Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σας δουλεύει σωστά αυτη? Συνέχεια άσχετα μου εβγαζε εμένα και την ξήλωσα.

 

Αν ο αριθμός που καλεί είναι καταχωρημένος στον κατάλογο, τον δείχνει σωστά. Αν δεν είναι, ατυχήσαμε.

Το ίδιο ισχύει για όλες τις εφαρμογές αναγνώρισης καλούντος. Αυτό που δεν ξέρω είναι αν χρησιμοποιούν όλες τον ίδιο κατάλογο ή είναι κάποια τους που έχει πιο πλήρη κατάλογο από τις άλλες.

Αν έχει κάποιος αυτήν την πληροφορία, θα μας ήταν χρήσιμη.

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Παίδες πιο πρόγραμμα είναι καλύτερο για σκανάρισμα QR codes?

 

QR Droid

Link to comment
Share on other sites

Αν ο αριθμός που καλεί είναι καταχωρημένος στον κατάλογο, τον δείχνει σωστά. Αν δεν είναι, ατυχήσαμε.

Το ίδιο ισχύει για όλες τις εφαρμογές αναγνώρισης καλούντος. Αυτό που δεν ξέρω είναι αν χρησιμοποιούν όλες τον ίδιο κατάλογο ή είναι κάποια τους που έχει πιο πλήρη κατάλογο από τις άλλες.

Αν έχει κάποιος αυτήν την πληροφορία, θα μας ήταν χρήσιμη.

Την είχα και εγώ την εφαρμογή ‘’Ελληνικό caller ID’’, αλλά δε μου άρεσε. Αν δεν κάνω λάθος βρίσκει μόνο τα νούμερα που είναι στον ΟΤΕ γιατί φαντάζομαι ότι παίρνει δεδομένα από τους καταλόγους του ΟΤΕ. Δοκίμασα π.χ. να του γράψω αριθμό από άλλο πάροχο και δεν έβρισκε στοιχεία, ενώ όταν του έγραψα νούμερο του ΟΤΕ βρήκε στοιχεία.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ψάχνω μια εφαρμογή για μέτρηση εμβαδού οικοπέδου βάσει GPS. Την είχα πετύχει παλιότερα αλλά δεν θυμάμαι όνομα τώρα. Θυμάται κάνεις?

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες πιο πρόγραμμα είναι καλύτερο για σκανάρισμα QR codes?

 

και το QR Code Reader κανει πολυ καλη δουλεια

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να κάνεις normal και όχι από recovery;

 

Εκανε αναβαθμιση σημερα η εφαρμογη αλλα και παλι μου κανει τα ιδια.:(Εννοεις κατι διαφορετικο;

Link to comment
Share on other sites

Την είχα και εγώ την εφαρμογή ‘’Ελληνικό caller ID’’, αλλά δε μου άρεσε. Αν δεν κάνω λάθος βρίσκει μόνο τα νούμερα που είναι στον ΟΤΕ γιατί φαντάζομαι ότι παίρνει δεδομένα από τους καταλόγους του ΟΤΕ. Δοκίμασα π.χ. να του γράψω αριθμό από άλλο πάροχο και δεν έβρισκε στοιχεία, ενώ όταν του έγραψα νούμερο του ΟΤΕ βρήκε στοιχεία.

 

Ξέρεις καμιά εφαρμογή που να βρίσκει νούμερα κι από άλλους παρόχους πλην ΟΤΕ;

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή "ελληνικό caller id" δείχνει από σταθερά μόνο ΟΤΕ. Από κινητά όμως δείχνει όλων των εταιρειών, αρκεί ο κάτοχος του αριθμού να επιτρέπει να φαίνεται ο αριθμός του στους τηλεφωνικούς καταλόγους.
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς άλλος εκτός από μένα και μια φίλη μου με S3 mini, το εξής πρόβλημα;

Όταν δεχόμαστε κάποιο sms και εκείνη την ώρα είναι ανοιχτή η οθόνη του κινητού, το sms εμφανίζεται μέσα από την εφαρμογή του Viber. Αν το τηλέφωνο είναι με κλειστή την οθόνη, τότε όλα μια χαρά. Όταν την ανοίξω εγώ, θα δω ειδοποίηση από το Handcent SMS και η φίλη μου από την μαμά εφαρμογή της Samsung !!!

Έψαξα στις ρυθμίσεις και είδα κάπου να λέει 'Free reply with Viber', και πήγε το μυαλό μου ότι κάτι μ' αυτή την επιλογή θα γίνεται. Το περίεργο όμως είναι πως και στις δύο συσκευές ή επιλογή είναι unticked, οπότε δεν φταίει αυτό.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

@eltsele

Ψάξε στο playstore για GPS Measure

Ευχαριστώ! Το planimeter εννοούσα τελικά, το οποίο είναι και paid!

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

@gsa1967

 

free έκδοση

 

Η pro είναι τόσο για κινητά και για tablet με δυνατότητας επεξεργασίας φωτογραφίας.

Link to comment
Share on other sites

Το tapatalk βελτιώθηκε? ποια έκδοση είναι οκ?

 

το ταπαταλκ 4.2.2 προ είναι το καλύτερο όλων δουλεύει τέλεια.

Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή έφτιαξε το pro; Γιατί δεν το βάζω για αυτό το λόγο, έτσι χρησιμοποιώ το απλό και λέω πως έδωσα τσάμπα χρήματα.

Και αν ξέρουμε κάποιο πρόγραμμα να καθαρίζει πραγματικά την cache, τα στοιχεία στην υπογραφή μου

Ένα γραμμάριο δράσης αξίζει ένα τόνο θεωρίας.
Link to comment
Share on other sites

Αυτο δοκιμασα τωρα αλλα για αρχεια μεγαλυτερα απο 10mb μου λεει..πληρωμη!

 

Ο ES file explorer μπορεί να το κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Ο ES file explorer μπορεί να το κάνει.

 

ΟΚ,παω να το δοκιμασω...ασυρματα ετσι?σε ευχαριστω...

 

Ο ES file explorer μπορεί να το κάνει.

 

Δεν μπορω να το συνδεσω με το pc...μου ζηταει ονομα χρηστη και κωδικο,βαζω αυτα που εχω βαλει στο wifi μου και δεν κανει κατι...μου ξαναζηταει...:mad:

 

Εκτος και εννοει του ρουτερ τον user και κωδικο...

 

ουτε και με αυτο συνδεεται...help plzzzzz

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by kollatos
Link to comment
Share on other sites

@RENESISS

 

Το Airdroid σε καμία περίπτωση δεν είναι paid

 

Για ESFileexplorer

1)Στα Windows θα πρέπει να κάνεις διαμοιρασμό τον φάκελο που έχεις την ταινία.

2)Το ρούτερ να είναι συνδεδεμένο με το κινητό.

3)Εκεί που ζητάει κωδικό θα βάλεις αυτό που έχεις στα Windows (Αν όχι δημιούργησε τον)

 

Update

 

Τώρα με το AirDroid V2.0.5.4 δοκίμασα να ανεβάσω 100MB, δεν μου εμφάνισε κάτι τα ανέβασε μια χαρα.

Edited by maarinos
Link to comment
Share on other sites

@RENESISS

 

Το Airdroid σε καμία περίπτωση δεν είναι paid

 

Για ESFileexplorer

1)Στα Windows θα πρέπει να κάνεις διαμοιρασμό τον φάκελο που έχεις την ταινία.

2)Το ρούτερ να είναι συνδεδεμένο με το κινητό.

3)Εκεί που ζητάει κωδικό θα βάλεις αυτό που έχεις στα Windows (Αν όχι δημιούργησε τον)

 

Tοτε γιατι δεν με αφηνει να βαλω την ταινια και μου λεει οτι πρεπει να πληρωσω για να μπορω να μεταφερω πανω απο 10 mb αρχειο...

 

Για το es δεν καταλαβα τιποτα:) προσπαθω τοση ωρα να συνδεθω με το pc αλλα δεν...:(

Link to comment
Share on other sites

@RENESISS

 

Το Airdroid σε καμία περίπτωση δεν είναι paid

 

Για ESFileexplorer

1)Στα Windows θα πρέπει να κάνεις διαμοιρασμό τον φάκελο που έχεις την ταινία.

2)Το ρούτερ να είναι συνδεδεμένο με το κινητό.

3)Εκεί που ζητάει κωδικό θα βάλεις αυτό που έχεις στα Windows (Αν όχι δημιούργησε τον)

 

Update

 

Τώρα με το AirDroid V2.0.5.4 δοκίμασα να ανεβάσω 100MB, δεν μου εμφάνισε κάτι τα ανέβασε μια χαρα.

 

Tελικα την περασα με το airdroid,μπηκα απο τον mozilla και επελεξα καποιο αλλο τροπο για την μεταφορα της ταινιας και την περασε κανονικα.Δεν ξερω πριν γιατι δεν μου την περνουσε-μονο τον υποτιτλο περνουσε-...

 

Και την παιζει κανονικα με υποτιτλους και ειναι και full hd ...

Link to comment
Share on other sites

Η ερωτηση εχει ξαναγινει και η απαντηση μου για My backup pro ειχε αμφισβητηθεί ότι θελει root .

 

Εγω προ ημερων πηγα το τηλ στην samsung για service και μου εκαναν επαναφορά εργοστασιακών. Ειχα όμως και δικη μου επιπροσθετη μνημη 8GB που ειχα αποθηκευσει το αρχειο από το my backup pro και σε 10 λεπτα ειχα το τηλ όπως το παρεδωσα...Μονο συνδεση με gmail εκανα για να ξανακατεβάσω το my backup pro. Υποθεση 5 λεπτων.

 

Δηλαδή το my backup pro κάνει χωρίς ρουτ backup δεδομένων πχ saves παιχνιδιών όπως το helium?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...