Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

:!:Ενημέρωση

Αφαιρέθηκαν/τροποποιήθηκαν μηνύματα.

 

Να υπενθυμίσω πως απαγορεύεται η οποιαδήποτε αναφορά σε παράνομο λογισμικό.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Στο viber πως απενεργοποιουμε ΚΑΙ την δόνηση ΚΑΙ τον ήχο ειδοποίησης ξέρει κανείς;

 

πας κατω δεξια στις 3 οριζοντιες γραμμες και πατας ''ειδοποιησεις'' + ''ρυθμισεις''. ξετικαρεις για τον ηχο κατω κατω που λεει ''ηχοι εξερχομενων μηνυματων'' και χρηση ''ηχων συστηματος.'' κ για τη δονηση ξετικαρεις το ''δονηση κατα την κληση'' (η δονηση εισερχομενου μηνυματος ΔΕΝ βγαινει. αυτη η ρυθμιση ειναι για να σου απενεργοποιεί την δονηση στις κλησεις του viber)

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Με το appstore έχω ένα θέμα σήμερα που το ξανά έβαλα για να κατεβάσω αυτήν την εφαρμογή δεν μου ανοίγει τις εικόνες των εφαρμογών το κάνει και σε εσάς?

Α και κάτι ακόμα που βλέπω τις προσφορές της μέρας αυτήν την έκανα αναζήτηση.

Ευχαριστώ[ATTACH]45272[/ATTACH]

 

Έχεις το Adaway;

Link to comment
Share on other sites

πας κατω δεξια στις 3 οριζοντιες γραμμες και πατας ''ειδοποιησεις'' + ''ρυθμισεις''. ξετικαρεις για τον ηχο κατω κατω που λεει ''ηχοι εξερχομενων μηνυματων'' και χρηση ''ηχων συστηματος.'' κ για τη δονηση ξετικαρεις το ''δονηση κατα την κληση'' (η δονηση εισερχομενου μηνυματος ΔΕΝ βγαινει. αυτη η ρυθμιση ειναι για να σου απενεργοποιεί την δονηση στις κλησεις του viber)

 

Την δόνηση εισερχομένων μηνυμάτων θέλω να βγάλω όμως!

Link to comment
Share on other sites

Την δόνηση εισερχομένων μηνυμάτων θέλω να βγάλω όμως!

 

Δεν έχει τέτοια επιλογή το Viber. Κι επειδή είναι κάτι ουσιώδες δεν βλέπω να ασχολούνται μαζί του πριν το 2017. Κανα στικερακι μήπως;

Link to comment
Share on other sites

Έχεις το Adaway;

Ναι αλλά αν φταίει αυτό δεν το θυσιάζω να βλέπω τις διαφημίσεις ...υπάρχει άλλος τρόπος?

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα θέμα με το viber. Δεν ξέρω αν το γράφω στο σωστό νήμα. Όταν μου στέλνουν εικόνες, βλέπω τις μικρογραφίες αλλά όταν πατάω πάνω τους δεν την φορτώνει. Έκανα εκκαθάριση, απεγκατέστησα αλλά τπτ.

 

Έχεις κάποιος άλλος παρόμοιο πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ο dolphin σας έκανε ενημέρωση με το νέο UI;; Εγω το έκανα αναβάθμιση αλλά δεν άλλαξε..
:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογή- λέω εγώ τώρα-που με την μια να βάζει σε όλες τις επαφές το +30 μπροστά να μην κάθομαι και το περνάω σε 1200 επαφές μια μια;

Δεν εννοώ να το προσθέτει κάθε φορά αυτόματα πριν την κλήση αλλά να τροποποιήσει τις ήδη αποθηκευμένες επαφές μια για πάντα!

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογή- λέω εγώ τώρα-που με την μια να βάζει σε όλες τις επαφές το +30 μπροστά να μην κάθομαι και το περνάω σε 1200 επαφές μια μια;

Δεν εννοώ να το προσθέτει κάθε φορά αυτόματα πριν την κλήση αλλά να τροποποιήσει τις ήδη αποθηκευμένες επαφές μια για πάντα!

Number Fixer

Link to comment
Share on other sites

 

Για να μην κάνω καμία βλακεία.θα μου τροποποιήσει τις επαφές και θα μπαίνω σε κάθε μια και θα έχει βάλει σε όλες το πρόθεμα ΓΙΑ ΠΆΝΤΑ η ΚΆΘΕ ΦΟΡΆ που θα καλώ μια επαφή ΜΌΝΟ τότε θα προσθέτει ΠΡΟΣΩΡΙΝΆ το prefix?

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ιδέα, δεν χρειάστηκε να το χρησιμοποιήσω :p

Όσοι όμως είχαν πρόβλημα με τα νούμερα και την αναγνώριση κλήσεων, αυτό προτείνουν.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ιδέα, δεν χρειάστηκε να το χρησιμοποιήσω :p

Όσοι όμως είχαν πρόβλημα με τα νούμερα και την αναγνώριση κλήσεων, αυτό προτείνουν.

 

Απλά respect!!!! Μέσα σε ένα λεπτό 1149 επαφές απέκτησαν το +30!!!

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω κατι,γινετε να εχω μια εικονα προφιλ και αλλη εικονα σαν φοντο οταν μπαινω στο μενου? εννοω backround απο τα εικκονιδια των εφαρμογων

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιεί κανείς το weather widget της Yahoo;

Θέλω να μου πει αν έχει ρύθμιση για κάθε πόση ώρα θέλεις να κάνει update τον καιρό, όπως και αν μπορείς να επιλέξεις το time zone, βάζοντας την περιοχή που είσαι.

 

Το χρησιμοποιεί φίλος μου, και μου είπε ότι έχει επιλογή μόνο για C/F, και στην ώρα τού δείχνει πάντα CEST, οπότε είναι μία ώρα πίσω από εμάς.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Η καλυτερη εφαρμογη για καμερα που να περιεχει την επιλογη ''burst mode'' στην καλυτερη δυνατη αναλυση ποια ειναι?

 

Δεν ξέρω αν είναι η καλύτερη,

Αλλά η Camera zoom FX είναι πολύ καλή και έχει burst.

 

 

 

 

 

Έχεις το Adaway;

, Γιατί τι θέμα έχει το adaway;

Μια χαρά δουλεύει με το Amazon appstore.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

, Γιατί τι θέμα έχει το adaway;

Μια χαρά δουλεύει με το Amazon appstore.

 

Στα τελευταία updates έχουν βάλει κάποια sites και κόβουν τις εικόνες στο Amazon appstore όπως και στην εφαρμογή του Amazon. Αυτό μου συνέβαινε από την Κυριακή το βράδυ. Ελπιζω να το πήραν χαμπαρι..

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Χρησιμοποιεί κανείς το weather widget της Yahoo;

Θέλω να μου πει αν έχει ρύθμιση για κάθε πόση ώρα θέλεις να κάνει update τον καιρό, όπως και αν μπορείς να επιλέξεις το time zone, βάζοντας την περιοχή που είσαι.

 

Το χρησιμοποιεί φίλος μου, και μου είπε ότι έχει επιλογή μόνο για C/F, και στην ώρα τού δείχνει πάντα CEST, οπότε είναι μία ώρα πίσω από εμάς.

 

Την ώρα μου την δείχνει σωστά, κάτι μάλλον δεν έχει κάνει σωστά ο φίλος σου. Δεν έχει ρύθμιση για το update..

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καμία εφαρμογή για μαζική αποστολή sms γιατί το stock πρόγραμμα του note 3 επιτρέπει μέχρι 20;
Link to comment
Share on other sites

Στα τελευταία updates έχουν βάλει κάποια sites και κόβουν τις εικόνες στο Amazon appstore όπως και στην εφαρμογή του Amazon. Αυτό μου συνέβαινε από την Κυριακή το βράδυ. Ελπιζω να το πήραν χαμπαρι..

 

Μπορείτε πάντα με μια εφαρμογή τύπου Hosts Editor να επιλέξετε τι διαφημίσεις/σελίδες να επιτρέπει και τι όχι.

Υπάρχει καμία εφαρμογή για μαζική αποστολή sms γιατί το stock πρόγραμμα του note 3 επιτρέπει μέχρι 20;

Υπάρχουν πολλές sms εφαρμογές στο μάρκετ όπως GoSms, Handsent κτλ για να δοκιμάσεις, με μια αναζήτηση θα βρεις πολλά αποτελέσματα. Για να το καταφέρεις αυτό που ζητάς με την stock εφαρμογή δυστυχώς χρειάζεσαι root.

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...