Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με ποια εφαρμογή (free/paid) μπορώ να έχω blacklist για sms που δεν έχουν αριθμό απλά φαίνεται ένα όνομα αποστολέα; Δεν θέλω να τσεκάρει σε online βάσεις κλπ σαν truecaller να μην δίνει καμιά πληροφορία προς τα έξω. Μου αρκεί και φίλτρο με βάση κάποιο string και delete/spam
Link to comment
Share on other sites

truecaller ειχα κι εγω ενα διαστημα, αν εισαι root κι εχεις adaway μπορεις να μπλοκαρεις την προσβαση στους servers του συν

οτι μπορεις να παρεις backup με titanium και να απενεργοποιησεις τον λογαριασμο σου κλπ και να κανεις restore απο το titanium και

παιζει κανονικα,

αλλα μου την εσπαγε που παλι αργουσε να φορτωσει, δεν με ενδιεφερε εξαλλου το blacklist, οποτε πηγα σε exdialer

Link to comment
Share on other sites

πιθανων εχει να κανει με πια εκδοση android εχουν.

Η φωτογραφία που έχω ανεβάσει με gif κουμπί είναι από s8+ και εγώ s8+ έχω

 

Τώρα έχω και το μεγεθυντικό φακό και εγώ οπότε λύθηκε το πρόβλημα

 

ES explorer pro η solid explorer και πόσο έχει το δεύτερο μετά την λήξη των δύο βδομαδων

Edited by b16b

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Solid από εμένα. Αξεπέραστος. Τώρα για την τιμή δεν ξέρω. Τον έχω αγορασμένο πριν χρόνια σε προσφορά στα 60 λεπτά.
Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά

Χρησιμοποιούσα την εφαρμογή air stream για να μπορώ να

παίζω ταινίες/σειρές απο το σκληρό του Υπολογιστή μου στο κινητό

αλλά εδώ και καιρό έχει σταματήσει η υποστήριξη και υπολειτουργεί.

Έχουμε υπόψη κάτι αντίστοιχο (oxi vlc ) σε εφαρμογή paid ή free ?

Link to comment
Share on other sites

θελω την βοηθεια σας ρε παιδια επειδη το lg g4 που εχει επαθε το γνωστο πλοβλημα και το εχει η αντιπρωσοποια ,μου εδωσε ενας φιλος ενα κινεζικο 4τραπυρινο με 1 γιγα ραμ ,,με το που το ανοιξα άνοιγε συνεχόμενα παράθυρα και εγκαθιστούσε παιχνιδια άνοιγε τα ντατα ενω τα εκλεινα αλλαζε το προφιλ ηχου και πέταγε διαφορα μηνύματα οτι καποιες εφαρογες δεν λειτουργουν ,,αφου προσπαθησα καμποσο και δεν καταφερα σχεδον τιποτα κανω εργοστασιακες ρυθμίσεις ,,αλλα σχεδον τα ιδια μου εγκαθιστούσε συνεχεία παιχνίδια ανοιγοκλείνει οτι ηθελε ,,τωρα εβαλα το clean master και σταμάτησα τα παιχνιδια αλλα και παλι καποια προγράμματα θελει με το ζορι να τα βαλη και συνέχεια σβήνω και απενεργοποιώ επισεις ειδα εδω για το antiadwera και το εβαλα αλλα και παλι οταν το πιασω στα χερια μου να παρω τηλεφωνο κατι εχει αλαξει και το κυριοτερο ολων πεταει απο την αρη οχι μονο τωρα μηνυμα καθε 3 δευτερολεπτα ''δυστιχως η εφαρνογη com.google.android.test.sim εχει σταματησει ' δεν νπορω να κανω τιποτα πρεπει να παταω συνέχεια οκ για να κλείνει το μήνυμά ,,τι να κανω πείτε μου ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

θελω την βοηθεια σας ρε παιδια επειδη το lg g4 που εχει επαθε το γνωστο πλοβλημα και το εχει η αντιπρωσοποια ,μου εδωσε ενας φιλος ενα κινεζικο 4τραπυρινο με 1 γιγα ραμ ,,με το που το ανοιξα άνοιγε συνεχόμενα παράθυρα και εγκαθιστούσε παιχνιδια άνοιγε τα ντατα ενω τα εκλεινα αλλαζε το προφιλ ηχου και πέταγε διαφορα μηνύματα οτι καποιες εφαρογες δεν λειτουργουν ,,αφου προσπαθησα καμποσο και δεν καταφερα σχεδον τιποτα κανω εργοστασιακες ρυθμίσεις ,,αλλα σχεδον τα ιδια μου εγκαθιστούσε συνεχεία παιχνίδια ανοιγοκλείνει οτι ηθελε ,,τωρα εβαλα το clean master και σταμάτησα τα παιχνιδια αλλα και παλι καποια προγράμματα θελει με το ζορι να τα βαλη και συνέχεια σβήνω και απενεργοποιώ επισεις ειδα εδω για το antiadwera και το εβαλα αλλα και παλι οταν το πιασω στα χερια μου να παρω τηλεφωνο κατι εχει αλαξει και το κυριοτερο ολων πεταει απο την αρη οχι μονο τωρα μηνυμα καθε 3 δευτερολεπτα ''δυστιχως η εφαρνογη com.google.android.test.sim εχει σταματησει ' δεν νπορω να κανω τιποτα πρεπει να παταω συνέχεια οκ για να κλείνει το μήνυμά ,,τι να κανω πείτε μου ευχαριστω

 

Βάλε το malwarebytes και Κάνε ένα scan να δεις ποιες εφαρμογές σου το προκαλούν αυτό. Αν μπορείς να τις σβήσεις ή να τις απενεργοποιήσεις, έχει καλώς. Αν όχι, βάλε την εφαρμογή netguard-no root firewall από το play store ώστε να τις μπλοκάρεις να μπαίνουν στο internet και δεν θα έχεις θέμα. Εφαρμογές Όπως το clean master που αναφέρεις, ξήλωσε τες.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Βάλε το malwarebytes και Κάνε ένα scan να δεις ποιες εφαρμογές σου το προκαλούν αυτό. Αν μπορείς να τις σβήσεις ή να τις απενεργοποιήσεις, έχει καλώς. Αν όχι, βάλε την εφαρμογή netguard-no root firewall από το play store ώστε να τις μπλοκάρεις να μπαίνουν στο internet και δεν θα έχεις θέμα. Εφαρμογές Όπως το clean master που αναφέρεις, ξήλωσε τες.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

ευχαριστω αρχιζω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, ψάχνω για καλή εφαρμογή με την οποία να μπορώ να κάνω web page clipper γιατί πλέον δεν μπορώ να κάνω με το evernote, κάνει save μόνο ένα μέρος της σελίδας.

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά

Χρησιμοποιούσα την εφαρμογή air stream για να μπορώ να

παίζω ταινίες/σειρές απο το σκληρό του Υπολογιστή μου στο κινητό

αλλά εδώ και καιρό έχει σταματήσει η υποστήριξη και υπολειτουργεί.

Έχουμε υπόψη κάτι αντίστοιχο (oxi vlc ) σε εφαρμογή paid ή free ?

 

Χρησιμοποιώ το pled για τηλεόραση και φορητές συσκευές. Δε χρειάζεται να αγοράσεις το premium.

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ το pled για τηλεόραση και φορητές συσκευές. Δε χρειάζεται να αγοράσεις το premium.

Προφανώς το Plex θα εννοεί ο φίλος;

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς εννοείς;

Μόλις μετονόμασα ένα jpg αρχείο μέσα από τον Solid και άλλαξε και στο Dropbox.

 

Sent from my Amstrad CPC 6128

Μιλάω για αρχεία που έχεις στο κινητό σου και συγχρονίζονται αυτόματα με το cloud. Αυτό που έκανες εσύ, ήταν να μπεις στο φακελό σου στο Dropbox και να μετονομάσεις ενα remote αρχείο. Μια χαρά γίνεται έτσι.

Με την εφαρμογή του Dropbox, επεξεργάζεται ή αλλάζεις πχ το όνομα σε ένα αρχείο τοπικά στο τηλέφωνο σου ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ONLINE, και όταν συνδεθείς, το αρχείο αυτόματα ενημερώνεται και στο cloud.

Αν τώρα εσύ δεν έχεις αυτή την απαίτηση, και απλά θέλεις να βλέπεις κάτι από το Dropbox περιστασιακά (κάτι σαν από backup δηλαδή), μια χαρά κάνει τη δουλειά και ο Solid.

 

 

Στάλθηκε από το X98 Plus II (C2D6) μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά

Χρησιμοποιούσα την εφαρμογή air stream για να μπορώ να

παίζω ταινίες/σειρές απο το σκληρό του Υπολογιστή μου στο κινητό

αλλά εδώ και καιρό έχει σταματήσει η υποστήριξη και υπολειτουργεί.

Έχουμε υπόψη κάτι αντίστοιχο (oxi vlc ) σε εφαρμογή paid ή free ?

Δεν χρειάζεται κάποια συγκεκριμένη εφαρμογή . Μπορείς πχ με Es εξερεύνηση !! (έχεις πρόσβαση σε όλους τους σκληρούς που έχεις .Το δουλεύω χρόνια για copy paste ,streaming )

Από εφαρμογές μπορείς με plex (υπάρχουν πολλές ) , δοκίμασε το Serviio (θα χρειαστείς Serviio media server για pc, με λίγο ψάξιμο μπορείς να βρεις την full έκδοση + για τις Android συσκευές το Serviiogo) ... παρά πολύ καλή και εύχρηστη εφαρμογή (σου έχει και εξώφυλλα )

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται κάποια συγκεκριμένη εφαρμογή . Μπορείς πχ με Es εξερεύνηση !! (έχεις πρόσβαση σε όλους τους σκληρούς που έχεις .Το δουλεύω χρόνια για copy paste ,streaming )

Από εφαρμογές μπορείς με plex (υπάρχουν πολλές ) , δοκίμασε το Serviio (θα χρειαστείς Serviio media server για pc, με λίγο ψάξιμο μπορείς να βρεις την full έκδοση + για τις Android συσκευές το Serviiogo) ... παρά πολύ καλή και εύχρηστη εφαρμογή (σου έχει και εξώφυλλα )

 

Σε ευχαριστώ φίλε μου, πολύ ενδιαφέρον το Serviiogo

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Υπάρχει κάποια λύση για γρήγορη μεταφορά αρχείων από pc σε android και το αντίστροφο με γρήγορες ταχύτητες ασύρματα; Δε μιλάω για τα 2-3ΜΒ/ς που προσφέρουν λύσεις όπως το samba των κλασσικών file manager, αλλά κάτι αρκετά γρηγορότερο της τάξης των 30-40ΜΒ/ς τουλάχιστον.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Εαν έχεις σαμσουνγκ, με το sidesync

 

-------------

Στάλθηκε με το Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Εαν έχεις σαμσουνγκ, με το sidesync

 

-------------

Στάλθηκε με το Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

 

Όχι, για LG και Huawei συσκευές πρόκειται.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Υπάρχει κάποια λύση για γρήγορη μεταφορά αρχείων από pc σε android και το αντίστροφο με γρήγορες ταχύτητες ασύρματα; Δε μιλάω για τα 2-3ΜΒ/ς που προσφέρουν λύσεις όπως το samba των κλασσικών file manager, αλλά κάτι αρκετά γρηγορότερο της τάξης των 30-40ΜΒ/ς τουλάχιστον.

 

Με το SuperBeam καταφέρνω 17-18ΜΒ/ς

 

https://superbe.am/for-pc/

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.majedev.superbeam&referrer=utm_source%3Dsuperbe.am%26utm_medium%3Dpage

Link to comment
Share on other sites

Και μένα πάντα τερματίζει την γραμμή το superbeam.

Έχω δει και 70mbps

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

Edited by junglist

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την πρόταση, το δοκίμασα και προσέγγισε τα 50Mbps σε ένα βίντεο 1GB, αρκετά καλά.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ φίλε μου, πολύ ενδιαφέρον το Serviiogo

Παρά πολύ καλό ,ελαφρύ + και για μουσικά αρχεία + ορίζεις να ανοίγουν τα Video κατευθείαν με το player που θέλεις πχ mx player

Το plex είναι ποιο βαρύ . Κατέβασε και το ServiioDroid (για να ελέγχεις το server του pc ..)

Link to comment
Share on other sites

Εαν έχεις σαμσουνγκ, με το sidesync

 

-------------

Στάλθηκε με το Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Επειδή με ενδιαφέρει κ εμένα για Samsung αυτό λες;;;

Από κάτω γράφουν ότι είναι αργό όμως. 2d28eb017910fd608b40227f962eabe9.jpg

Link to comment
Share on other sites

Επειδή με ενδιαφέρει κ εμένα για Samsung αυτό λες;;;

Από κάτω γράφουν ότι είναι αργό όμως

 

 

Ναι για αυτο λεω

Αν ειμαι δπλα στο pc, βαζω το υsb κ κανω την δουλεια μου

 

 

 

-------------

Στάλθηκε με το Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Το wifi file transfer pro που έχω, δεν κάνει την ίδια δουλειά;

Δεν παρατήρησα ποτέ καθυστέρηση στην μεταφορά των αρχείων.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...