Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

θαταν καλή φάση αλλά το εταιρικό mail λειτουργεί exhange 2010 και όχι office 365..

 

Από το παρακάτω link (λέει για 365 αλλά υποψιάζομαι ότι μπορεί να δουλέψει) που ίσως σε βοηθήσει:

 

I (just today) found that the outlook web app on android supports shared mailboxes. The trick is to add them to outlook web access via a non - mobile browser. Once they are dropped in, the mobile app properly displays them. I just now set it up, but so far, so good
.

 

Έχει και 1-2 ακόμα τρόπους. https://community.spiceworks.com/topic/454199-shared-mailbox-on-android-office-365

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει να κάνει με το αν εχεις ενεργοποιημένο το συγχρονισμό; Εμένα μου το εμφανίζει κανονικά και μεταξύ διαφορετικών συσκευών...

 

Βασικά δεν τα κρατάει όταν γίνεται προβολή/αναζήτηση από το κινητό. Από τον υπολογιστή μπαίνω, βλέπω, και τα εμφανίζει στο ιστορικό σε όλες τις συσκευές μετά. Στην εφαρμογή Υoutube έχω κάνει και εκκαθάριση δεδομένων, και δε βλέπω να έχει και κανένα update...

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Δες μήπως έχει δημιουργηθεί δεύτερο username λόγω G+ και στο κινητό έχει τον ένα λογαριασμό και στο desktop τον άλλο. Δες τι εννοώ στα screenshots:

 

http://imgur.com/a/v5yJk

Link to comment
Share on other sites

Δες μήπως έχει δημιουργηθεί δεύτερο username λόγω G+ και στο κινητό έχει τον ένα λογαριασμό και στο desktop τον άλλο. Δες τι εννοώ στα screenshots:

 

http://imgur.com/a/v5yJk

 

Τα σωστα account εχω.;)

Και μιας και το ανεφερες δοκιμασα να δω τα αλλα account αν κρατανε. Τιποτα ολα ιδια συμπεριφορα. Αρα κατι ειναι απο τη συσκευη αλλα δεν ξερω τι. Greenify το εχω σβησει. Adaway, titanium? Δεν εχω κατι αλλο που μπορει να μπλοκαρει...

 

Καμια ιδεα?

 

Δεν μπορω να καταλαβω. Βασικα δεν ειναι μηνας που εχει σταματησει να τα κραταει. Ειναι περιπου μιαμιση εβδομαδα.

Και δεν εχω κανει καμια αλλαγη στη συσκευη αυτες τις μερες...ουτε νεες εφαρμογες ουτε κατι αλλο.

 

Τωρα εκανα και απεγκατασταση τελειως με titanium και ξανα εγκατασταση, ακομα τα ιδια...

 

Ο,τι βλεπω απο το πισι το βγαζει στο ιστορικο παντου κανονικα. Ο,τι βλεπω απο κινητο δεν εμφανιζεται.

Edited by konstantinos7

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Disk digger, root, να μην εχουν γραφτει αλλα απο πανω, με προσευχη και ευλαβεια..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Για να κάνεις σωστή δουλειά θέλεις root και xposed. Αλλά έχει και μια εφαρμογή χωρίς root (Internet speed meter)

 

Ευχαριστώ πολύ. Το έβαλα, και είναι πολύ καλό! :)

Link to comment
Share on other sites

εφαρμογη για ανακτηση φωτογραφιων;

Είσαι root; αν όχι, δεν μπορείς να κάνεις κάτι για τα αρχεία η τις φωτο σου που διαγράφηκαν. Δεν μπορείς να τις Ανακτήσεις.

 

Βάλε να έχεις την εφαρμογή dumpster. Τουλάχιστον να μην έχεις τον φόβο να χάσεις κάτι που θα διαγραφεί κατά λάθος από δω και πέρα. Οτιδήποτε κ αν διαγράψεις πάει και μπαίνει σε αυτή την εφαρμογή και μπορείς να το επαναφέρεις πίσω οποτε θες. Δεν χρειάζεται να είσαι root γι αυτό.

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

παιδιά μια ερώτηση για τους κατόχους που έχουν το Weather Timeline - Forecast

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.samruston.weather

ποια πηγή δεδομένων θεωρήτε ποιο αξιόπιστη ? weather underground ?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδιά μια ερώτηση για τους κατόχους που έχουν το Weather Timeline - Forecast

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.samruston.weather

ποια πηγή δεδομένων θεωρήτε ποιο αξιόπιστη ? weather underground ?

Εγώ το Weather Underground χρησιμοποιώ και σε γενικές γραμμές πέφτει μέσα. Τα υπόλοιπα δεν τα έχω δοκιμάσει.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά μια ερώτηση για τους κατόχους που έχουν το Weather Timeline - Forecast

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.samruston.weather

ποια πηγή δεδομένων θεωρήτε ποιο αξιόπιστη ? weather underground ?

 

Εγώ forecast.io

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

#!CJUgSBSK!fHsv2tnHsXEXqAjeQdewh16-xxpD7_lxTBRoLm-TziM

#!bM8yBIib!cdiz4xGYnDZ1R1YQ5KoIPYiekeBxQkCORwV75Nyrg-c

Καλημέρα.

Έχει από χτες που έχει γεμίσει το σύμπαν με διαφημίσεις...

 

Το τηλέφωνο μου είναι ένα Elephone p7000 rootαρισμένο με εγκατεστημένο το adfree και είναι η πρώτη φορά που έχω θέμα με διαφημίσεις.

 

Προσπαθώ να βρω από πού προέρχονται αλλά δε μου βγάζει καμία πληροφορία άμα κάνω click πάνω τους...

 

Πως θα τις ξεφορτωθώ;

Link to comment
Share on other sites

#!CJUgSBSK!fHsv2tnHsXEXqAjeQdewh16-xxpD7_lxTBRoLm-TziM

#!bM8yBIib!cdiz4xGYnDZ1R1YQ5KoIPYiekeBxQkCORwV75Nyrg-c

Καλημέρα.

Έχει από χτες που έχει γεμίσει το σύμπαν με διαφημίσεις...

 

Το τηλέφωνο μου είναι ένα Elephone p7000 rootαρισμένο με εγκατεστημένο το adfree και είναι η πρώτη φορά που έχω θέμα με διαφημίσεις.

 

Προσπαθώ να βρω από πού προέρχονται αλλά δε μου βγάζει καμία πληροφορία άμα κάνω click πάνω τους...

 

Πως θα τις ξεφορτωθώ;

adaway όχι adfree

Link to comment
Share on other sites

Από το παρακάτω link (λέει για 365 αλλά υποψιάζομαι ότι μπορεί να δουλέψει) που ίσως σε βοηθήσει:

 

.

 

Έχει και 1-2 ακόμα τρόπους. https://community.spiceworks.com/topic/454199-shared-mailbox-on-android-office-365

 

το είχα δει αυτό το λινκ, φίλε μου, τοχα δοκιμάσει αλλά δεν... :(

Link to comment
Share on other sites

adaway όχι adfree

 

Μιά χαρά είναι το adfree

 

Λοιπόν... Άνοιξε το adfree και αφού κάνει κάποια διεργασία θα σου βγάλει ένα παράθυρο που θα λέει για update.

Πάτα οκ και μετά το πρώτο κουμπί που λέει ''Download & Install Hosts''

Θα σου βγάλει παράθυρο που θα λέει ''Success'' και θα λέει να κάνεις rebbot.

 

Πάτα οκ , reboot και είσαι έτοιμος...

 

Το χρησιμοποιώ πάνω από χρόνο χωρίς πρόβλημα και χωρίς διαφημίσεις σε πολλές διαφορετικέ συσκευές...;)

Link to comment
Share on other sites

Το adfree το χρησιμοποιώ πολλά χρόνια και Φυσικά είναι ενημερωμένο.

 

Μετά το χτεσινό βομβαρδισμό διαφημίσεων το κατέβασα ξανά από το νέο τους site και Φυσικά έκανα και ενημέρωση, αλλά το πρόβλημα παραμένει!!

 

Δεν έχω καμία πειρατική εφαρμογή και υπόσχομαι ότι ο ένοχος είναι ή το Amazon underground ή η αναβάθμιση του λειτουργικού του τηλεφώνου...

 

Πως μπορώ να δω ποιο πρόγραμμα ανοίγει τις διαφημίσεις;

 

Με long click επάνω τους δε κάνει τίποτα!

Link to comment
Share on other sites

Εάν πας από τις ρυθμίσεις στις εφαρμογές που τρέχουν και κλείνοντας μια μια αυτές που σου φαίνονται ύποπτες;;; Μήπως έτσι πετύχεις τον ύποπτο.
Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Το adfree το χρησιμοποιώ πολλά χρόνια και Φυσικά είναι ενημερωμένο.

 

Μετά το χτεσινό βομβαρδισμό διαφημίσεων το κατέβασα ξανά από το νέο τους site και Φυσικά έκανα και ενημέρωση, αλλά το πρόβλημα παραμένει!!

 

Δεν έχω καμία πειρατική εφαρμογή και υπόσχομαι ότι ο ένοχος είναι ή το Amazon underground ή η αναβάθμιση του λειτουργικού του τηλεφώνου...

 

Πως μπορώ να δω ποιο πρόγραμμα ανοίγει τις διαφημίσεις;

 

Με long click επάνω τους δε κάνει τίποτα!

 

Έχουν αναφέρει παιδιά τις τελευταίες μέρες για μια εφαρμογή για wallpapers ότι κάνει τη ζημιά, αλλά δεν θυμάμαι ποια....

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Έχουν αναφέρει παιδιά τις τελευταίες μέρες για μια εφαρμογή για wallpapers ότι κάνει τη ζημιά, αλλά δεν θυμάμαι ποια....

Η εφαρμογή premium wallpapers hd

(By LLC)

Με το πορτοκαλοκιτρινο εικονίδιο

Link to comment
Share on other sites

σε ενα κινητο που τρεχει ηδη το viber θελω να ρυθμίσω ενα νεο αριθμο viber με μια νεα καρτα και φυσικα αλλον αριθμο. πως θα το κανω ?

εβαλα την νεα καρτα, εκανα εξοδο απο το viber αλλα δεν μου δινει την δυσνατοτητα να βαλω νεο αριθμο παρα μου ανοιγει ξανα το παλιο. εχει κανεις καμια ιδεα ?

Link to comment
Share on other sites

Δε γινεται

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

σε ενα κινητο που τρεχει ηδη το viber θελω να ρυθμίσω ενα νεο αριθμο viber με μια νεα καρτα και φυσικα αλλον αριθμο. πως θα το κανω ?

εβαλα την νεα καρτα, εκανα εξοδο απο το viber αλλα δεν μου δινει την δυσνατοτητα να βαλω νεο αριθμο παρα μου ανοιγει ξανα το παλιο. εχει κανεις καμια ιδεα ?

Θα πρέπει να γίνει απενεργοποίηση του Viber από τις ρυθμίσεις. Φυσικά, θα χάσεις τις συνομιλίες σου.

Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να γίνει απενεργοποίηση του Viber από τις ρυθμίσεις. Φυσικά, θα χάσεις τις συνομιλίες σου.

 

σε περιπτωση που ο λογαριασμος που θα απενεργοποιηθει τρεχει παραλληλα και καπου αλλου, οταν θα κανει ξανα συνδεση, θα επανελθουν οι συνομιλιες ?

Link to comment
Share on other sites

σε περιπτωση που ο λογαριασμος που θα απενεργοποιηθει τρεχει παραλληλα και καπου αλλου, οταν θα κανει ξανα συνδεση, θα επανελθουν οι συνομιλιες ?
Γίνεται να έχεις τον ίδιο αριθμό σε 2 συσκευές?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...