Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σόρυ κι όλας αλλά, αφού πιάνεις εσύ wifi, δε θα πιάνει κι ο άλλος; Ποιος ο λόγος να το πάρει από σένα; :)

Επειδή εκεί που είμαι (2 ορόφους κάτω απ'το ρουτερ), πιάνει το κινητό, αλλά όχι το ταμπλετ και εγω θέλω να σερφάρω απ'το ταμπλετ.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Ναι? Πως γίνεται? Την είχα πριν λίγο καιρό αλλά την χρησιμοποιούσα με το GPS. Τώρα κατέβασα την δωρεάν έκδοση παλι. Πως γίνεται να τα βάζω χειροκίνητα??

 

Ανοίγεις το μενού απο αριστερά

επιλέγεις history

και πατάς το +

 

Επίσης πολύ καλή διαχείριση του Endo και ωραία stats δίνει μέσω της web εφαρμογής... ;)

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Ανοίγεις το μενού απο αριστερά

επιλέγεις history

και πατάς το +

 

Επίσης πολύ καλή διαχείριση του Endo και ωραία stats δίνει μέσω της web εφαρμογής... ;)

 

Ααααα πολυ ωραία!!!! Επίσης εκεί μέσα έχει δύο που δεν τα έχω κάνει εγώ. Πως τα διαγράφω που δεν σβήνουν με τίποτα???

 

Όταν λες Web εφαρμογή εννοείς στον υπολογιστή έτσι?

 

Επίσης πάω εκεί που λες και δεν μπορώ να βάλω τις θερμίδες χειροκίνητα. Τις βάζει μόνο του με βάση την ώρα που του βάζω ότι έτρεξα και τα χιλιόμετρα που του βάζω.

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Για 160 χαρακτήρες εγώ χρησιμοποιώ αυτό

 

σ'ευχαριστω πολυ για την προταση, αλλα το δικο μου κινητο φοραει 4.0.4 android και αυτο ειναι για πανω απο 4.1.. και το βασικοτερο ειναι να υποστηριζει 2σιμ, αυτο δε το ξερω αν το κανει. παντως να'σαι καλα :)

Link to comment
Share on other sites

Επειδή εκεί που είμαι (2 ορόφους κάτω απ'το ρουτερ), πιάνει το κινητό, αλλά όχι το ταμπλετ και εγω θέλω να σερφάρω απ'το ταμπλετ.

Τότε η λύση είναι μια. Να δυναμώσεις το σήμα του ρούτερ. Δεν υπάρχει εφαρμογή για να μοιράζεις το Wi-Fi και σαφώς δεν υπάρχει λόγος

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Πώς δυναμώνει το σημα του ρουτερ;; Εχω ηδη αλλαξει καναλια.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή εκεί που είμαι (2 ορόφους κάτω απ'το ρουτερ), πιάνει το κινητό, αλλά όχι το ταμπλετ και εγω θέλω να σερφάρω απ'το ταμπλετ.

Με κάποιο TP-LINK Powerline Connection θα κάνεις δουλειά (εστι έλυσα το πρόβλημα που είχα )

Link to comment
Share on other sites

Βρίσκεις την εφαρμογή από Play Store-> κάνεις share->επιλέγεις αυτή την εφαρμογή->έτοιμος! ;)

 

Ακριβώς και η εφαρμογή μπαίνει στη wishlist σου. Όταν πέσει η τιμή σε ενημερώνει.

Link to comment
Share on other sites

Πώς δυναμώνει το σημα του ρουτερ;; Εχω ηδη αλλαξει καναλια.

Αν και off topic,

μπορείς ειτε να πάρεις πιο δυνατό ρουτερ ή να χρησιμοποιήσεις access point για επέκταση του δικτύου.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ερώτηση. Έχω κατεβάσει το OGyoutube, και όταν πάω να συνδεθώ με Gmail μου λέει να κατεβάσω 3 αρχειακια γι να συνδεθεί ο λογαριασμός. Τα εγκαθιστω άφοβα ή θα υπάρχει κάποιο θέμα με τον google λογαριασμό μου;;;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ερώτηση. Έχω κατεβάσει το OGyoutube, και όταν πάω να συνδεθώ με Gmail μου λέει να κατεβάσω 3 αρχειακια γι να συνδεθεί ο λογαριασμός. Τα εγκαθιστω άφοβα ή θα υπάρχει κάποιο θέμα με τον google λογαριασμό μου;;;

Από την στιγμή που η εφαρμογή αυτή που λες είναι εκτός Google play.... Όλα να τα περιμένεις!!

 

Εκτός κ αν είναι απο το play και δεν μου την εμφανίζει εμένα!!

Link to comment
Share on other sites

Από την στιγμή που η εφαρμογή αυτή που λες είναι εκτός Google play.... Όλα να τα περιμένεις!!

 

Εκτός κ αν είναι απο το play και δεν μου την εμφανίζει εμένα!!

Εκτός play είναι, υπάρχει και σαιτ της συγκεκριμένης εφαρμογής. Γι αυτό ρώτησα κάτι συγκεκριμένο, για όποιον χρησιμοποιεί την εφαρμογή. Γενικά πάντως πολύ καλή εφαρμογή για background YouTube, καθώς και για αναπαραγωγή σε μικρό παράθυρο

Link to comment
Share on other sites

Ααααα πολυ ωραία!!!! Επίσης εκεί μέσα έχει δύο που δεν τα έχω κάνει εγώ. Πως τα διαγράφω που δεν σβήνουν με τίποτα???

 

 

Όταν λες Web εφαρμογή εννοείς στον υπολογιστή έτσι?

 

Επίσης πάω εκεί που λες και δεν μπορώ να βάλω τις θερμίδες χειροκίνητα. Τις βάζει μόνο του με βάση την ώρα που του βάζω ότι έτρεξα και τα χιλιόμετρα που του βάζω.

 

1. Πατάς την ημέρα που εμφανίζεται στο history

εμφανίζεται απο κάτω η δραστηριότητα σου

πατας αυτή που θέλεις

μενου -> διαγραφή

 

2. ναι

3. Καλά κάνεις και δεν μπορείς. υπολογιζει τις θερμιδες ανάλογα με την άσκηση και τα προσωπικά σου στοιχεία! ;)

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

καλο μηνα,

κανενα call blocker εχει να προτεινει καποιος; (δεν ειμαι root)

 

Καλό μήνα επίσης, https://play.google.com/store/apps/details?id=com.vladlee.easyblacklist

Edited by al_exis
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καποια εφαρμογη για ολα τα δρομολογια ΚΤΕΛ στην Ελλαδα;

Μονο μια και μοναδικη εφαρμογη βλεπω, και μονο για δρομολογια απο Αθηνα προς επαρχια....μισες δουλειες....

 

Η μονη εφαρμογη που υπαρχει ειναι αυτη https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tea2code.ktel

Προφανως αυτην εχεις κι εσυ.

Σε καθε πολη δειχνει τα δρομολογια προς αλλες πολης, και αυτο ειναι το λογικο. Αν θες να δεις τα αντιθετα δρομολογια , θα πρεπει να πας στην πολη της επαρχειας που θες.

Θα επιλεξεις Αθηνα μονο αν θες να δεις τα δρομολογια Αθηνα-Πατρα , Αθηνα-Θεσσ. Αθηνα-Βολο κτλ

Αν θες το αντιθετο τοτε θα επιλεξεις την αλλη πολη. Δηλαδη Πατρα-Αθηνα, Θεσσ.-Αθηνα. Βολος-Αθηνα κτλ

Στην ουσια δηλαδη πρεπει να πας στο μενου (τρις γραμμες) να επιλεξεις την πολη που θες ως αφετηρια και μετα στην καρτελα που σου ανοιγει επιλεγεις την πολη προορισμου και ετσι εχεις ολα τα δρομολογια.

Στην ουσια η εφαρμογη εχει τα δρομολογια και απο και προς μια πολη, με τον τροπο που ειπα παραπανω . Με την προυποθεση οτι η πολη που θες υπαρχει στην εφαρμογη καταχωρημενη με τα δρομολογια της. Υπαρχουν καποιες πολης που δεν ειναι καταχωρημενες, οποτε εκει δεν μπορεις να βρεις πληροφοριες.

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποια εφαρμογη για αποστολη μηνυματων; θελω να υποστηριζει 2καρτο και τους 160 χαρακτηρες. παλια χρησιμοποιουσα handcent sms και sms go pro, στο 1ο μου android κυριως.. επειτα οταν αλλαξα κινητο ημουν με το default αλλα ελεγα να το αντικαταστησω αν υπαρχει κατι.. δοκιμασα και τα παραπανω καθως και textra, sms chomp.. αλλα δε βρηκα καποιο αξιολογο. αφηστε δε που στα περισσοτερα για πλακα γεμισαν τη μνημη με 20-30ΜΒ το καθενα...

Δοκίμασε αυτό.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.thinkleft.eightyeightsms.mms

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

καμια εφαρμογη διαχειρισης εσόδων-εξόδων υπάρχει?Οσο πιο απλή γιατι θα χρησιμοποιηθεί από ατομο σχετικά μεγάλης ηλικίας

 

Μην το υποτιμάς που είναι μεγάλος, εφόσον θέλει να έχει ηλεκτρονικό πορτοφόλι άρα το καταφέρνει.

Εγω είμαι 57 και έχω αυτό,

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bookmark.money

Link to comment
Share on other sites

Μην το υποτιμάς που είναι μεγάλος, εφόσον θέλει να έχει ηλεκτρονικό πορτοφόλι άρα το καταφέρνει.

Εγω είμαι 57 και έχω αυτό,

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bookmark.money

 

θα του το δειξω ...

Link to comment
Share on other sites

μολις το εχω κανει root και εγκατεστησα το supersu, αλλα μολις ανοίγω την εφαρμογη, μου λεει οτι χρειαζεται να γινει αναβαθμηση. οταν λοιπον ακολουθω τα βηματα για την αναφβαθμηση παντα καταλυγη σε "αποτυχια" και μου γραφει να επανεκινησω την συσκευη και να επαναλαβω. απεγκατεστησα την εφαρμογη και την εβαλα ξανα αλλα χωρις καποιο αποτελεσμα. εχει κανεις καμια ιδεα για το τι μπορει να φταιει και το κανει αυτο. αραγε κατι δεν παει καλα στην εφαρμογη και το update που θελει η συμβαινει κατι με την συσκευη ?

 

μηπως για να τρεξει σωστα η εφαρμογη πρεπει να τρεξει παράλληλα και καποια αλλη ?

(κατι θυμαμαι σε αλλη συσκευη παλαιοτερα ειχα εγκαταστηση την XDA Developers.....)

Edited by geioannou
Link to comment
Share on other sites

Απορω μερικες εφαρμογες πως ΔΕΝ υπαρχουν.

Απο τη μια καποιοι 'σπανε' τα κεφαλια τους να βρουνε τι δεν εχει ανακαλυφει ακομη, ωστε να κανουν 'the next big thing' στα apps,

απο την αλλη ψαχνεις και ή δεν υπαρχει, ή ειναι της πλακας!!!!

 

Πριν λιγες μερες ρωτησα για εφαρμογη για δρομολογια Κτελ. Ολα ομως. Οχι μονο Αθηνα, απο ολα τα Κτελ Αθηνα-επαρχια-both way. Υπεραστικο κτελ.

Τιποτε. Τριχες.

 

Σημερα εψαχνω μια εφαρμογη για να βρισκω ευκολα/αμεσα/επικαιροποιημενη, τα ανταλλακτηρια της western union.

Μου βγαζει μια εφαρμογη οταν ειμαι απο υπολογιστη, στο play, που δεν ειναι συμβατη με την συσκευη μου, και δεν εχω και καμια μπαχαντελα, sony z1 compact!

Και ομως, δεν τρεχει αυτη η εφαρμογη(κακιστα!), δεν υπαρχει καμια αλλη εναλλακτικη.

Πάπαλα πάλι.

 

:(

Link to comment
Share on other sites

huawei honor 3c, μενου στα αγγλικα(μου αρεσει το αγγλικο μενου) επαφες στα ελληνικά, πως μπορουμε να εχουμε εκφωνηση ονοματος οταν μας καλει κάποιος στο ηχειο η στο βτ.?(οπως νοκια συμβιαν)
Link to comment
Share on other sites

huawei honor 3c, μενου στα αγγλικα(μου αρεσει το αγγλικο μενου) επαφες στα ελληνικά, πως μπορουμε να εχουμε εκφωνηση ονοματος οταν μας καλει κάποιος στο ηχειο η στο βτ.?(οπως νοκια συμβιαν)

Αν σε ενδιαφέρει να πληρώσεις και κάτι εγώ με αυτά κάνω super δουλειά:

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=ekawas.blogspot.com

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.svox.classic.langpack.ell_grc_fem

 

Αλλιώς ψάξε κάτι αντίστοιχο σε free αν και γλώσσα λίγο δύσκολα free.

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...