Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πως μπορω να κανω ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ android κινητο οποτε συνδεωμαι σε ασυρματο wifi να κατεβασει ΑΥΤΟΜΑΤΑ χωρις καν να με ρωταει ή να με ενημερωνει με το εικονιδιο του google play πανω αριστερα οτι κατεβασε τις ενημερωσεις για τα προγραμματα που εχω εγκατεστημενα. Edited by fits13
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να επιλέξεις το auto update apps και το update over wifi only στις ρυθμίσεις του play store, αλλά μου φαίνεται ότι πάντα θα βγάζει ειδοποίηση για το ποιες εφαρμογές έχει αναβαθμίσει.
Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει εφαρμογη οπως το android pro widgets (μου κολλανε τα συγκεκριμενα) που να εχει μαζεμενα widgets για σελιδοδεικτες, επαφες κ.λ.π.;

Να δουλευει στον tsf

Edited by flandra
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να επιλέξεις το auto update apps και το update over wifi only στις ρυθμίσεις του play store, αλλά μου φαίνεται ότι πάντα θα βγάζει ειδοποίηση για το ποιες εφαρμογές έχει αναβαθμίσει.

Που ακριβως ειναι αυτο το auto update που λες φιλε μου?

 

Και δεν μπορεις να του δηλωσεις να ΜΗΝ σε ενημερωνει τι αναβαθμησεις εκανε και σε τι προγραμματα απλα να τις κανει?

Link to comment
Share on other sites

Που ακριβως ειναι αυτο το auto update που λες φιλε μου?

 

Και δεν μπορεις να του δηλωσεις να ΜΗΝ σε ενημερωνει τι αναβαθμησεις εκανε και σε τι προγραμματα απλα να τις κανει?

 

Θα το βρεις στις ρυθμίσεις του play .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Που ακριβως ειναι αυτο το auto update που λες φιλε μου?

 

Και δεν μπορεις να του δηλωσεις να ΜΗΝ σε ενημερωνει τι αναβαθμησεις εκανε και σε τι προγραμματα απλα να τις κανει?

 

Όπως έγραψε και ο φίλος από πάνω οι 2 αυτές επιλογές βρίσκονται στις ρυθμίσεις του play store.

Σε 4.1 (δεν ξέρω άμα υπάρχει σε προηγούμενες εκδόσεις εκδόσεις του android) μπορείς να κρύψεις τα notifications σε κάθε εφαρμογή. Settings->apps->all και βρίσκεις το Google Play Store, εκεί μπορείς να απενεργοποιήσεις το show notifications.

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να επιλέξεις το auto update apps και το update over wifi only στις ρυθμίσεις του play store, αλλά μου φαίνεται ότι πάντα θα βγάζει ειδοποίηση για το ποιες εφαρμογές έχει αναβαθμίσει.

 

Και το βρίσκω και πολυ σωστο να σε ενημερώνει για το ποιες εφαρμογες εχει ενημερώσει.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα αναβάθμιση στο beautiful weather..απελπισία,όλο fc είναι,η ωρα κολλάει συνεχώς!το χει κι άλλος το πρόβλημα μήπως;

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Έκανα αναβάθμιση στο beautiful weather..απελπισία,όλο fc είναι,η ωρα κολλάει συνεχώς!το χει κι άλλος το πρόβλημα μήπως;

 

Εμένα μια χαρά είναι. Δοκίμασε να κάνεις uninstall και install.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μια χαρά είναι. Δοκίμασε να κάνεις uninstall και install.

 

2 φορές το χω κάνει.

Απ'οτι βλέπω στο play store όλοι γκρινιάζουν:thumbdown:

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Καλά το Beautiful Widgets έχει γίνει τρομερά όμορφο μετά τις τελευταίες αναβαθμίσεις!

Μπράβο στην εταιρεία που συνεχώς το βελτιώνει.

Έχω ένα θέμα μόνο με το Geolocation. Έχει κολλήσει από χτες και δείχνει ως Local περιοχή την δουλειά μου, ενώ έχω επιστρέψει στο σπίτι.

Πώς το ξεκολλάω; Πήγα στις ρυθμίσεις, στο Location και τίκαρα και ξετίκαρα τα διάφορα, αλλά τα ίδια..

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλά το Beautiful Widgets έχει γίνει τρομερά όμορφο μετά τις τελευταίες αναβαθμίσεις!

Μπράβο στην εταιρεία που συνεχώς το βελτιώνει.

Έχω ένα θέμα μόνο με το Geolocation. Έχει κολλήσει από χτες και δείχνει ως Local περιοχή την δουλειά μου, ενώ έχω επιστρέψει στο σπίτι.

Πώς το ξεκολλάω; Πήγα στις ρυθμίσεις, στο Location και τίκαρα και ξετίκαρα τα διάφορα, αλλά τα ίδια..

 

Εγώ έχω θέμα με την ώρα,με το καιρό,με τη περιοχή,παω να δω λεπτομέρειες καιρού κ με πετάει,θέλω να αλλαξω εμφάνιση σε widget κ μου γράφει αναγκαστική διακοπή.Απελπισία είναι προς το παρόν.Ελπίζω να τα διορθώσουν όλα,μπορεί να είναι πάρα πολύ ωραίο σε interface αλλά θα μπορούσαν να περιμένουν να βγάλουν μια σταθερή έκδοση όπως οι προηγούμενες

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Με την τελευταία αναβάθμιση έχουν βάλει και screensaver σε daydreams στην 4.2.1 και είναι πανέμορφο.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω θέμα με την ώρα,με το καιρό,με τη περιοχή,παω να δω λεπτομέρειες καιρού κ με πετάει,θέλω να αλλαξω εμφάνιση σε widget κ μου γράφει αναγκαστική διακοπή.Απελπισία είναι προς το παρόν.Ελπίζω να τα διορθώσουν όλα,μπορεί να είναι πάρα πολύ ωραίο σε interface αλλά θα μπορούσαν να περιμένουν να βγάλουν μια σταθερή έκδοση όπως οι προηγούμενες

 

Όντως έχει αρκετά bugs για πολύ κόσμο. Και σε μένα δεν βρίσκει άλλη περιοχή αν πάω να την προσθέσω manually.

Βλέπω στο Φόρουμ της εταιρείας τους έχει κραξει πολύς κόσμος και ζητάνε την προηγούμενη έκδοση ή τα λεφτά τους πίσω.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Όντως έχει αρκετά bugs για πολύ κόσμο. Και σε μένα δεν βρίσκει άλλη περιοχή αν πάω να την προσθέσω manually.

Βλέπω στο Φόρουμ της εταιρείας τους έχει κραξει πολύς κόσμος και ζητάνε την προηγούμενη έκδοση ή τα λεφτά τους πίσω.

 

Εγώ δε τα ζητάω πάντως!τη πηρα 0.90€ με μια προσφορά!

Θα τη φτιάξουν μέσα στη μέρα πιστεύω!

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

με ποιο σκεπτικο ακριβως κραζετε μια εφαρμογη που κατα παραδοση δουλευει καλα και απλα σε ενα update εχει καποια προβληματα και τα οποια με μαθηματικη ακριβεια θα τα φτιαξουν συντομα; λες και μας εκλεψαν κιολας..οκ.
Link to comment
Share on other sites

Με το σκεπτικό πως όταν βγάζεις κάτι καινούργιο το δοκιμάζεις πριν το διαθέσεις. Με το σκεπτικό πως εγώ και κάποιοι άλλοι πλήρωσαν για κάτι για να δουλεύει, ομολογώ μέχρι πριν λίγες μέρες ΤΕΛΕΙΑ. Με το σκεπτικό ότι δεν μου αρέσει να πληρώνω και να γίνομαι tester.

 

Edit. Μόλις το αναβάθμισα πάλι. Δουλεύει σωστά πλέον και άλλαξα και τη βαθμολογία μου από 1 σε 5 αστέρια πάλι. Τα του Καίσαρος τω Καίσαρος.

Edited by xapos
Link to comment
Share on other sites

Ποίο θεωρουμε το καλύτερο antivirus γιά τα android

 

Κανένα, είναι άχρηστα τα anti virus, το μόνο που κάνουν είναι να καθυστερούν κι άλλο τη συσκευή. Εφόσον δεν περνάς εφαρμογές από περίεργα site δεν το χρειάζεσαι.

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Παιδια πιο θεωρειτε το καλυτερο προγραμμα για βιντεοσκοπηση της οθονης του κινητου;Ειμαι root.

Ευχαριστω

Το Screencast.

Ποίο θεωρουμε το καλύτερο antivirus γιά τα android

Το κανένα.

Ρε παιδιά γιατί το tapatalk δεν μου εμφανίζει το γράμμα (Φ);

Μπες στις ρυθμίσεις της εφαρμογής και επέλεξε bbcode.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Ποίο θεωρουμε το καλύτερο antivirus γιά τα android

 

Α ναι, οι γνωστές απόψεις, μη βάλεις antivirus, τζιζ κάνει κακό κλπ.

Και μετά η γνωστή υποσημείωση πρόσεχε τι εφαρμογές βάζεις.

Λοιπον:

1. Ακόμα και στο market έχουν μπει κατά καιρούς malware

2. Για να ρωτάει ο άνθρωπος δε θα βάζει μόνο απο το market... ;)

 

Εγώ σου προτείνω λοιπόν το avg. Δε σου τρώει τίποτα απο resources. Μια δοκιμή θα σε πείσει.

Και βάλε και ενα droidwall για να κόβεις τις εφαρμογές που θέλουν net αλλά εσύ δεν θέλεις ;)

Link to comment
Share on other sites

Κανένα, είναι άχρηστα τα anti virus, το μόνο που κάνουν είναι να καθυστερούν κι άλλο τη συσκευή. Εφόσον δεν περνάς εφαρμογές από περίεργα site δεν το χρειάζεσαι.

 

http://news.in.gr/science-technology/article/?aid=1231225337

 

Σε παραπέμπω σε ένα άρθρο και επειδή παρακολούθησα το θέμα στην γερμανική τηλεόραση είπαν ότι έχει αυξητικές διαστάσεις σε συσκευές android.Οποτε υπάρχουν ιοί!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...