Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι, πέρασα πριν 2 μέρες στο Note3 μου την Phronesis V2, δηλαδή έχω την 5.1.1 ROM του Note5. Επειδή από ό,τι κατάλαβα εκτός από ρουταρισμένη είναι και πετσοκομμένη χωρίς κάποια services, παίζει να φταίει αυτό;

 

Μπορεί κάποιος άλλος με AdAway/AdBlockPlus να περάσει για δοκιμή το Photaf Panorama Free

https://play.google.com/store/apps/details?id=obg1.Photaf

, να μου πει αν του βγάζει μια διαφήμιση στο αρχικό μενού και μια full screen με το που πατήσεις να βγεις από την εφαρμογή; Από περιέργεια...

 

Είχε πέσει το μάτι μου σε μια διαδικασία για να λύσεις το πρόβλημα του AdAway σε marshmallow και συγκεκριμένα αυτό. Δεν ξέρω αν υπάρχει το αντίστοιχο πρόβλημα σε rom 5.1.1 και αν αυτό λειτουργεί

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το έκανα φίλε και μου έβγαλε τα ίδια με εσένα, ενώ γενικότερα το adaway τα μπλοκάρει όλα σε αυτή την εφαρμογή φαίνεται μια μπούρδα που σου λέει να αναβάθμισεις σε προ και Μόλις βγεις σου βγάζει μια φουλ. Ίσως να είναι ενσωματωμένες οι διαφημίσεις στην φρι έκδοση. Δοκίμασε (γιατί την απεγκατεστησα) να ανοίξεις την εφαρμογή χωρίς να είσαι στο ίντερνετ. Σου βγάζει διαφήμιση ή όχι;

 

Ευχαριστώ φίλε, τουλάχιστον ξέρω ότι δεν είναι θέμα της ROM ή τίποτα ρυθμίσεων...

Link to comment
Share on other sites

έχει κάποιος να προτείνει κάποια καλή εφαρμογή για να εμφανίζεται ολόκληρη η φωτογραφεία του αυτουνού που με καλεί;;
Link to comment
Share on other sites

Με την προχθεσινή αναβάθμιση του viber λύθηκε επιτέλους το πρόβλημα που υπήρχε με το android wear
Link to comment
Share on other sites

καμια καλη εφαρμογη για messages(ιντερνρτ) υπαρχει; το Viber μου εχει σπασει τα νευρα οποτε να ναι πανε τα μνμ οποτε να ναι ερχεται ειδοποιηση σημερα απο τις 6 το πρωι μεχρι τις 1 το μεσημερι δεν λειτουργουσε καν λες και ειχε πεσει ο σερβερ ξερω εγω....!πιο πολυ το θελω για συνομιλια με την κοπελα μου
Link to comment
Share on other sites

καμια καλη εφαρμογη για messages(ιντερνρτ) υπαρχει; το Viber μου εχει σπασει τα νευρα οποτε να ναι πανε τα μνμ οποτε να ναι ερχεται ειδοποιηση σημερα απο τις 6 το πρωι μεχρι τις 1 το μεσημερι δεν λειτουργουσε καν λες και ειχε πεσει ο σερβερ ξερω εγω....!πιο πολυ το θελω για συνομιλια με την κοπελα μου

Κορυφή είναι και το whatsapp.

Αυτά τα 2 είναι top !

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Κορυφή είναι και το whatsapp.

Αυτά τα 2 είναι top !

 

Telegram για μένα μαζί φυσικά με το hangouts.

 

ευχαριστω παιδια θα τα δοκιμασω και τα 3 ! αν και νομιζω πως θα καταληξω whatsapp

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει καμία εφαρμογή για να μπορείς μια ομάδα αριθμών να την καλείς από τη sim 2 και άλλη από τη sim 1 για να μη το κάνεις χειροκίνητα κάθε φορά;
BORN TO BE AEL
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει dialer, ο touchpal, κάνεις πολλές ρυθμίσεις ακόμα και μεμονωμένους αριθμούς και έχει και καλή παραμετροποίηση αλλα είναι λίγο βαρύς.

Δεν έχω πρόχειρο λινκ, αλλα αν δεν το βρεις πες μου να το ψαξω.

Link to comment
Share on other sites

το καλυτερο ειναι ;) δε καταναλωνει και πορους!

 

Telegram για μένα μαζί φυσικά με το hangouts.

 

Κορυφή είναι και το whatsapp.

Αυτά τα 2 είναι top !

 

βρηκα και αυτη επισης! https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tenthbit.juliet

 

νομιζω οτι πρεπει για ζευγαρια χαχαχ!

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορεις στειλε λινκ του touchpal. Ευχαριστω.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cootek.smartdialer

 

Ελπίζω να μην το χάλασαν αν κσι δεν το νομίζω...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε, τουλάχιστον ξέρω ότι δεν είναι θέμα της ROM ή τίποτα ρυθμίσεων...

προσωπικά από ότι έχω καταλάβει αυτές τις in-app διαφημίσεις τα adaway κτλ δεν τις μπλοκάρουν.Στο 90% τέτοιων εφαρμογών την λύση την βρήκα μέσω xposed framework και του module minminguard.πχ στο photaf την in-app διαφήμιση την κόβει το minminguard αλλά την full screen όχι.Ο δημιουργός του όμως δίνει δυνατότητα να του στείλεις σε ποια εφαρμογή δεν κόβει την διαφήμιση ώστε να προσπαθήσει να το διορθώσει.Κάτι που έκανα για το photaf.

Link to comment
Share on other sites

Κάπου εδώ μέσα είχα διαβάσει ότι καλό θα ήταν για να λυθεί το πρόβλημα με τα καθυστερημένα μυνήματα να κατεβάσουμε προγενέστερη έκδοση του Viber.θα μπορούσε να μου πει κάποιος ποια να κατεβάσω που δεν θα έχει πρόβλημα και είναι δοκιμασμένη;
Link to comment
Share on other sites

Αρκετές εφαρμογές σε αρκετά καλές εκτυπώσεις.

 

http://www.androidpolice.com/2015/11/27/black-friday-app-and-game-sales-roundup-updated-continuously/

 

Ειδικα το power amp moon reader automate it pro αξίζουν και με το παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Αρκετές εφαρμογές σε αρκετά καλές εκτυπώσεις.

 

http://www.androidpolice.com/2015/11/27/black-friday-app-and-game-sales-roundup-updated-continuously/

 

Ειδικα το power amp moon reader automate it pro αξίζουν και με το παραπάνω.

Το automate it pro μου το βγάζει 2,50€, μάλλον έληξε η προσφορά του.

Link to comment
Share on other sites

+καλύτερη εφαρμογή για Comic reader.

 

Comicrack

 

Εξαιρετική.

 

 

Το Automate It Pro υπάρχει δωρεάν στο Amazon Underground.

Edited by jabaman
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Γειά Χαρά.. Υπάρχει κάποια αξιόλογη εφαρμογή για ξυπνητήρι.

Samsung Galaxy S/GT-I9000

Rom-Slim-i9000-3.1.0-OFFICIAL

Kernel-3.0.52-Semaphore-JB-2.6.0s

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα πρόβλημα με το dropbox. Έχω έναν φάκελο, και μέσα έχω κάποιους άλλους. Όταν ανοίγω αυτόν τον φάκελο από το κινητό, (Huawei P8) Δεν εμφανίζονται όλοι οι φάκελοι που έχω μέσα. Όταν τον ανοίγω από τον υπολογιστή ή το tablet (Samsung Tab S2) εμφανίζονται όλοι. Το dropbox και στο κινητό και στο tablet είναι η τελευταία έκδοση. Έχει συμβεί σε κανέναν; Ξέρει κανείς πως διορθώνεται; Στο κινητό έχω κάνει και καθαρισμό μνήμης της εφαρμογής, και απεγκατάσταση, και εγκατάσταση ξανά. :(
Link to comment
Share on other sites

Πειτε μου μια καλη εφαρμογη firewall, να μπορω να κοβω ή να δινω προσβαση εγω σε οποια εφαρμογη θελω.

Δοκιμασα μια αλλα ηθελε vpn, και δεν καταλαβαινω γιατι θα πρεπει εγω να μπλεξω με vpn, απο τη στιγμη που θελω μονο να δινω/αρνουμαι προσβαση στο νετ.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...