Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εξαρταται, μια χαρα ειναι την ημερα, οπως και το αντιστροφο,

προσωπικα ενεργοποιω το dark/night μονο σε εφαρμογες που εχουν επιλογη για αυτοματο,

για την ημερα ειναι πολυ καλυτερο το ανοικτο

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογή που να γράφω κάτι και να κοινοποιείται ταυτόχρονα σε όσα social media του ορίσω;
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω ημερολόγιο που σε ένα συμβάν - υπενθύμιση - ραντεβού που δημιουργώ να μπορώ εκτός των άλλων να επισυνάπτω ένα screen shot ή μια φωτογραφία.

 

Τι προτείνετε;

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογή που να γράφω κάτι και να κοινοποιείται ταυτόχρονα σε όσα social media του ορίσω;

 

ψαξου λιγο με το IFTTT

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν εχει αναφερθει ξανα,υπαρχει καποια εφαρμογη που οταν μας παιρνει καποιος να δειχνει οτι το κιν.ειναι κλειστο η οτι δεν εχει σημα?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν εχει αναφερθει ξανα,υπαρχει καποια εφαρμογη που οταν μας παιρνει καποιος να δειχνει οτι το κιν.ειναι κλειστο η οτι δεν εχει σημα?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αυτό είναι το blacklist επαφών.

Κάποιες συσκευές έχουν κάτι τέτοιο από το εργοστάσιο.

Το κοίταξες;

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι το blacklist επαφών.

Κάποιες συσκευές έχουν κάτι τέτοιο από το εργοστάσιο.

Το κοίταξες;

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Εχω το s7 edge!οταν βαζω φραγη χτυπαει μια φορα κ μετα λεει οτι ειναι κατηλλειμενο,δηλ.ο αλλος που με παιρνει νομιζει οτι του το κλεινω

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχω το s7 edge!οταν βαζω φραγη χτυπαει μια φορα κ μετα λεει οτι ειναι κατηλλειμενο,δηλ.ο αλλος που με παιρνει νομιζει οτι του το κλεινω

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλύτερα, για να μη σε ξαναπάρει καν !!! :lol::lol::lol:

Αυτό που ζητάς το κάνουν κάποιες εφαρμογές, αλλά μόνο σε ρουταρισμένα κινητά, κόβουν την κλήση πολύ νωρίς (σχεδόν σε επίπεδο πυρήνα), δείχνοντας στο δίκτυο ότι δεν έφτασε στο κινητό. Δεν θυμάμαι ποιά είχα χρησιμοποιήσει, αλλά θυμάμαι ότι το είχα κάνει σε ένα κινητό μου πριν λίγα χρόνια. :)

Edited by marras

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Δεν εγκαθισταται δεν ενημερωνεται (Huawei p10) οποιαδηποτε βοηθεια θα ηταν καλοδεχουμενη

VU1VZHU.png

Edited by ppkmoby
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει εφαρμογή που να λέει στον καλούντα ότι το έχεις κλειστό αν δεν το έχεις κλειστό και δεν μπορεί να του δείξει ότι μιλάς στο τηλέφωνο αν δεν μιλάς !!!!!! Αυτό είναι θέμα δικτύου ! Απλά θα του δείχνει ότι χτυπάει μια φορά και του το κλείνεις. Εσύ εννοείται ότι δεν θα ακούς /βλέπεις την κλήση του. Οποια εφαρμογή και να βάλεις το ίδιο θα κάνει.

 

Τα περισσότερα κινητά το έχουν αυτό από μόνα τους. Για δες κλήσεις, ρυθμίσεις, αποκλεισμός αριθμών.

Δεν ξερω αν εχει αναφερθει ξανα,υπαρχει καποια εφαρμογη που οταν μας παιρνει καποιος να δειχνει οτι το κιν.ειναι κλειστο η οτι δεν εχει σημα?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

[Στάλθηκε από μόνο του]

Link to comment
Share on other sites

Δεν εγκαθισταται δεν ενημερωνεται (Huawei p10) οποιαδηποτε βοηθεια θα ηταν καλοδεχουμενη

VU1VZHU.png

Το ίδιο πρόβλημα και σε εμένα σε samsung S8+, προφανώς φταίει το update του Σεπτεμβρίου για το επίπεδο ασφαλείας.

ακολούθησα τις οδηγίες της samsung για το κωδικό σφάλματος 505 δηλαδή διαγραφή κρυφής μνήμης και δεδομένων του play store αλλά το πρόβλημα παραμένει. Έκανα απεγκατάσταση της εφαρμογής και προσπάθεια εγκατάστασης από την αρχή αλλά βγάζει πάλι σφάλμα.

Επισκευάσθηκα σήμερα εξουσιοδοτημένο service της samsung και μου είπαν πως κάτι δεν κάθισε καλά με το τελευταίο update και πως θα λυθεί με μια ολική διαγραφή των δεδομένων του κινητού, να γίνει καθαρό σαν καινούργιο και εγκατάσταση πάλι του λειτουργικού.

Θα πάρω σήμερα backup και θα τους το πάω αύριο για τη καθαρή εγκατάσταση. Χρόνος επιδιόρθωσης περίπου 2-3 ώρες μου είπαν

:protest: Λέω ΟΧΙ...!!! στα Greeklish
Link to comment
Share on other sites

Δεν εγκαθισταται δεν ενημερωνεται (Huawei p10) οποιαδηποτε βοηθεια θα ηταν καλοδεχουμενη

VU1VZHU.png

Ομοίως σε Galaxy S7 Edge.

Επίπεδο ασφαλείας Αυγούστου.

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με την εφαρμογή my cosmote. Εγκατασταθηκε σήμερα και σ εμένα. Απ ότι είδα στο store μάλλον έφταιγε η εφαρμογή και όχι το update ασφαλείας του Σεπτεμβρίου γιατί βελτίωσαν την εφαρμογή με ημερομηνία 3/10
:protest: Λέω ΟΧΙ...!!! στα Greeklish
Link to comment
Share on other sites

Με την τελευταία ενημέρωση του Google translate εμφανίστηκε η παρακάτω ειδοποίηση. Αν την απενεργοποιήσω, χάνεται και το pop up κυκλάκι για άμεση μετάφραση όταν κάνεις αντιγραφή κάποιο κομμάτι κειμένου.

Έχει βρει κάποιος κάποια λύση, ώστε να αφαιρεθεί η συγκεκριμένη ειδοποίηση; e47a558fd77570ce9ff947647381b1a0.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στις ρυθμίσεις της μετάφρασης και εκεί που λέει ενεργό καν το ανενεργό
Έτσι εξαφανίζεται και η άμεση μετάφραση όμως, το popup κυκλάκι που πετάγεται όταν κάνεις αντιγραφή κάποιο κείμενο.
Link to comment
Share on other sites

Έτσι εξαφανίζεται και η άμεση μετάφραση όμως, το popup κυκλάκι που πετάγεται όταν κάνεις αντιγραφή κάποιο κείμενο.

 

καλησπερα καποια εφαρμογη απαντηση κλησης βαζοντας το τηλεφωνο στο αυτι υπαρχει?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.

Αγόρασα προχθές το xiaomi Note 6 pro προερχόμενος από μια 10ετιά με Galaxy S..... το noLed που μέ έχει βολέψει τόσο, δεν λειτουργεί σε αυτό...καμιά ιδέα; η άλλη αντίστοιχη εφαρμογή; με εικνιδια κλπ, όπως είναι στο NoLed, όχι φλας...

Ευχαριστώ, είναι δύσκολο να ψάξω σε 2000+ σελίδες

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Μια ομορφη εφαρμογη για ελεγχο των Permissions https://play.google.com/store/apps/details?id=com.samruston.permission
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει εφαρμογή που να λέει στον καλούντα ότι το έχεις κλειστό αν δεν το έχεις κλειστό και δεν μπορεί να του δείξει ότι μιλάς στο τηλέφωνο αν δεν μιλάς !!!!!! Αυτό είναι θέμα δικτύου ! Απλά θα του δείχνει ότι χτυπάει μια φορά και του το κλείνεις. Εσύ εννοείται ότι δεν θα ακούς /βλέπεις την κλήση του. Οποια εφαρμογή και να βάλεις το ίδιο θα κάνει.

 

Τα περισσότερα κινητά το έχουν αυτό από μόνα τους. Για δες κλήσεις, ρυθμίσεις, αποκλεισμός αριθμών.

 

[Στάλθηκε από μόνο του]

Στο note 4 που έχω το κάνει, δεν χτυπάει καθόλου. Και σε κάποια άλλα samsung.

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.

Αγόρασα προχθές το xiaomi Note 6 pro προερχόμενος από μια 10ετιά με Galaxy S..... το noLed που μέ έχει βολέψει τόσο, δεν λειτουργεί σε αυτό...καμιά ιδέα; η άλλη αντίστοιχη εφαρμογή; με εικνιδια κλπ, όπως είναι στο NoLed, όχι φλας...

Ευχαριστώ, είναι δύσκολο να ψάξω σε 2000+ σελίδες

 

Εγώ φίλε μου χρησιμοποιώ το Glance Plus

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.thsoft.glance

Είναι νομίζω ότι καλύτερο.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Με την τελευταία ενημέρωση του Google translate εμφανίστηκε η παρακάτω ειδοποίηση. Αν την απενεργοποιήσω, χάνεται και το pop up κυκλάκι για άμεση μετάφραση όταν κάνεις αντιγραφή κάποιο κομμάτι κειμένου.

Έχει βρει κάποιος κάποια λύση, ώστε να αφαιρεθεί η συγκεκριμένη ειδοποίηση;

 

Πραγματικά τώρα τι βλακεία πήγαν και έκαναν...Ο μόνος τρόπος να διώξεις την ειδοποίηση,σε android 8 τουλάχιστον,είναι να απενεργοποιήσεις τις ειδοποιήσεις από την συγκεκριμένη εφαρμογή.Αλλά εγώ τουλάχιστον,απενεργοποίησα προσωρινά το ''αγγίξτε για μετάφραση'',μήπως και σε επόμενο update το διορθώσουν.

Πολυμαθίη νόον έχειν ου διδάσκει...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...