Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

lenovo k3 note

 

Εννοεις οτι το ρολοι δεν φαινετε στην lockscreen?

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Εννοεις οτι το ρολοι δεν φαινετε στην lockscreen?

 

φαινεται στο λοκ σκριν απλως ρωταω αν μπορει να φαινεται πιο πανω στην οθονη καθως η θηκη που εχω εχει το κενο της πιο πανω..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Έχω ένα lenovo A806 με rom 4.4.2 vibeui 1516. Το πρόβλημά μου είναι ότι μετά από μία-δύο μέρες χρήσης το κινητό αργεί πολύ να κάνει το οτιδήποτε και σταδιακά το φαινόμενο χειροτερεύει μέχρι να του κάνω επανεκκίνηση. Φανταστείτε ότι μπορεί να έχω εισερχόμενη κλήση και να κολλήσει το dialer και να μην μπορώ να απαντήσω για 20 δευτερόλεπτα, ή απλά να κάνει σκαλοπάτια στο scrolling σε facebook ή browsing και αντίστοιχες καθυστερήσεις σε όλες τις εφαρμογές που έχω εγκατεστημένες. Βέβαια μετά το restart είναι ταχύτατο.

Υπάρχει κάποιος τρόπος (με κάποια εφαρμογή ίσως) να βρω τι μου προκαλεί τις καθυστερήσεις;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εδώ και δύο μέρες δεν μπορώ να κατεβάσω εφαρμογές και μου βγάζει την ακόλουθη εικόνα. Τι πρέπει να κάνω [ATTACH]61350[/ATTACH]

Κανονικά θα έχει λυθεί το πρόβλημα σου από μόνο του. Έπρεπε να ενημερώσει όλες τις εκκρεμείς εφαρμογές και μετά να κατεβάσει αυτήν που ήθελες να κατέβεις.

Link to comment
Share on other sites

Το INBOX της GOOGLE πλέον Δωρεάν χωρίς πρόσκληση!

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ποια εφαρμογή χρησιμοποιείτε για ένδειξη της ημερομηνίας στη status bar;

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Το google photos μου κλείνει Συνέχεια, έκανα εκκαθάριση δεδομένων αλλά και πάλι τίποτα, Όλα αυτά με custom 5.1.1

Καμία ιδέα;

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Κάποια καλή εφαρμογή για κολάζ και επεξεργασία φωτογραφιών?
Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Το google photos μου κλείνει Συνέχεια, έκανα εκκαθάριση δεδομένων αλλά και πάλι τίποτα, Όλα αυτά με custom 5.1.1

Καμία ιδέα;

 

Tα Gapps τα φλάσαρες ή ήταν ενσωματωμένα στη ρομ?

Link to comment
Share on other sites

Όποιος έχει στο κινητό την συγκεκριμένη έκδοση του ΟΤΕ TV GO για κινητά καλό είναι να μοιραστεί μαζί μας, καθώς όπως διαπιστώσαμε από το change log της εφαρμογής, η προηγούμενη έκδοση άφηνε το Mobizen, δηλαδή θα μπορούσαμε να δούμε την εικόνα του κινητού στον Η/Υ.
Link to comment
Share on other sites

Όποιος έχει στο κινητό την συγκεκριμένη έκδοση του ΟΤΕ TV GO για κινητά καλό είναι να μοιραστεί μαζί μας, καθώς όπως διαπιστώσαμε από το change log της εφαρμογής, η προηγούμενη έκδοση άφηνε το Mobizen, δηλαδή θα μπορούσαμε να δούμε την εικόνα του κινητού στον Η/Υ.

Google it.... http://m.downloadatoz.com/apps/gr.ote.otetvgo.androidphone,1368571.html

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όποιος έχει στο κινητό την συγκεκριμένη έκδοση του ΟΤΕ TV GO για κινητά καλό είναι να μοιραστεί μαζί μας, καθώς όπως διαπιστώσαμε από το change log της εφαρμογής, η προηγούμενη έκδοση άφηνε το Mobizen, δηλαδή θα μπορούσαμε να δούμε την εικόνα του κινητού στον Η/Υ.

έχεις δοκιμάσει να τρέξεις στο pc το ote tv go μέσα από Android emulator.... ... μια σκέψη...

Link to comment
Share on other sites

Ίσως η πιο ακριβή εφαρμογή που έχω πετύχει έως τώρα. ..

 

[ATTACH]61496[/ATTACH]

 

λογικα σου δινει και το αμαξι :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ίσως η πιο ακριβή εφαρμογή που έχω πετύχει έως τώρα. ..

 

[ATTACH]61496[/ATTACH]

 

Βιβλίο είναι, τι εφαρμογή? Σύγγραμα με δημοσιεύσεις για θερμικά συστήματα, απ'ότι φαίνεται... (εκτός αν τρολάρεις και πάω πάσο)

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Βιβλίο είναι, τι εφαρμογή? Σύγγραμα με δημοσιεύσεις για θερμικά συστήματα, απ'ότι φαίνεται... (εκτός αν τρολάρεις και πάω πάσο)

Το βρήκα κατά τύχη και το ανέβασα για να δούμε την τιμή γιατί μου φάνηκε πολύ ακριβή ... Δεν ξέρω και εγώ τι ειναι...προφανώς κάποιο βιβλίο με τα θερμικα συστήματα του αέρα στο αυτοκίνητο ( ? ) που λες και εσύ ... Όποιος θέλει την ψάχνει και κατεβάζει την δωρεάν για να δει τι είναι έτσι από περιεργια, το όνομα φαίνεται...

Edited by xiou
Link to comment
Share on other sites

το clean master ειναι αξιοπιστο ?? γιατι στο κινητο οταν ανοιγω 1-2 εφαρμογες με λεει οτι η θερμοκρασια τις cpu ειναι υψηλη

Σβηστό χθες

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

:lol:

Φίλε pantius, όταν βλέπεις κάτι μηνύματα του τύπου "Το κινητό σας υπερθερμάνθηκε", "Έχετε έναν ιό", "Το κινητό σας είναι αργό" "Έχετε ένα μήνυμα" και άλλα παρόμοια που εμφανίζονται συνήθως στο τέλος ή την αρχή της σελίδας μιας εφαρμογής ή πετάγονται από το πουθενά όταν είσαι μέσα σε κάποιες συγκεκριμένες εφαρμογές, μην δίνεις σημασία. Είναι διαφημιστικά στα οποία αν κάνεις κλικ, πιθανώς ο δημιουργός του προγράμματος να πάρει κάποια λεπτά για την επίσκεψή σου στο εκάστοτε site.

Το Clean Master είναι ένα από τα χειρότερα σ' αυτό το θέμα (με τα διαφημιστικά του εννοώ). Το SD Maid κάνει την ίδια δουλειά χωρίς τέτοια πρηξίματα.

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

:lol:

Φίλε pantius, όταν βλέπεις κάτι μηνύματα του τύπου "Το κινητό σας υπερθερμάνθηκε", "Έχετε έναν ιό", "Το κινητό σας είναι αργό" "Έχετε ένα μήνυμα" και άλλα παρόμοια που εμφανίζονται συνήθως στο τέλος ή την αρχή της σελίδας μιας εφαρμογής ή πετάγονται από το πουθενά όταν είσαι μέσα σε κάποιες συγκεκριμένες εφαρμογές, μην δίνεις σημασία. Είναι διαφημιστικά στα οποία αν κάνεις κλικ, πιθανώς ο δημιουργός του προγράμματος να πάρει κάποια λεπτά για την επίσκεψή σου στο εκάστοτε site.

Το Clean Master είναι ένα από τα χειρότερα σ' αυτό το θέμα (με τα διαφημιστικά του εννοώ). Το SD Maid κάνει την ίδια δουλειά χωρίς τέτοια πρηξίματα.

 

Φανταζομαι ότι δεν μιλαει για τα διαφημιστικα. Αλλα για την εφαρμογή που εχει μεσα το clean master την "Ψυξη CPU".

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...