Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εφαρμογή;

Ένα excelόφυλλο στο Google Drive δε σε βολεύει;

 

Στάλθηκε από το VTR-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν έχω το G drive στο κινητό

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω το G drive στο κινητό

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Βάλτο!!! Θα σε βολέψει πολύ και σε άλλα πράγματα!!

Ένα σωτήριο σε περίπτωση που σου πάθει κάτι το κινητό ξαφνικά.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω το G drive στο κινητό

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μήπως τότε με το KEEP της Google;

Αλλά πολύ πιο αποτελεσματικά γίνεται με το excel που σου πρότειναν.

 

Unleashed by my rooted OP3T in 8.0

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω το G drive στο κινητό

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Βάλε Google sheets και είσαι έτοιμος. Έχει διαμοιρασμό κλπ.

 

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. Πως μπορω να μεταφερω τις επαφες που εχω αποθηκευμενες στο google play λογαριασμο μου , σε ενα κινητο σονυ xperia mini pro που δεν εχει την συγκεκριμενη εφαρμογη μεσα ?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ψαχνω προγραμμα συγχωνισμου το οποιο οταν ανεβαζω μια φωτογραφια στο φβ ή οσες ανεβαζω να διαγραφονται απο το κινητο μου χωρις να χρειαζομαι να τις ανεβαζω και μετα να τις διαγραφω εχουμε κατι τετοιο ρε παιδια ή παρομοιο ;

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. Πως μπορω να μεταφερω τις επαφες που εχω αποθηκευμενες στο google play λογαριασμο μου , σε ενα κινητο σονυ xperia mini pro που δεν εχει την συγκεκριμενη εφαρμογη μεσα ?
Superbackup

Κάνεις backup στο ένα κινητό και.restore στο άλλο

 

Unleashed by my rooted OP3T in 8.0

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει μηπως εφαρμογη που να κανει την ιδια δουλεια με τον ασφαλη φακελο της Samsung,αλλα να μην χρειαζεται root;
Επειδη να φανταστω για να μην απαντατε πως δεν υπαρχει τετοια εφαρμογη χωρις root,με root ξερω οτι υπαρχει.Ομως δεν θυμαμαι πως την λενε.

Αυτο που θελω ειναι να εχω την ιδια εφαρμογη 2 φορες στο κινητο και να την συνδεω με διαφορετικο λογαριασμο.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Επειδη να φανταστω για να μην απαντατε πως δεν υπαρχει τετοια εφαρμογη χωρις root,με root ξερω οτι υπαρχει.Ομως δεν θυμαμαι πως την λενε.

Αυτο που θελω ειναι να εχω την ιδια εφαρμογη 2 φορες στο κινητο και να την συνδεω με διαφορετικο λογαριασμο.

 

Αυτό κάνει αυτό που ζητάς

Edited by salmador
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

μπορείτε να μου πείτε αν μπορώ να ρυθμίσω το @otenet.gr email της δουλειάς στο AquaMail στο κινητό μου;

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

μπορείτε να μου πείτε αν μπορώ να ρυθμίσω το @otenet.gr email της δουλειάς στο AquaMail στο κινητό μου;

Αν στηρίζεται σε IMAP/POP3 Ναι.

 

Unleashed by my rooted OP3T in 8.0

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Αν στηρίζεται σε IMAP/POP3 Ναι.

 

Unleashed by my rooted OP3T in 8.0

Ναι, οι ρυθμίσεις που κάνω είναι ίδιες με αυτές που έχω στο Οutlook στον υπολογιστή.

 

Επιλέγω αρχικά:

Internet Mail

Βάζω email και password

Πατάω Manual (αν πατήσω Νext βγάζει authenticating error 535)

Server type βάζω POP3

Incoming server -> server name βάζω mail.otenet.gr

Outgoing server -> server name βάζω mailgate.otenet.gr

 

Μετά το Next βγάζει:

Incoming mail server POP3 invalid security (SSL) certificate

Outgoing mail server (SMTP) authentication error 535.

 

 

Δεν μπορώ με τίποτα να το στήσω...

 

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Σε τι εταιρία εργάζεσαι; Εκεί που είμαι εγώ για να βλέπω το εταιρικό μου email στο κινητό έπρεπε να μιλήσω με το IT support της εταιρίας και να περάσω ένα διαπιστευτήριο στο κινητο πρωτίστως , χωρίς αυτό δεν μπορούσα ότι και να έκανα.
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Έχω θέμα με τα email.Δεν μου έρχονται αμέσως,το gmail αλλά και η μαμά εφαρμογή του κινητού που έχω το yahoo μου συνδεδεμένο.Μπορεί να έρθουν ώρες μετά,ενώ όταν ξεκλειδώνω το κινητό και ανοίγει η οθόνη μου έρχονται όλα μαζεμένα.Έχω συγχρονισμούς όλα κομπλέ,να είναι το wifi ανοιχτό ακόμα και με κλειστή οθόνη κτλ κτλ όλα τσεκαρισμένα.Μόνο με τα email έχω θέμα μιάς και όλες οι άλλες ειδοποιήσεις(hangout κτλ) έρχονται κανονικά και άμεσα.Τι μπορεί να κάνω λάθος.Ξέρει κάποιος την λύση?
Πολυμαθίη νόον έχειν ου διδάσκει...
Link to comment
Share on other sites

Έχω θέμα με τα email.Δεν μου έρχονται αμέσως,το gmail αλλά και η μαμά εφαρμογή του κινητού που έχω το yahoo μου συνδεδεμένο.Μπορεί να έρθουν ώρες μετά,ενώ όταν ξεκλειδώνω το κινητό και ανοίγει η οθόνη μου έρχονται όλα μαζεμένα.Έχω συγχρονισμούς όλα κομπλέ,να είναι το wifi ανοιχτό ακόμα και με κλειστή οθόνη κτλ κτλ όλα τσεκαρισμένα.Μόνο με τα email έχω θέμα μιάς και όλες οι άλλες ειδοποιήσεις(hangout κτλ) έρχονται κανονικά και άμεσα.Τι μπορεί να κάνω λάθος.Ξέρει κάποιος την λύση?
Καμία φορά κολλάει ο συγχρονισμός. Κλείσε και άνοιξε και θα στρώσει. Εγώ τον κλείνω όταν βγαίνω από το internet και τον ανοίγω λίγα δευτερόλεπτα μετά αφότου έχω συνδεθεί. Κάνοντας τα παραπάνω δεν έχω πρόβλημα πλέον με τα emails.
Link to comment
Share on other sites

Σε τι εταιρία εργάζεσαι; Εκεί που είμαι εγώ για να βλέπω το εταιρικό μου email στο κινητό έπρεπε να μιλήσω με το IT support της εταιρίας και να περάσω ένα διαπιστευτήριο στο κινητο πρωτίστως , χωρίς αυτό δεν μπορούσα ότι και να έκανα.
Δεν υπάρχει support στην εταιρία που είμαι.

Τις παραπάνω ρυθμίσεις εγώ ο ίδιος τις πέρασα σε έναν υπολογιστή με Outlook και σε έναν άλλο με Outlook Express.

 

Οι ίδιες ρυθμίσεις στο Aqua μού βγάζουν τα error messages που ανέφερα.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Καμία φορά κολλάει ο συγχρονισμός. Κλείσε και άνοιξε και θα στρώσει. Εγώ τον κλείνω όταν βγαίνω από το internet και τον ανοίγω λίγα δευτερόλεπτα μετά αφότου έχω συνδεθεί. Κάνοντας τα παραπάνω δεν έχω πρόβλημα πλέον με τα emails.

 

Τον έχω ανοιγοκλείσει τον συγχρονισμό πολλές φορές αλλά φαίνεται πως είναι μόνιμο το θέμα.Τσέκαρα και στο google και έχουν και άλλοι το ίδιο θέμα αλλά δεν βρήκα λύση.Σαν να πέφτει σε λήθαργο το ιμέιλ μετά το κλείσιμο της οθόνης ενώ όλα τα άλλα λειτουργούν κανονικά.Θα δοκιμάσω και αυτό που είπες και ελπίζω να φτιάξει!

Πολυμαθίη νόον έχειν ου διδάσκει...
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το χάσιμο των offline playlist, το κάνει κ σε εμένα το Spotify. Βέβαια δεν είναι αυτός ο λόγος που αν κ premium, το χρησιμοποιώ σπάνια πλέον.

 

Είναι καλό για mainstream μουσική. Προσωπικά σε αυτά που ακούω δεν έχει αρκετές επιλογές και προτάσεις. Χρησιμοποιώ SoundCloud.

me > you
Link to comment
Share on other sites

έχω το s7 edge και έχω χάσει μερικά μηνύματα που είχα, διότι απ ότι κατάλαβα κρατάει στην μνήμη μέχρι τα 69, υπάρχει περίπτωση να βρω και τα προηγούμενα;
Link to comment
Share on other sites

Έχω θέμα με τα email.Δεν μου έρχονται αμέσως,το gmail αλλά και η μαμά εφαρμογή του κινητού που έχω το yahoo μου συνδεδεμένο.Μπορεί να έρθουν ώρες μετά,ενώ όταν ξεκλειδώνω το κινητό και ανοίγει η οθόνη μου έρχονται όλα μαζεμένα.Έχω συγχρονισμούς όλα κομπλέ,να είναι το wifi ανοιχτό ακόμα και με κλειστή οθόνη κτλ κτλ όλα τσεκαρισμένα.Μόνο με τα email έχω θέμα μιάς και όλες οι άλλες ειδοποιήσεις(hangout κτλ) έρχονται κανονικά και άμεσα.Τι μπορεί να κάνω λάθος.Ξέρει κάποιος την λύση?

Λοιπόν βρήκα την λύση μετά από πολύ ψάξιμο!Δεν φταίνε ούτε συγχρονισμοί ούτε τίποτα.Αυτό που κάνει την ζημιά είναι η "βελτιστοποίηση μπαταρίας" που έχει το stamina στα Sony ή εξοικονόμηση μπαταρίας στα άλλα κινητα με android 7+.Γίνεται το εξής,όταν ενεργοποιείς το stamina,πέφτει η συχνότητα συγχρονισμού σε διάφορες εφαρμογές για να κρατήσει παραπάνω η μπαταρία.Λογικό μέχρι εδώ.Το θέμα είναι ότι ακόμα και σε χρήση χωρίς stamina,το android παίρνει πρωτοβουλίες και ρίχνει την συχνότητα συγχρονισμού σε εφαρμογές που θεωρεί ενεργοβόρες.Στην δική μου περίπτωση τα email μου.Για να το αποφύγεις αυτό πρέπει να πας στις ρυθμίσεις>μπαταρία>βελτιστοποίση μπαταρίας,και να κλικάρεις την εφαρμογή που θες να μην την περιορίζει η βελτιστοποίηση μπαταρίας.Όταν το έκανα αυτό το email μου έρχονταν σε 2 δευτερόλεπτα!Πολύ καλύτερα από ώρες που έκαναν πριν.

Πολυμαθίη νόον έχειν ου διδάσκει...
Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις να προτεινει καποιο radio app μεσω ιντερνετ για το κινητο(Εχω το samsung galaxy s7 με το επισημο handsfree 3 κουμπιων) που να μπορω να δηλωσω τι θελω να κανει με το τριτο κουμπι του handsfree π.χ. να σαρωνη για τον επομενο ραδιοφωνικο σταθμο.

Αν ειναι δυνατον και χωρις διαφημίσεις.

 

Καποια "αδαις(Οπως ειναι και το νικ μου)" ερωτηση:

Αν το κινητο μου δεν εχει ραδιοφωνο ακομα και τα handsfree να του εχω συνδεση δεν μπορει να πιασει ραδιοφωνο χωρις ιντερνετ ετσι δεν ειναι?

 

Ευχαριστω πολυ.

Edited by adais
Link to comment
Share on other sites

Αν το κινητο μου δεν εχει ραδιοφωνο ακομα και τα handsfree να του εχω συνδεση δεν μπορει να πιασει ραδιοφωνο χωρις ιντερνετ ετσι δεν ειναι?

 

Σωστά. Η σαμσουνγκ ακολουθεί κατά πόδας το ios... τρομάρα της :lol:

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση:

Αν το κινητο μου δεν εχει ραδιοφωνο ακομα και τα handsfree να του εχω συνδεση δεν μπορει να πιασει ραδιοφωνο χωρις ιντερνετ ετσι δεν ειναι?

 

Ευχαριστω πολυ.

έτσι είναι,απλά αν είχε FM ράδιο θα χρησιμοποιούσε το καλώδιο των ακουστικών σαν δέκτη

 

 

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ok ευχαριστω πολυ.

 

Οσο αφορα το ενα καλο radio app χωρις διαφημίσεις που να μπορω να επιλεξω τι θα κανει το 3 κουμπι του handsfree.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση προς οσους εχουν εγκατεστημενο το ogYoutube. Σας δουλευει το download? Πριν 1 μηνα που το δοκιμασα τελευταια φορα δουλευε κανονικα σε ολα τα βιντεο. Σημερα ωστοσο, τοσο σε ΚΚ οσο και σε ΜΜ, δεν κατεβαζει τιποτε, ουτε mp4 ουτε mp3. Μικρο το κακο αφου δουλεια γινεται και με το snaptube, αλλα προτιμω να εχω μια εφαρμογη για καθε πραγμα.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...