Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ πάλι θέλω κάτι παρεμφερές.Θέλω να έχω το τηλ στη σιγαση και όχι στη δόνηση αλλά να χτυπάει το ξυπνητήρι μου το πρωί χωρίς όμως να ακούω τους ήχους ή τις δονήσεις από εισερχόμενα μνμ (messenger, Viber,sms).

Δεν μπορώ να το πετύχω γιατί όταν το βάζω στη σιγαση σιωπούν όλα αλλά και το ξυπνητήρι ενω αντίθετα όταν το βάζω στη δόνηση ακούγεται κανονικά το ξυπνητήρι αλλά και οι δονήσεις από τα μνμ.

Ελπίζω να μη σας μπέρδεψα και να ήμουν ξεκάθαρος.

Δεν ξέρω αν μπορεί να γίνει από τις ρυθμίσεις ή μέσω εφαρμογής.

Όποιος μπορεί να βοηθήσει θα του ήμουν ευγνώμων.

Ευχαριστώ και καλή σας μέρα.

 

Στάλθηκε από το JY-S3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Alarm Clock Extreme

Χρησιμοποιώ μόνο την συγκεκριμένη εφαρμογή και χτυπάει και ας το έχω εντελώς στο αθόρυβο χωρίς δόνηση σε όλα τα κινητά που είχαμε στην οικογένεια.

Νομίζω το ίδιο γίνεται και με την μαμά εφαρμογή αλλά και με όλες τις παρεμφερείς που θα βρεις στο Play.

Κάθε φορά που πατάς το κουμπί στης έντασης εάν ανοίξεις ολόκληρο το πάνελ θα πρέπει το ξυπνητήρι να έχει ξεχωριστή ρύθμιση. Για τσέκαρε το όταν το βάζεις στο αθόρυβο μήπως θα πρέπει να το ανεβάσεις από εκεί.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Εκει βλεπω να εχει ρυθμισεις για το πως θα εμφανιζονται οι επαφες:

Εισαγωγη/Εφαγωγη επαφων

Tαξινομηση κατα

Μορφη ονοματος

επαφες για εμφανιση κτλ.

 

Χμ.. Δες και στο Privacy, στις ρυθμίσεις της συσκευής σου, μήπως έχει κάποια ρύθμιση.

 

Θα σου έλεγα για το Truecaller app, αλλά δεν έχει τέτοια επιλογή.. Επίσης, σε αυτό, προϋπόθεση είναι να δώσεις πρόσβαση, να διαβάζει όλες τις επαφές σου.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Bάζε το σε λειτουργία πτήσης όσο κοιμάσαι και μην πειράζεις καθόλου τον ήχο.

Σ ευχαριστώ πολύ φίλε μου.να σαι καλά!

 

Στάλθηκε από το JY-S3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το εψαξα και αυτο, δεν εχει ρυθμιση.

 

Δυστυχώς, δεν έχω κάποιον άλλο τρόπο, για να σε βοηθήσω..

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω ενα apk σε androd να το βαλω στο κινητό και να καταγραφει απλα τη διαδρομη που κανω , με τα ποδια, το ποδηλατο ή το αυτοκινητο, και να την εμφανιζει στο τελος σε χαρτη, υπολογίζοντας την αποσταση. Μονον αυτο, όχι να δινει οδηγιες. Τι προτείνετε;
Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω ενα apk σε androd να το βαλω στο κινητό και να καταγραφει απλα τη διαδρομη που κανω , με τα ποδια, το ποδηλατο ή το αυτοκινητο, και να την εμφανιζει στο τελος σε χαρτη, υπολογίζοντας την αποσταση. Μονον αυτο, όχι να δινει οδηγιες. Τι προτείνετε;

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.zihua.android.mytracks&hl=el

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

 

Ευχαριστω. Το κατεβασα και θα το δοκιμασω

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς, δεν έχω κάποιον άλλο τρόπο, για να σε βοηθήσω..

Δεν πειραζει, σε ευχαριστω πολυ παντος, και ολα τα παιδια.

Edited by elder
Link to comment
Share on other sites

με αυτό http://keepvid.com/download_success.html μου το κατέβασε !!

Screenshot_2017-04-23-19-37-37.png

Ενώ έχω βάλει στις ρυθμίσεις της εφαρμογής "Default Audio Player" τον Poweramp, όταν πάω να παίξω ένα οποιοδήποτε mp3 κατεβασμένο μέσω αυτής...μου λέει "No player found". Όταν πάω από τον ES Explorer και τα βρίσκω τα mp3 μια χαρά τα παίζει με τον Poweramp. Καμιά λύση γι' αυτό;

Όλα αυτά σε Huawei Honor 8 με Nougat 7.0, Poweramp (αγορασμένο), KeepVid v1.3.1.1

Σε Sony Xperia Z1 Compact (Android 5.1.1) παίζουν κανονικά με το Poweramp.

Edited by xalaros
Link to comment
Share on other sites

Ενώ έχω βάλει στις ρυθμίσεις της εφαρμογής "Default Audio Player" τον Poweramp, όταν πάω να παίξω ένα οποιοδήποτε mp3 κατεβασμένο μέσω αυτής...μου λέει "No player found". Όταν πάω από τον ES Explorer και τα βρίσκω μια χαρά τα παίζει με τον Poweramp. Καμιά λύση γι' αυτό;

Δοκίμασε να καταργήσεις την προεπιλογή, και δοκίμασε πάλι να δεις μήπως αντί για "no player found" σε ρωτήσει με ποιον από τους players που έχεις εγκαταστήσει, θέλεις να το κάνει αναπαραγωγή.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να καταργήσεις την προεπιλογή, και δοκίμασε πάλι να δεις μήπως αντί για "no player found" σε ρωτήσει με ποιον από τους players που έχεις εγκαταστήσει, θέλεις να το κάνει αναπαραγωγή.

Η προεπιλογή είναι με τον player της εφαρμογής (KV MediaPlayer) που παίζει εντάξει. Όταν το αλλάζω σε Poweramp μου βγάζει "No player found".

Επίσης δεν με αφήνει να σώσω στην εξωτερική κάρτα που έχω τα κατεβασμένα αρχεία.

Και τα 2 αυτά προβλήματα δουλεύουν σωστά σε Sony Xperia Z1 Compact (Android 5.1.1)

Edited by xalaros
Link to comment
Share on other sites

Ποια είναι η καλύτερη εφαρμογή για YouTube?

Θα ήθελα να παίζει και στο παρασκήνιο.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ποια είναι η καλύτερη εφαρμογή για YouTube?

Θα ήθελα να παίζει και στο παρασκήνιο.

Κατεμε είναι η καλύτερη με διαφορά κάνει τα πάντα .

Ψάξε στο Google για ogyoutube.

Link to comment
Share on other sites

Κατεμε είναι η καλύτερη με διαφορά κάνει τα πάντα .

Ψάξε στο Google για ogyoutube.

 

Ευχαριστώ, την κατέβασα.

Γιατί δεν είναι στο store?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, την κατέβασα.

Γιατί δεν είναι στο store?

Το ogyoutube είναι και για να κατεβάζεις και αυτό απαγορεύεται όπως και να κάνεις background playback που και αυτό απαγορεύεται.

 

Στάλθηκε από το NOTE 3 With Note 7 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Μια και λέτε για το YouTube, να ρωτήσω πως μπορώ να κόψω τις διαφημίσεις; το θέλω για ένα tv box που είναι root.

Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το MI 5s μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια και λέτε για το YouTube, να ρωτήσω πως μπορώ να κόψω τις διαφημίσεις; το θέλω για ένα tv box που είναι root.

Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το MI 5s μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Θα περάσεις YouTube background playback. Κόβει και διαφημίσεις και έχεις και background playback αν το χρειάζεσαι. Θα το βρεις στο xda παρακάτω

 

https://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3560900

 

 

Στάλθηκε από το NOTE 3 With Note 7 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Για άμεση ενημέρωση για νέο email στην εφαρμογή aquamail τι επιλέγουμε; 50c498d5bdeec4d79ae5c96738d39af4.jpg

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

αστο οπως ειναι αυτο, δεν το πειραζουμε αυτο, σε λαθος σημειο πηγες, αυτο ειναι "advanced" option,

πηγαινε στο mail, receiving και ενεργοποιησε το scheduled sync καθε 15 λεπτα και το push mail λιγο πιο κατω,

τσεκαρε αν ειναι ενεργο το push mail και στο account settings

Link to comment
Share on other sites

αστο οπως ειναι αυτο, δεν το πειραζουμε αυτο, σε λαθος σημειο πηγες, αυτο ειναι "advanced" option,

πηγαινε στο mail, receiving και ενεργοποιησε το scheduled sync καθε 15 λεπτα και το push mail λιγο πιο κατω,

τσεκαρε αν ειναι ενεργο το push mail και στο account settings

Ευχαριστώ πολύ φίλε, είναι όλα όπως τα λες, στο account settings που λες στο τέλος πως το ρυθμίζουμε;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παρατεταμενο πατημα πανω στον λογαριασμο στην κεντρικη οθονη, μετα -> "options and folders" -> "account options" και

τσεκαρεις το "push mail"

Link to comment
Share on other sites

παρατεταμενο πατημα πανω στον λογαριασμο στην κεντρικη οθονη, μετα -> "options and folders" -> "account options" και

τσεκαρεις το "push mail"

Είσαι ωραίος φίλε, όλα οκ, ευχαριστώ πολύ

Edit φίλε, μια ακόμη απορία, πως γίνεται να ανοίγουν αυτόματα οι εικόνες όταν μπαίνω σε ένα mail;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by dimtz
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...