Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κατσε με το dropbox μπορω να ανεβασω στον φακελο που κανει sync ακομα και ταινια 4 gb.στο box ειναι μονο 250 Mb?

 

Ναι, πριν ήταν 100mb.

Μόνο όμως που όσοι έχουμε χώρο στο box, έχουμε 50gb διαθέσιμα.

Εσύ πόσα έχεις στο Dropbox? 5gb? Και από αυτά ανεβάζεις ταινία με 4gb? Και σε πόσες μέρες;;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι rooted με οποιοδήποτε τηλέφωνο η κάτοχος του S3 τότε μπορείς να έχεις 50gb και παραπάνω και στο Dropbox (για δύο χρόνια).

Το "σε πόσες μερες" φαντάζομαι σε όσες μέρες θα κάνεις και εσύ να ανεβάσεις 16 αρχεία των 250mb.

Τσπ, αλλού φαντάζομαι υπερτερεί το Box και αλλού το Dropbox, τζάμπα μην μαλώνετε, άσε που πολύ σωστά έκανες και ανέφερες την αύξηση στα 250 για να γνωρίζουν όσοι δουλεύουν Box.

Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι rooted με οποιοδήποτε τηλέφωνο η κάτοχος του S3 τότε μπορείς να έχεις 50gb και παραπάνω και στο Dropbox (για δύο χρόνια).

Το "σε πόσες μερες" φαντάζομαι σε όσες μέρες θα κάνεις και εσύ να ανεβάσεις 16 αρχεία των 250mb.

Τσπ, αλλού φαντάζομαι υπερτερεί το Box και αλλού το Dropbox, τζάμπα μην μαλώνετε, άσε που πολύ σωστά έκανες και ανέφερες την αύξηση στα 250 για να γνωρίζουν όσοι δουλεύουν Box.

 

Να προσθέσω πως με την 4.1.2 leaked του S2 ή με την Omega 4.1.2 που είναι Samsung based, τσιμπάς την προσφορά που έχει το S3.. :happy: Στο πρώτο start της συσκευής, συμπληρώνεις τα στοιχεία του Dropbox και σου έρχεται mail πως πήρες 50 GB.. πλέον έχω 51,25 GB..

Λογικά έχει να κάνει με την Jelly Bean και το Dropbox.. κάτι σαν προσφορά της Samsung..

Link to comment
Share on other sites

Να προσθέσω πως με την 4.1.2 leaked του S2 ή με την Omega 4.1.2 που είναι Samsung based, τσιμπάς την προσφορά που έχει το S3.. :happy: Στο πρώτο start της συσκευής, συμπληρώνεις τα στοιχεία του Dropbox και σου έρχεται mail πως πήρες 50 GB.. πλέον έχω 51,25 GB..

Λογικά έχει να κάνει με την Jelly Bean και το Dropbox.. κάτι σαν προσφορά της Samsung..

 

Υπαρχει τροπος να το παρουμε και εμεις με το s1? Εννοειται με root και 4.12 cm10

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος να το παρουμε και εμεις με το s1? Εννοειται με root και 4.12 cm10

 

Νομίζω πως όχι.. Είναι κάτι σαν "συμφωνία" Dropbox με Official Jelly Bean από την Samsung.. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

παιδια το αντιστοιχο προγραμμα του jdownloader-IDM για android? δοκιμασα καποια αντιστοιχα προγραμματα αλλα κατι ελεγε για ip και οτι πρεπει να ο εχεις στον υπολογιστη για να μπορεις να κατεβαζεις αρχεια,εγω το θελω αποκλειστικα για το κινητο χωρις να το εχω στον υπολογιστη.

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι, πριν ήταν 100mb.

Μόνο όμως που όσοι έχουμε χώρο στο box, έχουμε 50gb διαθέσιμα.

Εσύ πόσα έχεις στο Dropbox? 5gb? Και από αυτά ανεβάζεις ταινία με 4gb? Και σε πόσες μέρες;;

υπολογισε με upload 100 kb/s ποσο κανω.dropbox εχω 12 γιγα
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος να το παρουμε και εμεις με το s1? Εννοειται με root και 4.12 cm10

 

Μάλλον ναι, μιας και δεν είναι "νόμιμος" ο τρόπος όμως θα στο στειλω σε pm οταν μπω σπιτι αργοτερα.

Link to comment
Share on other sites

τελείωσα χθες με την εγκατάσταση του cm10 σε galaxy s. Αν και το back up του titanium βρίσκετε στην sd card αυτό δεν το βλέπει με αποτέλεσμα να μην μπορώ να κάνω restore. μεμονωμένα που δοκίμασα αν και το πάω στον φάκελο δεν βλέπει τα zip αρχεία που είναι μέσα. Έκανα καθαρισμό δεδομένων αλλά πάλι τζίφος. Καμιά ιδέα κάποιος?
Link to comment
Share on other sites

τελείωσα χθες με την εγκατάσταση του cm10 σε galaxy s. Αν και το back up του titanium βρίσκετε στην sd card αυτό δεν το βλέπει με αποτέλεσμα να μην μπορώ να κάνω restore. μεμονωμένα που δοκίμασα αν και το πάω στον φάκελο δεν βλέπει τα zip αρχεία που είναι μέσα. Έκανα καθαρισμό δεδομένων αλλά πάλι τζίφος. Καμιά ιδέα κάποιος?

 

Πήγαινε στις ρυθμίσεις του titanium και βάλε να ψάξει όλη την sdcard για αρχεία ή καθόρισε από την ίδια ρύθμιση χειροκίνητα την ακριβή θέση του φακέλου.

Link to comment
Share on other sites

Δε βρίσκω εφαρμογή mp3 you tube converter μου κάνει εντύπωση διότι στο Nokia Lumia 800 είχε τέτοιο πρόγραμμα!εδώ στο ανδροιδ βρήκα ένα εντελώς χάλια!
Link to comment
Share on other sites

Δε βρίσκω εφαρμογή mp3 you tube converter μου κάνει εντύπωση διότι στο Nokia Lumia 800 είχε τέτοιο πρόγραμμα!εδώ στο ανδροιδ βρήκα ένα εντελώς χάλια!

 

Tubemate, ψάξε το στο Google, δεν υπάρχει στο market.

Αν αυτό ήταν που δεν σου άρεσε, λυπάμαι ^_^

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει κανενας τροπος για μας που δεν ειμαστε root να διωξουμε τις διαφημησεις??

 

ειχε πει καποιος φιλος πριν λιγες μερες μια εφαρμογη που δειχνει σε ποια απο τις εφαρμογες που κατεβασαμε κολλαει η διαφημηση αλλα την εβαλα κ εψαξε κ δε βρηκε τιποτε

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει κανενας τροπος για μας που δεν ειμαστε root να διωξουμε τις διαφημησεις??

 

ειχε πει καποιος φιλος πριν λιγες μερες μια εφαρμογη που δειχνει σε ποια απο τις εφαρμογες που κατεβασαμε κολλαει η διαφημηση αλλα την εβαλα κ εψαξε κ δε βρηκε τιποτε

Εδώ δουλεύω το adaway και κάνει πολύ καλή δουλειά.

 

 

 

 

 

 

Μάλλον ναι, μιας και δεν είναι "νόμιμος" ο τρόπος όμως θα στο στειλω σε pm οταν μπω σπιτι αργοτερα.

 

 

 

 

 

 

 

Υπαρχει τροπος να το παρουμε και εμεις με το s1? Εννοειται με root και 4.12 cm10

Μην σας στεναχωρήσω αλλά αυτά τα κόλπα είναι προσωρινά.

Είχε βγει και για κάποιο μοντέλο της HTC αντίστοιχο patch για καμιά 20αρια gb στο Dropbox και μετά από μερικούς μήνες, βρήκαν ποιοι δεν είχαν την ίδια την συσκευή και τα πήραν πίσω.

 

Ενώ του box.com έδωσαν με προσφορά για λίγες μέρες δωρεάν τα 50gb κατευθείαν.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Μην σας στεναχωρήσω αλλά αυτά τα κόλπα είναι προσωρινά.

Είχε βγει και για κάποιο μοντέλο της HTC αντίστοιχο patch για καμιά 20αρια gb στο Dropbox και μετά από μερικούς μήνες, βρήκαν ποιοι δεν είχαν την ίδια την συσκευή και τα πήραν πίσω.

 

Ενώ του box.com έδωσαν με προσφορά για λίγες μέρες δωρεάν τα 50gb κατευθείαν.

 

Τι να σου πω φίλε μου, έχω 58gb συνολικά από τον Ιούνιο και ακόμα δεν αντιμετώπισα κάποιο πρόβλημα κτλ. Αν αλλάξει κάτι θα ενημερώσω όμως.

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα φίλο κυνηγό κ ψάχνει μια εφαρμογή για να καταγράφει τη διαδρομή που κάνει κ να θυμάται που έχει αφήσει το αμαξι αλλά μόνο με gps κ όχιδεδομένα

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Έχω το picture contact sync για να βάζω εικόνες στις επαφές από το Facebook αλλά αυτό μου βάζει παλιές εικόνες.

Ξέρετε κάνα καλό να δουλεύει σωστά?

Link to comment
Share on other sites

Έχω το picture contact sync για να βάζω εικόνες στις επαφές από το Facebook αλλά αυτό μου βάζει παλιές εικόνες.

Ξέρετε κάνα καλό να δουλεύει σωστά?

 

Haxsync (δεν είναι δωρεάν) εφόσον είσαι σε 4.Χ έκδοση.

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Haxsync (δεν είναι δωρεάν) εφόσον είσαι σε 4.Χ έκδοση.

 

Πώς δουλεύει ακριβώς?

Link to comment
Share on other sites

Tubemate, ψάξε το στο Google, δεν υπάρχει στο market.

Αν αυτό ήταν που δεν σου άρεσε, λυπάμαι ^_^

 

Τέλειο απλά!Εγώ έψαχνα μόνο στο μάρκετ γι'αυτό:)ευχαριστώ:)

Link to comment
Share on other sites

Πώς δουλεύει ακριβώς?

 

Βάζεις τα στοιχεία του facebook σου και συγχρονίζει τις profile pic των επαφών του facebook με αυτές του κινητού.

Επίσης συγχρονίζει και το ημερολόγιο άμα θες.

Δες

το βίντεο (από το 3:22 και μετά αρχίζει την παρουσίαση της εφαρμογής).

edit: ή

το βίντεο. Γενικώς άμα ψάξεις στο google Θα βρεις αρκετές πληροφορίες. Edited by kill_noob
Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα φίλο κυνηγό κ ψάχνει μια εφαρμογή για να καταγράφει τη διαδρομή που κάνει κ να θυμάται που έχει αφήσει το αμαξι αλλά μόνο με gps κ όχιδεδομένα

 

δεν ξερω αν κανει αυτον ας ριξει μια ματια

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nomadrobot.mycarlocatorfree&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5ub21hZHJvYm90Lm15Y2FybG9jYXRvcmZyZWUiXQ..

SE xperia Neo V 2.3.4 Codename 9.0

ευχαριστω το φιλο Soulfunkdjx για τη βοηθεια :bow:

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα φίλο κυνηγό κ ψάχνει μια εφαρμογή για να καταγράφει τη διαδρομή που κάνει κ να θυμάται που έχει αφήσει το αμαξι αλλά μόνο με gps κ όχιδεδομένα

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=tfl.apps.UniversalCompass

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στις ρυθμίσεις του titanium και βάλε να ψάξει όλη την sdcard για αρχεία ή καθόρισε από την ίδια ρύθμιση χειροκίνητα την ακριβή θέση του φακέλου.
πάλι τζίφος. Ειδικά χειροκίνητα μπαίνω στον φάκελο και δεν υπάρχουν αρχεία. Σαν να είναι άδειος
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...