Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τη δοκιμασες; εγω τις βρίσκω πολυ πιο απλες. συνηθεια ειναι μωρε, λιγο χρονο θελει και θα πετας :p

 

Ξέρεις τι; βάζω τη ρύθμιση και μετά πρέπει να τα πατάω όλα για να ξαναβγεί αυτό που ήταν. Σίγουρα θα το συνηθίσω αλλα μέχρι τότε. ..χαχα

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Σε όλους παίζει η κάμερα;;;

 

κοιτα... δεν το εχω δοκιμασει σε αλλα κινητα εκτος απο το s3 αλλα υποθετω πως αν κανει στο δικο μου κινητο που δεν εχει ουτε καν root, τοτε ισως κανει και σε πολλα αλλα.

δοκιμασε την και μονος σου. προσοχη μονο αν σου ζητησει να αντικαταστησει την καμερα του συστηματος. κατι που δεν νομιζω να γινεται σε αλλα κινητα εκτος απο τα nexus. στην συγκεκριμενη περιπτωση δεν ξερω αν πρεπει να την εγκαταστησεις γιατι ισως να ειναι επικίνδυνο. (με root ομως παιρνεις πρωτα ενα backup και δεν φοβασαι τιποτα)

Edited by NickName98
Link to comment
Share on other sites

Τι launcher έχεις;

 

Εχω τον TSF

 

Βρε παιδιά πως στην ευχή μπαίνει αυτό το Widget locker;

Δεν λειτουργεί σχεδόν ποτέ η αν λειτουργεί το κάνει σπάνια.

Πατώ το hardware button και ενώ περιμένω να εμφανιστεί η lock screen και να την ανοίξω με σύρσιμο ,αυτό την παρακάμπτει και με πάει κατευθείαν στην home screen.

Δηλαδή έχω δεν έχω lock screen το ίδιο κάνει.

Παίζει κάποια ιδιαίτερη ρύθμιση;

 

Να συμπληρώσω πως αυτό το κάνει μόνο όταν ανοίγω την οθόνη με το hardware button του s3.

Με το power button λειτουργεί κανονικά η lock screen.

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by kollatos
Link to comment
Share on other sites

Εχω τον TSF

 

Έχεις κοιτάξει καθόλου στις ρυθμίσεις του tsf μήπως έχει επιλογή από κρι ή πρέπει να κατεβάσεις κάποιο apk;

Στο nova κατέβασα άλλο αρχείο για να τα βλέπω.

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Έχεις κοιτάξει καθόλου στις ρυθμίσεις του tsf μήπως έχει επιλογή από κρι ή πρέπει να κατεβάσεις κάποιο apk;

Στο nova κατέβασα άλλο αρχείο για να τα βλέπω.

 

Ναι ο tsf έχει στις ρυθμίσεις να εμφανίζονται οι χαμένες κλήσεις στα εικονίδια του τηλεφώνου, μυμηματων και mail.

Αυτο όμως τι σχέση έχει για τον ex dialer αφού αυτός υποτίθεται πως έχει δικό του πρόσθετο;

 

 

Πάντως πριν από λίγο που το δοκίμασα στο nova είδα πως εκεί λειτουργεί το εικονίδιο.

Παράξενο...

Edited by telmusic
Link to comment
Share on other sites

Ναι ο tsf έχει στις ρυθμίσεις να εμφανίζονται οι χαμένες κλήσεις στα εικονίδια του τηλεφώνου, μυμηματων και mail.

Αυτο όμως τι σχέση έχει για τον ex dialer αφού αυτός υποτίθεται πως έχει δικό του πρόσθετο;

 

 

Πάντως πριν από λίγο που το δοκίμασα στο nova είδα πως εκεί λειτουργεί το εικονίδιο.

Παράξενο...

 

Εγώ δεν έχω κατεβάσει το πρόσθετο του ex dialer,μόνο του nova.

Στον tsf έχεις κ το πρόσθετο του ex κ αυτό που έχει ο tsf ταυτόχρονα;

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

τι σας βρηκα, τι σας βρηκα....

αν και ημουν σιγουρος πως δεν θα δουλευει, εκανα λαθος.

σας παρουσιαζω την νεα καμερα του android 4.3!!!

νομιζω δουλευει σε ολες τις συσκευες μιας και δουλευει στο s3 μου το οποιο δεν εχει καν root.

και εχει και PHOTOSPHERE!

παρτε την απο το dropbox μου. (πειτε μου αν δεν δουλευει το link γιατι ειναι η πρωτη φορα που κανω share απο dropbox) ;)

 

Μια χαρά δουλεύει και σε μένα και μου πέρασε και την συλλογή.

Έτσι ήταν στο nexus 4 που είχα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω κατεβάσει το πρόσθετο του ex dialer,μόνο του nova.

Στον tsf έχεις κ το πρόσθετο του ex κ αυτό που έχει ο tsf ταυτόχρονα;

 

Ο tsf δεν έχει πρόσθετο απλώς ενεργοποιεις από τις ρυθμίσεις την αντίστοιχη επιλογή .

Εχω μόνο το πρόσθετο του ex

Link to comment
Share on other sites

στο Eye In Sky Weather, βαζω καποιο widget και οταν κανω επανεκκινηση το κινητο και δεν υπαρχει internet, αυτο γινεται αορατο.

ειναι φυσιολογικο; γινεται και στην επι πληρομης εκδοση;

Link to comment
Share on other sites

τι σας βρηκα, τι σας βρηκα....

αν και ημουν σιγουρος πως δεν θα δουλευει, εκανα λαθος.

σας παρουσιαζω την νεα καμερα του android 4.3!!!

νομιζω δουλευει σε ολες τις συσκευες μιας και δουλευει στο s3 μου το οποιο δεν εχει καν root.

και εχει και PHOTOSPHERE!

παρτε την απο το dropbox μου. (πειτε μου αν δεν δουλευει το link γιατι ειναι η πρωτη φορα που κανω share απο dropbox) ;)

 

Έχει zoom και δεν το βρίσκω εγώ;

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Έχει zoom και δεν το βρίσκω εγώ;

 

με τα 2 δαχτυλα ειναι οπως zoomαρεις στις φωτογραφιες ή στον browser

Link to comment
Share on other sites

κοιτα... δεν το εχω δοκιμασει σε αλλα κινητα εκτος απο το s3 αλλα υποθετω πως αν κανει στο δικο μου κινητο που δεν εχει ουτε καν root, τοτε ισως κανει και σε πολλα αλλα.

δοκιμασε την και μονος σου. προσοχη μονο αν σου ζητησει να αντικαταστησει την καμερα του συστηματος. κατι που δεν νομιζω να γινεται σε αλλα κινητα εκτος απο τα nexus. στην συγκεκριμενη περιπτωση δεν ξερω αν πρεπει να την εγκαταστησεις γιατι ισως να ειναι επικίνδυνο. (με root ομως παιρνεις πρωτα ενα backup και δεν φοβασαι τιποτα)

 

Οκ δεν αντικαθιστά του συστήματος. Πάντως η stock έχει περισσότερες ρυθμίσεις. Αυτό που μου κάνει εντύπωση όμως είναι ότι η stock στα 8mp δεν μου πιάνει όλη την οθόνη εν αντιθέση με αυτής.

Link to comment
Share on other sites

Οκ δεν αντικαθιστά του συστήματος. Πάντως η stock έχει περισσότερες ρυθμίσεις. Αυτό που μου κάνει εντύπωση όμως είναι ότι η stock στα 8mp δεν μου πιάνει όλη την οθόνη εν αντιθέση με αυτής.

 

η stock στο s3 εχει οντως πολλες περισσοτερες επιλογες αλλα τις περισσοτερες φορες δεν σου χρεαιζονται. θες απλως να τραβηξεις μια απλη φωτογραφια. σε αυτη την περιπτωση η στοκ καμερα του 4.3 ειναι πολυ καλυτερη

Link to comment
Share on other sites

Και να ξέρετε ότι δεν μπορεί καμιά εφαρμογή να αντικαταστησει εφαρμογή συστήματος.... Και να το προσπαθήσετε θα βγάλει ενα X και θα γράφει η εφαρμογή δεν εγκατασταθηκε....
Link to comment
Share on other sites

Και να ξέρετε ότι δεν μπορεί καμιά εφαρμογή να αντικαταστησει εφαρμογή συστήματος.... Και να το προσπαθήσετε θα βγάλει ενα X και θα γράφει η εφαρμογή δεν εγκατασταθηκε....

 

εγω απλως το ειπα μην παει κατι στραβα. δεν το εχω δοκιμασει.

Link to comment
Share on other sites

η stock στο s3 εχει οντως πολλες περισσοτερες επιλογες αλλα τις περισσοτερες φορες δεν σου χρεαιζονται. θες απλως να τραβηξεις μια απλη φωτογραφια. σε αυτη την περιπτωση η στοκ καμερα του 4.3 ειναι πολυ καλυτερη

 

Μετά από συγκριτικό στα πρόχειρα που έκανα μου φάνηκαν καλύτερες του stock με την ίδια ανάλυση και ρυθμίσεις στο auto. Τα χρώματα στο s2 μου τα έβγαζε πιο ομοιόρφα και ήταν πιο καθαρές.

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα παιδια θελω να μου λυσετε μια απορια! Το clean master στην εκαθαριση εναπομειναντων αρχειων ειναι το ιδιο με την εκαθαριση sd card που εχει η εφαρμογη all in one toolbox??
Link to comment
Share on other sites

Παιδια πρεπει να εχει ξαναμπει σιγουρα,υπαρχει καποια εφαρμογη να μου δειχνει θερμοκρασιες κινητου ? δωρεαν φυσικα...:happy:
android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Μάγκες SOS!

Υπάρχει εφαρμογή που να κάνει remote control σε κινητό;

Δηλαδή να μπορώ να μπω από τον υπολογιστή μου ή από το κινητό μου σε κάποιο κινητό (ακριβώς δηλαδή αυτό που κάνει και το TeamViewer για τους υπολογιστές)

Link to comment
Share on other sites

Μάγκες SOS!

Υπάρχει εφαρμογή που να κάνει remote control σε κινητό;

Δηλαδή να μπορώ να μπω από τον υπολογιστή μου ή από το κινητό μου σε κάποιο κινητό (ακριβώς δηλαδή αυτό που κάνει και το TeamViewer για τους υπολογιστές)

 

Το TeamViewer υπαρχει για android για να μπεις σε pc μονο.

Link to comment
Share on other sites

Μάγκες SOS!

Υπάρχει εφαρμογή που να κάνει remote control σε κινητό;

Δηλαδή να μπορώ να μπω από τον υπολογιστή μου ή από το κινητό μου σε κάποιο κινητό (ακριβώς δηλαδή αυτό που κάνει και το TeamViewer για τους υπολογιστές)

 

Team viewer για κινητα. Ειναι δωρεαν στο πλει

Link to comment
Share on other sites

Μάγκες SOS!

Υπάρχει εφαρμογή που να κάνει remote control σε κινητό;

Δηλαδή να μπορώ να μπω από τον υπολογιστή μου ή από το κινητό μου σε κάποιο κινητό (ακριβώς δηλαδή αυτό που κάνει και το TeamViewer για τους υπολογιστές)

 

Jump desktop, RDP και VNC μαζί

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.p5sys.android.jump.free&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5wNXN5cy5hbmRyb2lkLmp1bXAuZnJlZSJd

Link to comment
Share on other sites

Μάγκες SOS!

Υπάρχει εφαρμογή που να κάνει remote control σε κινητό;

Δηλαδή να μπορώ να μπω από τον υπολογιστή μου ή από το κινητό μου σε κάποιο κινητό (ακριβώς δηλαδή αυτό που κάνει και το TeamViewer για τους υπολογιστές)

 

 

 

Το TeamViewer υπαρχει για android για να μπεις σε pc μονο.

 

Οχι...υπαρχει εφαρμογη που κανει και το αντιθετο.

 

 

Team viewer για κινητα. Ειναι δωρεαν στο πλει

 

Ναι εχει δικιο ο φιλος...

Για δοκιμασε το.....

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...