκίμασες? Είναι ότι πιο τέλειο έχω βρει για προγραμματισμένες εργασίες.

 

 

Δεν μπορώ να πω πως με βολεύει αυτή η εφαρμογή με τα widgets που προσφέρει για την συγκεκριμένη λειτουργία. Προσφέρει μόνο 1x1 widgets κι εγώ θα ήθελα κάτι μεγαλύτερο ώστε να μην φαίνεται μόνο ένα ποσοστό για κάθε partition αλλά κι άλλα στοιχεία του.

Το freespace ήταν ιδανικό αλλά δεν βλέπει την external SD μου...

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχει καποιο προγραμμα που να σκαναρει ΟΛΟΚΛΗΡΟ το κινητο και οτιδηποτε περιττο(ειτε απο απεγκατεστημενα προγραμματα, ειτε προσωρινα αρχεια, ειτε αχρηστα αρχεια) να τα σβηνει αφου σε ρωτησει πρωτα?

Εγω ηδη περασει το "clean master" υπαρχει κανενα καλυτερο προγραμμα κατι σαν το your uninstaller στα pc.

 

Επισης το messenger play! για ποιο λογο δεν δουλευει?

Ενω εβαλα τα στοιχεια του msn account μου μενει μονιμος στην οθονη που δειχνει τα δυο ανθρωπακια να γυρνανε γυρω - γυρω.

Edited by fits13
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να πω πως με βολεύει αυτή η εφαρμογή με τα widgets που προσφέρει για την συγκεκριμένη λειτουργία. Προσφέρει μόνο 1x1 widgets κι εγώ θα ήθελα κάτι μεγαλύτερο ώστε να μην φαίνεται μόνο ένα ποσοστό για κάθε partition αλλά κι άλλα στοιχεία του.

Το freespace ήταν ιδανικό αλλά δεν βλέπει την external SD μου...

 

γιατί δεν στέλνεις ένα mail στον developper μήπως και το προσθέσει σε επόμενη έκδοση?

Link to comment
Share on other sites

γιατί δεν στέλνεις ένα mail στον developper μήπως και το προσθέσει σε επόμενη έκδοση?

 

Ναι σκεφτόμουν να το κάνω.

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχει καποιο προγραμμα που να σκαναρει ΟΛΟΚΛΗΡΟ το κινητο και οτιδηποτε περιττο(ειτε απο απεγκατεστημενα προγραμματα, ειτε προσωρινα αρχεια, ειτε αχρηστα αρχεια) να τα σβηνει αφου σε ρωτησει πρωτα?

Εγω ηδη περασει το "clean master" υπαρχει κανενα καλυτερο προγραμμα κατι σαν το your uninstaller στα pc.

Το sdmaid ελέγχει για αρχεία που δημιούργησα εφαρμογές που έχεις απεγκαταστήσει και τα διαγράφει. Είναι ωστόσο επί πληρωμή!

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Καποιο free app για να μεταφέρω αρχεία εύκολα και ανεξαρτήτως μεγέθους από και προς το pc και απο και προς όλους τους αποθηκευτικούς χώρους του τηλεφώνου με wifi?

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Καποιο free app για να μεταφέρω αρχεία εύκολα και ανεξαρτήτως μεγέθους από και προς το pc και απο και προς όλους τους αποθηκευτικούς χώρους του τηλεφώνου με wifi?

 

Airdroid, νομίζω το καλύτερο στο είδος του.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...